DIY záhradné dekorácie: 103 nápadov

Chata - miesto nielen pre rekreáciu, zábavu alebo užitočnú fyzickú aktivitu, ale aj kreativitu. Majitelia ich vlastného pozemku sa vždy snažia maximalizovať to, prinášajúc kus seba. Hlavná vec v tomto podnikaní je nájsť zaujímavý nápad, ktorý môže urobiť aj začiatočník. Dnes budeme hovoriť o tom, ako vytvoriť šperky pre záhradu vlastnými rukami, pretože aj kvety potrebujú dekor!

Kde začať?

Malý pozemok, na ktorom sa pestuje niekoľko kvetinových záhrad. Medzi vysokými stonkami ruží alebo tulipánov sa skrývali svetlíkoví trpaslíci s neustále sa usmievajúcimi tvárami. Pravdepodobne je to to, čo zdobená záhrada vyzerá v myšlienkach ľudí, ktorí absorbujú obrazy z amerických filmov. V skutočnosti, čudne, všetko je oveľa zaujímavejšie a rozmanitejšie, pokiaľ ide o šperky, najmä tie, ktoré možno vykonať nezávisle.

Krása domácich remesiel je, že vôbec nepotrebujú veľké investície. Okrem toho, pôvodné a estetické prvky sú často realizované zo šrotu položiek, ktoré ste už dlho považovali za odpadky. Používajú sa staré polená, rozstrapkané pneumatiky, plastové fľaše - niektoré z týchto materiálov sa určite nachádzajú v sklade na chate.

Zdobenie záhrady nie je interiér. Neexistujú žiadne striktné štýlové a kompozičné pravidlá. Ale to môže len skomplikovať úlohu, pretože budete musieť spoliehať na svoj vlastný zmysel pre krásu, zatiaľ čo zvládnete niepreháňať dekor. Stále, rastliny - hlavné postavy vášho územia.

Treba však brať do úvahy všeobecný štýl pozemku, ako aj dizajn domu. Napríklad okolo minimalistickej budovy s nevhodným geometrickým zložením bude vyzerať aj pestrá kytica ruží, nie ako sochy z plastových fliaš. Ale pre útulný drevený dom a môžete túlať, vytvárať roztomilé remeslá.

Venujte pozornosť palete kvetinovej záhrady. Ak je Zem plná jasných púčikov, potom je dekorácia lepšie vybrať si s viac obmedzenými kvetmi - takže sa nebudú spájať s pozadím alebo nebudú vyzerať príliš farebne.

Aké položky, ktoré sa zmestia do priestoru, závisia od veľkosti, vkusu a požiadaviek. Napokon, naplnenie záhrady môže vykonávať nielen estetickú funkciu, ale aj praktické účely. V každom prípade, ak si želáte, vždy nájdete množstvo zaujímavých riešení!

Záhradné funkčné prvky

Nie je to ako plnohodnotné dekoratívne prvky, ale ich umiestnenie môže dramaticky zmeniť vzhľad záhrady a tiež ju premeniť na príjemné miesto na oddych.

Ploty a ploty

\ t

Aby sa to nestalo tak, že kvitnúce postele sú zdobené úhľadnými trpaslíkmi a plot sa medzitým skladá z anonymných starých dosiek, musíte sa o tento detail postarať.

Plot môže byť ozelenený dievčenským hroznom, brečtanom alebo ruží. Tento druh dekorácie vyzerá prirodzene a romanticky. Pevný plotmôže byť maľované vo svetlej farbe alebo maľované vzormi - ak vaše umelecké schopnosti umožňujú.

Kované železné oplotenie vyzerá jemne s rastlinami okolo neho. A rozdeliť oblasť do zón bude dopadať s pomocou nízkeho plotu z postavenej mriežky.

Výkyvy

Už ste si niekedy mysleli, že malá hojdačka sa môže stať nielen sľubom radostného odpočinku pre vaše dieťa, ale aj estetickým dekorom v záhrade? Obklopený ovocnými stromami alebo ich používať ako podporu, určite vám prinesú dúhovú náladu.

