Dizajn chodby v byte: 80 fotografií a nápadov

Zdá sa, že takáto malá miestnosť ako chodba nevyžaduje osobitnú pozornosť počas opráv. Ale ignorovať tento druh vestibulu medzi ulicou a obytným priestorom by bolo chybou, pretože začína útulným bytovým priestorom a je dobré, ak sa dizajn chodby zhoduje so zvyškom izieb podľa krásy interiéru. Vyberte si estetický a štýlový dizajn chodby, ktorý vám pomôže pri fotografovaní na tejto stránke.

Všeobecné pravidlá návrhu koridoru

\ t

Malé námestie a nedostatok denného svetla sú hlavnými dôvodmi, prečo koridor zostáva jednou z najtemnejších častí bytu. Aby sa zabránilo účinku uzavretej miestnosti, v dizajne chodby by sa mali riadiť nasledujúcimi odporúčaniami.

Svetlé tóny.Reflexné vlastnosti kvetov hrajú dôležitú úlohu v prostredí chodby, vrátane stien, stropu, podlahy, šatníkov a dokonca aj dverí. Preto je lepšie dávať prednosť odtieňom s veľkou prímesou bielej. Ideálnou voľbou sú pastelové farby, ako aj jar-letné farby, ktoré žiaria zvnútra.

Zrkadlové plochysú univerzálnym spôsobom prehlbovania priestoru a na chodbe aj nenahraditeľným detailom interiéru. Dobrým riešením by bolo zrkadlo plnej dĺžky, ktoré sa dá umiestniť na stenu aj na prednú časť skrine. Ak štýl netrpí, na chodbe je veľmi vhodné použiť lesklý strešný strop (vrátane tmavého).

Photowall-papier s perspektívoumôže vytvoriť ilúziudodatočného objemu alebo zvýrazniť chodbu, napodobňujúcu slnečné lúče, ktoré prechádzajú vzorom. Na tento účel sú vhodné realistické obrazy krajiniek, mestských panorám, objektov prírody.

Geometrická rovnováhana chodbe je jednoducho potrebná, pretože mnohé veľké prvky sú umiestnené na kompaktnom priestore. Harmonicky dopĺňajú výrazné vertikálne dvere, zrkadlá a skriňa vám pomôžu horizontálne čiary komody, nízkej topánky knižnice, pouf, ak výška stropu umožňuje - potom pruhy na stenách rovnobežne s podlahou.

Farby a textúry

Paleta pre navrhovanie koridoru sa spravidla volí v súlade s obytnými miestnosťami, najmä obývacou izbou. Takáto technika umožňuje kombinovať priestory, klásť im podobnú tému a smer. A koridor by mal vyzerať viac zdržanlivo. Vo svojom dizajne je žiaduce vyhnúť sa ostrým kontrastom, miešaniu farebných farieb, nadmernej sýtosti farieb. Najlepšie je kombinovať neutrálne priľahlé odtiene: hnedú a béžovú, piesočnatú a olivovo zelenú, svetlosivú a grafitovú, smotanovú a zlatú.

Veľká hodnota v nastavení chodby je daná dreveným výrobkom. V ideálnom prípade by mali byť všetky dvere rovnaké a okolité časti (podlahové dosky, bagety, rámy, kusy nábytku) musia zopakovať svoje farby a vzory. Duplicitné textúry dávajú vnútornú integritu, takže vyzerá premyslene a moderne.

Interiéry

Vyberte štýlchodba izba zvyčajne nespôsobuje ťažkosti, keď je známy všeobecný koncept dizajnu bytu. Spravidla sa používajú rovnaké materiály ako v obývacej izbe alebo v kuchyni, pričom sa berie do úvahy ich praktickosť a estetika.

Koridor v modernom štýle

\ t

Moderný štýl je charakterizovaný lakonickými formami - bez predstierania, minimom prominentných detailov. Dominujú v ňom rovné čiary a hladké monochromatické textúry, každý objekt je na svojom mieste a slúži na určený účel.

