DIY papierovanie: 90 fotografií a nápadov

Moderné dekoratéri vyzývajú, aby venovali pozornosť papierovým dekoráciám pre dom. A to je veľmi racionálny prístup. Dohodnite sa, že pre úplnú opravu nie vždy existuje voľný čas a finančné zdroje a vždy chcete aktualizovať interiér. Ak máte záujem o ručnú prácu a chcete to urobiť sami, ukážeme vám originálne nápady na kreativitu. Vyberte si jeden alebo viac a dajte sa do podnikania!

Koše na papier

\ t

Malé ozdobné koše nielen zdobia miestnosť, ale tiež pomáhajú udržiavať poriadok. Tanky je možné zakúpiť v obchode, ale je oveľa zaujímavejšie ich postaviť sami. Ak máte k dispozícii veľké množstvo zbytočného papiera, ako aj niekoľko večerov zadarmo, potom môžete navrhnúť pekné zásuvky požadovanej veľkosti a tvaru bez finančných nákladov.

Papierové koše nie sú odolné voči vlhkosti a trvanlivé ako drevené, ale sú ideálne na skladovanie malých vecí. Navyše, vzhľadom na správny obraz, je ich vzhľad takmer nerozoznateľný od tradičných výrobkov.

Ručne koše sú tkané z papierového motúzu alebo z domácich zväzkov. Materiálom pre tieto materiály sú: papier na pečenie, papierové tašky, letáky, ako aj listy novín a časopisov.

Podrobné pokyny pre akúkoľvek techniku ​​tkania možno nájsť na internete. Sú celkom jednoduché, všetko, čo potrebujete, je túžba a voľný čas.

Pyramídy na stenu

Tento trojrozmerný prvok dekoru dokonale zapadá do geometrie línií moderného štýlu. Ideálna stena pre dekoráciu bude monochromatická stena, najlepšie zo všetkých - biela.

Takže pre prácu budete potrebovať: špeciálny papier pre origami alebo štandardné farebné, ale husté (120-150 g /m2), kartón, nožnice, lepidlo, kancelársky nôž, pravítko.

Vykonávací algoritmus je nasledovný. Ak chcete začať, vyrezať základ plánovanej veľkosti z kartónu Označte miesto pre pyramídy ceruzkou. Vytvorte papierové štvorčeky v požadovanom množstve a preložte ich do medzier pre budúcnosť pyramíd na techniku ​​origami. Každý z nich je konzistentne pridaný do celého modulu. Lepidlo PVA prilepte k panelu na báze lepenky a zaistite hrany páskou. Ak chcete, doplňte kompozíciu zaujímavým rámom.

Papierové girlandy

Od detstva sme oboznámení s touto metódou zdobenia miestnosti. Spolu s pásmi farebného papiera bolo možné získať malý zázrak vytvorený človekom pre každú príležitosť. Dnes môžete nájsť stovky zaujímavých nápadov na tvorbu papierových girland. Interiéry sú veľmi elementárne a komplexnejšie. Sú však zjednotení jednou vecou - s minimálnymi finančnými nákladmi získate atraktívnu dovolenku alebo každodenný doprovod pre každú miestnosť.

Najprv sa určí konfigurácia detailov girlandy. Tvar výrobkov bude závisieť od materiálu.Ak chcete vytvoriť ľahkú jednorozmernú pásku, zdvihnite tenký materiál. Takéto stvorenie bude citlivé aj pri malom vánku, čím sa vytvorí efekt vzdušnosti a priestrannosti. Hustší základ je spoľahlivejší, ale zároveň zložitejší v priebehu práce. Spojenie medzi nimi musí byť pevne. Rovnakým spôsobom by sa malo postupovať pri upevňovaní výrobku na stenu.

