Dizajn detskej izby pre dievča (65+ fotografií)

Svetlé a útulné „útočisko“ vášho dieťaťa je kľúčom k šťastnému detstvu. Áno, a rodičia návrh detskej izby pre dievča zvyčajne prináša veľa pozitívnych emócií. Stačí len vyplniť farbami, nezabudnite na praktickú stránku interiéru, ktorá by nemala poškodzovať zdravie drahého dieťaťa a zároveň poskytovať slobodu pre aktívny rozvoj. Ako udržať rovnováhu, rovnako ako vziať do úvahy všetky nuansy - v našom článku!

Vlastnosti dizajnu detskej izby pre dievča

Pri vytváraní priestoru pre dieťa, kde bude rásť, rozvíjať sa a učiť sa svetu, je potrebné brať do úvahy mnohé body. Po prvé, dievčenský vek: je to novorodenec alebo staršie dieťa vo veku 5-6 rokov? Deti rýchlo rastú a ich chute sa rýchlo menia, takže priestor v prvých rokoch života by mal byť dosť minimalistický, ale flexibilný - v prípade potreby pridať nové prvky.

Zároveň nezabúdajte na to, že dojmy detí sú najživšie a môžu sa stať neviditeľným spoločníkom v budúcom živote dieťaťa v dospelosti. Dizajn miestnosti pre dievča nevyhnutne ovplyvní jej postoj, formuluje určité chute, vzorce správania a interakcie s okolitým svetom. Budeme musieť starostlivo vyberať každý prvok dekoru, pričom sa zameriame nielen na naše vlastné chápanie „krásnych“, ale aj na vzdelávacie aspekty predmetov.

Interiér škôlky pre dievča by mal byť pohodlný a bezpečný. Ak majú deti prístup k objektom záujmu,ľahko dostať hračky, sedieť na stoličke. To učí sebadôveru, ako aj zmierniť nepríjemné pocity v prípade zlyhania - dokonca aj menšie negatívne skúsenosti môžu ovplyvniť charakter dieťaťa. Ale musíte si byť úplne istí, že v osobnom priestore dieťaťa sa neočakávajú žiadne nebezpečenstvá, ako sú ostré predmety, roztrasený nábytok alebo škodlivé materiály.

Pohlavie detí zohráva v dizajne kľúčovú úlohu a pomáha im identifikovať sa v ranom veku. To neznamená, že dievčenská izba je povinná sústrediť maximálny počet bábik, farieb alebo všetkých odtieňov ružovej. Svet dieťaťa by nemal byť monotónny, ale orientovať sa správnym spôsobom.

Je potrebné brať do úvahy psychologické a vzdelávacie aspekty interiéru, ale nesledovať fanaticky každú položku, báť sa napísať ďalšiu položku alebo farbu. Vonkajšia estetika, jedinečnosť a praktickosť - tieto komponenty pomôžu vytvoriť harmonický dizajn miestnosti, ktorá bude kľúčom k šťastnému detstvu.

Štýlové riešenia

Voľba štylistiky sa stane hlavnou myšlienkou organizácie dizajnu. Je žiaduce, aby interiér zodpovedal celkovému zloženiu domu. Ale aj malá odchýlka bude vyzerať harmonicky, ak správne zadáte charakteristické prvky. Súčasne štýly v priestore detskej izby nevyhnutne nájdu novú interpretáciu, napríklad rozriedenú nekanonickými farbami.

Deti pre dievčatá v modernom štýle

\ t

Na úvod poznamenávame, že toto riešenie potešískôr dospievajúce dievča, ktoré vyrástlo na bábiky Barbie a rozprávky. Zrozumiteľnosť, zdržanlivosť moderného štýlu vytvorí univerzálny priestor, v ktorom dieťa môže zadávať svoje koníčky alebo záľuby. Ale aj pre viac mladých dievčat v modernej detskej izbe bude veľa zaujímavých vecí, pretože práve tento štýl je najvhodnejší pre nezvyčajné rozhodnutia. Napríklad, fotografie tapety s kreslenými postavičkami, zbierky postavy, objekty neštandardných foriem.

Deti pre dievčatá v klasickom štýle

\ t

Čo iného pomôže realizovať si drahocenné dievčenské fantázie, ak nie štýl skutočných dám? Klasika premení triviálnu detskú izbu na princeznú komnatu, v ktorej žijú postavy svojich obľúbených diel.

Dosiahnuť požadovaný účinok vďaka nábytku s vyrezávanými nohami a vzormi, závesmi s garážami, posteľou s baldachýnom alebo elegantnými dekoratívnymi motívmi vo výzdobe. Takýto dizajn prinesie aristokraciu, zmysel pre krásu v dieťati, s ktorým bude pokračovať v živote.

