Dizajn apartmánu v klasickom štýle (85 fotografií) \ t

Každý majiteľ bytu alebo vidieckeho domu, ktorý stojí na prahu veľkolepej opravy, bude určite premýšľať o tom, ktorý štýl dizajnu uprednostní. Napriek tomu, že moderné trendy sú náchylné k minimalistickým spôsobom zdobenia obytných priestorov, stále existuje pomerne málo fanúšikov klasického štýlu, ktorý predpokladá tradičné, časom overené možnosti. V tomto článku sa pozrieme na to, ako správne navrhnúť byt v klasickom štýle, ako aj funkcie jeho realizácie pre miestnosti s rôznymi funkčnými účelmi.

Vlastnosti klasického štýlu

Hlavnou výhodou klasického štýlu je jeho stálosť - majestátna klasika nestráca svoju relevanciu napriek novovyvinutým tendenciám. To bolo a bude v dopyte vždy v rôznych interiéroch - či už je to vidiecky dom, mestský byt alebo kancelária. Štýl dokonale zdôrazňuje dobrý vkus a konzistenciu majiteľov, čo dáva situácii úctyhodnú rafinovanosť.

Medzi hlavné črty klasického štýlu v interiéri patria:

- Priestranné izby, bez zbytočných detailov. Vybavenie predpokladá kompozičnú celistvosť s prítomnosťou hlavného objektu, okolo ktorého je tvorený celý súbor nábytku;

- Použitie v dizajne tlmeného, ​​príjemného pre vnímanie tónov. Paleta môže byť svetlá alebo tmavá v závislosti odveľkosť miestnosti. Súčasne sa používajú prírodné materiály, ktorých textúra a prirodzená farba neumožňujú tupú monotónnosť dizajnu;

- Jedným z dominantných miest v interiéri je nábytok z prírodného dreva. Dnes sú tiež povolené zariadenia MDF, ale musia byť striktne vykonávané v duchu klasiky: majú striktné symetrické tvary, číre línie, dekorácie vo forme rezbárskych prác, stĺpov, pozlátenie a iné dekoratívne detaily;

- Každá časť interiéru by mala byť dobre osvetlená, takže je lepšie vybaviť viacúrovňové osvetlenie: nainštalovať centrálny luster, nástenné svietidlá, stojanové lampy v požadovaných priestoroch. Vo veľkých miestnostiach táto technika pomáha identifikovať jednotlivé zóny;

- Osobitná pozornosť sa venuje textilnému dizajnu, ktorý musí byť vyrobený z prírodných materiálov. Záclony sú nevyhnutným prvkom klasického prostredia. Tkaniny sú vyrobené z ťažkých tečúcich tkanín so závesom. Nábytok bude dobrou voľbou pre pravú kožu, gobelín so vzormi alebo kvetinové výtlačky.

Významnú úlohu pri udržiavaní štýlu zohrávajú zrkadlové a sklenené povrchy, štukové prvky, rôzne luxusné predmety a starožitnosti: starožitné hodinky, pozlátené rámy, krištáľ, keramika, maľovaný porcelán atď.

Nápady pre interiéry izieb

Po preskúmaní všeobecnej myšlienky klasického štýlu stojí za to podrobnejšie zvážiť pravidládizajnové miestnosti pre rôzne funkčné účely - každý z nich si môže vybrať jednotlivé detaily, ktoré zdôrazňujú konkrétnu atmosféru.

Predsieň v klasickom štýle

\ t

Usporiadanie chodby v klasickom štýle bude závisieť predovšetkým od veľkosti miestnosti. Ak hovoríme o vstupnej hale vidieckeho domu, tu môže byť smer reprezentovaný v celej svojej kráse, s masívnym dreveným nábytkom, luxusným lustrom, mramorovými podlahami a majestátnymi stĺpmi. V apartmánoch majú chodby skromnejšie rozmery, takže je celkom prijateľné zanedbávať niektoré detaily v prospech pohodlia.

Je potrebné zastaviť výber na svetlej palete dekorácií, ktorá robí miestnosť vizuálne priestrannejšou, pričom je žiaduce vybrať si materiály, ktoré sa ľahko čistia. Na podlahu môže byť použitý porcelánový kameninový alebo samonivelačný povrch, vyrobený z kameňa, na miestach vzdialených od vstupných dverí je možné položiť laminátové podlahy alebo parkety. Steny sú najčastejšie zdobené dekoratívnymi omietkami alebo tapetami s kvetinovou potlačou, monogramy. K dispozícii sú aj možnosti maľovania stien a čiastočnej dekorácie umelým kameňom.

Sada nábytku pre tradičnú klasickú chodbu zahŕňa komodu z dreva, záves alebo šatňu, lavicu (kreslo) a veľké zrkadlo v luxusnom prostredí.

Doteraz sa niektoré prvky nahrádzajú modernejšími vzormi, ktoré obsahujú aj poznámky klasického dizajnu. Napríkladskriňa posuvných dverí bude zdobená rezbami, pozlátením a veľkými plátnami zrkadiel. Spolu s lustrom a svietnikom vytvorí osvetlenie reflektoru v ráme. Prvky štukovej a rezbárskej práce v interiéri klasického paláca sú nevyhnutne prítomné v malej mestskej chodbe.

Obývacia izba v klasickom štýle

Usporiadanie hosťovskej izby využíva veľmi drahé dokončovacie materiály, prírodné textílie, masívny drevený nábytok a vzácny dekor, ktorý robí zariadenie čo najbližšie historickým klasikám. Starožitné figúrky, štuky, retrospektívy slávnych umelcov, starožitné svietniky z drahých kovov tu môžu byť hojné.

