Dizajn kuchyne 11 m2 (+60 fotografií)

Napriek prítomnosti rôznych miestností v dome, je to u kuchynského stola, kde si človek môže ľahko predstaviť rodinnú večeru, priateľský čajový večierok, rozhovor o srdci k srdcu a dokonca aj romantickú večeru. Niet divu, že existuje aforizmus, že "kuchyňa - duša domu." Toto je pravda! A ak predtým, než ľudia neboli príliš rôznorodí pri výbere dizajnu tohto rohu, teraz dizajn kuchyne je 11 m2. môže byť úžasné uskutočnenie funkčnosti a umenia.

Výber interiéru

V súvislosti s rýchlym rozvojom sveta sa moderný človek snaží držať krok s novými trendmi v dizajne interiéru. Jedenásť "štvorcov" - to je ideálny pomer pre stručný a štýlový dizajn malej kuchyne.

Kuchyňa 11 m2 M. v modernom štýle

Harmonicky kombinuje praktickosť, pohodlie a priestrannosť. Je to skvelé riešenie pre podnikateľov a tých, ktorí oceňujú minimalizmus vo všetkom. Nábytok a textílie sú najčastejšie vyrobené z prírodných materiálov a dekor je úhľadne usporiadaný tak, aby mierne dopĺňal dizajn, namiesto toho, aby ho zaplňoval zbytočnými detailmi.

Kuchyňa 11 m2. v klasickom štýle

Nikdy nevyjde z módy, pretože takýto dizajn sa ľahko prispôsobí akýmkoľvek zmenám v spoločnom priestore. Vyzerá luxusne a elegantne. Klasický štýl sa vyznačuje jasnými líniami a záväzkom k geometrickým tvarom. Nábytok musí byť ekologický a originálny. V ideálnom prípade -projekt. Farebná schéma je zachovaná. Zaujímavý je aj zaujímavý dekor. Napríklad vnútorné miniatúry, kovové figúrky, aranžovanie kvetov.

Kuchyňa 11 m2 Provence štýl

\ t

Toto je jedinečná príležitosť naplniť kuchyňu atmosférou romantiky a pohodlia. Starožitný nábytok, kamenné múry, teplé farby, ručne vyrobené doplnky a keramika. Takáto kombinácia je prísľubom zmyslu pre zmierenie hostiteľov a hostí.

Kuchyňa 11 m2 v retro štýle

Rozmanitosť a saturácia môžu zahŕňať prvky z jednej konkrétnej epochy a kombináciu niekoľkých naraz. Medzi nábytkom stojí za zmienku skrine, príborníky, stoličky na jednej nohe. Farebná škála textílií a povrchových úprav sa vyznačuje jasnými farbami. Od tyrkysovej po žltú. Staré fotografie a drevený dekor zvýraznia takýto odvážny dizajn.

Kuchyňa 11 m2 ekologický

Hlavným rozdielom tohto smeru je jeho maximálna šetrnosť k životnému prostrediu (80% celého priestoru kuchyne) a jemná hojnosť svetla. Výzdoba môže byť vyrobená z hlinených dlaždíc, nábytok je ručne vyrobený, dekor je vyrobený zo skla. Toto je kreatívna voľba pre kreatívnych ľudí.

Farebné riešenia

Výber farieb v interiéri je jednou z najdôležitejších úloh. Dodržiavanie jednoduchých pravidiel, môžete si vytvoriť svoj sen kuchyne na vlastnú päsť bez pomoci koloristov dizajnérov.

Biela kuchyňa 11 m2

Toto je jedno z najlepších riešení - nielen z estetického hľadiska,ale aj vo funkčnom. Svetlé odtiene opticky rozširujú kuchyňu, takže je priestrannejšia. Táto možnosť vyzerá skvele v klasickom, minimalistickom a vidieckom štýle. Teplé farby povrchovej úpravy je možné riediť textíliami s geometrickými vzormi iných farieb.

Červená kuchyňa 11 m2.

Šťavnatá farba čerešne je schopná vás okamžite nabiť pozitívnou energiou počas celého dňa. Ale pri výbere červeného nábytku do kuchyne, mali by ste byť veľmi opatrní, preferring nie príliš všeobecné prvky, pretože sám táto farba robí konštrukčné prvky ťažšie, než v skutočnosti sú. Červená kuchyňa bude vyzerať nádherne v kombinácii s béžovou a svetlozelenou dekoráciou. Textílie je možné riediť bielymi odtieňmi.

Zelená kuchyňa 11 m2

Kuchyňa v zelených tónoch dodá svojim majiteľom pocit pokoja a radosti. Táto farba je nádherne kombinovaná s béžovou, citrónovou, fialovou, olivovou a broskyňovou farbou. Môžete si vytvoriť svoju vlastnú oázu harmónie, len s použitím dvoch potrebných odtieňov a pridaním do závesného hrnca.

Hnedá kuchyňa 11 m2.

Ide o konzervatívnejší prístup k dizajnu, ale nie menej krásny. Podrobnosti o káve vyzerajú skvele s inou kontrastnou farbou. Napríklad hnedá stena a sivé závesy budú vyzerať perfektne. Výber hnedej kuchyne interiéru, mali by ste sa postarať o dobré osvetlenie, pretože tmavé farby absorbujú svetlo.

