Dizajn kuchyne 10 m2 (+70 obrázkov)

Túto kuchyňu možno nazvať „zlatým prostriedkom“ - je tu už dosť priestoru na usporiadanie priestranného miesta na varenie, jedáleň a bar, ale stále existuje možnosť „stratiť“ drahocenné meradlá neúspešnou organizáciou priestoru. Preto je dizajn kuchyne 10 m2. je potrebné dôkladne naplánovať. Ak chcete vyriešiť tento zložitý problém pomôže náš článok. Povie vám, ako vytvoriť miestnosť, v ktorej bude nielen pohodlné variť, ale aj si užívať čas s rodinou alebo priateľmi!

Výber interiéru

Interiér je zrkadlom vášho vkusu a štýlu. Je schopný povedať hosťom veľa o charaktere majiteľov a ich estetických preferenciách. Preto je výber štylistického rozhodnutia čisto individuálnou záležitosťou a mal by sa k nemu pristupovať s najväčšou zodpovednosťou.

Kuchyňa 10 m2 M. v modernom štýle

Moderný štýl znamená praktický, pohodlný a funkčný interiér. Je cudzí rôznorodosti a prebytku dekoratívnych prvkov. Ľahká a elegantná dekorácia je vytvorená vďaka proporcionálnym priamkam nábytku a technológie.

Minimalistický smer z neho robí dobrú voľbu pre malú miestnosť. Okrem toho sa dá ďalej rozšíriť pomocou výberu nábytku a povrchových materiálov v jasných farbách. Všeobecne platí, že pri registrácii je vhodné použiť dve alebo tri základné farby, do ktorých môžete pridať malé jasné škvrny.

Kuchyňa 10 m2. vklasický štýl

Autentický tradičný dizajn sa vzťahuje skôr na veľké a priestranné izby. Ale jeho ľahká verzia je pomerne použiteľná aj pre stredne veľkú kuchyňu, najmä ak je rozšírená smerom na balkón alebo obývaciu izbu.

Pri zariaďovaní klasického interiéru je potrebné dosiahnuť symetriu tak v usporiadaní nábytku, ako aj v umiestňovaní malieb a lámp. Mimochodom, osvetlenie je tiež žiaduce zvoliť v tradičnom dizajne. Lustr-luster, "hruška", "lucerna" alebo kaskáda dokonale zapadajú do kontextu. Ako okenné záclony, použite rímske rolety, alebo textilný výrobok v podlahe s montážou a ľahkým tylu.

Kuchyňa 10 m2 M. Škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl je jedným z najvyhľadávanejších trendov dizajnu. Vyznačuje sa svetlými farbami, prírodnými materiálmi, ako aj nenápadnými, ale štýlovými kúskami nábytku.

Na dosiahnutie účinku severoeurópskeho komfortu môžete použiť ľahké drevené materiály na dekoráciu alebo dekoráciu. Steny a stropy sú najlepšie natreté bielou farbou. Zdvihnite jednoduchú a demokratickú sadu, najlepšie aj v bielej alebo v stlmenej obielenej palete. Dekoratívne drevené detaily, jedlá z jasných farieb alebo dreva, ako aj kvety, či už vo váze alebo v hrnci, ozdobia a dodajú celkový vzhľad.

Kuchyňa 10 m2. v námornom štýle

Námorná téma je univerzálna. Je vhodný pre obe malé miestnostia pre rozsiahle, ako aj pre južné kuchyne a pre slabo osvetlené severné. Ak sa rozhodnete vsadiť na morský interiér, uvedomte si, že množstvo prirodzeného svetla stále závisí od výberu prevládajúceho farebného riešenia. Modrá paleta s mnohými variáciami môže byť použitá vo veľkom množstve pre priestor s bohatým prirodzeným svetlom a teplé a svetlé odtiene môžu byť základom dizajnu severnej kuchyne.

Tento štýl sa samozrejme vyznačuje tematickou výzdobou. Hviezdice, krásne mušle, koraly, modré vázy, jedlá, remeslá vo forme lodí alebo plachiet - určite si vyberte miesto pre tieto veselé dekoratívne predmety na policiach alebo v špajzi.

Kuchyňa 10 m2. Fúzia

Preklady z angličtiny znamenajú „fúzia“ miešanie, fúziu. V skutočnosti, štýl naznačuje farebnú kombináciu zdanlivo úplne nezlučiteľných smerov: klasickú, modernú, rustikálnu, orientálnu - niekedy môžete nájsť harmonické spojenie všetkých týchto trendov v jednom interiéri naraz. Fusion zvýrazní osobnosť niekoľkých excentrických, kreatívnych a zaujímavých osobností s jemným chuťou.

Napriek tomu v malých miestnostiach je možnosť preťaženia priestoru príliš svetlými farbami. Preto je dôležité správne umiestniť akcenty, kombinujúce honosné prvky s pokojnými detailmi a dekoráciou. Povedzme, že svetlé textílie a dekor môžu byť vyvážené pokojnými, tlmenými tónmisvetlo a tma. V prípade dizajnu kuchyne v tmavých farbách by mala byť farebná schéma hlboká a elegantná - smaragdové, bordó, tmavo sivé a tmavé drevo vytvorí krásnu harmonickú kombináciu.

