Dizajn chodby (85 fotografií): interiérové ​​nápady

Koridor je jednou z hlavných priestorov každého obydlia. Tu pôjdeme na obchodné stretnutia a stretnutia, stretneme sa s blízkymi, prídeme domov po náročnom pracovnom dni, alebo privítame dlho očakávaných hostí. V každej situácii môže nastavenie domácej vstupnej haly výrazne zlepšiť náladu, vytvoriť príjemnú, relaxačnú atmosféru a vytvoriť všeobecnú predstavu majiteľov, takže dôkladný prístup k rozvoju moderného koridoru je veľmi dôležitý.

Hlavné znaky

V dizajne koridorového dizajnu, podobne ako v každej inej miestnosti, neexistujú definované normy - každý majiteľ si môže vybrať štýl, ktorý je najbližšie v duchu. Vstupná hala sa môže líšiť veľkosťou, tvarom, čo ovplyvňuje aj voľbu základnej koncepcie dizajnu a farebnej palety, dekorácií. Avšak, tam sú niektoré odporúčania skúsených dizajnérov, ktorí vám povie tajomstvo správneho rozdelenia priestoru, tak, že sa stane tak pohodlné a štýlové ako je to možné, poteší svojich majiteľov a hostí doma.

Úprava koridoru

\ t

Dnes je trh s materiálmi na konečnú úpravu taký veľký, že je často ťažké správne sa rozhodnúť. Vzhľadom k tomu, že v našom prípade hovoríme o chodbe cez chodbu - je lepšie zostať na odolných, vlhkosť odolných materiáloch, ktoré sa dajú bez problémov vyčistiť a sú schopné odolať veľkým zaťaženiam (podlahové krytiny) a teplotným zmenám. zvážiť,čo lepšie použiť pri dekorácii rôznych povrchov, ako napríklad:

1. Strop.Je lepšie použiť jednoduché návrhy na zostavenie moderného dizajnu. Ideálnym riešením by bol hladký sadrokartón alebo strešný strop. Pre malé miestnosti, racionálne použitie lesklých stropných fólií, ktoré odrážajú priestor, vizuálne zväčšiť. Objemné stupňovité reliéfy môžu korunovať stropy priestranných chodieb, ak takýto dizajn nie je v rozpore s koncepciou štýlu.

2. Steny.Z rôznych dokončovacích stavebných materiálov, môžete okamžite vylúčiť dve položky - papier a textilné tapety. Sú vystavené vlhkosti, čo výrazne skomplikuje čistenie priechodnej miestnosti, kde sa hromadí prach z ulice a nečistoty. Stenové panely, ktoré sú schopné napodobňovať tehly, drevo, kameň, sú hladké, pevné alebo vzorované, sa používajú v dizajne. Ideálne hladké steny môžu byť jednoducho natreté (ako ekonomická možnosť) alebo preložené dekoratívnou omietkou.

3. Paul.Existujú osobitné požiadavky na podlahy. Okrem toho, že musí spĺňať ducha modernosti, musí byť materiál vybraný trvanlivý, schopný odolať mechanickému poškodeniu a hmotnosti veľkých predmetov, ľahko sa čistí. V tomto prípade je univerzálnou možnosťou keramická dlažba, ktorá má dlhú životnosť a vynikajúce estetické vlastnosti. Tiež podľa uváženia majiteľov, môžete položiť podlahu laminátové podlahy, parkety, linoleum.Materiály je možné kombinovať, napríklad na ozdobenie priestoru pri vstupných dverách dlažbou a dokonca aj vzdialenejšie môžu byť dokonca pokryté kobercom.

Osvetlenie

\ t

Správne umiestnenie svietidiel na chodbe môže zohrávať rozhodujúcu úlohu pri zvyšovaní priestoru. Vyberajú zdroje spoločného osvetlenia v závislosti od smeru štýlu - môžu to byť lustre, závesné konštrukcie alebo v súčasnosti populárne bodové osvetľovacie systémy.

Okrem toho je potrebné dbať na miestne zdroje svetla, napríklad nad skriňou, v blízkosti zrkadla. Ich úlohu zohrávajú bodové svietidlá, nástenné svietidlá atď. Často sa v moderných interiéroch nachádzajú aj rôzne typy dekoratívneho osvetlenia, ktoré zdôrazňuje potrebné prvky dizajnu. Používa sa aj pri návrhu dvojvrstvových sadrových stropov vo forme skrytého zdroja svetla - tento krok pomáha vizuálne zdvíhať steny.