Deti pre dievčatá v štýle Provence

\ t

Pochádza z francúzskej provincie, štýl Provence je vytvorený pre jemnú a romantickú povahu. Pastelové palety, kvetinové vzory, ľahké tkaniny, starožitný nábytok - pomocou týchto výrazových prostriedkov budete môcť v útulku vytvoriť útulnú atmosféru, z ktorej bude dievčatko určite potešené.

Svetlé farby sa upokojujú príliš aktívnedeti. Ďalšou výhodou tohto štýlu je povinné používanie prírodných materiálov, ktoré nielen nepoškodzujú zdravie dieťaťa, ale aj vštepujú lásku k prírodnej kráse.

Deti pre dievčatá v štýle pop artu

\ t

Kreatívne a aktívne dievčatá s jasnými záujmami si určite vychutnajú detskú izbu v štýle pop artu. Takýto priestor môže byť miestom pre rozvoj fantázie, ako aj implementáciu neštandardných záľub.

V interiérovom dizajne môžete zadávať bohaté, rozmanité farby, niektoré eklektické objekty, obrazy s komiksovými alebo kreslenými postavičkami - akýkoľvek prvok bude vyzerať primerane.

Vyberte farebnú schému

Dievčatá sú citlivejšie na životné prostredie ako chlapci. Preto aj určitá farebná paleta interiéru môže ovplyvniť ich náladu a správanie. Jasné farby sú prijateľné, to všetko závisí od povahy dieťaťa, ale pastelové odtiene zostávajú najobľúbenejšie pre danú miestnosť.

Ružová detská izba pre dievčatá

Pri pomyslení na škôlku pre dievča, ružové odtiene sú prvé, ktoré vyskočia do hlavy ako hlavné farebné riešenie. A to nie je prekvapujúce, pretože táto možnosť vyzerá veľmi jemne, dojemne a jasne ukazuje vek, rovnako ako podlaha obyvateľa miestnosti.

Ale pri výbere správneho odtieňa sa snažte vyhýbať nasýteným ružovým tónom. Vyhnete sa tak banálnemu dievčenskému charakteru interiéru,Koniec koncov, nie všetky moderné deti milujú štandardné veci.

Detská izba Lilac pre dievčatá

Situácia je trochu podobná miestnosti v ružovej farbe, len predstavuje nezvyčajný výklad „dievčenskej“. Studený tieň pozitívne ovplyvní dieťa a jeho vývoj. Takéto riešenie umožní zapísať kvetinové motívy do vnútra škôlky s použitím rôznych lila variácií.

Zelená detská izba pre dievčatá

Zelená znamená, že dnes sú obľúbené odtiene mäty, vápna alebo olivy. To je viac neutrálna farba, ktorá bude vyhovovať ako chlapec a dievča, ale určite bude mať pozitívny vplyv na dieťa.

Zelená je spojená s prírodou, ktorá niekedy chýba v hlučnom megalopolise. V kombinácii s neutrálnymi tónmi môžete vytvoriť harmonický a svieži interiér.

Biela detská izba pre dievčatá

V každej detskej izbe by sa používanie bielej malo obmedziť len na túto farbu. Dievča sa bude nudiť v sterilnom priestore a monotónnosť palety, najmä v ranom štádiu vývoja, môže zhoršiť vnímanie farby, zasahovať do výchovných ambícií detí.

Biela môže slúžiť ako univerzálne zázemie pre iné riešenia, zdôrazňujúc ich a vyvážiť.

Béžová detská izba pre dievčatá

\ t

Jemný krém, orechové odtiene dokonale zapadnú do štýluklasickom štýle alebo provensálstve, čím sa v detskej izbe vytvára ušľachtilá nálada. Nemali by sme však zabúdať, že béžová je monochromatická, dobre nezapadá do iných farieb a len s opatrným plánovaním dosahuje požadovaný efekt. Ale prírodné materiály na tomto pozadí vyzerajú veľmi organicky.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Pri dokončovaní materskej školy pre dievčatko je potrebné venovať viac ako estetickému vzhľadu pozornosť použitým materiálom. Vyberte si hypoalergénny, bezpečný základ. Pre istotu - požadovať kvalitnú dokumentáciu od výrobcov.

Pohlavie

Povrch podlahy by mal byť hladký, ale nie klzký, aby dieťa počas aktívnych hier nekleslo.

