Dizajn detskej izby (80+ fotografií)

Navrhovanie miestnosti pre dieťa akéhokoľvek veku je zodpovedným povolaním, v ktorom je potrebné dosiahnuť rovnováhu medzi praktickými potrebami, finančnými možnosťami a chuťou malého rezidenta. Práve tu dieťa podniká prvé kroky, začína sa učiť svet, učí sa a spolupracuje aj s inými ľuďmi. Ako si vybrať bezpečné materiály, funkčne usporiadať priestor alebo rozhodnúť o farebnej schéme dizajnu detskej izby? Odpovede na tieto a ďalšie otázky - v našom materiáli!

Interiéry

Prvá vec, s ktorou dizajn dizajnu začína, je výber štýlu. Na tom záleží na vizuálnom obsahu miestnosti, výzdobe, materiáloch, nábytku, farbách a ako výsledok - atmosféra v detskej izbe.

Detská izba v modernom štýle

Interiér detskej izby v modernom štýle môže byť navrhnutý pre dieťa akéhokoľvek veku, pretože je to ten, kto sa najlepšie prispôsobí potrebám mladého majiteľa alebo hostesky. Namiesto toho, aby zdobili dievčenskú spálňu s volánikmi a kvetmi, a pre chlapcov, ktorí si vybrali farebné kreslené dekorácie, premýšľajte v prvom rade o pohodlí dieťaťa.

Moderná škôlka vyzerá stručne a harmonicky. Pri použití jasných detailov musia byť vyvážené neutrálnym pozadím. Zameriava sa na tvary, línie, povrchové textúry, príjemné farebné kombinácie. Nebojte sa, že takýto dizajn sa bude zdať nudný: v ranom veku bude „oživený“ mnohými hračkami a vo vyspelejšom veku.samotné dieťa bude chcieť izbu „pevnejšiu“ a bude môcť položiť ruku na jej transformáciu.

Detská izba v klasickom štýle

Klasika kultivuje u detí zmysel pre krásu, pretože od prvých rokov života komunikujú s vysoko kvalitnými materiálmi, vynikajúcim dreveným nábytkom a rafinovaným dekorom. Tento štýl je stelesnením dievčenských fantázií o princeznách a chlapci vštepia ducha šľachty.

Deti vyrastajú, ich chute sa vyvíjajú spolu s nimi, ale klasický dizajn nie je vždy v súlade s týmito zmenami a je ťažké ich zmeniť. Takúto možnosť nemožno nazvať univerzálnou, preto sa odporúča namiesto striktného dodržiavania kánonov štýlu obrátiť sa na jej modernú, stručnú interpretáciu.

Detská izba v štýle Provence

Detský dizajn Provence je vynikajúcim riešením pre vidiecky dom, ale v mestskom prostredí je dobre aklimatizovaný, čo kontrastuje s mestským charakterom oblasti. Aj keď táto miestnosť je vhodnejšia pre dievčatá, ale s pomocou farieb alebo vzorov môže dostať viac mužskej nálady.

Provence sa vyznačuje pastelnou paletou odtieňov, ako keby vyhorel pod lúčmi spalujúceho slnka, použitím dreva, prírodných textílií, prítomnosti starožitného nábytku s efektom staroveku, ako aj množstvom svetla a priestrannosti, ktoré pozitívne ovplyvnia vývoj dieťaťa.

Detská izba v štýle pop artu

Tento štýlsa môže stať stelesnením popkultúry, ktorá sa skôr alebo neskôr stane závislým. S ním to bude "usadiť" v miestnosti postáv komiksov, karikatúr alebo hier, objektov neobvyklého tvaru, rovnako ako svetlé farby.

Ale interiér škôlky v štýle pop artu, na rozdiel od obrazov, nevytvára pocit koláže - každý detail by mal byť vyvážený a zapísaný do priestoru. Kľúčovú úlohu zohrávajú výtlačky - na stenách, nábytku, niekedy na textíliách. Takáto miestnosť poteší každé dieťa av budúcnosti pomôže rozvíjať tvorivý potenciál.

Detská izba v štýle minimalizmu

Toto môže niekoho prekvapiť, ale dokonca aj deti sa vydávajú v minimalistickom štýle bez obáv, že interiér bude príliš vážny alebo nudný. Naopak, vďaka nemu sa objavujú interaktívne, multifunkčné, priestranné izby, ktoré plne vyhovujú potrebám obyvateľov.

Keďže počet predmetov a prostriedkov vyjadrovania je minimalizovaný, je možné venovať pozornosť kvalite, šetrnosti k životnému prostrediu a trvanlivosti prvkov bez plytvania zbytočnými cetkami. Detská izba v štýle minimalizmu je premyslená do najmenších detailov, z ktorých každý je na svojom mieste. Farbenie je obmedzené, je povolených niekoľko jasných akcentov.