Nábytok

Bez ohľadu na to, koľko chcete opustiť vstupnú miestnosť zadarmo, nemôžete tu bez nábytku robiť. V súčasnosti je zvykom vybaviť chodby len tým najnutnejším multifunkčným nábytkom. V tomto prípade sú vstavané konštrukcie veľmi obľúbené, najmä v malých miestnostiach. Ak sa v chodbe nachádza výklenok alebo špajza, môžete v ňom úspešne „umiestniť“ priestrannú šatníkovú skriňu pri zachovaní ďalších štvorcových metrov. Modulárne chodby budú dobrou voľbou, ktorá vám umožní individuálne si vybrať potrebné prvky a zariadiťs prihliadnutím na vlastnosti záznamu.

V úzkych chodbách bude dobrou pomocou tenká stena, ktorej hĺbka nepresahuje 40 cm, ak je chodba dlhá, je rozdelená na zóny. V tomto prípade, malý vešiak na šaty, lavička môže byť inštalovaná na teréne pri vstupných dverách (pretože hovoríme o multifunkčnosti, môžete si kúpiť jednotku, ktorá obsahuje miesto na sedenie, pod ktorým sa bude ukladať puzdro na obuv alebo skrinky), a potom systém na uskladnenie oblečenia.

V prípade veľkých priestranných koridorov existuje opačný problém - práve naopak, musíme sa postarať o to, aby nebol príliš veľa neaktívneho priestoru. Dobrá voľba v tomto prípade by bolo usporiadanie priestrannej šatne, ktorá pomôže uvoľniť izby z extra skrine. V projektoch dizajnu sa môžete stretnúť aj s návrhmi veľkých chodieb s mini-saunou, ako je znázornené na fotografii.

Dekor koridoru

Hlavná dekoratívna úloha v modernom dizajne chodby je venovaná výzdobe a nábytku. Zriediť však nudnú situáciu tiež nebolí. V tejto veci musíte stavať na zvolenom štýle, napríklad dlhé steny chodby v klasickom štýle úspešne doplnia obrazy, zariadenie „východnej“ chodby - vázu s ikebanou. Rámy s fotografiami, plagátmi, nástennými hodinami, jasnými podlahovými rohožami, zrkadlami, originálnymi háčikmi a štýlovými svietidlami môžu byť spoločné pre rôzne smery.

Interiéry

Keď už hovoríme o modernom dizajne, v prvom rade znamenajú minimalizmus, pri ktorom sa nepredpokladá pomppa a okázalosť. Tu by malo prevládať pohodlie a likvidácia všetkého zbytočného. Najobľúbenejšie destinácie sú "vesmírne" high-tech, priemyselné lofty, pokojný eko-štýl a luxusná klasika baroka, rokoko je omnoho horšie, ale neznižuje čas.

Konštrukcia koridoru klasického štýlu

\ t

Je potrebné okamžite poznamenať, že klasický interiér môže existovať harmonicky len v podmienkach priestranných priestorov - chodby veľkých bytov alebo súkromných domov. Dekorácia víta svetlé pastelové farby, fragmenty štuky. Nábytok - výlučne drevený. Môže byť reprezentovaná skrinkou, šatníkovou skriňou s veľkými zrkadlami alebo jednotlivými drobnými prvkami - ramienko na šaty, elegantnou pohovkou, malým stolíkom. Na podlahe by bolo vhodné vyzerať drahý prírodný koberec a strop bude korunovaný luxusným lustrom. Rovnako dôležitým dizajnovým prvkom budú maľby - reprodukcie umeleckých diel v vyrezaných rámoch. Povinná vlastnosť koridoru - zrkadlo - je lepšie zvoliť oválny alebo štvorcový tvar s "semi-starožitným" rámom.

Návrh chodby v štýle minimalizmu

Tento štýl je úplne proti klasike. Dominujú mu špecifiká, zmysel pre šírku priestoru a minimum potrebných vecí. Ale to neznamená, že nábytokV minimalistickej chodbe sa nachádza nočný stolík a vešiak na šaty - šatník, polička na drobnosti, zásuvka alebo skrinka. Hlavnou požiadavkou sú čisté línie, hladké povrchy bez dodatočných dekorácií. V malých miestnostiach si môžete vybrať zariadenie s lesklými fasádami, ktoré odrážajú svetlo a rozširujú priestor.

Dôležitým detailom v usporiadaní je osvetlenie, ktoré by malo byť rozptýlené a pokojné. Neexistuje miesto pre farebné svietidlá a lustre - najčastejšie sa jedná o bodové svetlá a miesta.

Ako dekor môžete vyfotiť s abstrakciou, položiť malý koberec na predné dvere. Svetlé prvky budú jednotlivé kusy nábytku, napríklad farebné pohovky.