Najjednoduchším a bolestne známym riešením z detstva je hojdačka z pneumatiky, ktorá je viazaná na strom. Alebo, na želanie, malá doska na lanách. Môžete ísť trochu ďalej a vybudovať hojdacia sieť - na to potrebujete hustú pevnú tkaninu.

S komplexnejšími typmi hojdačiek bez schopnosti pracovať s drevom, môžete len ťažko zvládnuť. Ale výsledok stojí za všetko úsilie: jednoduché alebo dvojité konštrukcie s vankúšmi a prikrývkou - sen každého letného rezidenta.

Birdhouses

Ak chcete zaplniť záhradu cvrlikaním vtákov, musíte sa uistiť, že vtáky chcú byť na vašich stránkach. Komfortné, a čo je najdôležitejšie, estetické birdhouses pomôže v tomto.

Je lepšie robiť bez plastových fliaš ako podávač a vytvoriť plnohodnotný dom, najlepšie z dreva. Ale môžete tiež vždy vytvoriť originálnu položku a odimprovizované materiály, ako napríklad sušené tekvice alebo dokonca jedlá.

Osvetlenie

Pre záhradu s veľkou plochou sa bude musieť postarať o umelé svetelné zdroje, aby sa cez ňu neprechádzala večer, akoby v hustom lese.

Pouličné osvetlenie ulíc bude vhodné pozerať okrem altánku alebo miesta na odpočinok. Na iných miestach môžete inštalovať závesné svietidlá. Romantický vzhľad aj lampy na trávniku alebo skryté medzi rastlinami. Swing môže byť vybavený viacfarebným vencom.

Oáza v záhrade: vytvoriť nádrž

Rybník je najlepšou výzdobou záhrady. Ak zistíte, že v krajine je podzemná voda sa nachádza v blízkosti povrchu, zvážte si šťastie - to vám umožní obsadiť plochu, ktorá nie je vhodná na výsadbu.

Pre menej šťastných hostiteľov existuje možnosť s umelým rybníkom. Ideálne, ak je trochu mimo trávnika. Ak chcete vytvoriť rybník, môžete si kúpiť špeciálny kontajner alebo zakryť vykopanú jamu s polyetylénom.

Samotný hotový rezervoár je skutočným priestorom pre tvorivosť. Môže spúšťať ryby, plávajúce kvetinové záhony atď.

Nápady na záhradné cesty

Každý, kto rešpektuje letný pobyt, ktorý sleduje estetiku svojho sprisahania, by sa mal postarať o vytvorenie krásnych a elegantných tratí. Koniec koncovšliapané cez cesty húštiny vyzerajú veľmi neusporiadané a tiež komplikujú pohyb okolo záhrady. Našťastie, vyriešenie tohto problému na vlastnú päsť je pomerne realistické a dosť vzrušujúce, vzhľadom na rôzne možnosti.

Komplexnosť voľby je možná vďaka širokej škále materiálov: drevené, plastové, gumové alebo dlažobné dosky. Prírodný kameň vyzerá luxusne, ale je podivne kombinovaný, napríklad s výrobkami z plastových fliaš. Ale dobre sa hodí do krajiny s rybníkom.

Alejové drevo je vzhľadom na hlbokú textúru veľmi pohodlné. Aby slúžili dlhej prevádzke, povrch je vopred potiahnutý ochranným lakom.

Vlastníci murovaných domov budú určite mať materiál na príslušné cesty. Kombináciou detailov rôznych odtieňov môžete vytvoriť geometrické vzory ako mozaiku. Na tento efekt sú však vhodné aj dlažobné kamienky, kamienky alebo štrk - najlacnejšie riešenie.

Niektorí remeselníci však dokážu vytvoriť nezvyčajné uličky az odpadových materiálov - čiapky zo sódy alebo vínnych korkov.

Plastové fľaše do záhradnej dekorácie

Oh, koľko nádherných výrobkov pripravujeme plastové fľaše! A nebojte sa ich nezávideniahodnej ekologickej povesti. Ako dekor v záhrade, budú slúžiť s vyznamenaním. Plast je dostatočne pevný, odolný a ponúkamnoho spôsobov použitia, napriek vonkajšej neatraktívnosti.