Farby

Farby v detskej izbe nie sú poslednou a nielen estetickou úlohou. Deti v procese rastu sú veľmi citlivé na okolité odtiene, ktoré majú určitévplyv na psychiku. Zvážte najlepšie možnosti!

Biela detská izba

Táto farba je dokonale kombinovaná s inými odtieňmi a plní funkciu univerzálneho zázemia pre všetky rozhodnutia o dizajne. V interiéri, ktorému dominuje biela, vyzerá priestranný, čistý, jasný, upokojujúci účinok na dieťa. Ale na to a ďalšie viditeľné stopy nečistôt, takže sa odporúča zvoliť si nátery, ktoré sú prístupné starostlivosti alebo čisteniu.

Béžová detská izba

Táto možnosť vám umožní vytvoriť útulnú a príjemnú atmosféru v detskej izbe, aj keď je len zriedka osvetlená slnečnými lúčmi. Efekt posilní čiernobiely dizajn a kombinácia s prírodnou paletou rozptýli interiér. V ideálnom prípade zapadne do akéhokoľvek štýlu a bude vhodný pre dieťa akéhokoľvek pohlavia.

Zelená detská izba

Ak sa budete držať trendov dizajnu, pravdepodobne viete o odtieni zelene alebo „šťavnatých zelených“, ktoré je podľa Pantone zvolené hlavnou farbou roku 2017. Ale to nie je len pocta móde, ale aj bohatá, prirodzená možnosť pre interiér detskej izby, ktorá aktivuje duševnú aktivitu a inšpiruje nové činy. Avšak v chladničkovej izbe bude relevantná chladnejšia paleta.

Modrá detská izba

Len ak si predstavujeme nekonečnú vzdialenosť oblohy alebo jednotné kymácanie mora, môžeme pochopiť, prečo má modrá upokojujúci účinok na psychiku. Akonáhle bola táto farba zváženávýnimočne chlapčenský, ale XXI storočia ponúka zbaviť sa zastaraných stereotypov a rozšíriť vnímanie vášho dieťaťa.

Fialová detská izba

Violet je vhodný pre neštandardné osobnosti s jasnými záľubami a svetovými názormi. Na mierne navlhčenie nasýtenia sa odporúča kombinovať s bielym, pretože nadmerné používanie farby „tlačí“ na cestujúcich v miestnosti. Vyzerá harmonicky v moderných interiéroch.

Materiály a povrchové úpravy

\ t

Moderný stavebný trh ponúka mnoho farebných, praktických materiálov za rozumnú cenu, ktorých použitie je v iných častiach domu celkom prijateľné, ale nie v škôlke. Pokúste sa kúpiť pre vaše dieťa ekologické a bezpečné výrobky.

Paul

Deti mladšie ako 6 rokov trávia väčšinu svojho času na podlahe, a preto sa výber podlahy mení na celý problém. Povrch by mal byť hladký, elastický, ale nie klzký. Parkety dokonale zvládnu tieto požiadavky. Jedinou nevýhodou je prítomnosť trhlín, ktoré môžu získať zvyšky jedla alebo menej estetickú tekutinu.

Moderný materiál Marmoleum tiež "prechádza" na všetky položky, čo umožňuje stelesniť nezvyčajné dizajnové riešenia. Ďalšou záchranou podlahy bude koberec - vždy hypoalergénny, mäkký a čistiteľný.

Steny

Pri výbere obkladu stien je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že pri vývojiChuť dieťaťa sa mení, tak svetlé tapety s autami, ktoré kedysi fascinovali, sa môžu stať irelevantnými za rok. Existujú dve možnosti: všestranný, trvanlivý, ale drahý materiál alebo menej trvanlivý, lacný, ktorý umožní meniť dizajn detskej izby každých niekoľko rokov.

Ideálnym riešením je tapeta - sú šetrné k životnému prostrediu, krásne a tiež prezentované v širokom spektre: od cenovo dostupného papiera až po vysokokvalitné ekologické tapety.

Strop

Voľba stropného krytu závisí od jeho výšky a stavu. Ak merače umožňujú, môžete skryť povrchové chyby za zavesené konštrukcie: napätie alebo sadrokartón. Táto možnosť je vhodná pre minimalistický biely dizajn detskej izby a môže sa stať skutočnou hviezdnou oblohou, jemne osvetľujúcou miestnosť.

Nábytok do detskej izby

\ t

V prvých rokoch života má dieťa skôr malú detskú postieľku zo spoločného nábytku, ale v priebehu rokov sa jeho schopnosti a potreby vyvíjajú dovtedy, kým nedosiahnu štandardnú izbu dospelej osoby. Je dôležité reagovať na akékoľvek zmeny a poskytnúť dieťaťu všetko potrebné.

