Dizajn jednoizbového bytu 33 m2. (65 fotografií)

V prípade racionálnej plánovacej plochy 33 m2. to môže stačiť pre 1 - 2 osoby. V takomto priestore sa hodí malá kuchyňa, kúpeľňa, hosť a priestor na spanie, pracovný stôl. Na zaistenie maximálneho pohodlia v každom rohu vám pomôže štýlový a premyslený dizajn jednoizbového bytu s rozlohou 33 metrov štvorcových, ktorého príklady nájdete na tejto stránke.

Myšlienky na úsporu miesta

Distribúcia voľného priestoru je veľmi dôležitou etapou pri vytváraní pohodlného interiéru v malom byte. Je potrebné starostlivo naplánovať, kde sa budú tieto alebo iné veci ukladať, akým smerom sa dvere otvoria, ako ľahké bude prístup do políc a zásuviek.

Ergonómia usporiadania nábytku má veľký vplyv na pohodlie životných procesov, preto by ste sa mali postarať o to, aby veľké objekty nezasahovali do pohybu v miestnosti a boli usporiadané v logickom poradí: obývacia izba vedľa kuchyne, spálňa od chodby atď. vertikálny a uhlový priestor - takže stred zostane voľný a dizajn bude vyzerať krajšie.

Vstavané skrine

\ t

Skrinky, ktoré zaberajú stenu okolo dverí, televízor alebo čelo postele, sú jedným z najúspešnejších riešení v byte s plochou 33 m². Môžu sa použiť aj namiesto priečky, napríklad oddelením chodby a spálne.

Ďalším hľadaním pre kompaktné miestnosti je hladká snehovo biela fasáda.sety. Jasný lesk môže zvýrazniť "tmavé rohy", teda oblasti, ktoré sú najviac vzdialené od okien. To je skvelá voľba pre kuchyňu, steny v obývacej izbe, ako aj šatníkové skrine.

Nábytok do rohu

V prípade nedostatku miesta v priestore (napr. Pre široké police alebo vešiaky) môžu byť najlepšie trojuholníkové skrinky, ktoré vyplnia spoj medzi dvoma stenami. Potom im nič nebráni v tom, aby pokračovali v užších štruktúrach. Tento formát nábytku sa zmestí najmä do chodby a bude veľmi užitočný v kuchyni.

Nábytkové transformátory

\ t

Skladacie pohovky a ľahké stoličky na dlhú dobu nikoho neprekvapia a celkom sa vyrovnávajú s funkciou náhradného lôžka. Ale moderné dizajnéri ponúkajú mnoho ďalších kreatívnych spôsobov, ako sa zbaviť objemných položiek aspoň vo dne: mobilné stoly, skrine, ktoré skrývajú pracovisko, skladacie lôžka, ktoré sú namontované vertikálne na stenu, všetky druhy skladacích návrhov, nafukovacie sedadlá a podobne. Takéto veci sú však vhodnejšie pre mladých a dynamických ľudí, zatiaľ čo zástupcovia staršej generácie uprednostňujú stabilnú klasiku.

Posteľ s boxom namiesto nôh

\ t

Toto je najpraktickejšia a najhospodárnejšia voľba pre malý byt, kde nie sú takmer žiadne ďalšie metre na skladovanie podstielky. Okrem toho bude box takmer úplne zavrieť podlahu, takže pri čistení zospodupostele nebudú musieť dostať malé veci do valca a utrite nahromadený prach.

Loft Bed

Vhodné len pre byt s vysokými stropmi. Spravidla je nad chodbou alebo nad pohovkou v obývacej izbe umiestnené lôžko, ktoré čiastočne pokrýva plot. Okrem toho budete musieť nainštalovať rebrík, a ešte lepšie - kroky-boxy, v ktorých môžete uložiť potrebné veci.