Ako hlavné pozadie obývačky v byte sa najčastejšie vyberajú svetlé pastelové odtiene s bielou farbou a pozlátením. Takýto dizajn dáva interiéru harmóniu, pokoj a pocit osláv. Steny sú zdobené upokojujúcimi prírodnými tónmi, dekoratívnymi omietkami, rámovými fragmentmi textilu alebo tapetami s lícnou hranou. Povrch podlahy je vyrobený z laminátu, drevených podláh, žuly alebo samonivelačnej konštrukcie a je často doplnený luxusným starožitným kobercom. Strop sa vyznačuje hladkým matným povrchom so širokými štukovými lištami a sofistikovanými výliskmi.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať zariaďovaniu.obývacia izba. Zariadenie by malo byť masívne, jednoduché línie a prírodné materiály. Spolu s drevenou suitou, jedálenskou skupinou je v interiéri mäkký nábytok. Jeho základom je spravidla pole a hodváb, prírodný ľan, koža alebo satén sa používajú na pokrytie. Stredom kompozície je spravidla pohovka, konferenčný stolík, falošný krb, príborníky, regály, starožitné truhlice.

Klasická kuchyňa

Pravidlom je, že kuchyňa v apartmánoch je pridelená malá plocha a pre klasický dizajn by bolo lepšie kombinovať miestnosť s obývacou izbou, alebo aspoň, aby sa jedáleň.

Je lepšie zvoliť si ako hlavné pozadie bielu, béžovú alebo smotanovú paletu. Ak chcete riediť monochromatický interiér, môžete použiť škvrny hnedých, čiernych odtieňov, odlesky zlata, prítomnosť kameňa v pracovných doskách a dizajn podlahy, kontrastné odtiene textilu a dekorácie.

Umývateľné tapety odolné voči vlhkosti s výtlačkami alebo na maľovanie, dekoratívne omietky a umelé kamene pôsobia ako dokončovacie materiály na steny. Podlaha je zdobená dlažba, porcelán, môžete tiež položiť laminát, ale to bude slúžiť oveľa menej v kuchyni.

Zariadenie klasickej kuchyne pozostáva z masívnej drevenej súpravy (môže byť nahradená „štvorhranom“ z MDF alebo drevotrieskovej dosky), za fasádami ktorých sa nachádzajú moderné domáce spotrebiče a jedáleň. Vo veľkomV izbách je výhodná poloha na ostrove, kde je v strede miestnosti stôl, ktorý kombinuje pracovný priestor a jedálenský kút.

Hlavné osvetlenie v kuchyni v klasickom štýle vytvorí luxusný luster. Okrem toho môžete inštalovať miestne zdroje svetla do jedálenského alebo pracovného priestoru: svietidlá, stojanové lampy. Miestnosť môžete ozdobiť nádhernými textíliami, lištami, vázami s kvetmi a ovocím, starožitnými svietnikmi a keramickými súpravami.

Spálňa v klasickom štýle

Spálňa je jednou z najobľúbenejších pre každú osobu. Tu relaxujeme, odvádzame pozornosť od každodenných ťažkostí, trávime romantické večery, takže vytvorenie útulného, ​​pohodlného a krásneho prostredia v spálni je jednou z hlavných úloh pri opravách bytu.

V interiéri spálne klasický štýl vyzerá obzvlášť luxusne. Harmonická kombinácia jemných farieb eliminuje ostré kontrasty, vo všetkých je pravidelnosť. Nábytok z dreva má vynikajúce formy, dekorácie vo forme elegantného rezbárstva a pozlátenia. Pohovky a pohovky v klasickej spálni nie sú nainštalované, ale posteľ by mala byť priestranná a pevná. Krásne vyzerajú nielen obdĺžnikové, ale aj okrúhle boxy, rámovanie ozdobným baldachýnom, textílie z prírodných tkanín.

Môžu byť prítomné aj nočné stolíky, masívna skriňa a toaletný stolík. Veľké zrkadlá vyzerajú skveleluxusné ráfiky, obrazy, starožitnosti. Osvetlenie nie je obmedzené na jeden luster, spravidla je doplnené svietidlami, stojacími lampami a stolnými lampami.

Kúpeľňa v klasickom štýle

Klasický štýl vyzerá najlepšie v priestrannej kúpeľni, takže ak sa rozhodnete spojiť kúpeľňu, môžete skončiť s interiérom hodným kráľovskej osobnosti.

Paleta farieb obsahuje pastelové odtiene, ako aj svetlé tóny modrej, žltej a červenej farby. Môže sa použiť bohatá zelená olivová farba. Keramika v mramore, dekoratívne omietky alebo vlhkosť-dôkaz tapety z niekoľkých odtieňov bude primerane zdobia steny, a omietky štukové výlisky, stĺpy a výlisky bude výzdoba.

Oválny kúpeľ na mierne ohnutých nohách by mal byť v strede, ale ak miestnosť nemá toľko miesta, môžete sa uspokojiť so sprchovacím kútom. Okrem toho je v miestnosti inštalovaná iná potrebná inštalatérska a nábytkárska linka: WC, bidet, drevený toaletný stolík, rôzne elegantné skrine.

Doplnky zohrávajú dôležitú úlohu pri dopĺňaní obrazu - moderné predmety tu nie sú používané alebo starostlivo zdobené starožitnosťou. Hodnými dekoráciami budú zrkadlá v čipkových rámoch so zlatým listom, mixéry a gombíky s bronzovým leskom, porcelánové vázy so živými alebo umelými kvetmi, svietniky.

Dizajn bytu v klasickom štýle - fotografie a nápady

Kánony klasického štýlu prešli dlhou skúškou času a dodnes zostávajú relevantné. Štýl sa vyznačuje svojou krásou, pôvabom, organickosťou a úctou, čo potvrdzujú aj fotografie prezentované v galérii. Šťastné prezeranie!