Dizajn jednoizbový byt 40 m2.

Obdivujte obrovské domy s elegantným dizajnom, zatiaľ čo žijú v malom byte - známej situácii pre mnohých. Ale drsná realita je taká, že nie každý si môže dovoliť bývanie s veľkou plochou, preferujúc malé priestory. Moderný dizajn interiéru naďalej dokazuje, že to nie je taká zlá možnosť. Aj v jednoizbovom byte 40 m2. Môžete vytvoriť útulné a pohodlné "hniezdo" a my vám povieme, ako to urobiť.

Vlastnosti „malorozmerného“ dizajnu

Apartmány s malou plochou sú špeciálnym „klientom“, ktorý si vyžaduje vhodný prístup. Po prvé, je potrebné určiť, kto bude žiť v byte: mladý bakalár alebo veľká rodina? V prvom prípade je otvorený priestor dokonalý, v ktorom nie je potrebné usporiadať samostatné súkromné ​​zóny. V druhom - všetko je trochu zložitejšie, ale nie tak beznádejné. Správne rozdelenie priestorov pomocou záclon, priečok z rôznych výšok a funkčného nábytku pomôže rozdeliť priestor tak, aby bol dostatok priestoru pre každého.

Ďalej by ste mali rozhodnúť o štýle. Malý byt tu tiež robí špeciálne požiadavky. Je lepšie dať prednosť štýlu, ktorý nezahŕňa veľké množstvo nábytku a dekorácie - „jedia“ vzácne metre už malej miestnosti. Napríklad, klasický štýl alebo Provence bude vyzerať smiešne, ale minimalizmus alebo podkrovie môže rozšíriť priestor aprispôsobenie špecifikám rozloženia.

V modernom interiérovom dizajne už existuje mnoho šikovných trikov, ktoré vizuálne zvýšia malú plochu. Napríklad zrkadlové plochy vytvárajú efekt „druhého rozmeru“ a ako keby predĺžili miestnosť. Svetlé farby nevytvárajú hranice, zatiaľ čo tmavé farby, naopak, môže zúžiť byt. To však neznamená, že sa musíte báť čiernej farby a vyhnúť sa jej vo všetkých smeroch - s riadnym plánovaním, môže dať interiéru vyspelý pocit bez ovplyvnenia priestoru.

Majitelia vysokých okien musia toto využiť a, ak je to možné, nevytvárať prekážky prirodzenému svetlu - je lepšie, keď zaplní celú miestnosť.

Trochu odporúčame - nemali by ste poraziť byt zbytočnými vecami, ale je lepšie robiť len to najnutnejšie.

Jednoizbové apartmány 40 m2 - foto

V záujme lepšej konsolidácie materiálu vás pozývame, aby ste sa zoznámili s projektmi, ktoré sú v súlade s jasnými návrhmi bytov, ktoré obsahujú všetky vyššie uvedené odporúčania.

1. Štýlový dizajn jednoizbového bytu 40 m2.

Projektantom Volgogradského štúdia Solo Design sa podarilo tento „odnushku“ ozdobiť štýlovo a harmonicky. Na malej ploche 40 metrov štvorcových umiestnili spálňu, kuchyňu, obývaciu izbu a pracovnú plochu podľa princípu zónovania.

Vzhľadom na absenciu masívnych priečok a stien sa byt vizuálne javí viac a nevytvára pocit izolácie. spálneopona sa oddeľuje od zvyšku priestoru a je jej pokračovaním.

Zásada otvoreného priestoru umožnila použitie tlmených tmavých farieb dokonca aj v puzdrách s takým malým štvorcom. Ale v tomto prípade, šedé steny a čierne kúsky nábytku, namiesto zníženia priestoru, vytvoriť útulnú atmosféru. Veľké okná nechávajú v prirodzenom svetle a zaplňujú miestnosť „vzduchom“.

2. Brutálne podkrovie v jednoizbovom byte 40 m2.

Ďalším príkladom toho, že by sa nemali báť tmavých odtieňov. Zariadenie sa nachádza v Moskve a je to jednoizbový byt o rozlohe 40 m2. s podkrovnými prvkami. Projekt bol vyvinutý štúdiom Int2Architecture, ktoré čelilo náročnej úlohe: v krátkom čase vytvoriť štýlové a reprezentatívne bývanie na prenájom.

Obmedzený rozpočet len ​​komplikoval realizáciu, ale dizajnéri používali neštandardné riešenia a usporiadali bývanie tak štýlovo a lacno, ako je to len možné.

Maľovanie tehlových stien, otvorených rozvodov, betónového stropu - to všetko sa zachránilo pri dokončovaní a bližšie k štýlu podkrovia. Interiér ponúka neobvyklé vintage kusy nábytku, ako sú jedálenské stoličky alebo umývadlová podlaha, ktoré boli zakúpené na blešom trhu.

V byte nie sú prakticky žiadne masívne priečky a všetky obytné zóny sú prezentované v jednom priestore. Ale kvôli tomu nie je žiadny pocit hromadenia.objekty - vďaka holistickému štýlu a opusteniu tradičnej veľkej kuchyne.

3. Útulné hniezdo - návrh jednoizbového bytu 40 m2.

