DIY záhradné cesty: 50 fotografických nápadov

Cesty pre záhradné pozemky riešia niekoľko problémov naraz - uľahčujú chodenie a prepravu mechanizovaného vybavenia, delia priestor do zón a zdobia ho. Vo väčšine prípadov ich môžete pripraviť sami, stačí si vybrať potrebný materiál. Ponúkame Vám, aby ste sa zoznámili so základnými spôsobmi tvorby rafinovaných ciest pre súkromné ​​nádvorie!

1. Betónové dosky

Robustný a spoľahlivý betón je vynikajúcim zdrojom pre organizovanie záhradných ciest. Betónová verzia sa ľahko čistí, je ekonomická, odolná voči extrémnym teplotám a trvácna. V hotovej forme, dosky vyzerajú celkom dobre, navyše môžu byť vyrobené v takmer akejkoľvek veľkosti a konfigurácie. Je možné meniť odtieň povlaku pridaním požadovaného množstva farbív. Samotné budovanie takýchto skladieb nie je ťažké.

Najprv označte hranice a vykopajte posteľ 10 cm hlboko. Zakryte ju vrstvou piesku v 5 cm, zalejte vodou a nalejte vodu. Potom namontujte drevené rámy do lôžka so vzdialenosťou 7 cm medzi nimi, pričom šírka rámov by mala byť priamo úmerná šírke samotnej dráhy. Rámy vylejte betónovú maltu.

Po 3 dňoch betónové dosky stvrdnú. Teraz zostáva pre malé - medzi lietadlami, pristáť trávy alebo vyplniť medzery s kamienkami.

Povrchy vyzerajú krásne a vhodné v priestoroch zariadených v modernom škandinávskom štýle. Prísny a trochu studený obrazv kombinácii so sklom, plastom, kameňom, kovom.

2. Správne rady

Drevo je vynikajúce pre krajinné práce v akejkoľvek forme. Drevo je teplý prírodný materiál, ktorý sa v horúcom počasí neprehrieva, a preto je príjemné chodiť na ňom aj bez topánok. Takže, ak ste fanúšik prírodných surovín, neváhajte použiť drevo vytvoriť záhradu cestu.

V procese navrhovania by sa mala venovať osobitná pozornosť úľave. Zavlažovacie miesta, hlboké depresie, na ktorých sa môže hromadiť tekutina, nie sú pre výrobky z dreva najúspešnejšie. Z technologického hľadiska by mali byť umiestnené nad zemnou čiarou tak, aby zostali suché a čisté. Urobiť druh vankúš, ktorým sa rám v priekope, ktorý neskôr zabezpečiť dosku pomocou skrutiek.

Na to, aby sa chodník mohol harmonicky začleniť do celkovej krajiny, musia byť jeho rozmery primerané jeho polohe. Napríklad, malá plocha v záhrade nevyžaduje široké linky, limit na 50 cm pre jednu osobu. Naproti tomu, centrálne priechody by mali byť vybavené priestrannými cestami metra alebo viac.

3. Drevené kliny

Záhradné cesty z drevených rezov vyzerajú netriviálne. Výrobky šetrné k životnému prostrediu majú prirodzený vzhľad, nízku cenu, netvoria kaluže, sú opravované a časom môžu byť nevhodné guľatiny rozdrvené a zahrnuté do kompostu. Ale najviacVýznamnou výhodou je, že môžete rýchlo a jednoducho vybudovať jedinečnú cestu vlastnými rukami.

Najprv označte trasu a označte ju kolíkmi a lanami, ktoré sú medzi nimi natiahnuté. Vykopať priekopu, ktorá by mala byť o 70-80 mm väčšia ako výška pňov. Plastovú fóliu položte na dno. Potom nalejte štrk alebo drvený kameň v polovici celkovej výšky, dobre ho utrite. Naplňte zvyšný priestor pieskom a nalejte ho na tesnenie.

Potom sa pily postavia. Dajte protokoly, ako sa vám páči, môžete striedať veľké a malé konope, miesto je blízko alebo ďaleko od seba. Najdôležitejšou vecou v tomto štádiu je zabezpečiť a vyrovnať ich s úrovňou budovy.

Na konci naplňte priestor disku trávnatým semenom, pieskom alebo štrkom. Samotné drevené časti sú ošetrené antiseptikom, pokryté farbou alebo ľanovým olejom.

4. Tvarované tvary

Využívanie tvarových foriem je jednoduchý a lacný spôsob, ako usporiadať záhradnú cestu. Pre úplný cyklus vlastnej konštrukcie stačí len jedno svietidlo. Samozrejme, že dosky nie sú tak trvanlivé ako továrenské výrobky vyrobené technológiou vibračného liatia, ale pre krajinné cesty s ich nízkym zaťažením, to je celkom najlepšia voľba.

Rám je možné zakúpiť v špecializovanom obchode, na internetovom zdroji, alebo si ho vyrobiť z peny alebo drevotrieskovej dosky. Maltová malta by mala byťrelatívne zriedkavé. Rám položte na zem, naplňte ho betónom, rozotrite špachtľou a počkajte 10-15 minút, kým kvapalina stuhne. S trochou vibrácií odstráňte formulár. Cyklus opakujte v celej zamýšľanej oblasti. Na konci, piesok bloky, zalejeme vodou a zametať s pevnou kefou.

