DIY obrázky: 100 nápadov pre interiér

Ručne vyrobené obrazy dokonale dopĺňajú akýkoľvek dizajn obytného priestoru. Napriek tomu, kto môže cítiť a zdôrazňovať náladu doma lepšie ako jej majitelia? Uskutočnené v rôznych technikách, takéto detaily urobia aj štandardný špeciálny dizajn, zmenia jednoduchú kuchyňu alebo sálu, prinesú dúhové emócie a prinesú komfort.

Abstrakcia

Je vo vašej izbe osamelá, nasýtená stolička s citrónovou farbou? Podporte prízvuk stručným obrazom, ktorý ste napísali sami!

Sme svedkami triumfu abstrakcie a vo väčšine galérií nájdeme plátna, ktoré sa zdajú, že pochádzali pod kefou dieťaťa alebo delfína. Ak je teda rozdiel zanedbateľný, prečo sa nesnažte napísať svoje vlastné stvorenie? Výučba prináša neuveriteľné potešenie a výsledok jednoducho nemôže byť zlý alebo zlý!

Jednoduchá a elegantná možnosť - prechodový obrázok. Na jej prehrávanie nebudete potrebovať pokyny. Zvýraznite niekoľko minút svojho času, skladujte pomocou valčeka alebo kefy, dvoch farieb (základná a biela) - s niekoľkými pohybmi a svetlým príslušenstvom je pripravený.

Nakreslite prerušované vodorovné pruhy, pripomínajú vizualizované zvukové vlny alebo zložitú grafiku, a preto bude vždy zaujímavé ich prezerať. Zriediť závažnosť liniek pomôže zlaté fólie alebo farby. Môžete ponechať prázdne miesta a ťahy by sa mali vykonať jedným pohybom. Kombinácia zlata je najlepšia aj na bielom pozadíKontrastné hrubé materiály - betón alebo tehla.

Vo všeobecnosti môžu byť obrázky ľubovoľné. Nie je potrebné kresliť niečo zložité - dokonca aj detské škvrny, kruhy a trojuholníky, diamanty a vlny pri výbere správnych farieb sa stanú skutočnou poéziou.

Obrázky z dreva

Prírodné materiály sú na vrchole popularity. Malé drevené obrazy alebo obrovské nástenné maľby doplnia súčasné súčasné interiéry v štýle loftu, moderného, ​​ekologického, vidieckeho a vidieckeho štýlu.

Ako základ sa používajú tenké sušené dosky z prírodného dreva alebo svetelné panely, napríklad z preglejky. Ozdobte mreže šablónami, girlandami, kryštálmi, farbami alebo im dajte fantastickú konfiguráciu.

Panel drevených rezov pomôže priniesť do vášho domova čerstvú lesnú atmosféru. Načrtnite náčrt a choďte do práce. Najlepšie je vybrať prvky rôznych textúr a veľkostí - to prispeje k zloženiu prirodzenosti. Postrite boky, ktoré budú spočívať na základni a upevnite tyče, a nechajte predné časti v reliéfe. Hotový výsledok opravte lepidlom a lakom pre jas a lepšiu ochranu.

String-art

Karafiáty a nite - na prvý pohľad nie najromantickejšie a najkrajšie predmety, ale s ich pomocou môžete urobiť veľmi pekné remeslá. Zloženie tohto neštandardného tandemu budepôvodná výzdoba miestnosti. Je nepravdepodobné, že by ste takýto obrázok našli s niekým iným - pretože ste to urobili sami.

Zvážte vytvorenie výrobku s nápisom "OK". Zo základných materiálov pre jeho výrobu budete potrebovať: ľahkú drevenú dosku alebo preglejku 50x50 cm; biela farba; valček alebo kefa; skice; malé karafiáty; Nite na pletenie alebo vyšívanie rôznych odtieňov blízko pri sebe; Lepiaca páska; ceruzkou.