Od troch rokov si môžete kúpiť malý stôl a stoličku ako pracovný priestor na kreslenie alebo čítanie. Keď sa dieťa naučilo chodiť, začne študovať okolité objekty, takže sa uistite, že nemajú žiadne ostré rohy, ako aj nebezpečné nátery.

Postupne si zvyknúť na dieťanezávislosť, musí mať prístup k potrebným veciam a tie, ktoré nie sú pre neho určené - musia byť na horných policiach.

Po začatí školského života je potrebné získať serióznejšie pracovisko: s veľkým povrchom, ergonomickou stoličkou, policami a zásuvkami na uloženie predmetov, v poradí, v ktorom začne nezávisle monitorovať. V detskej izbe sa môžu objaviť prvky súvisiace s koníčkami: klavír, stojan, kútik športových športov.

Nábytkové zostavy sú ziskovou akvizíciou, ktorá šetrí priestor a prináša premyslené územné členenie. Zvyčajne sa skladajú z pracovnej plochy na prvej úrovni, lôžok na druhej, ale niekedy môžu obsahovať ďalšie podrobnosti v závislosti od veku majiteľa škôlky.

Často býva v tej istej miestnosti niekoľko detí, čo komplikuje moment organizovania priestoru. Dvojúrovňové postele s jasným dizajnom vám pomôžu vyrovnať sa s problémom, ale ak to priestor dovolí, odporúča sa pre každé dieťa usporiadať samostatné zóny, ktoré ich rozdelia závesom alebo iným polootvoreným oddielom.

Dekor a osvetlenie

Zdobenie detskej izby je často detské hračky, ktoré môžu „oživiť“ akýkoľvek interiér. Ale to neznamená, že by ste sa nemali starať o dekor. Existuje mnoho položiek, s ktorými bude mať táto miestnosť úžitok!

Venujte pozornosť textilným závesom, prikrývkam a vankúšom. Môžete upraviť nielen paletu, najmä v minimalistickom štýle,ale aj zaujímavé výtlačky.

Ozdobte steny plagátmi, fotografiami, vzdelávacími obrázkami, ktoré rozšíria obzory dieťaťa. V detskej izbe sa bude zobrazovať geografická mapa alebo obrázky z iných krajín sveta.

Interiér materskej školy môžete ozdobiť pomocou známych drobností, ako je napríklad pohár na ceruzky v tvare malých zvierat alebo zábavný budík. Na druhej strane sa snažte vyhýbať banálnym, príliš „detským“ rozhodnutiam pri nákupe vecí, ktoré vyvíjajú estetické chute.

Osvetlenie by malo byť viacvrstvové, aby sa otvorila každá časť miestnosti počas aktívneho času a aby poskytovala mäkké, upokojujúce svetlo pred spaním. Okrem centrálneho lustra používajte stolné lampy alebo svietniky. Držiaky strešných stropov môžu inštalovať reflektory. Krásne vyzerá detinské s multi-farebné girlanda.

Detská izba: interiérový dizajn

V ranom veku budú izby s obmedzeným priestorom dosť dosť, ale pre viac dospelého dieťaťa sa budete musieť pokúsiť navrhnúť interiér čo najfunkčnejšie. Niekoľko tipov pomôže:

1. Vyberte si jednoduché štýly, ktoré vyzerajú harmonicky v akomkoľvek priestore: modernom alebo minimalistickom. Provensálstvo a klasika samy o sebe vyžadujú veľké plochy, tu ich možno zadať len v zjednodušenej forme.

2. Ak chcete ponechať dostatok priestoru na pohyb, zastavte sa u integrovaného nábytku, ktorýpoužíva výšku stien. Ak chcete ušetriť metrov štvorcových bude musieť uchýliť k neštandardným riešeniam, ako je pracovný priestor na parapete alebo nábytok-transformátory.

3. Dizajnu malej detskej izby by mali ovládať svetlé farby a dekoratívne prvky by sa mali minimalizovať. Prioritou sú ploché steny a strop.

4. Pre detskú škôlku s vysokými stropmi je možné postaviť pódium s ďalšími skladovacími priestormi, ktoré budú zónovať priestor.

Preto len niekoľko úspešných riešení môže zmeniť „malú“ miestnosť na „útulnú“.

Dizajn detskej izby - foto

Navrhovanie vnútorného dizajnu dieťaťa je zložitý, ale fascinujúci proces, ktorý si vyžaduje bohatú predstavivosť, ako aj mnoho zdrojov inšpirácie, ktoré sme zozbierali v našom výbere fotografií. Šťastné prezeranie!

Video: Detské izby - nápady na interiér