5. Prírodný kameň

Pre mnohých dizajnérov sa tento materiál javí ako jeden z najlepších v jeho praktických a estetických vlastnostiach. V skutočnosti, v jeho okolí kríky, stromy, kvety a trávniky vyzerajú veľmi prirodzene. Pre spotrebiteľov môže byť uskutočniteľnosť používania tohto výrobku sporná, s výnimkou snáď kvôli značným cenám a ťažkostiam pri spracovaní.

Kameň je krásny vo svojej prirodzenosti, preto je lepšie nechať ho v pôvodnom stave, inak riskujete získanie umelého, pozoruhodného výsledku namiesto ušľachtilého obrazu. Obzvlášť obľúbené sú výrobky z čadičových, žulových, mramorových a vápencových dosiek.

Existujú dva základné spôsoby ukladania - s pridaním cementu alebo bez neho. V každom prípade je potrebné rozhodnúť pred začatím práce. Pri pokladaní vrchného náteru sa uistite, že plátno je niekoľko centimetrov nad úrovňou zeme. Je dôležité dbať na to, aby sa kvapalina neskončila na hotovej dráhe.

6. Dlažba slinku

Blokové vozovky sú odolné voči poveternostným vplyvom, \ tmechanické namáhanie a opotrebovanie. Atraktívny vzhľad a príjemná farebná paleta spolu s nízkymi cenami robia tento materiál na stavebnom trhu pomerne konkurencieschopným. Výrobky sú vhodné pri inštalácii a prevádzke, nie sú zničené kyselinami, soľou a olejom a tieň zostáva po mnoho rokov rovnaký.

Medzi hlavnými skupinami odtieňov môžeme rozlíšiť nasledovné: tehla, žltá, tmavá a svetlá - vyberte požadovanú farbu, ktorá zodpovedá zvyšku budov. Dôležitým faktorom je štruktúra výrobku. Stop na hladké, hrubé alebo dekoratívne s lesklými prvkami. Ale pozor, textúra by sa mala prekrývať s fasádou.

Je možné vybudovať chodník záhrady bez pomoci špecialistov. Vrchnú vrstvu pôdy odstráňte o 30-50 cm, pre chodníky je dostatok piesočnatej základne. Naplní sa do 10-20 cm, naplní sa vodou a zhutní. Potom urobte malú drážku a nastavte obrubník 2-4 mm pod dlažobné kamene. Vyberte si spôsob pokládky a pokračujte v procese výpočtov, ponechajte malé medzery 3-5 mm. Na konci naplňte štrbiny pieskom, rozotrite štetcom, manipulujte s vibračnou doskou a povrch umyte vodou.

7. Hromadný chodník

Špecialisti na záhradníctvo už dlho používali kamienky, štrk a sutiny. Pozemky v spoločnosti týchto kameňov vyzerajú krásne a ľahko. Cesty zároveň pokojne reagujú na zaťaženietyp vozíkov na prepravu a chodenie. Nezabudnite venovať pozornosť hromadným variáciám, ak je váš dom zariadený v rustikálnom alebo stredomorskom štýle. Krajina Záhrada bude organicky dopĺňať cestu skalných fragmentov, položil súvislú tkaninu, bez prílišného lesku. V druhom prípade môžete trochu vylepšiť a položiť mozaikový vzor kamienkov. S týmto dizajnovým prvkom sa dobre hodia aj šmýkačka, krásne záhony alebo malé množstvo vody.

Ak si želáte, môžete si vybudovať záhradnú cestu z kamienkov vlastnými rukami. Určiť kontúry lana, vzhľadom k tomu, že ich šírka by mala byť aspoň 50 cm.Odstráni pôdnu vrstvu o 15-20 cm, vyplňte piesok, a potom štrk. Naplňte priekopu dve tretiny. Zarovnajte obrubník okolo okrajov a vyplňte zvyšný priestor cementom, ktorý riadi úroveň horizontálnej orientácie. Dajte kamienky na mokrý roztok. Pre pokládku kameňov bez ozdobných tvarov ich umiestnite zvisle alebo vodorovne vedľa seba, zatlačte do cementu. Ak chcete usporiadať skladbu s obrázkom, vytvorte skicu a začnite ju kresliť od stredu. Ak chcete získať rovnú rovinu, použite dosku a kladivo, klepanie každej časti, skontrolujte úroveň výsledku. Prácu prikryjeme filmom, necháme ju na jeden deň a potom ju naplníme tekutým cementom a prebytočný materiál odstránime štetcom. Skladbu môžete používať na určený účel po 15 dňoch.

8. Záhradné podlahy

Záhradné podlahy - relatívne nové krytiekrajiny. Je to spravidla pevná alebo modulárna platforma z dreva alebo WPC. Už sa mu podarilo etablovať sa ako estetický, pohodlný a bezpečný zdroj. Pri výbere prírodných drevených podláh dávajte prednosť dubovým druhom, pretože sú menšie, napríklad mäkké drevo, náchylné na rozpad a opotrebovanie.

Hlavnou výhodou materiálu je pravdepodobne lakonická konfigurácia. Ak máte pevný základ s drenážou, môžete plátno zarovnať priamo na zemi. Ale ak má povrch ohyby a plánujete zlepšiť veľký priestor, je zmysluplné pripraviť základ, ako je piesková alebo piesčito-štrková podložka.

Magisterská trieda: Cesta do záhrady