Koridor klasického štýlu

\ t

Sú to starožitné symetrie, jemné tóny slonoviny a drahé kovy alebo, prípadne, červená a ebenová leštená do lesku. Steny chodby v klasickom štýle sú často zdobené veľkolepými maľbami, nástennými maľbami, zrkadlami v luxusných rámoch a stropmi, ktoré sú osvetlené skutočnými kráľovskými lustrami obklopenými sadrovými výliskami.

Koridor v štýle podkrovia

Podkrovie je ľahko rozpoznateľné úmyselnou nedbanlivosťou dizajnu: holými tehlovými a betónovými stenami, kovovým stojanom na topánky, stojanmi na topánky, otvorenými lampami alebo mini reflektormi na strope. To všetko sa podobá postindustriálnemu prostrediu opustenej továrne alebo továrne, ale zároveň robí interiér módnym a bohémskym.

Koridor v štýle Provence

Provence odráža jarnú citlivosť francúzskej provincie. Pastelové poltóny, malé rustikálne vzory, figúrky z kovaného vtáka, čipky a vintage nábytok vytvárajú útulný interiératmosféra je trochu ako pekný vidiecky dom. Je to veľmi svetlý a romantický dizajn, v ktorom sa okamžite zabudne na ruch veľkomesta.

Škandinávsky štýl koridoru

Škandinávsky štýl kombinuje čistotu zimných farieb a teplo prírodných materiálov. V takejto chodbe prevládajú biele a svetlo sivé farby, ale matná štruktúra svetlého dreva a niekoľko etnických detailov sú určite prítomné - napríklad tkaný červeno biely koberec s charakteristickými kosoštvorcami na podlahe a jasným abstraktným vzorom na stene.

Dokončenie koridoru

\ t

Vzhľadom na to, že chodba v byte je tranzitnou miestnosťou, často zhromažďuje nečistoty a vlhkosť z ulice. Mokré vrchné oblečenie, topánky, dáždniky, domáce zvieratá často zanechávajú stopy na okolitých povrchoch, takže chodba musí byť čistená častejšie ako obývacie izby s použitím účinnejších detergentov. Túto skutočnosť je potrebné zohľadniť pri výbere povrchových materiálov, ktoré musia byť odolné voči vlhkosti a trvanlivé.

Paul

Ideálne pokrytie chodby je trvanlivé a krásne žuly. Široká škála textúr umožňuje vybrať si možnosť pre takmer akýkoľvek interiér - od stálych klasík až po exotické štýly. Tiež dávajte pozor na obvyklé dlaždice, samonivelačné podlahy, v extrémnych prípadoch - položiť lacné linoleum.

Steny

Materiál odolný voči vlhkosti je vhodný na použitie vv tesnej blízkosti vchodu a vešiakov. Vinylové tapety, umelý kameň, tehlová dlažba, plastové panely budú robiť. Bližšie k miestnostiam môžete použiť akúkoľvek povrchovú úpravu, vrátane papierovej tapety, dekoratívnej omietky, obyčajnej maľby, atď. Ak má byt domáce zvieratá alebo malé deti, je lepšie vybrať si niečo viac chránené pred poškriabaním a značkami.

Strop

Na dokončenie stropu v chodbe sú vhodné bežné omietky a maľby, ako aj rôzne typy tapiet, strečová fólia (v nízkych priestoroch, najlepšie zrkadlovo), sadrokartónové dosky a plastové panely. Pozdĺž obvodu je vhodné zorganizovať dobré osvetlenie a v centrálnej zóne umiestniť niekoľko jasných svietidiel na kompenzáciu neprítomnosti okna.

Návrh chodby v byte - foto

V zbierke fotografií zozbieraných na tejto stránke nájdete ešte zaujímavejšie možnosti dizajnu pre chodbu v byte. Pomôžu vám pochopiť princípy štýlového dizajnu chodby, zistiť, ako tieto alebo iné materiály a rôzne kombinácie odtieňov vyzerajú v skutočných interiéroch. Prezentované metódy dizajnu budú užitočné pre každého, kto plánuje urobiť z chodby naozaj krásne a pohodlné.