Dizajn detskej izby pre chlapca (75+ fotografií)

Deti rastú rýchlo, ich chute, charakterové vlastnosti, vzorce správania sa menia s rovnakou rýchlosťou. Všetky tieto momenty treba vziať do úvahy pri vytváraní dizajnu detskej izby pre chlapca, aj keď sa nedávno narodil a ešte nerozlišuje zelenú od modrej. Ak sa zamyslene priblížite k riešeniu kľúčových otázok vesmírneho dizajnu, výsledok poteší nielen rodičov, ktorí investovali celú svoju dušu, ale aj šťastné deti.

Dizajnová detská izba v závislosti od veku

Hlavným faktorom, na ktorý by sa mala venovať pozornosť pri organizovaní interiéru škôlky pre chlapca, je rýchly rozvoj dieťaťa. Kto v ňom bude žiť: novorodenec s minimálnym súborom potrieb alebo teenager, ktorý má rád hudbu? Miestnosť je miestom, z ktorého deti začínajú skúmať svet, rozvíjať sa a formovať sa ako jednotlivci. Preto výber správneho dizajnu znamená prispieť k šťastnej budúcnosti detí. Všetky prvky musia byť relevantné, zaujímavé a príjemné pre cestujúcich v miestnosti. Zvážte základné pravidlá dizajnu pre každú fázu života!

Chlapec mladší ako 3 roky

V prvých rokoch chlapca je dizajn materskej školy pre jeho rodičov dôležitejší. Pohodlná posteľ, vzdelávacie hračky, veľa priestoru pre pohyb a štúdium - to je dosť pre vyvíjajúce sa dieťa. Nábytok by mal byť bezpečný, bez ostrých rohov. Na podlahe - teplý koberec, ktorý sa ľahko umýva.

Je žiaduce, aby interiér bol v pastelových farbách, niepríliš pestré, ale zároveň dosť rôznorodé na to, aby sa dieťa naučilo vnímať odtiene, aby zvýraznili zaujímavé predmety. Zábavné estetické nálepky pomôžu ozdobiť malý "svet" dieťaťa.

Najprv je lepšie organizovať detskú izbu pre chlapca minimalisticky, včas, aby sa pridali nové, zložitejšie súčasti a predmety.

Chlapec vo veku od 3 do 5 rokov

Počas tohto obdobia sa začína formovať individualita detí. Snažia sa vyjadriť svoje túžby, ktoré sa týkajú aj naplnenia miestnosti. Chlapci majú svoje vlastné záľuby, takže malý stôl a stolička, miniatúrny pracovný priestor, by mali byť umiestnené na vhodnom mieste.

Rekreačné a vzdelávacie hračky stále zostávajú dôležitou súčasťou. Rodičia postupne učia chlapcov na objednávku, takže skladovacie priestory by mali byť čo najpohodlnejšie.

Interiér miestnosti pre školáka

Naplnenie interiéru je komplikované. Vzhľadom k tomu, že chlapec je naplnený školským programom, prioritou je kúpa plnohodnotného pracoviska s policami na knihy, boxy na notebooky a pod. Už v tomto veku musí dieťa samostatne organizovať osobnú zónu, pri zachovaní poriadku.

Hry postupne nadobúdajú podobu koníčkov. Napríklad v miestnosti mladého hudobníka musíte nájsť miesto pre klavír, umelca pre stojan.

Do tej doby, určite, aspoň raz, keď bolo potrebné aktualizovať úpravy. Nástenné dekoráciev detskej izbe sa stáva vážnejšie, samolepky sú nahradené maľbami. Stena s veľkou mapou sveta, ktorá tiež vytvára farebné akcenty v interiéri, bude vyzerať skutočne.

Miestnosť pre dospievajúceho chlapca

Poćas tohto obdobia nie veíko závisí od chute rodičov ako v rozpoćte rodiny. Dospievajúci chlapec je sebestačný pri usporiadaní miestnosti, ale týka sa to viacerých dekoratívnych prvkov: stien prelepených plagátmi, figúrkami od fanúšikov komiksov a pod.

Aký štýl orientácie?

Pre detskú izbu pre chlapca nie je toľko štýlových možností dizajnu, ale ani oni sa neobjavia v kanonickom výklade. V tomto usporiadaní rodičia často začínajú od nejakého predmetu so zameraním na záľuby dieťaťa.

Použitie určitého štýlu pomôže kompetentne vytvoriť dizajn a zapracovať ho do celkového obrazu bytu. Okrem toho, vo vyššom veku dospievajúci zvyčajne odmietajú zábavu detí, pričom dávajú prednosť reprezentatívnemu vzhľadu. Zvážte najobľúbenejšie riešenia pre chlapcov rôzneho veku.