Parapet namiesto tabuľky

Stane sa vhodnou voľbou v kuchyni, kde sa dá ľahko prispôsobiť pre jedálenský a pracovný priestor. V miestnosti, rozšírený povrch v blízkosti okna umožňuje vybaviť miesto pre kozmetické procedúry a pre uloženie bezchybného make-upu v jasnom dennom svetle. Po zakrytí skla svetelným závesom si môžete prečítať knihy, vyšívať alebo len tak relaxovať pri takomto mini stole.

Dekorácia chodby

\ t

Vybaviť plnohodnotnú chodbu v byte o výmere 33 m2. - Neprijateľný luxus, takže chodba v tomto prípade zaberá minimálny priestor a často sa spája s obytným priestorom. Z hľadiska úspory miesta je lepšie, ak funkcia deliacej priečky nie je vykonávaná murovanou alebo sadrokartónovou stenou, ale jednoducho skrinkou. Mimochodom, na jednej strane je možné usporiadať štandardný záves so zrkadlom a niekoľko uzavretých modulov a na druhej strane priestranný šatníkový priestor.

Dizajn kuchyne v byte

Samostatný kuchynský kút sa nachádza len zriedkamalé možnosti bývania. Pravidlom je, že ide o jednoradovú alebo g-formovanú súpravu, inštalovanú medzi chodbou a obývacou izbou. Barový pult alebo jednoducho vysoký stolný šatník sa môže podeliť s priestorom v miestnosti - tento detail interiéru zároveň plní úlohu jedálenského stola a sekaného povrchu a slúži aj ako miesto na dočasné uskladnenie nápojov a jedál pred podávaním.

Dekorácia kúpeľne (kúpeľňa)

Pre malý byt 33 m2. nemá zmysel robiť samostatnú kúpeľňu - to ešte nie je kritické pre jednu osobu alebo pár. Kombinovaná kúpeľňa a WC sú zariadené v minimalistickom štýle - kompaktné inštalatérske práce s prevahou pravouhlých tvarov, úzke zrkadlo.

Ak je pod umývadlom priestor pre práčku, mal by mať veľmi malé rozmery s bočným zaťažením a potlačením vibrácií. Kotol je umiestnený vo výklenku nad toaletou.

Na výzdobu kúpeľne sa odporúča používať monochromatické svetlé farby, ktoré kombinujú základnú bielu farbu s dvoma pastelovými, prírodnými alebo bohatými farbami.

Interiér obývacej izby

Pri návrhu malého štúdia, ktorého parametre sú približne 5x6 m, je dôležité dodržiavať zásady umeleckej rovnováhy a harmónie. Neutrálne svetlé povrchy, ktoré môžu byť orámované v tmavých rozmeroch s tmavšími čiarami, by mali byť použité ako pozadie a pre akcenty je možné použiť svetlé farby nábytku zodpovedajúce farbe,textil a dekor.

Pokiaľ ide o oddelenie miestnosti na hosťa a časť na spanie, existuje niekoľko možností: umiestniť posteľ do výklenku medzi stenami a skriňou; zariadiť jej zvláštnu eleváciu - pódium; jednoducho oddelené priečkou, závesom alebo nábytkom.

Ak je miesto nočného odpočinku blízko okna, nemôžete robiť hluché zmeny, inak bude obývacia izba bez slnečného svetla. V tomto prípade je vhodnejšie použiť sklenenú priehradku, stojan alebo jednoducho posuvné závesy. Textilné panely-kupé, ktoré sa tiež nazýva japonské záclony, budú dobrou alternatívou k látke.

Návrh jednoizbového bytu 33 m2 - foto

Chcete sa uistiť, že návrh jednoizbového bytu 33 m². môže byť naozaj pohodlné a krásne? Potom si pozrite výber fotografií v galérii na tejto stránke. Medzi možnosťami prezentovanými pre dizajn kompaktného bývania, každý, kto má záujem, môže nájsť, ak nie hotové riešenie, potom aspoň niekoľko nápadov na inšpiráciu a vytvoriť si vlastný kreatívny projekt!