Dizajn kuchyne 12 m2 (+60 fotografií)

Bez ohľadu na to, koľko izieb je v dome, kuchyňa medzi nimi vždy zaberá zvláštne miesto. Toto je samotné ohnisko, kde prebieha alchýmia varenia, kde sa celá rodina zhromažďuje okolo stola a večer sa tu konajú intímne rozhovory. Preto chcete všetko zariadiť s maximálnym komfortom. Plánovanie kuchyne dizajn 12 m2. Nemôžete sa obmedzovať na výber povrchových úprav a nábytku - takáto oblasť postačuje na realizáciu akýchkoľvek, dokonca aj tých avantgardných nápadov.

Výber interiéru

Vzhľadom na veľkú rozmanitosť stavebných a dokončovacích materiálov, domácich spotrebičov a náhlavných súprav na trhu v poslednej dobe môže byť oprava priemernej 12-metrovej kuchyne vzrušujúcou kreatívnou činnosťou, ktorej výsledok poteší mnoho rokov.

Premyslený interiér, kde je všetko na svojom mieste a harmonicky sa prelína s celkovým obrazom, prinesie hosťom a hosťom veľa príjemných emócií. Dobre zvolený štýl pomôže spojiť všetky prvky do jedného súboru.

Kuchyňa 12 m2 M. v modernom štýle

Rýchle tempo života v 21. storočí diktuje svoje vlastné pravidlá života: všetko musí byť funkčné, kompaktné a praktické. Motto moderného štýlu nie je nič zbytočné. Hladké monochromatické povrchy neutrálnych odtieňov, uzavretých políc, žiadne textílie, kvety, takmer žiadny dekor.

Uprednostňujú sa materiály s trvanlivou a ľahkou starostlivosťou - umelý kameň, \ tkalené sklo, plast, chrómová oceľ. Najlepším doplnkom tohto interiéru bude najnovšia vstavaná technológia s dotykovým ovládaním.

Kuchyňa 12 m2 M. v klasickom štýle

Rovnováha klasikov zostáva relevantná nielen desaťročia, ale celé stáročia. Kuchyňa je 12 m2. nábytok z prírodného dreva, pokrytý drahým lakom alebo ľahkým smaltom, bude vyzerať pevne a elegantne.

Fasády náhlavnej súpravy by mali byť zdobené vyrezanými vzormi (panely), zlatým doplnkom. Dosky môžu byť vyrobené z umelého mramoru. Odporúča sa vybrať veľké vybavenie z retro-kolekcií - hnedé alebo mliečne biele, pod farbami prevládajúcimi v kuchyni.

V ideálnom prípade budú bielymi stenami a stropom, prípadne s nenápadnými prvkami zo štukovej omietky, dôstojný rám pre túto veľkoleposť. Obraz-zátišie v krásnom ráme alebo nezvyčajný luster cez jedálenský priestor pomôže dať interiéru osobný kontakt.

Kuchyňa 12 m2 M. Škandinávsky štýl

Móda navrhovania interiéru, ako je tomu v severských krajinách, sa objavila s rozšírením obchodných domov IKEA. Škandinávsky štýl je ľahko rozpoznateľný vzdušnou a chladnou atmosférou, na rozdiel od toho prirodzené detaily (tkané koberce, prútené stoličky, drevená podlaha a stoly) vyzerajú ešte teplejšie.

V prostredí, kde dominujú biele, priesvitné modré, svetlošedé, modré tóny. Nábytok je kompaktný, s hladkými povrchmi.Vzhľadom k tomu, že počas varenia v kuchyni je horúci, tento dizajn dodá požadovanú sviežosť a zároveň pocit pohodlia domova.

Kuchyňa 12 m2 M. Provence štýl

\ t

Jemné kúzlo francúzskej provincie v dizajne 12-metrovej kuchyne bude schopné prenášať pastelové odtiene, smaltovaný vintage nábytok s mäkkými vyrezanými kučerami, "starožitnými" domácimi spotrebičmi, tenkými ozdobnými trámami na strope (ak to výška dovoľuje).

V tomto interiéri by bolo vhodné pripomenúť akúkoľvek pripomienku dovolenky v dedine: prútené koše, krásne poháre džemu a korenia na otvorených policiach, závesy na oknách, malé kvety na tapete a obrusy.