Paleta farieb

Farba je schopná významne ovplyvniť náladu obyvateľov bytu, ako aj skryť alebo naopak - zamerať sa na určité detaily. Na základe toho je potrebné s plnou zodpovednosťou a porozumením pristupovať k výberu farieb.

Biela kuchyňa 10 m2.

Biela farba vyzerá neuveriteľne sviežo a moderne. Hrá úlohu čistého plátna, ktoré sa používa v mnohých štýlových rozhodnutiach ako základ pre zložité tvary, šperky a svetlé detaily.

Niektorým sa môže zdať, že kuchyňa nadobudne lisovateľnú sterilnú atmosféru. Avšak, notoricky známy "nemocnice" efekt je ľahké sa vyhnúť pomocou mäkkého osvetlenia s pridaním bohaté tóny. Nebojte sa typickosti tohto farebného riešenia, pretože vydrží veľké množstvo jedinečných historických alebo domácich vecí. Okrem toho, dizajn môže byť zmenený tak často, ako budete chcieť - neutrálne biela umožňuje "ísť" v akomkoľvek štýle.

Hnedá kuchyňa 10 m2.

Medzi vlastnosti hnedej farby možno identifikovať jej praktickosť, univerzálnosť, pozitívny vplyv na emocionálny stav a prevalenciu medzi prírodnými materiálmi.

kuchyňa je schopná upokojiť a dodať pocit bezpečia, pohodlia a tepla. Súčasne, drevené súpravy, hnedé záclony a nábytok vyzerajú dosť ťažkopádne, preto - na svetlom pozadí budú vyzerať oveľa výnosnejšie.

Šedá kuchyňa 10 m2.

Diskrétna a štýlová sivá farba má množstvo nepochybných výhod, medzi ktorými si všimneme:

1. Svetlosivé tóny vizuálne rozširujú hranice miestnosti a nezakrývajú prirodzené svetlo, a preto sú vhodné na opravu podlahy a stien malej a strednej kuchyne.

2. Sivá harmonizuje s technológiou chrómu alebo ocele.

3. Sivý povrch je okrem iného menej značkový v porovnaní so snehovo bielym a tmavohnedým povrchom, pretože na ňom nie sú viditeľné stopy mastných škvŕn, škvŕn, nečistôt a kvapalín.

Žltá kuchyňa 10 m2.

Spoločenskí a veselí spoločníci budú potešení slnečnou farbou v najpohodlnejšej časti domu. Zaplní kuchyňu svetlom a teplom, pretože táto žltá je skvelá pre priestory so zlým prístupom k prirodzenému svetlu.

Takáto paleta má sklon k tomu, že jednotlivé lietadlá alebo objekty sú objemnejšie, ale ľahké a vzdušné. Tak, kuchyňa sa bude zdať trochu viac, než je v skutočnosti, a zároveň nie je vážený.

Tyrkysová kuchyňa s rozlohou 10 m2.

Ďalšou dobrou voľbou pre malé priestory budetyrkysová farba. Je len dôležité zvoliť správny odtieň:

- V prípade severných a západných izieb zvoľte možnosť zeleného subtónu. Pridajte k tomu žiarivo žlté, oranžové, zelené a ružové detaily - a získate dúhu a teplý interiér.
- Ak sú kuchynské okná orientované na juh alebo na východ, použite studenú modrastú tyrkysovú akvamarínovú alebo morskú vlnu.

Povrchová úprava 10-metrovej kuchyne

Výber materiálov na konečnú úpravu je určite dôležitým a vysoko individuálnym miestom opravy ktorejkoľvek časti domu. Koniec koncov, projekt dizajnu môže prevziať niekoľko farieb naraz, čiže monochromatický dizajn, ako aj jeden alebo iný štýlový dizajn a pre každý prípad je potrebné vybrať určité materiály. V každom prípade, kuchyňa diktuje svoje vlastné pravidlá a prioritou je nielen estetická organická, ale aj objektívna praktickosť.

Paul

Jedna z najobľúbenejších a najbežnejších podláh v kuchyni je dlažba. Jeho hlavnou výhodou je odolnosť voči opotrebeniu a trvanlivosť. Nebojí sa účinkov vysokých a nízkych teplôt, prachu, pary, alkalických kyselín. Medzi nedostatkami možno zdôrazniť rovnakú silu, pretože keď riad padne na podlahu, je vysoká pravdepodobnosť, že sa zlomí.

Nemenej slávnym materiálom je linoleum. Toto pokrytie bude určite musieť vybrať medzi vysoko kvalitnými úpravami, pretože nikto nie je imúnny, napríklad pred rozliatím vriacej vody,alebo iné prekvapenia.

Moderný trh v skutočnosti ponúka veľké množstvo slušných náterov. Mnohé z nich sú vhodné do kuchyne s rozlohou 10 metrov štvorcových, takže si vyberiete čokoľvek, so zameraním na ich kvalitu, trvanlivosť a schopnosť odolávať účinkom teploty a vlhkosti.

