Dizajn kuchyne 13 m2 (70 obrázkov)

Profesionálni dizajnéri rozoznávajú kuchyňu v rôznych farbách a štýle. Hlavným cieľom je však vytvoriť funkčný a pohodlný priestor. Našťastie, ak vyvíjate kuchynský dizajn s rozlohou 13 m², bude pre vás ľahké vziať do úvahy obidva tieto požiadavky a vo všeobecnosti implementovať zamýšľané kreatívne nápady. Po prečítaní nášho článku dostanete cenné tipy a zaujímavé nápady na vytvorenie stručného a atraktívneho interiéru.

Interiéry

Počnúc vývojom dizajnu každej miestnosti je v prvom rade potrebné určiť všeobecný koncept štylistiky. Je to zvolený smer, ktorý pomôže sústrediť sa na požadovaný výsledok a vytvoriť dojem detailnosti a primeranosti v každom detaile.

Kuchyňa 13 m² v modernom štýle

Moderný štýl zahŕňa minimalistické a jednoduché formy, rovné čiary a neštandardné funkčné riešenia.

Pri výbere náhlavnej súpravy si všimnite, že tento prietok sa vyznačuje rozšírenými pracovnými priestormi, priestrannými povrchmi, pohodlnosťou a praktickosťou.

Každá vec by mala mať svoj účel a miesto, vyhnúť sa nepotrebným položkám. To vám umožní ponechať potrebné nástroje a zariadenia v oblasti ľahkej dostupnosti.

Kuchyňa 13 m² v klasickom štýle

Klasický štýl - racionálne riešenie interiéru. Pevná klasika je najmenej ovplyvnená módou asotva sa nudí alebo je to nepravdepodobné. Obmedzenie, nenápadnosť, spoľahlivosť a sofistikovanosť - na týchto neochvejných pilieroch sa drží smer.

Steny a nábytok budú s najväčšou pravdepodobnosťou vyzerať v hnedých, béžových, bielych odtieňoch, v tieni odleskom drahých kovov. Materiály na nábytok a dekorácie by mali byť vysokej kvality, prevažne prírodné, a mali by si vybrať čalúnenie a textílie v jednoduchých a nenápadných farbách.

Kuchyňa 13 m2 v štýle krajiny

Ideálna voľba pre tých, ktorí ocenia pohodlie a pohodlie. Rustikálny štýl odráža preferencie rôznych etnických tradícií v dizajne domu. Rusko, Francúzsko, Anglicko, Nemecko, Taliansko, krajiny Škandinávie, USA - ľudové zvyky týchto krajín dodnes inšpirujú dizajnérov z celého sveta. Nebojte sa pridať prvky niekoľkých variácií naraz! Jednoduchosť a nedostatok demonštračného perfekcionizmu v štýle to umožňuje.

A napriek tomu existujú niektoré vlastnosti, ktoré pomôžu vyzdobiť kuchyňu s rozlohou 13 m². pod vidieckym štýlom:
- Množstvo prírodných drevných materiálov rôznych textúr;
- Nízke, ale príjemné farby;
- Útulný prírodný dekor "ako z dediny";
- Služby a záclony s etnickými motívmi;
- Staršie povrchy.

Kuchyňa 13 m² v štýle loftu

Vizitka podkrovia je tehlová alebo holá betónová stena. Ak chcete vytvoriť tento efekt, môžete odstrániť kryt stien, alebopoužitie imitácie tehál. V prípade kuchyne je lepšie usporiadať týmto spôsobom jednu alebo dve steny, zatiaľ čo zvyšok - dokončiť ozdobnou omietkou. Vyberte podlahovú krytinu z dreveného materiálu, napríklad parkety alebo laminát.

Vzhľadom k tomu, že podkrovie miluje kontrast, nábytok by sa mal vyberať v modernom štýle. Záclony by mali mať striktnú formu a mali by pozostávať z kvalitného materiálu alebo úplne chýbať. Ale môžete hrať aj s osvetlením - tu budú vyzerať ako hrubé „továrenské“ lampy, tak aj moderné lustre originálnych foriem.

Kuchyňa 13 m² chebbie chic štýl

Ak sa majitelia domov vyznačujú úctou k romantickej atmosfére, pohodliu domova a starožitnostiam, jednoducho ich poteší chebbi-chic. Medzi ostatné, štýl je pozoruhodný pre ľahkú neopatrnosť, stopy staroveku, rovnako ako prítomnosť roztomilé a romantické detaily, ktoré prinášajú teplo a pohodlie do celkovej atmosféry.

Nábytok a dokonca aj úctyhodné zariadenie na starnutie bude mať v interiéri dôstojné miesto. Stačí, ak im pomôžeme nájsť nový život maľovaním v krásnych bielených odtieňoch zelenej, modrej, ružovej, žltej alebo len bielej. Pri navrhovaní stien, dávať prednosť bielej a jeho variácie, tieto farby budú vynikajúcu dávku tlmených tónov nábytku a dekorácie.

