DIY papier kvety: 80 foto nápady

Každá vegetácia okamžite transformuje priestor, čím sa stáva živejším a prirodzenejším. Žiaľ, skutočné kvety si zachovávajú atraktívny obraz nie tak dlho, ako by sme chceli. V poslednej dobe sa stali populárne kvety z vlnitého papiera. Z nich môžete vytvoriť nádherné kytice alebo niečo viac originálne. V našom článku budeme hovoriť o práci s týmto materiálom. Ponúkame s nami ponoriť sa do sveta vyšívania!

Papierové kvety: Nápady na aplikáciu

Tieto netriviálne remeslá zdobia slávnostné podujatia a obytné priestory v akomkoľvek štýle. Pozrime sa bližšie na to, ako sa dajú použiť:

- Kvety získali neuveriteľnú popularitu ako dekor pre svadby, narodeniny, firemné akcie a iné tematické slávnosti. Z nich sa vyrábajú girlandy, oblúky, svadobné kytice, ktoré sa používajú na fotografické štúdiá.
- Aranžovanie kvetov sa používa aj na výzdobu výstavných centier, remeselných obchodov, salónov krásy a showroomov.
- Kvety vo vázach, kvetináčoch, na stropoch, vo forme vencov, vhodné do interiéru obytného priestoru.
- Do Nového roka, ozdobte vianočný stromček s malými ružovými puky, vytvára ilúziu kvetu.
- Na stenu alebo strop detskej izby môžete zavesiť pestré verzie pivoniek.
- Pred Vianocami visieť na dverách veniec zložený z jedľových konárov a kvetov.
- Na Valentína alebo na svadbu, postaviť červené, ružové alebo biele srdce.
-Ďalší trend - vytvoriť obrie kvety v ľudskom raste. Dajte ich na stenu alebo vytvorte celý les v miestnosti.

Kvety, ktoré sú vyrobené z vlnitého papiera, sú teda skutočne schopné urobiť akýkoľvek priestor jedinečným a elegantným. Okrem toho, proces vytvárania dúhového dekoru je veľmi zábavný a bude schopný prilákať aj dieťa. Snažte sa urobiť kvetinu a spojiť svoje dieťa, po vyzdvihnutí pre neho jednoduchú úlohu.

Ruže

Ružové kvety sú jedným z najobľúbenejších a najžiadanejších pre milióny dievčat. A to nie je prekvapujúce, pretože krásna kytica je ušľachtilá a rafinovaná. Avšak pred príchodom do našich očí v našej obvyklej forme, rastlina šla dlhú cestu výberu z divokej ruže. Sotva máme čas rozprávať sa o zložitosti križovania a výberu, ale o tom, ako vytvoriť vlastný zázrak vytvorený človekom - čítajte ďalej.

Pre túto kvetinu je najlepšie vybrať niekoľko podobných odtieňov tak, aby bol jej vzhľad blízky prirodzenému. Pokiaľ ide o počet okvetných lístkov, môže byť ľubovoľný. Zvážte výrobu ruží z bieleho a krepového papiera Pracovný plán:

1. Vyrezať 8 malých, 10 veľkých a stredných, ako aj 8 najväčších okvetných lístkov. Polovica z celkového počtu je z krepového, rovnako ako z bieleho papiera.

2. Vytvorte dlhý prúžok zelenej stonky a 4 úzke a podlhovasté zelené listy pripevnené v spodnej časti púčika.

3. Za okrúhle okvetné lístky prstamiRozprestrite jeden okraj, mierne ho otočte v opačnom smere a otočte druhý.

4. Vezmite drôt pre stopku a zabaľte ju stuhou, ktorú sme už pripravili.

5. Doplňte samotný púč. Otočte spodný okraj najmenšieho okvetného lístka na drôt a úplne ho obalte. Naneste lepidlo na základňu a umiestnite naň ďalšie malé okvetné lístky. Zatlačte ho napoly tesne proti prvému, ďalšie časti sú utesnené rovnakým spôsobom.

6. Zvyšné okvetné lístky sa pripájajú tak, ako sa zväčšuje ich veľkosť.

7. Na konci prilepte listy.

Tak sme dostali nádhernú ružu, podobnú tej skutočnej. Existujú aj zjednodušené techniky, ale ich výsledok nie je taký realistický.