Okrem obvyklých farebných listov je prípustné používať hotové dekoračné predmety a predmety pre domácnosť - časopisy, noviny, krásne obrúsky, pohľadnice. Samostatné časti konštrukcie sú upevnené lepidlom PVA alebo lepidlom, ako aj zošívačkou alebo kancelárskymi sponami.

Pekné motýle

Dekoratívne motýle sa používajú nielen na výzdobu stien, ale aj ako ozdobu fotorámov, obrazov, lámp, zrkadiel a stropov. Tieto roztomilé obrázky prinášajú pohodlie a pohodlie v miestnosti. Na ich výrobu sa používajú rôzne materiály: od nehrdzavej lepenky po plechovky na nápoje, ale papier zostáva najobľúbenejším zdrojom.

Čo sa týka štýlového rozhodnutia priestoru, v ktorom chcete umiestniť tieto dekoratívne prvky, dosť často sa líši. Motýle sa organicky zmestia do strohého minimalizmu, špičkových špičkových technológií, ušľachtilých klasík a pohodlnej krajiny. Môžete zastaviť na akúkoľvek farbu a veľkosť. Je dôležité dbať na kompatibilitu s prostredím. Nevykonávajte ichprvky v rovnakom tóne ako pozadie, inak sa jednoducho spoja so základňou.

Premýšľajte nad koncepciou a vytvorte rôzne šablóny. Môžu byť nájdené v otvorených priestoroch celosvetovej siete alebo maľované samostatne. Materiály môžu slúžiť ako improvizované predmety alebo výrobky zo skladu pre úžitkové umenie. Pomocou medzier nakreslite obrázok a odrežte ho. Prvky sú pripevnené lepidlom, kolíkmi alebo tlačidlami.

Papierové kvety

Papierové kvety sú všestranným dekorom, ktorý môže skrášliť akýkoľvek priestor. Hotová kompozícia sa vkladá do originálnych váz, hrncov, z ktorých tvoria vence, boutonnieres, topiary, girlandy a panely, zdobia ich darčekové balenie, rámy na zrkadlá a slávnostné interiéry.

Kvety môžu byť vyrobené pomocou origami techniky, z obyčajného alebo vlnitého papiera, rovnako ako pridať cukríky vnútri a získať nádherný darček. Takže, zvážte najjednoduchší a najrýchlejší spôsob vytvárania papierových ruží. Keď ste sa to naučili, nebudete sa báť možných ťažkostí pri aplikácii sofistikovanejších techník.

Pre púčiky potrebujeme: hrubé listy papiera, nožnice a lepidlo. Na farebnom hárku nakreslite špirálu a odrežte ju. Výsledný tvar otočte tak tesne, ako je to možné, počnúc od okraja. Odstráňte výsledok lepidlom alebo pripojte domáci zelený list zdola. Umiestnite hotové kvetenstvo na konáre a umiestnite ich do vázy, alebo vymyslite pre ne originálnejšiu aplikáciu.

Papier je vo všeobecnosti vynikajúcim materiálom na tvorbuaranžovanie kvetov. Môže byť použitý na vytvorenie orchideí, tulipánov, pivoniek, karafiátov, chamomiles a mnohých ďalších rastlín. Mimochodom, je možné vyrobiť topiary z hotových kvetov výsadbou pukov na kus hliny, ktorá je upevnená na trupe. Umelé kvety podľa svojich vonkajších parametrov nie sú horšie ako súčasnosť, ale budú môcť potešiť majiteľa na dlhú dobu.

Jemné bamby

\ t

Ľahké, vzdušné pom-poms sú jednoducho vytvorené, aby priniesli na slávnostnú výzdobu radosť a slávnosť. V obzvlášť priaznivom svetle sa dochádzka objavuje pri zavesení v rôznych výškach. Tiež, roztomilé bambule ľahko zónovanie priestoru, stelesnené v útulných oblúkoch.

Tieto výrobky možno nájsť v obchodoch so slávnostným tovarom, ale je oveľa zaujímavejšie, aby ste ich vyrobili vlastnými rukami.