Kuchynské farebné riešenia

Tento záznam z kuchyne vám umožňuje vybrať si odtiene, ktoré zodpovedajú štýlovému rozhodnutiu miestnosti. na rozdiel odmalé rozmery, tento priestor sa nesmie obmedzovať len na svetlé farby. Všetko bude závisieť len od toho, akú atmosféru chcete získať - pokojnú a relaxačnú alebo dynamickú a veľkolepú.

Biela kuchyňa 13 m2

Biela farba s mnohými variantmi kombinácií vždy vyzerá neuveriteľne dobre v každej časti domu. To je vďaka svojej vynikajúcej schopnosti dodať pocit sviežosti a ľahkosti miestností akejkoľvek veľkosti a štýlu. Pobyt v takom jasnom prostredí inšpiruje a prináša pocit harmónie v každom ročnom období.

Zároveň sa mnohí obávajú použitia svetlých odtieňov v interiéri kuchyne, čo poukazuje na jej nepraktickosť. Proces čistenia moderných povrchov však nie je zložitý, pretože znečistenie sa eliminuje rýchlo a bez poškodenia materiálov.

Zelená kuchyňa 13 m²

Paleta zelene je dosť rôznorodá a jednotlivé tóny môžu dať človeku na jednej strane pocit sviežosti a nekonečnej energie a na jednej strane vyčerpávajúci pokoj, harmóniu s ostatnými. Svetlé odtiene sa optimálne zmestia do miestnosti, ktorá je orientovaná na južnú stranu, zatiaľ čo pre severné miestnosti je lepšie zvoliť hlboké a bohaté bankovky.

Podobne môžete hrať s farbou, aby ste vytvorili atmosféru vzrušujúcu chuť, pomocou kombinácie žltej a červenej farby, alebo ju potlačte studenou zelenou v tandeme s bielou a hnedou farbou.

Modrá kuchyňa 13 m²

Pokojní a zdržanliví ľudia, ktorí sa držia pokojného alebo obchodného rytmu života, s najväčšou pravdepodobnosťou uprednostnia modrú škálu farieb. Modrá farba v interiéri je schopná emocionálne vyvážiť človeka, upokojiť ho, znížiť tlak a znížiť chuť k jedlu. Vynikajúca dávka farieb bude drevo, čierna, červená, bohaté zelené, žlté a oranžové tóny.

Zároveň musíte byť opatrný pri práci s touto farbou. V prvom rade treba poznamenať, že je lepšie použiť ju v miestnosti, ktorá sa nachádza na južnej alebo východnej strane. Plus, skúste obklopiť akýkoľvek odtieň modrej svetlej palety. V opačnom prípade riskujete ponurú, chladnú a nepríjemnú atmosféru, ktorá je kontraindikovaná pre dizajn kuchyne.

Čierna kuchyňa 13 m²

Ušľachtilý a štýlový čierny sa často nepoužíva ako hlavný dôraz. Je to kvôli jeho interpretácii ako smútku, temnej a mystickej farby. Na druhej strane, moderné dizajnéri už dlho dokázali, že šikovné používanie čiernej bude prínosom len pre interiér.

Možnosti matného dizajnu nábytku a dekorácie pôsobia obzvlášť impozantne. Napríklad môžete umiestniť čiernu náhlavnú súpravu do miestnosti alebo natrieť jednu zo stien týmto spôsobom, alebo si vybrať kriedové tapety, ktoré budú vynikajúcou platformou pre kreativitu. Aj keď malé množstvo lesku len zdôrazňuje krásu matného povrchu.

Existuje mnoho spôsobov použitia, ale niepreťaženie priestor - kombinovať čierne s množstvom bielej, a pridať nejaké jasné prvky k rovnováhe.

Fialová kuchyňa 13 m2.

Zasnená fialová farba vyzerá netriviálne a romantické. Okultné učenia tvrdia, že tieto odtiene priťahujú silu, moc a bohatstvo. Verte v takéto vyhlásenia, alebo nie - na výber všetkých, ale určite sa dá povedať, že tieto zmyselné tóny v kombinácii so správnym dekorom môžu vytvoriť štýlový kuchynský interiér s rozlohou 13 m2.

Je pozoruhodné, že rôzne variácie fialovej sú dokonale kombinované s mnohými farbami. Zelená, tyrkysová, modrá, modrá, žltá, červená, ružová nielen zatieniť veľkoleposť fialovej palety, ale tiež zdôrazniť, že priaznivo. Môžete si vybrať svetlé aj jemné farebné kombinácie pre dynamický alebo relaxačný efekt.

Povrchová úprava 13-metrovej kuchyne

Skôr ako začnete kupovať materiály na dokončenie kuchyne, mali by ste si nielen vybrať v prospech jednej alebo inej farebnej škály a štýlu, ale tiež zhodnotiť ich praktickosť. Hlavnými ukazovateľmi budú: odolnosť voči účinkom nečistôt a mastnoty, vysoká vlhkosť, jednoduchá starostlivosť a možnosť použitia detergentov.