Steny

Panely MDF sa čoraz viac používajú pri opravách stien. Pre konečnú úpravu drevovláknitých dosiek so strednou hustotou nie je nutné predčistiť, primerovať a tmeliť, čo je výhodou.

Zástera je spravidla vyrobená z ľahko umývateľných keramických obkladačiek. Medzi ďalšie populárne nátery možno rozlíšiť dekoratívnu omietku, ktorá priťahuje svojou estetikou, odolnosťou voči opotrebeniu, praktickosťou a ďalšími výhodami.

Strop

Strop v kuchyni je možné zavesiť, latu, vinyl alebo jednoducho namaľovať. S pomocou sadrokartónu, môžete skryť vetranie a komunikačné zariadenia, elektroinštalácie, rovnako ako stavať rôzne svietidlá.

Pri montáži roštového stropu nie je potrebné vykonávať prípravné práce na hlavnom povrchu, a ako je to v prípade predchádzajúcej verzie, je možné skryť nepotrebné predmety z očí. Je ľahké sa postarať o takýto strop, bude slúžiť majiteľom na dlhú dobu.

Ďalšou možnosťou, ktorá zachováva pôvodnú výšku miestnosti, je farba. Je to známe a krásnevoľba. Viacstupňový proces konečnej úpravy však môže oddialiť proces opravy, okrem toho sa povrch lakovania omnoho ťažšie udržuje.

Dekor a textílie

Dokonca aj najpozornejší interiér s výnimkou niektorých variantov moderného štýlu potrebuje veľkolepý dekor, ktorý bude posledným míľnikom celkového dizajnu. Medzi množstvo nápadov na zdobenie kuchyne 10 m2. identifikovali sme niekoľko najpopulárnejších:

- Zostava tanierov a podšálkov na stenu. Dosky je možné namaľovať sami, alebo použiť službu, ktorú ste nemohli nájsť dlhú dobu. Zároveň majte na pamäti, že spolu objekty musia tvoriť kompletné zloženie, a to ako medzi sebou, tak aj s inými prvkami situácie. To môže byť vykonané s rezanie dosky, zámerne veku.

- Tabuľa alebo bridlicová stena je ideálna pre každodenné posolstvá pre domácnosti a tvorivosť detí alebo dospelých.

- Veľké farebné listy sú teraz na vrchole popularity. Stojí za to venovať im pozornosť, pretože dokážu premeniť aj tie najhoršie a nudné interiéry na atraktívny a „hovoriaci“.

Kuchynský nábytok

Ak máte k dispozícii malú kuchynku, môžete si dovoliť akékoľvek usporiadanie: dvojradové, rohové, ostrovné alebo lineárne. Veľa závisí od tvaru danej miestnosti. Nádhernou možnosťou je dispozícia vo forme latinského písmena "L", pretože je vhodná pre priestorakýkoľvek formát. Pre štvorcovú miestnosť je vhodné usporiadanie s ostrovom. Dlhá predĺžená miestnosť vyzerá najlepšie v lineárnom usporiadaní nábytku.

Pre mladých a energických ľudí, ktorí obmedzujú svoju prítomnosť v kuchyni len zahrievaním polotovarov a priateľských stretnutí, je vhodný minimalistický a nadrozmerný apartmán, prípadne s pohovkou a barom.

V prípade veľkej rodiny, v ktorej často varia veľa, sa zhromažďujú pri večeri - je potrebné vybrať nábytok s maximálnym počtom skriniek a objemným stolom. Malé deti sú povinné vytvoriť bezpečné prostredie: vstavané vybavenie, ochrana nebezpečných objektov a absencia otvorených ostrých rohov.

Osvetlenie

Stredne veľká kuchyňa určuje potrebu viacerých osvetľovacích zón. Ak je to možné, usporiadajte zavesenú konštrukciu s množstvom zabudovaných žiaroviek na strope. Ale ak je prípad už zmeškal, nebojte sa, pretože môžete rozsvietiť pracovný priestor s niekoľkými sviečkami. Tieto lampy sú tiež schopné dodať správne množstvo svetla do priestoru na varenie.

Potom, čo ste sa postarali o dodatočné osvetlenie, pokračujte výberom hlavných zdrojov svetla. Môžu to byť dlhé závesné svietidlá nad stolom alebo barom, alebo štandardný luster, v súlade so všeobecným predpokladom interiéru.

Dizajn kuchyne 10 m2 - foto

Mnohéoboznámení s účinkom školských učebníc, keď si niečo znova a znova čítate, ale nemôžete získať úplný obraz predmetu. V takýchto prípadoch sa obráťte na materiály, ktoré ilustrujú konkrétny jav. Preto sme vybrali veľký výber fotografií, ktoré budú demonštrovať popísané moderné nápady na zdobenie kuchyne 10 m2. Choďte do toho! Koniec koncov, pre tých, ktorí sú odhodlaní, nič nie je nemožné!

Video: Kuchyňa 10 m² - Nápady na interiér