Pivoňky

Jemné pivonky, ktoré vytvoril sám, harmonicky dopĺňajú interiér spálne, detskej izby, kuchyne alebo chodby a zároveň vytvárajú vynikajúcu výzdobu pre stranu.

Potrebujeme: vlnitý papier v niekoľkých odtieňoch; obyčajný papier alebo lepenka na šablóny; kvetinová stuha v zelenom; PVA lepidlo; drôt; nožnice; ceruzkou.

Na pripravených materiáloch natrite listy a okvetné lístky, rozrežte ich. Rezané vlnitý papier na linke, šírka každého z nich by mala zodpovedať dĺžke polotovarov. Preložte prúžky do akordeónu a na vrchu umiestnite šablónu a na nej odrežte budúce časti púčika.

Robte časté a dlhé štrbiny na tyčinkách, aplikujte lepidlo aobrobok zabaľte na drôt. Tyčinku zaistite floristickou páskou. Spodnú časť veľkých listov namažte lepidlom, prilepte stonku dovnútra a pritlačte základne listov.

Pridajte najmenšie okvetné lístky: uchopte okraje a jemne ťahajte po stranách a stlačte horný okraj, aby ste získali svetelnú vlnu. Potom upevnite okvetné lístky na dne tyčinky. Urobte to isté s časťami v tvare srdca. Na konci sa do zárodku pridajú 3 najväčšie okvetné lístky.

Lepidlo sepals na dno kvetu, a zabaliť stonku s kvetinovou stuhou. Roztomilý a romantický kvet je pripravený!

Pobočka Sakura

Najvzácnejší kvet krajiny vychádzajúceho slnka obdivuje svojou krásou. Každú jar sa Japonci snažia držať festivaly pod čerešňovým kvetom a tešiť sa z prvých teplých lúčov slnka.

Ponúkame nekomplikovanú majstrovskú triedu, ktorá vám pomôže priniesť do vášho domova jemnú jarnú výzdobu. Ak chcete vytvoriť kvitnúcu vetvu, budete potrebovať: suchú vetvu, vlnitý papier v tlmených tónoch, PVA alebo silikónové lepidlo, nožnice, kartón alebo papier pre polotovary, ceruzku.

1. Na materiáloch na polotovary nakreslite šablóny tyčiniek, lístkov a letákov a rozrežte ich.
2. Rezané vlnitý papier na obdĺžnikové kusy pre letáky a okvetné lístky, rovnako ako štvorce, ktoré sa stanú tyčinky.
3. Zarovnajte podrobnosti pre okvetné lístky ceruzkou alebo nožnicami v strede.
4. Vytvorte hromadu všetkých obdĺžnikov a odrežte podľašablóny. Štvorce od jedného okraja narezané na prúžky.
5. Naneste trochu a zvinúť všetky prvky v strede. Spodnú časť tyčinky namažte lepidlom a otočte.
6. Spodné časti troch okvetných lístkov upevnite k sebe. Dajte objem listom.
7. Lepidlo a listy prilepte na dno zárodku.
8. Lepidlo vysušte a potom prilepte kvety k vetve.

Sedmokrásky

Ak máte chuť naplniť svoj interiér letnou radosťou a teplom slnka, nebudete môcť ignorovať jemné sedmokrásky. Sú dokonale kombinované s akýmikoľvek kvetmi, čo vám umožňuje vytvoriť mnohovrstevnú letnú kyticu. Takáto kytica z papiera vás poteší dlhú dobu av každom ročnom období.

Skôr ako začnete s výrobou, vybavte si tieto nástroje a materiály: • Vlnitý papier v žltej, zelenej a bielej farbe; pravítko, ceruzka a nožnice; lepidlo alebo lepiaca pištoľ; drôt asi 10-20 cm.

1. Najprv vytvorte biele okvetné lístky sedmokrásky. Vezmite biely vlnitý papier a rozrežte 5 cm široký pásik.

2. Upravte stuhy na tenšie prúžky tak, aby každá bola 1,5 - 2 cm široká.

3. Po prvých dvoch krokoch odrežte plátky z pásikov.

4. Aby sa okvetné lístky stali prirodzenejšími a konvexnejšími, musíme upchať polotovar v strede.

5. Na výrobu stopky nášho budúceho harmančeka pevne obalíme drôt zeleným vlnitým papierom. Tipy na papierpomocou lepidla.