Deti pre chlapcov v modernom štýle

Možno najuniverzálnejšia možnosť. V takomto interiéri môžete zadať zaujímavý nábytok neobvyklého tvaru (napríklad vo forme písacieho stroja), steny s fotografickými tapetami, svetlé farby. Zároveň hračky a spotrebiče vyzerajú harmonicky a sú pokračovaním dizajnu miestnosti.

Nábytok je funkčný, pohodlný, bez prílišného interiéru adetaily. Vlastne vyzerajú viacúrovňové súpravy, ktoré kombinujú niekoľko zón naraz: na spanie, zábavu a štúdium.

Deti pre chlapcov vo vesmírnom štýle

\ t

Toto samozrejme nie je futurizmus, ale skôr jeho primitívnejšia imitácia s aktívnym zavádzaním vesmírnych tém. Veľmi obľúbený u mladších chlapcov, pretože kto nemal sen stať sa astronautom v detstve? Aj keď dieťa musí túto fantáziu opustiť v drsnej realite pre dospelých, bude mať ešte čas cítiť sa čiastočne v požadovanej úlohe.

Pri navrhovaní takéhoto interiéru detskej izby musí chlapec začať na základe rozpočtu. Ale zvyčajný sklopný strop s hviezdnou oblohou, niekoľko žiariacich glóbov a hračkárskych kozmických lodí bude vyzerať veľmi zaujímavo.

Deti pre chlapca v štýle pop artu

Tento štýl dobre zapadá do miestnosti mladej komiksy alebo milovníka videohier. Svetlé farby, štylizované plagáty a maľby, šokujúce postavy - vaše dieťa bude takýmto priestorom potešené. Možnosť pre kreatívne deti, ktoré sa snažia opustiť svoje miesto vo svete umenia a v priebehu rokov určite nestratia nadšenie.

S kompetentným dizajnom, takáto škôlka pre chlapca bude schopná vyzerať pevne a štýlovo, hlavná vec je nepreháňať ju farbami. Geometrické tvary sa najlepšie hodia do priestoru.

Deti pre chlapcov v štýle loftu

AkDom je zariadený v štýle podkrovia, potom je pravdepodobné, že detská izba bude trpieť rovnakým osudom. Pre chlapcov to bude len plus, pretože nič nezvyšuje túžbu po dobrodružstve ako holé tehlové múry, ako by to boli staré hrady a katakomby, brutalita a jedinečné dekoračné predmety.

Modulárny nábytok, charakteristický pre tento štýl, je ideálny pre rozvíjajúce sa dieťa, potreby a množstvo vecí, ktoré rastú každý rok. Loft je skvelé "plátno", na ktorom chlapec nakoniec pridá jasné farby svojich koníčkov.

Vyberáme farby

V modernom svete existuje tendencia odchýliť sa od typicky ženských a typicky mužských farieb. Chuť dieťaťa sa môže líšiť: niekto má rád pokojnejší gamut, iní ako svetlý alebo nasýtený. V mladom veku však farba zohráva dôležitú úlohu pri formovaní postavy, takže na vzdelávacie účely je lepšie zamerať sa na studenú paletu.

Modrá škôlka pre chlapca

\ t

Znamená všetky odtiene modrej - od modrej po hlboké more. Táto farba nie je márne považovaná za najobľúbenejšie riešenie pre chlapcov: má pozitívny vplyv na nich, pomáha upokojiť a vyvážiť.

Okrem toho, modrá je spojená s morom, tmavými farbami - s priestorom, a to je ideálne pre tematický interiér detskej izby.jednoducho vyrovnaný.

Zelená škôlka pre chlapca

Ďalšia optimálna alternatíva, ktorá pomôže dieťaťu vštepiť lásku k prírode. Prirodzená, estetická farba vytvorí pokojnú atmosféru v interiéri škôlky, najmä ak ju skombinujete s bielou alebo hnedou farbou.

Biela škôlka pre chlapca

Vynikajúce riešenie v prvých rokoch života dieťaťa. V budúcnosti je potrebné zadávať svetlé akcenty, aby sa dieťa v takejto detskej izbe nenudilo, pretože s negramotným používaním môže priestor nadobudnúť pocit sterility.

Šedá škôlka pre chlapca

Vážna reprezentatívna farba, ktorá pomôže dieťaťu cítiť sa ako dospelý. Šedý odtieň sa dobre hodí k iným možnostiam a vyváži ich. Aby nedošlo k takémuto dizajnu pre chlapca bez tváre, pridajte na steny zaujímavé kúsky nábytku, maľby alebo plagáty a vyplňte priestor prirodzeným svetlom.