Úlohu štýlového akcentu môže hrať kapucňa vo forme odfarbeného komína. Provensálskymi materiálmi sú drevo, vápno, meď a hlina, ale chrómovaný kov, tónované sklo a lesklý plast sú tu zjavne zbytočné.

Kuchyňa 12 m2 M. v štýle loftu

Aj keď pôvodne "loft" a určené podkrovie, teraz toto slovo sa častejšie používa na elitnej bývanie, premenený z bývalých tovární, tovární, vzdelávacích a administratívnych budov.

Na prvý pohľad, holé tehlové steny, otvorené rúry, hrubo vyrezávané priemyselné a priemyselné priemyselné lampy vytvárajú dojem dočasného útočiska. Občania, ktorí milujú slobodu, sú unavení z domýšľavosti a neprimeraného poriadku úradov.

V posledných rokoch sa čoraz viac volí.pre konečnú úpravu bytov, a najmä - kuchynských izieb. Vzhľadom k tomu, že charakteristické črty podkrovia sú vysoké stropy a dostatok priestoru, 12 m2. vytvoriť takýto interiér by mal byť dosť veľký.

Farebná paleta kuchyne je 12 m2.

Schopnosť rozlíšiť až 10 miliónov odtieňov je skutočným darom prírody, vďaka čomu môžu ľudia v plnej miere využívať rozmanitosť sveta. Zároveň je v palete iba desať základných farieb (sedem farieb dúhy, biela, sivá a čierna), z ktorých každá má určitý vplyv na psychiku, podvedomé vnímanie a ľudské emócie.

Výberom dizajnu pre kuchyňu s rozlohou 12 metrov štvorcových sa odporúča zostať vo svetlých a neutrálnych teplých farbách. Predpokladá sa, že studená škála (modrá, zelená, modrá, fialová) potláča chuť k jedlu a pôsobí upokojujúco, takže tieto farby sú najlepšie ponechané na oddychové miestnosti - v spálni av kúpeľni.

Biela kuchyňa

Schopnosť bielej farby vizuálne zväčšiť priestor pre 12-metrovú kuchyňu nie je určujúcim faktorom, ale vo všeobecnosti ju možno použiť ako prázdne plátno na premiešanie jasnejších a nasýtených akcentov.

Môže to byť achromatické zloženie s prímesou čiernej, šedej, kovovej. Zbavte sa pocitu laboratória v bielej kuchyni pomôže stromu: podlaha, dosky, dubové stoličky, orech alebo borovica - aby interiér viac útulný.

Šedá kuchyňa

Zo všetkých materiálov používaných v interiéri, nehrdzavejúca oceľje najviac hygienický, trvanlivý a trvanlivý. Z tohto dôvodu sa profesionálne kuchyne v reštauráciách doslova skladajú z kovu. Tento dizajn je možné vykonať doma. Akékoľvek moderné domáce spotrebiče sa do neho dokonale zmestia a počas varenia bude možné cítiť sa ako skutočný kuchár.

Okrem toho, že oceľové povrchy sa ľahko čistia, majú tiež zrkadlový efekt - odrážajú svetlo, čím dávajú kuchynskému priestoru priestrannejší a elegantnejší vzhľad.

Kuchyňa Brown

Pre tých, ktorí milujú všetko prirodzené, je vždy príjemné byť obklopení drevenými výrobkami. Drevené podlahy a nábytok z masívu nie sú najtrvanlivejším riešením pre kuchyňu, ale v extrémnom prípade môžete použiť ich imitáciu: vyberte porcelánový kameninový materiál s rezaným vzorom na podlahu a zakúpte si náhlavné súpravy z drevovláknitej dosky s dyhovanými fasádami.

Pokiaľ ide o odtiene, v kuchyni je 12 m2. Je lepšie zvoliť si svetlé alebo stredné tóny nasýtenia, pretože tmavo hnedá môže vytvoriť tmavú náladu a výrazne zmenšiť priestor.

Žltá (oranžová) kuchyňa

Teplé tóny žltej a oranžovej farby sú vhodné pre kuchynský dizajn s rozlohou 12 m2. čo najviac. Sú to odtiene slnka, šťavnaté ovocie a tropické kvety. Dávajú náboj veselosti, zvyšujú náladu, zlepšujú vitalitu, vytvárajú priateľskú a veselú atmosféru.

Achromatická gama, mäkká hnedá, zelená aakékoľvek drevené textúry.