Pre prácu budete potrebovať: tenký papier (krep, tkanivo, vlnité, tisyu alebo obyčajné obrúsky) a vlasce alebo hrubú niť.

Priemer hotového pompom zodpovedá dĺžke listu a jeho pompka priamo závisí od počtu vrstiev. Pre krásne gule je dosť od 8 do 10 listov. Skombinujte ich, zložte s akordeónom, vzdialenosť medzi záhybmi je asi 1,5 cm S rybárskou šnúrou alebo nitou zviažte prácu v strede a vytvorte slučku od konca pre ďalšiu fixáciu. Odrežte konce listov v tvare polkruhu. Nakoniec, každý okvetný lístok je rozdelený a nadýchaný.

Takže ste si pripravili nádherný prvok výzdoby, opakujte tieto kroky, kým sa nedostanetepožadované množstvo šperkov. Ak chcete zmeniť priestor pre dovolenku, potom sa nebojte sa preháňať to - hojnosť týchto jemných sfér bude prínosom pre stranu. Rozmerné variácie vyzerajú dobre na lustroch a strope a malé analógy harmonicky zapadajú do dizajnu stola.

Rám zrkadla

Krásne zrkadlo v nezvyčajnom ráme premieňa aj tie najnáročnejšie interiéry. Rámovanie je možné zakúpiť v obchode, ale na vytvorenie skutočne jedinečného produktu vám pomôžu vaše vlastné úsilie a predstavivosť.

Ako príklad popíšeme, ako urobiť „strih“ pre malé okrúhle zrkadlo.

Spodná časť je vyrobená z kartónu a predná strana je z papiera a obrúskov. Rozrežte materiály na pásy rôznych veľkostí, preložte ich na polovicu a potom odrežte hrany, čím vytvoríte tvar. Okraje obrobkov pripevnite k zrkadlu.

Decor je kompletný. Teraz vaše zrkadlo získalo estetické posolstvo a vyzerá ako slnečný disk. Pomocou papiera, môžete vykonať takmer všetky úpravy, zobrazovať predstavivosť a vytvoriť si vlastné majstrovské diela!

Originálne svietidlá

\ t

Dizajnéri čoraz viac demonštrujú exkluzívne verzie moderných tienidiel. Takéto oblečenie pre lampy často stojí veľa. To však nie je dôvod, prečo by ste mali dostať zastarané kópie z podkrovia a ozdobiť ich lampami. Zvážte niektoré druhy neuveriteľne zaujímavých odtieňov papiera,ktoré si môžete navrhnúť sami:

- improvizovaná ružová záhrada. Ak chcete vytvoriť kvetina zázrak potrebujete 24 šálok papiera. Z nich sú vyrobené prelamované ruže. Nie je to veľmi jednoduché, ale výsledok stojí za to.

- Ďalší spôsob, ako používať poháre, je odrezať vrch každého z nich a upevniť časti na lampáš. Veľmi odvážne a nezvyčajné.

- Čínsky lampáš - univerzálny atribút v našom podnikaní. Papierové brká, motýle, kvety alebo kruhy môžu byť tiež prilepené na vrchole. Osvetlenie bude veľmi mäkké a príjemné a atmosféra v miestnosti sa stane pohodlnejšou.

- Stolové lampy. Lampy sú navrhnuté s použitím techniky tkania alebo upevnením ozdobených papierových dosiek na existujúcom základe. Vyzerá veľmi štýlovo!

Papierové remeslá - foto

Povedali sme len o malom podiele tých papierenských remesiel, ktoré dokážu vyzdobiť váš interiér. Je možné popísať rôznych technikov na veľmi dlhú dobu, ale je lepšie vidieť hotové výrobky na vlastné oči. Čo vám navrhujeme urobiť. Náš výber fotografií je Vám k dispozícii!

Video: Výzdoba papierovne - trieda Master