Dokončenie v miestnosti pre malé dievčatko by sa malo vybrať s prihliadnutím na všetky možné možnosti znečistenia. Parkety a laminát majú dobré vlastnosti, nie je ľahké odstrániť nečistoty, ktoré prenikli do trhlín.

Preto mnohí dizajnéri odporúčajú Marmoleum - moderný, ekologický a trvanlivý materiál, ktorý má vysoké estetické vlastnosti.

Steny

Veľa pokusov dopadá na steny v detskej izbe: sú natreté, poškriabané a na ne sú hodené predmety. Okrem toho, rýchle tempo vývoja dieťaťa zahŕňa rýchlu transformáciu interiéru.

Stavebné technológie však, žiaľ, nemôžu ponúknuť univerzálne riešenie pre konečnú úpravu stien. Môžete si vybrať lacné, jednoduché použitie.materiály, nie vždy sú šetrné k životnému prostrediu.

V detskej izbe pre dievčatá sú tapety tou najlepšou voľbou - lacný, ale nie trvanlivý papier, neškodné tekuté, vysokokvalitné ekologické tapety a farebné tapety. Ale vinyl môže poškodiť zdravie dieťaťa.

Strop

Najvhodnejším stropom je východisková omietka na báze cementu, upravená základným náterom a natretá bielou akrylovou farbou.

Mnohí rodičia radi zdobia interiér miestnosti kresbami v podobe hviezdnej alebo zamračenej oblohy. Takéto riešenie však nie je vhodné pre všetky deti: niektoré sa môžu rozptyľovať, a preto zle spať. Dokonca aj biely strop so zaujímavým lustrom vyzerá jednoducho, ale zároveň harmonicky.

Ako si vybrať nábytok pre škôlku?

Vyplnenie detskej izby pre dievča s nábytkom je rozhodujúcim štádiom dizajnu. Výber modelov závisí od veku dieťaťa. Je jasné, že pre novorodenca bude stačiť pohodlná postieľka. Ale doslova za pár rokov bude potrebovať viac „nástrojov“ na uspokojenie svojich potrieb.

Pre dieťa bude zaujímavé študovať a relaxovať s multifunkčným headsetom, ktorý sa podobá na svet detí, vrátane zásuviek, postelí na druhej úrovni a útulného pracoviska.

Niektoré dievčatá budú mať individuálne, veľké postele s mäkkými vankúšmi a mäkkou posteľnou bielizňou. Táto možnosť je nevyhnutná pre klasiku, ako aj pre Provence.

Od detíJe ťažké sa sústrediť na učenie - je lepšie, ak je pracovisko viac zdržanlivé a nepreplnené cudzími predmetmi.

Skladovacie priestory by mali byť pre dieťa čo najpohodlnejšie - tak, aby dostávali potrebné veci a naučili sa ich umiestniť na miesto. Ale výber herného nábytku je príliš individuálny, rovnako ako položky súvisiace s koníčkami. Snažte sa kupovať iba veci, ktoré zapadajú do už vytvoreného dizajnu.

Navrhnúť malé dieťa pre dievča

Ak v malom veku malá veľkosť miestnosti nespôsobuje veľa ťažkostí, potom pri ďalšom plnení priestoru rozmery obmedzia slobodu dizajnu. Budeme sa musieť zamyslieť nad tým, ako umiestniť všetko, čo potrebujete, pri zachovaní pocitu priestrannosti.

Ihneď si všimneme, že klasický štýl sa pravdepodobne nezmestí do miestnosti so skromnou plochou. Ale moderný - je schopný poraziť nedostatky malého dieťaťa pre dievča. Napríklad, ak dávate prednosť komplexnému multifunkčnému nábytku s niekoľkými úrovňami, namiesto samostatných objemných predmetov, potom bude voľný priestor pre pohyb a hry.

Niektoré triky tiež pomôžu vizuálne rozšíriť priestor. Najprv vyberte svetlú farebnú schému, ktorá nie je presýtená vzormi. Po druhé, nezabudnite zadať jedno alebo dve zrkadlá plnej dĺžky. Po tretie, vyzdvihnúť svetlo nenápadné záclony, ktoré sa nestanú prekážkou prieniku prirodzeného svetla.

Dizajn detskej izby pre dievčatá - foto

Urobiť detskú škôlku je radosťou nielen pre dieťa, ale aj pre rodičov. Niektoré interiéry vyzerajú ako rozprávkové domy; iní sú ako dielňa pre malého génia. Aké sú ďalšie možnosti dizajnu? Pozrite si náš výber fotografií. Šťastné prezeranie!

Video: Deti pre dievčatá - nápady v interiéri