Fľaše Pat sú vynikajúcim základom pre vytváranie údajov. Pre tento účel, okrem samotných kontajnerov, budete potrebovať lepidlo, nožnice a akrylovú farbu v prípade, že Vám pôvodný povrch nevyhovuje. No, potom musíte použiť fantáziu, pretože z takého kontajnera môžete urobiť akúkoľvek postavu. V tomto prípade môžete použiť jednodielnu nádobu a vyrezať z nej veľa malých častí.

Plastové fľaše sú skvelé na vytváranie užitočných dekoratívnych predmetov, ako sú kvetinové záhony. Na to stačí vystrihnúť malý zvislý rez z vaječných čiapok a naplniť ho zeminou. „Výtok“ nádoby sa stane tlamou zvieracej figúrky, ktorá môže byť ozdobená akoukoľvek dostupnou metódou.

Ďalšou možnosťou sú lacné obrubníky. Pre tento účel sú vhodné menšie nádoby - musia byť naplnené pieskom alebo inou váhovou základňou a potom „pristáť“ okolo požadovaného pozemku. Že to všetko nevyzeralo nudne, hranice sa dajú namaľovať.

Ozdoby z kamennej záhrady

Okrem toho, že sú záhradné uličky z kamienkov, je to tiež vynikajúci materiál pre širokú škálu remesiel.

Veľký kameň sa používa na záhony a kvetinové záhony, ktoré ho ukladajú v správnom poradí - napríklad ako druh hraníc. Pre štrukturálnu stabilitukamienky sa môžu aplikovať na cementový roztok, pričom sa snažia vyhnúť tvorbe trhlín. Týmto spôsobom môžete vytvárať vysoké návrhy.

Tradične v krajinnom dizajne sa prírodný kameň používa na ozdobenie rybníkov, ktoré sú rozmiestnené pozdĺž jeho obrysu, pričom sa striedajú kamene rôznych veľkostí. Dobre udržiavaný rybník bude kľúčovým objektom každej záhrady.

Niektorí ľudia používajú kamienky a ako obkladový materiál pre záhradné prvky. S ich pomocou môžete dokonca vytvoriť skutočné umelecké predmety, ktoré tento materiál vyplnia rámovými konštrukciami daného tvaru.

Ale najobľúbenejším spôsobom použitia kameňa je tvarovaný dekor. Pebble je výborné plátno pre zložité a jednoduché umelecké kompozície, ktoré nádherne zdobia každú záhradu. S ich pomocou môžete vytvoriť napríklad lienky alebo veľkú mačku - to všetko závisí od úrovne vašej zručnosti.

Záhradné ozdoby na pneumatiky

Nikde dať staré auto pneumatiky? Nebojte sa, pripojte ich do vašej záhrady. Vďaka jednoduchým manipuláciám sa pneumatiky stávajú veľmi estetickými a niekedy užitočnými výrobkami, ktoré ozdobia akúkoľvek časť.

Obľúbeným typom dekoru z tohto materiálu sú postavy zvierat. Len na ich vytvorenie je potrebné pochopiť, ako urobiť labuť alebo aligátora z kolesa, ktoré má úplneinej formy. A vy môžete nahliadnuť do majstrovských tried a uistiť sa, že v tom nie je nič ťažké. Kľúčovou úlohou v dizajne je akrylová farba, ktorá „oživí“ vašu postavu.

Niektorí remeselníci vyrábajú aj celé sady záhradného nábytku, so stolom a stoličkami. Môžete si tiež vyskúšať, ako prvé rozcvičenie. Vaše dieťa bude milovať skákať cez koleso alebo sa pobaviť na poslušnej zebre.

Prakticky žiadna práca, okrem maľovania, nevyžaduje výrobu kvetinových záhonov z krytov pneumatík. Stačí ich nainštalovať na správne miesto, môžete v niekoľkých úrovniach, a potom ho naplniť všetkým, čo potrebujete, ako hrniec. Lacné a nahnevané!

Video: Remeslá pre záhradu alebo do-it-yourself