6. Zo zvitku žltej farby musíte urobiť pás 1 cm široký. Potom urobte plytké rezy pozdĺž celej dĺžky obrobku. Potom naviňte obrobok na špičke stonky a vytvorte tyčinku harmančeka.

7. Každý prvok nalepte na základňu kvetu. Keď je celý púč pripravený, urobíme zo zeleného papiera sepals a roztiahneme okvetné lístky do strán. Naša sedmokráska je pripravená!

Karafiáty

Pôvabné a jemné karafiáty sa stanú očarujúcou výzdobou vášho interiéru. Kompozície karafiátov sú nádherne kombinované s kvetmi, ako napríklad rebrík alebo gypsophila. Tento dekor dokonale zapadá do rustikálneho štýlu - tzv. "Krajiny".

Skladujte potrebné nástroje a materiály: drôt na výrobu stonky; nožnice, pásky, lepidlá; Vlnitý papier zelený a biely alebo ružový; malé pastely.

1. Prvým krokom je vytvorenie okvetných lístkov našich karafiátov. Aby sme to mohli urobiť, musíme urobiť dva kusy bieleho papiera: jeden je 5 cm, druhý je 3 cm.
2. Pomocou lila kriedy natrite okraje malého pásu tak, aby bol jeden hrot nasýtený. Robíme to z dvoch strán.
3. Ďalej sme rezali malé zuby pozdĺž celého farebného okraja pásu, potom ho zložili 4 krát a urobili 4-6 plytkých rezov.
4. Prevlečte prúžok do puzdra. Keď do konca zostane asi 10 cm, natiahneme zvyšok a dostaneme vlnovú krivku po celej dĺžke. Upevnite lepidlom alebo lepidlomlepiaca páska
5. Tak isto vytvárame veľké okvetné lístky, ale tak, že sú o niečo širšie.
6. Použijeme drôt a vlnitý papier, urobíme z neho stonku a lepidlo.
7. Zo zelenej knihy urobíme sepal a pár listov. Ak chcete, aby vyzerali prirodzenejšie, mali by byť natiahnuté, aby sa dosiahol objem.

Tajomný Halloween veniec

Napriek tomu, že Halloween je netradičným sviatkom pre náš región, už sa mu podarilo organicky zaradiť do nášho dovolenkového kalendára. Táto výzdoba je vhodná pre tematický sprievod pre Deň svätých, ako aj pre kontrastný interiér v modernom štýle.

Aby ste vytvorili tento neobvyklý veniec, musíte mať nasledovné: prázdne miesto pre veniec z penovej alebo polystyrénovej peny; krepový papier podľa vášho výberu farieb (napr. čierna a fialová); veľké flitre alebo ozdobné perličky; rozprašovač; lepidlo alebo lepiaca pištoľ; papier pre vzory našich budúcich lístkov; nožnice a tenké čipky.

1. Robíme obrobok. Ak je to potrebné, vymaľte ju v požadovanej farbe, potom pripravte vzory pre okvetné lístky rôznych tvarov a odrežte ich.
2. Vlnitý papier rozrežte na dlhé pásy tak, aby sa šírka rovnala dĺžke vzorov. Pásy skladáme na akordeón, umiestnime šablónu na vrchol a vystrihneme.
3. Aby naše lístky vyzerali prirodzene, poskytneme im konvexný tvar. To sa dá dosiahnuť natiahnutím v strede. Kedykoľvekdetaily budú pripravené, z nich vytvoríme kvet. Naneste lepidlo na základňu a zbierať kvet asi 5-7 okvetných lístkov.
4. Vytvorte podobné kvety z papiera inej farby. Potom náhodne prilepte všetky kvety na základňu venca.

Po dokončení všetkej práce môžete jemne posypať hotový veniec farbou a prilepiť na ňom guľôčky chaotickým spôsobom, aby sa dokončil vzhľad. Na tomto našom úžasnom venci je pripravený!

Papierové kvety to robia sami foto

Náš článok by nebol kompletný bez fotogalérie. Farby, ktoré môžu byť vyrobené z vlnitého papiera sú oveľa viac, než by sme mohli pokryť. Zozbierali sme vizuálne fotografie hotových kompozícií kosatcov, tulipánov, proleski, orchideí, ľalií a mnohých ďalších kvetov, ako aj nápady na ich použitie v interiéri. Šťastné prezeranie!

Video: Kvety z vlnitého papiera - Master Class