Fialová škôlka pre chlapca

Odolnejšie odtiene sú vhodné pre citlivé kreatívne povahy, pričom si zachovávajú mužský charakter. Urobiť celú škôlku v takej farbe bude vyzerať zbytočne svetlé, ale fialové textílie, jedna strana dekorácie alebo iné prvky, ktoré priťahujú pozornosť bude vyzerať veľmi zaujímavé.

Dokončovanie detskej izby

\ t

Estetika vesmíru -To je určite dôležité a hrá svoju vzdelávaciu úlohu, ale nezabudnite na zdravie dieťaťa. Pri výbere materiálov pre konečnú úpravu je potrebné prevziať zodpovedný prístup, preferujúc hypoalergénne a ekologické prostredie.

Paul

Chlapci do 6 rokov trávia veľa času na zemi, kde sa učia chodiť alebo hrať s autami. Povlak by mal byť hladký, ale nie klzký, pružný a ľahko sa čistí. Zvyčajné parkety strácajú v poslednom parametri, pretože nečistoty sú často upchaté v medzerách medzi doskami, odkiaľ je ťažké ich odstrániť bežnými spôsobmi.

Univerzálna a ekologická voľba pre detskú izbu pre chlapca sa považuje za Marmoleum, ktoré má vysoké estetické vlastnosti.

Steny

Obloženie stien by sa malo dať ľahko umývať a vymieňať. Je to spôsobené dynamicky sa meniacim chuťou dieťaťa, ktoré v priebehu času bude chcieť iný dizajn, ako aj aktívne akcie detí, ktoré často maľujú alebo delia steny.

V tomto prípade bude tapeta dokonale plniť svoje úlohy. Prednosť by mali mať len ekologické riešenia, ako sú papier, tekuté alebo ekologické tapety.

Strop

Jednoduchý biely strop, aj pri malých nepravidelnostiach, zostáva univerzálnou voľbou pre každý interiér. Zaujímavejšie v detskej izbe pre chlapca bude vyzerať ako zavesený strop s hviezdnou alebo zatiahnutej oblohe - len niektoré zasnené deti budú mať toto riešenie.len bolí rýchly spánok.

Tipy na nábytok

Výber nábytku pre škôlku závisí od štýlu interiéru a veku majiteľa izby. Ale existujú všeobecné pravidlá, ktoré pomôžu urobiť správnu voľbu.

Na prvom mieste je pohodlie a bezpečnosť. Uistite sa, že predmety nemajú ostré rohy, vysoké umiestnenie, nepohodlné uchytenie. Pracovisko, rovnako ako posteľ, musí vyhovovať fyziologickým vlastnostiam vyvíjajúceho sa tela bez toho, aby spôsobovalo bolesť alebo skreslenie.

Napriek pomerne vysokým nákladom je prioritou nábytok z prírodných materiálov. Strom je nielen neškodný, ale má aj pozitívny vplyv na blaho človeka. Dávajte pozor na kryt slúchadiel: musí byť hypoalergénny a nezhromažďuje prach.

Navrhnúť malú škôlku pre chlapca

Bohužiaľ, nie všetci obyvatelia našej krajiny môžu poskytnúť priestor pre svoje dieťa, v ktorom bude mať dostatok priestoru na uspokojenie všetkých potrieb. Ale nezúfajte! Pohodlný a krásny dizajn malého priestoru môže byť, ak budete postupovať podľa jednoduchých pokynov.

Najjednoduchším radom, ktorý aspoň vizuálne šetrí niekoľko metrov štvorcových, je vybrať svetlú farebnú schému, pričom nezabudnite na jasné akcenty. V rovnakej dobe, by nemal byť dekor, aby sa zabránilo účinku rozdrvenie dizajnu.

Pri plánovaní škôlky pre chlapca sa budete musieť odkloniť od normyriešenie. Pokúste sa napríklad premiestniť radiátor, usporiadať pracovný priestor pri okne - toto miesto je často prázdne.

Ak to výška stropov umožňuje, premýšľajte nad pódiom pre posteľ, ktorá bude navyše hrať úlohu miesta na ukladanie vecí. Multifunkčné steny vám tiež pomôžu vhodne naplánovať interiér, kombinujúc niekoľko zón v malom priestore naraz.

Návrh detskej izby pre chlapca - foto

Navrhovanie interiérového dizajnu detskej izby pre chlapca je veľmi vzrušujúcou, ale aj radostnou aktivitou, najmä ak existujú užitočné nápady. Náš výber fotografií pomôže nielen „opraviť“ materiál, na ktorý sa vzťahuje, ale aj ukázať všetky možnosti. Šťastné prezeranie!

Video: Deti pre chlapca - nápady v interiéri