Ak je drevené pozadie nerovnomerné, potom ho prebrúste brúsnym papierom. Farbu aplikujte dvakrát dlhými ťahmi. Náčrt môžete meniť sami alebo ho nájsť na internete a vytlačiť, zoskupiť listy so stuhou. Odrežte hrany nožnicami. Umiestnite šablónu na vysušenú dosku a upevnite lepiacou páskou. Riaďte karafiáty na miesta s bodovými značkami, začínajúc od horného okraja. Dôležité je, že by mali byť približne v rovnakej výške a mali by vytvárať rovnobežné priamky. Opatrne vyberte šablónu a zostávajúce kúsky papiera.

Je na čase začať tkanie. Ak chcete pochopiť, kde začať a kde viesť vlákno, pozrite si náčrt. Kravatu siluetu písmen čiernou niťou. Zabaliť prvý karafiát dvakrát a urobiť zväzok, a odrezať jeho tip. Každá niť bude umiestnená v strede nechtov. Natiahnite vlákno a pokračujte v ohraničení obrázka, urobte jeden otočenie okolo každého klinca.

Keď ste zvládli písmená, odstráňte niť z posledného čapu a zabaľte do nej ostatné nechty. Ide o to, že neexistuje žiadne jasné poradie nechtov, vybertecesty vlákna sú náhodné. Keď jedna farba končí, vezmite ďalší odtieň, ktorý je v blízkosti tonality. Na záver vyplňte prázdne miesto vo vnútri písmena „O“ a hotovú kompozíciu upevnite na stenu.

Obrazy z tapiet

Mnohé krásne tapety so zložitými vzormi sú tak drahé, že namiesto nich je lepšie lepiť bankovky. Nebudeme ísť tak ďaleko, ale použitie tapety ako bodkovaný dekor je pomerne racionálny kompromis. Okrem toho, krásne vzory vo veľkých množstvách môžu prehrabnúť, my tiež starostlivo obísť tieto potenciálne problémy.

Samotná vzorovaná tapeta je teda hotové plátno, takže stačí ich umiestniť do veľkolepých snímok. Je dobré, ak sa dizajn a jednotlivé farby prekrývajú s inými detailmi interiéru. Hunt na predaj zvyškov tapiet, napriek tomu bude jedna rolka dosť. Okrem toho si môžete vytvoriť niekoľko druhov tohto materiálu na vytvorenie modulárnych kompozícií.

Obrázky tlačidiel

Bežné tlačidlá - to je veľmi vhodný materiál pre kreativitu. S ich pomocou vytvorte originálne remeslá šitím alebo fixačným lepidlom. Táto technológia je univerzálna a vhodná na vytváranie neobvyklých obrazov.

Nábytok môže „načrtnúť“ siluetu listu, stromu, motýľa, slona, ​​sova alebo akéhokoľvek iného predmetu, s ktorým prichádzate. V obchodeatribúty šitia zdvihnú tlačidlá v rôznych konfiguráciách a farbách a doma ich rozložia na šablónu a upravia na pripravenom základe. Veselá práca bude nádherným a trochu ironickým doplnkom dizajnu kuchyne, obývačky alebo detskej izby.

Textílie

Ďalšou mimoriadne jednoduchou myšlienkou na expresný obraz je vziať zaujímavý šál alebo kus látky s vhodným vzorom a prikryť ho drevenou doskou. Textílie sú upevnené plochými gombíkmi alebo malými gombíkmi.

Z hustých tkanín, ako je flanel alebo plsť, je možné vyrezať oddelené zložité prvky. Kombinujte rôzne textúry, použite tematické detaily - čipky a cop, gombíky.

Najlepšie zo všetkého je, že remeslá sa budú pozerať do kuchyne alebo škôlky, ako aj do izieb v štýle krajiny, ktoré sa vyznačujú útulnou jednoduchosťou. Pre spálne fit pokoj motívy.