Na rozdiel od predchádzajúceho projektu Int2Architecture je tento apartmán vyrobený v jasných farbách a je zariadený pre pohodlný pobyt mladého páru.

Návrhári použili princíp racionálneho zónovania, vďaka ktorému sa im podarilo vytvoriť zóny kuchyne, jedálne, obývačky, spálne a kancelárie - to všetko si spomíname, v malom jednoizbovom apartmáne s rozlohou 40 m2!

Projekt realizoval mnoho zaujímavých nápadov pre malú oblasť. Napríklad spálňa so skriňou bola skombinovaná do jednej zóny a umiestnená na podstavci, ktorý obsahuje ďalšie úložné priestory. Vysoká priečka oddeľuje súkromný priestor od obytného, ​​ale nevytvára prekážky prieniku prirodzeného svetla. Mobilný jedálenský kút sa ľahko pohybuje a otvára priestor navyše.

4. Návrh jednoizbového bytu 40 m2. v podkroví

Nádherný projekt realizovaný dizajnérom Eugeniou Ostrovskaya je apartmán v Danilovskej manufaktúre v Moskve. Úlohu priestranného dizajnu takéhoto bývania komplikovala skutočnosť, že ide o podkrovie, čo znamená, že časť miestnosti je zúžená šikmým stropom. Na druhej strane, podkrovný priestor vyzerá útulne a otvára nové možnostiplan.

Loft štýl pre interiérový dizajn bol vybraný z dôvodu: dokonale zapadá do atmosféry podkrovia a umožňuje zadať funkčné a praktické detaily. Takže, pre rozšírenie oblasti použité nábytok-transformátor. V blízkosti vstupných dverí je úložný systém, ktorý tečie do kuchyne. Prítomnosť zrkadiel na skrinkách opticky rozširuje priestor.

Projektantovi sa podarilo umiestniť všetko potrebné pre život, a dokonca aj krb bol zdanlivo nedostupným luxusom pre takú malú odnushku.

5. Garsónka 40 m2 pre trojčlennú rodinu

Zdá sa, že malý apartmán s jednou izbou rozhodne nie je vhodný na pohodlné bývanie matky s dvoma deťmi, keď každý člen rodiny potrebuje osobný priestor. Ale dizajnérka Irina Ezhova sa rozhodla dokázať, že to tak nie je, a ponúkla vlastné riešenia tohto problému.

Všetko to začalo s prestavbou: pódium bolo postavené v jednej miestnosti, kde sa nachádzalo miesto na spanie a pracovisko jedného z detí. Zóna je izolovaná pomocou funkčných skriniek rôznych výšok a samotný kopec je vhodný aj na skladovanie vecí.

Pre druhé dieťa bola lodžia izolovaná a premenená na miesto na odpočinok a prácu.

Skladacia pohovka v noci, hosteska používa ako posteľ.

Svetlé farby a viacúrovňový osvetľovací systém zapĺňajú interiér tohto bytu.priestrannosť a rozmanitosť, vizuálne zvyšuje malú plochu.

6. Moderný jednoizbový byt 40 m2. - interiérový dizajn

Ukrajinské štúdio Rover Building Company preukázalo, že je možné vytvoriť funkčný a svetlý interiér aj v malom jednoizbovom byte. Farebný dizajn, ako aj útulné prvky interiéru „oživujú“ priestor a umožňujú zabudnúť na jeho rozlohu - iba 40 m2.

Štúdio je skvelou voľbou pre tento typ bývania. Nedostatok stien je kompenzovaný nízkymi priečkami.

Tak ako v iných projektoch, aj tu bola spálňa umiestnená na podstavci a uzavretá sklenenou stenou. Na jednej strane takáto konštrukcia nevytvára prekážky a na druhej strane vytvára hladkú hranicu medzi obytnými a osobnými zónami.

7. Návrh jednoizbového bytu 40 m2. v Kyjeve

Objekt sa nachádza v rezidenčnom komplexe Kyjeva "Comfort Town" a je to malý apartmán o rozlohe 40 m2. Projekt pracoval ukrajinský návrhár Irina Sazonova.

Súkromná zóna tu môže pôsobiť ako samostatná miestnosť vzhľadom na hustú oponu a univerzálnosť miestnosti. Faktom je, že pojme pracovisko, posteľ a malú šatňu.

Mimochodom, ušetriť drahocenných metrov štvorcových projektant starostlivo vyhnúťobjemné skrinky a zásuvky, preferujú otvorené police a skryté skladovacie miesta.

8. Jednospálňový apartmán - transformátor o výmere 40 m2.

Talianske dizajnérske štúdio Brain Factory vytvorilo projekt jednoizbového bytu 40 m2, ktorého koncepcia je založená na možnosti zmeny dispozície kedykoľvek počas dňa.

Základom tohto bytu je prepracovaný modul, ktorý sa ľahko zmení na kompaktný kuchynský stôl, jedálenský stôl alebo pracovný priestor.

Nemenej dôležitým prvkom je doslova zdvíhacie lôžko, ktoré stúpa vďaka trvanlivým stuhám a kožám vo zvláštnom výklenku na strope.

Video: Návrh jednoizbového bytu 40 m2