Zelená kuchyňa

Keďže zelená paleta je pomerne rozsiahla, je potrebné poznamenať, že kuchyňa má rozlohu 12 m². Najvhodnejšie sú svetlé tóny s prímesou žltej farby. Môže to byť farba listov šalátu, zelených jabĺk alebo prvých jarných listov, ale je žiaduce odmietnuť hlboké odtiene s prímesou modrej alebo čiernej.

Dobrým doplnkom bude teplá textúra dreva (okrem bielenej), matný povrch tmavosivej žuly, piesčitej žltej farby. Na zelenom pozadí to bude vyzerať veľmi krásne riad alebo dekor oranžové a svetlé ružové.

Dokončenie kuchyne s rozlohou 12 m2.

Prvým a možno najdôležitejším procesom v usporiadaní kuchyne je dokončenie podlahy, stien a stropu. Voľba materiálov a správnosť ich použitia v konečnom dôsledku ovplyvňuje nielen estetiku interiéru, ale určuje aj čas do ďalšej opravy. Ako predĺžiť tento čas, ušetriť budúce financie a silu pre ďalšie, príjemnejšie ciele?

Pohlavie

Prvá požiadavka na krytinu kuchynskej podlahy je odolnosť proti vlhkosti. Z tohto dôvodu sa budete musieť okamžite zbaviť nespoľahlivých materiálov ako sú laminátové a drevené podlahy.

Druhým významným kritériom je sila. Tu je vedúca pozícia obsadená porcelánom. Je špeciálne navrhnutý pre vysoké zaťaženie a je schopný odolať aj náhodnému pádu mriežky, a ak sa náhle objaví trhlina, potom namiesto poškodeného kameňa môžete vždydať náhradný.

Dobrým riešením bude aj bežná dlažba: ľahko sa čistí a slúži dlhú dobu. Kuchyňa je 12 m2. bude vyzerať dobre monochromaticky matná neutrálna farba (piesok, sivá, hnedá). Veľkosť prvkov je najvýhodnejšie médium, asi 15x15 cm.

Odporúča sa umiestniť vykurovacie rohože pod keramickú podlahu tak, aby sa počas chladného obdobia varenie nezmenilo na chlad. V jedálni si môžete dať laminát alebo zónu s dlaždice kontrastnej farby.

Steny

Väčšina stien je zvyčajne pokrytá náhlavnou súpravou, takže ich môžete jednoducho vymaľovať bielou alebo mierne žltkastou farbou, ktorá dobre odráža slnečné svetlo. Pri výbere medzi bázami vodnej disperzie a latexového pigmentu je potrebné brať do úvahy, že prvá voľne prechádza vzduchom a parou cez steny a druhá vytvára polymérny film, na ktorom sa môže neskôr objaviť forma.

Ak jedna zo stien zostane úplne zadarmo (spravidla v blízkosti jedálenského priestoru), stojí za to prepichnúť fotografickú tapetu s realistickou perspektívou - takže vaša 12-metrová kuchyňa bude vyzerať priestrannejšie.

Originálnym a módnym riešením bude maľovanie voľnej steny alebo jej časti bridlicovou farbou. Na takomto povrchu môžete kresliť kriedou, tvoriť zoznamy vecí, alebo písať dobré priania milovaným.

Strop

Hladký a krásny strop v kuchyni je základným atribútom kvalitných opráv. V jednoduchom dizajneSklo môžete najprv prilepiť „pavučinou“, ktorá chráni povrch pred mikrotrhlinami a po vysušení ho natrite vodou riediteľnou farbou.

Moderný štýl kuchyne 12 sq. M. ideálny doplnok napínacieho filmu: lesklý biely, saténový (s jemným hodvábnym leskom) alebo matný - výborný výsledok je zaručený.

Pre štylizované etnické a dedinské motívy budete musieť ozdobiť strop trámami - skutočnými drevenými trámami alebo umelým plastom. Hlavná vec je, že majú malú váhu a pevne pripojené k základni. Pod týmito lamelami môžete ľahko skryť drôty alebo inú komunikáciu.