Konštrukcia chodbového koridoru

\ t

Skvelá možnosť pre kreatívne povahy. Vzhľadom k tomu, neštandardné podkrovie interiéru rád priestor, často majitelia malých bytov kombinovať koridor oblasti s izbou alebo kuchyňou, odstránenie priečok. Ak táto možnosť nie je prijateľná - môžete si zariadiť podkrovie a na malej ploche. V tomto štýle je vítaná zjednodušená povrchová úprava stien s imitáciou tehál, betónu alebo omietky (majitelia bytov v novostavbách môžu úplne odmietnuť dokončiť - potom bude dizajn prirodzenejší).

Priemyselné chrómové lampy, ktoré okrem svojho určeného účelu hrajú dekoratívnu úlohu, nie sú o nič menej zaujímavé. Umelé alebo prírodné lúčeprekrývajúce sa, voľne visiace drôty, podlahové masívne zrkadlo a plagáty - to zdôrazní tento smer.

Konštrukcia koridoru špičkovej technológie

\ t

Ak chcete zorganizovať ultramoderný high-tech na chodbe, potrebujete veľa fantázie a neskrývajme tie isté značné investície. Pocit kozmického techno-smeru by mal stúpať do vesmíru tak, aby sa štýl hi-tech nestal „hi-so“. Hlavné farby dizajnu budú čierne, biele, niekedy modré, červené a samozrejme kovové. Tu sú drevené prvky nábytku vylúčené alebo úspešne maskované lesklými plastovými fasádami.

Sklo a kovové prvky, zrkadlové plochy by mali byť bohaté. Súčasne sa pozoruje jasná geometria s maximálnou neprítomnosťou ozdobených čiar. Svetlé dekorácie, ozdoby a navyše kvetinové výtlačky nie sú tiež miestom. Dokonale zdôrazňujú skryté osvetlenie stropu, nábytku a stien.

Dizajn koridoru ekologického štýlu

\ t

Moderný ekologický štýl zahŕňa dizajn chodby v bielej, svetlej béžovej a šedej farbe s dobrým osvetlením a minimálnym množstvom nábytku. Mäkké odtiene žltej a zelenej farby vytvoria pocit prirodzených podmienok. Tu sa uprednostňujú prírodné materiály - povrchová úprava pod drevom alebo kameňom. Váza s kvetmi alebo zloženie suchých vetiev, flóry a fauny dokonale zvládne úlohu dekorácie. Tiež vEkologické interiéry môžu stretávať rôzne vázy, vertikálne záhradníctvo - fitoteny.

Vnútorný koridor: zaujímavé nápady

Okrem uvedených spôsobov zdobenia koridorov majú dizajnéri tendenciu používať veľmi zaujímavé moderné techniky. Osobitnú pozornosť treba venovať takýmto rozhodnutiam, ako sú:

Použitie ozdobného kameňa pri konečnej úprave je najrelevantnejšou metódou, ktorá sa používa na navrhovanie akcentových plôch. Úspešne rozlišujú rámovacie brány, rohové plochy, ako aj dekoratívne prvky. Hlavnou výhodou materiálu je vynikajúca kompatibilita s akoukoľvek povrchovou úpravou, ktorá vyzerá štýlovo a výhodne. V závislosti od koncepcie dizajnu, pomocou dekoratívneho kameňa, môžu byť steny aktualizované alebo naopak umelo starnuté;

Využívanie 3D a fotografických snímok, ktoré úspešne pomáhajú zdôrazňovať štýlové smerovanie, skrýva nedokonalosti stien, vizuálne rozširuje priestor a samozrejme prináša do súčasného minimalizmu kus pohodlia. Môžu to byť veľké plátna, ktoré zaberajú rovinu stien, ako aj čiastkové obrazy s obrazmi mestskej a prírodnej krajiny, abstrakcie atď. Je potrebné mať na pamäti, že 3D plátna budú hrať hĺbku obrazu len v priestranných miestnostiach;

Konštrukcia zrkadlového koridoru je nový neštandardný spôsob organizácie veľkolepého prostredia. Chodba sa môže stať skutočným sklom, ak vybavíte steny krásnymi reflexnými panelmi.Úchvatný výhľad má sála so zrkadlami umiestnenými na opačných stranách oproti sebe. Avšak, musíte byť pripravení na skutočnosť, že nie každý sa bude cítiť pohodlne v zrkadlovom výklenku, takže táto technika sa používa zriedka.

Návrh chodby v byte - foto

Je ťažké vymedziť hranice celej rozmanitosti moderného dizajnu koridorov. Existujú združenia rôznych smerov, vrátane mnohých zaujímavých nápadov. Viac o metódach dizajnu sa môžete dozvedieť z galérie, kde je prezentovaných mnoho fotografií profesionálneho dizajnu. Šťastné prezeranie!