Paul

Výber materiálov na dokončenie podlahy je dôležitým krokom pri príprave opravy. Preto je potrebné vyhodnotiť vlastnosti rôznych náterov, aby ste si vybrali to najlepšie.

Lacné linoleum sa ľahko montuje, dlhé podávanie a odoláva rozliatej tekutine. Existujú rôzne variácie v závislosti od tepelnej kapacity a zloženia. Mínus - pravdepodobnosť rezania povrchu ostrým predmetom.

Doska je odolná voči vlhkosti, ako aj odolnosť voči škvrnám. Široká škála moderných doplnkov vám umožní vybrať si tú najvhodnejšiu možnosť. Medzi nevýhody patrí zložitosť procesu pokládky a nízka tepelná izolácia.

Laminátové podlahy sú dostatočne odolné, na rozdiel od keramických dlaždíc, je pomerne ľahké ich položiť. Stojí však za to zvážiť, že nie je vysoko odolný voči kvapalinám. Často voda, ktorá vstúpila do spojov, nakoniec spôsobí napučanie povlaku.

Steny

Kuchynské obklady stien sú často kontaminované. Vyberte si preto jednoducho umývateľné možnosti:

- Tapeta s ochranným filmom skryje chyby a poskytne vhodnú tlač;

- Polomatná umývateľná farba je pomerne jednoduchá na nanášanie a skrýva malé nedostatky stien. Všimnite si však, že na monochromatickom povlaku sa často objavujú nové škvrny;

- Dekoratívne omietky odstraňujú akékoľvek nerovnosti. Rýchlo sa čistí a dopĺňa interiér.

- Doska je ideálna na dokončenie zástery, zatiaľ čo ostatné steny sú lepšie zdobené inými materiálmi.

Strop

Na výzdobu kuchyne 13 m2. strešný strop dokonale zapadne. PVC film sa nebojí výparov, vlhkosti atuku. Jediná ťažkosť pri práci s ním je nainštalovať.

Jednoduchý náter je prospešný v jeho odolnosti voči vlhkosti av tom, že sa môže robiť nezávisle, ale farba sa môže začať odlupovať z nadmernej vlhkosti.

Nemôžete zľavu tapetu, aj keď je to v kuchyni, že existuje možnosť, že sa bude rozchádzať a deformovať z horúceho vzduchu.

Dekor a textílie

Dizajn 13-metrovej kuchyne dokonale doplní všetky druhy ručne vyrábaných remesiel. Môžu to byť zdobené taniere, fľaše, trepačky, trepačky a cukrové misky. Tiež rôzne vázy, kvetináče vyzerajú krásne, mini-záhrada zasadená na stenu alebo v krabici na parapete bude skvelý nápad.

Záclony dokážu vytvoriť konečný nádych interiéru. Vyberte si vysokokvalitné a ľahké záclony, ktoré zodpovedajú farebnej schéme a celému holistickému dizajnu.

Kuchynský nábytok

Na určenie formátu situácie sa vychádza z prevládajúcej funkcie kuchyne. Ak sa majitelia budú variť trochu, potom nábytok je vhodné zvoliť minimalistický a obmedziť bar pult. A ak nájomníci často zhromažďujú na rodinné jedlo, potom je potrebné vybaviť samostatný jedálenský kút s veľkým stolom a stoličkami.

Vo všeobecnosti je nábytok do kuchyne 13 m2. sa vyberie na základe zvoleného štýlu. Vidiecky štýl dopĺňajú drevené, prútené predmety. Moderný - lesklýkovové a sklenené povrchy a moderné technológie. Vynikajúci a ušľachtilý prírodný nábytok - správna voľba pre klasiku.

Osvetlenie

Okrem hlavného svetla je v kuchyni potrebné vybaviť každú funkčnú oblasť osvetlením. Nad sporákom, umývadlom a pultom môžete umiestniť LED svietidlá pod skrinku. V prípade potreby nainštalujte do odsávača ďalšie upínacie prípravky, aby sa doska osvetlila.

Existuje zaujímavé a neštandardné riešenie varnej zóny - vybudovanie sklenených záster s vnútorným osvetlením. Zvlášť dobré takéto osvetlenie bude vyzerať v interiéri v modernom štýle.

Dizajn kuchyne 13 m² - foto

„Je lepšie vidieť raz, ako počuť stokrát“ - kto nie je oboznámený s touto starodávnou pravdou? Vizualizácia skutočne preukáže všetky pozitívne a negatívne aspekty. Preto, ak ste na pokraji aktualizácie kuchynského dizajnu, venujte pozornosť hotovým interiérom zozbieraným v našej fotogalérii - pomôžu vám vybrať si optimálne možnosti dizajnu. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchyňa 13 m² -Nápady na interiér