Yellow Kitchen11 m2

Tento dizajn je vhodný pre optimistov a tých, ktorí si chcú vychutnať šálku kávy alebo čaju každé ráno s úsmevom na tvári. Solárna farebná schéma sa ľahko kombinuje s takmer všetkými jasnými farbami a ornamentami. Zvlášť harmonické kombinácie - je žltá s modrou, zelenou, ružovou a bielou.

Povrchová úprava 11-metrovej kuchyne

Stojí za to zaoberať sa otázkou dokončenia kuchyne s veľkou zodpovednosťou, pretože časté zmeny teploty a vlhkosti v miestnosti môžu negatívne ovplyvniť steny, ako aj podlahu.

Pohlavie

Podlahy v kuchyni by mali byť vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré pomáhajú zabrániť poškrabaniu a rozmazaným škvrnám. Linoleum dokonale spĺňa tieto kritériá. To je úplne nenáročný v starostlivosti, má vysokú odolnosť proti opotrebeniu, a je tiež známy pre rôzne vzory a vzory.

V klasickom a modernom štýle vyzerá skvelá drevená podlaha. Vyžaduje si to osobitnú pozornosť (spracovanie špeciálnymi prostriedkami), ale zároveň vyzerá veľmi originálne. Laminát je dobrou alternatívou k dreveným podlahám. Je schopný napodobňovať prírodné materiály a byť spoľahlivý už mnoho rokov.

Steny

Ideálny výber materiálov na dokončovanie stien v kuchyni je možný len vtedy, ak sú splnené tieto kritériá: odolnosť voči používaniu čistiacich prostriedkov, odolnosť voči vysokým teplotám, dlhodobé zachovanie estetických vlastností. Pod všetkými týmitopožiadavky sú dlažba, murivo, dekoratívne omietky a vysoko kvalitné farby. Voľba závisí len od individuálnych preferencií a štýlu miestnosti.

Strop

Môže to byť plast, streč, sadrokartón, bielený a latový. Napätie a sadrokartón - veľmi spoľahlivé a osvedčené možnosti. Okrem toho sa ľahko zmestia do akéhokoľvek dizajnu. Vďaka otvoreným švom je strop stropu schopný zvýrazniť. Nezachovávajte na kvalite prvkov, aby ste opravili niekoľkokrát za sebou.

Dekor a textil

Kuchynská výzdoba 11 m2. by mal byť menej extravagantný a praktickejší ako dekor v spálni a obývacej izbe. Existuje niekoľko jednoduchých tajomstiev o výbere šperkov a textílií od odborníkov. Tu sú hlavné:

1. Obrázky budú vyzerať krajšie, ak budú zavesené na úrovni očí;
2. Pri výbere kompozícií na stenu stojí za to pozorovať symetriu;
3. Kryt môže byť štýlovo zdobený závesnými skrinkami alebo kovovou krabicou;
4. Svetlé odtiene závesov vizuálne rozširujú miestnosť;
5. Jasné svietidlá budú kompetentne zamerané na celkový dizajn kuchyne;
6. Vo forme originálneho dekoru môžete použiť praktické prvky (riad, knihy s receptami, rastliny);
7. Nie je potrebné kupovať nové stoličky. Môžete aktualizovať staré s jasnými krytmi.

Kuchynský nábytok

Skvelé riešenie pre11-metrovou kuchyňou bude vstavaný nábytok. Je funkčný a praktický. Jeho vlastnosti sú navrhnuté tak, aby malá miestnosť vyzerala stručne, ale nestratila svoje vonkajšie vlastnosti. Každý rok dizajnéri vytvárajú viac a viac nových zbierok najrôznejších smerov.

Pokiaľ ide o jednotlivé prvky, môže sa obmedziť na hranatý jedálenský stôl a závesné police, ktoré sa dajú ľahko umiestniť aj nad umývadlo. Tým sa šetrí priestor. Hlavnou vecou je dodržať pravidlo „jednoducho as chuťou“, bez toho, aby sme sa odchýlili od celkového dizajnu.

Osvetlenie a osvetlenie

\ t

Usporiadanie kuchynského osvetlenia nie je také jednoduché, ako sa zdá. Pre maximálny účinok by bolo príjemné pozorovať kombináciu všeobecného a dekoratívneho svetla.

Pre pracovisko a oddychový kútik - iná sila. V prvom prípade - jasnejšie, v druhom, naopak - mierne tlmené. Dodržiavajte vzdialenosť lampy od vody. Je žiaduce, aby nebola menšia ako 70 cm, je možné nahradiť štandardné svietidlá štýlovým a úsporným LED pásikom, ktorý tiež prinesie svoje farby do celkového interiéru. Farebné osvetlenie kuchynských skriniek tiež vyzerá veľmi pôsobivo.

Dizajn kuchyne 11 m2 - foto

Zozbierali sme zaujímavý výber fotografií s inšpirujúcimi kuchynskými vzormi o rozlohe 11 m2, čo vám pomôže ľahko určiť výber vášho individuálneho štýlu interiéru. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchyňa 11 m² - Nápady na interiér