Dekoračný a kuchynský textil

\ t

Na to, aby sa 12-metrový kuchynský vzhľad zachoval, potrebuje len pozoruhodné dekorácie. Ich výber, majitelia by mali dôverovať svojmu vkusu a tiež brať do úvahy pravidlá štýlovej harmónie. Zoznam vhodných položiek je pomerne veľký. Môže to byť nástenné hodiny, maľby, rodinné fotografie, krásne jedlá, večere, sklo, kvetinové vázy, zátišie. Kvôli nestabilným teplotným a vlhkostným podmienkam a vysokému riziku, že sa niečo obráti, nie je miesto pre izbové rastliny v kuchyni.

Pokiaľ ide o textil, odporúča sa používať ju v kuchyni mierne. Prírodné látky rýchlo absorbujú pachy a vlhkosť, zrýchľujú sa a znečisťujú rýchlejšie, takže je lepšie zvoliť si syntetické výrobky.

Na oknách sú povolené ľahké krátke záclony, ale to je možnéže zdroj otvoreného ohňa (sporák, rúra) je v bezpečnej vzdialenosti od nich. Tkanina pre jedálenský kút je vhodná aj z polyesteru. Tento materiál je rýchlo vymazaný, okamžite schne a takmer nevyžaduje žehlenie.

Ako zariadiť nábytok?

V kuchyni 12 m2. nie je problém zariadiť priestranné modulárne skrine, dať impozantnú veľkosť chladničky, sporák, umývačka riadu, a ak je to potrebné, práčka, kávovar, veľké umývadlo.

Jedáleň by sa tiež mal zmestiť a stôl, stoličky alebo stoličky sa dajú umiestniť na pódium, čím sa zabezpečí ďalší skladovací priestor alebo sklopná posteľ pre hostí na kolieskach.

V závislosti od vlastností miestnosti sa zvolí rozloženie náhlavnej súpravy - v prípade podlhovastých miestností je obyčajne lineárne, v jednom alebo dvoch radoch. Pomer stien 3x4 poskytuje výhodnú schému tvaru L alebo U.

Príležitostne sa do centra kuchyne pridáva pracovná doska ostrova. To nie je príliš dobré, pretože sa bude musieť dostať zakaždým. Ako doplnkové pracovisko je možné použiť sklopný pult alebo široký parapet vhodnej výšky.

Správne osvetlenie v kuchyni

Zdôrazniť krásu kuchyne 12 m2. v tme je veľmi dôležité starať sa o vysoko kvalitné osvetlenie. Moderné LED lampy našťastie spotrebujú o niečo menej elektriny a takmer nikdy sa nezohrievajú.

PredAk chcete začať s inštaláciou svietidiel, musíte pozvať skúseného odborníka, ktorý musí skontrolovať stav elektrickej siete a pripravenosť odolávať určitým zaťaženiam (vrátane spotreby elektrickej rúry, chladničky, práčky alebo umývačky riadu atď.) Ak počet pracovných zariadení prekročí prípustnú rýchlosť, môže nastať núdzový výpadok prúdu.

Na osvetlenie kuchyne s rozlohou 12 m2. Budete potrebovať jedno alebo dve centrálne stropné svietidlá a okolo 9-12 reflektorov po celom obvode. Rovnaké, len s nižším výkonom, je žiaduce vybudovať v súprave nad pracovnými plochami (vrcholy) na ochranu pred zranením počas varenia.

Jediný prívesný luster je dosť nad jedálenským stolom a na večernú romantiku môžete ešte pripojiť pár nástenných svietnikov so stmavnutými svetlami. Najviac príjemné pre oči je považované za teplé biele, ale ak to štýl vyžaduje, môžete si vybrať lampy v chladnom bielom alebo farebnom (modré, zelené, červené) spektrum.

Je žiaduce umiestniť prepínače na vhodnom mieste a doplniť ich svetelnými majákmi. Ovládanie osvetľovacích zariadení je možné vykonávať aj na diaľku - pomocou diaľkového ovládania.

Dizajn kuchyne 12 m2 - foto

Najmä pre šťastných majiteľov kuchyne s rozlohou 12 m2. Zozbierali sme zbierku zaujímavých riešení pre návrh práve takýchto priestorov. Galéria obsahuje fotografie s už implementovanými možnosťami dizajnu, ktoré vám pomôžurozhodnúť o výbere povrchovej úpravy, nábytku, nájsť nové nápady na usporiadanie a predložiť požadovaný výsledok opravy. Prajeme Vám kreatívnu inšpiráciu a príjemné emócie v novom interiéri!

Video: Kuchyňa 12 m2 - Nápady na interiér