Šablóny

Pomocou šablón môžete jednoducho aplikovať obrázky na akýkoľvek povrch. Základom je najvhodnejší hrubý kartón alebo preglejka. Ak chcete, aby pozadie vyzeralo harmonicky, musíte naň aplikovať odtieň, ktorý je odlišný od farby obrázka. Jasné zlaté alebo strieborné vzory na bielom pozadí vyzerajú veľmi originálne.

Prostriedky nanášané farbou môžu byť jednofarebné a viacfarebné. Ako šablónu si môžete vziaťkvety a listy, čipky obrúsky. Použite tiež lepiace šablóny, budú dávať svoj objem obrazu.

Pripravte základňu av prípade potreby vyplňte pozadie farbou. Po tom, držanie šablóny, starostlivo maľovať cez prázdne miesta.

Keď je farba suchá, odstráňte vzor alebo ho premiestnite a aplikujte nasledujúci vzor s týmto alebo iným vzorom.

Tlač fotografií, zarámované citácie

Najrealistickejším obrazom je, samozrejme, fotografia. Ak chcete, aby fotografie vyzerali zložito, umiestnite ich do priestrannej rohože a zaveste ich v štýle výstavy v módnej galérii. Takáto inštalácia bude vynikajúcim doplnkom k dlhej chodbe.

Ďalší spôsob, ako zavesiť obrázky, je vytvoriť štruktúru z úchytiek a šnúr. Namiesto snímok používajte kancelárske klipy.

Pravdepodobne viete, že fotografie môžu byť obrovské. Obráťte sa na najbližšiu tlačiareň alebo fotografické štúdio a vytlačte fotografie svojho dieťaťa, pobrežie, vzácne čiernobiele obrázky alebo fotografiu bežnej žiarovky, bude vyzerať veľmi štýlovo v odtieňoch sivej.

Na vrchole popularity sú ironické a motivujúce citácie. Zadajte v čase niekoľko vašich obľúbených citácií s aktuálnym predĺženým písmom a umiestnite ich do stručného kontrastného rámca „pre pevnosť“. Rámovanie pridá každému slovu ďalší význam.

Eko maľby

V modernom dizajne zaujíma ekologický štýl jednu z prvých pozícií v dopyte. Naturel sa vyrába zo živých aj sušených rastlín. Vertikálne záhradnícke systémy, panely sukulentov a stabilizovaný mach pomáhajú oživiť interiér.

Použite železo, lis alebo rúru na sušenie listov a kvetov. V lete je možné úplne vysušiť časti vonku. Ak chcete získať objemný herbár, aplikujte expresné sušenie, aby si vegetácia zachovala svoje prirodzené formy. Umiestnite najpôsobivejšie exponáty jeden po druhom. Žehlite listy medzi vrstvami netkanej textílie a svorky medzi dvoma pohármi. Dekor bude vyzerať, akoby visel vo vzduchu. Krása herbára spočíva v tom, že je ľahké si ho vyrobiť sami a priebežne ho aktualizovať.

Mimochodom, skutočné majstrovské diela môžu byť vyložené zo suchých a čerstvých predmetov botanického výskumu. Nie vždy budú môcť byť upevnené tak, aby vyzerali ako veľkolepé, ako ste zamýšľali, a preto je najlepšie pokúsiť sa urobiť niečo jednoduchšie alebo urobiť obrázok aplikácie a vytlačiť ju. Pre inšpiráciu sme zobrali niekoľko záberov diel tvorivého rodinného tandemu Vickyho a Brooka, ktorí mimochodom, bez kvapky lepidla, rozprestreli extrémne krásne kvetinové portréty z kvetov a stoniek, a preto svoje práce fixujú iba na fotoaparáty pre kalendáre a iné suveníry.

Interiérové ​​obrazy pre domácich majstrov - foto

Ľudská fantázia je neobmedzená a majstri nikdy neprestanú udivovať. V našej zbierke nájdete ešte viac inšpiratívne nápady a príklady obrazov pre interiér. Šťastné prezeranie!

Video: Obrazy a nástenné maľby