DIY izba dekor: 12 najlepších nápadov

Interiér môže byť funkčný alebo pohodlný, ale malé detaily môžu priniesť do miestnosti pocit pohodlia a jedinečných vlastností. Koniec koncov, dom nie je len miestom, kde uspokojujeme naše životne dôležité potreby, ale určitý druh pokračovania našej individuality. Existuje mnoho nápadov na výzdobu, ale my sme si vybrali 12 najkrajších možností na zdobenie miestnosti vlastnými rukami, ktoré každý bude schopný samostatne stelesniť.

1. Záhrada vo fľaši alebo floráriu

Kvety v kvetináčoch vyzerajú veľmi roztomilé, ale aby priniesli jedinečné vlastnosti do interiéru miestnosti, odporúčame ísť o niečo ďalej a dať záhradu do fľaše. Je to úžasné riešenie, ktoré vám umožní pestovať vrtošivé rastliny, ktoré za normálnych podmienok neprežijú.

V hermetickej nádobe s minimálnym množstvom vzduchu sa vytvára vlhká atmosféra, ktorá je ideálna pre určité druhy flóry. Patrí medzi ne: kalamár, kráľovský begónia, cryptanthus bromeliform, pellonia, bežný brečtan a ďalšie. Pri výbere rastlín, riadiť nielen svojimi vonkajšími vlastnosťami, ale aj výškou - je potrebné, aby zodpovedala veľkosti nádrže.

Ako „domov“ pre záhradu môže byť akákoľvek sklenená nádoba s hrdlom, ktorá sa ľahko uzavrie a je vhodná pre „výsadbu“ rastlín.

Takže najprv musíte naplniť fľašu materiálom pre drenáž a zem. Premýšľajte nad zložením, potom vykopať dieru lyžičkou s predĺženou rukoväťou. Ďalej pomocou dvoch tyčiniekumiestnite do nich výhonky a potom, čo ste ich utrhli, striekajte. Florarium je pripravený!

2. Geometrické police

Niekedy je lepšie opustiť masívne knižnice, namiesto nich použiť jednoduché kompozície geometrických tvarov. Kvôli stručnosti, tieto police dokonale zapadajú do akéhokoľvek dizajnu bez toho, aby spôsobovali ťažkosti pri vytváraní.

Vyrábajú sa ako bežné police - z obyčajných dosiek z drevovláknitých dosiek alebo z dreva a vzhľadom na ich nezvyčajný tvar nevyžadujú ďalšie dekorácie, aby pritiahli pozornosť. Tiež pre diverzifikáciu dizajnu, môžete napríklad zavesiť dizajn na háčik. Len tam nedávajte ľahko rozbitné predmety.

3. Ozdobte stenu klincami a závitom

Podivné, ako to môže znieť ako táto fráza, ale dekor nechtov a nití je skutočným smerom, ktorý sa nazýva stringart. Toto riešenie je vhodné pre návrh stien, nábytku, dosiek. Kreatívni ľudia majú zároveň miesto, kde sa môžu otočiť - môžete nielen prísť s akoukoľvek kompozíciou, ale aj náhodne točiť prameň, čím sa vytvorí jedinečný kúsok.

Budete potrebovať nite, nechty a základňu, do ktorej ich môžete riadiť. Ale pred začatím práce je potrebné prísť s náčrtom kompozície, jasne zdôrazňujúc hlavné línie. Za nimi sú inštalované kovové háčiky, medzi ktorými prechádza lanko.

Varianty výkresov sú mnohé: slová, siluety, znaky, abstrakcie a dokonca aj podrobné obrázky s rôznorodou paletou farieb. Hlavná vec je, žeNenájdete rovnaké dekorácie pre niekoho iného.

4. Háčiky na príbory

Prečo nie dávať staré lyžice a vidličky, ktoré nie sú vhodné na priame použitie, druhú šancu, zmeniť ich na praktický prvok výzdoby? S pomocou jednoduchých manipulácií príbory budú nezvyčajné háčiky na oblečenie na chodbe, priťahujú pozornosť hostí.

Kovovému predmetu je možné dať kladivom alebo zverákom zakrivený tvar a na jeho montáž stačí na normálny klin pribiť časť.

Je zaujímavé pozrieť sa na vidličky, ktorých zuby sú nasmerované v rôznych smeroch. S určitou zručnosťou a dostupnosťou potrebného inventára je možné vyryť na háčiky názvy alebo jednoduché vzory.

5. Čalúnené stoličky zo starých časopisov

A hoci v súčasnosti sú hlavnými zdrojmi informácií internet a televízia, v poslednom čase sa ľudia dozvedeli o oblastiach záujmu z časopisov, ktoré boli od tej doby nahromadené vo viac ako jednej desiatke. Namiesto toho, aby sme vyhodili odpadový papier, odporúčame, aby bol pohodlný pohovkou.

Tento kus nábytku, okrem časopisov o záhradníctve alebo stavebníctve, pozostáva z dreveného podkladu (ktorý sa dá vyrobiť zo samotnej stolárskej stolice), vankúša a dvoch starých popruhov, ktoré dotiahnu celú štruktúru.

Odporúča sa vybrať publikácie rovnakého formátu, ale aj iné budú vyzerať veľmi originálne. Súčasne, v závislosti od vzhľadu prvkov a tém časopisov,Osmanský sa zmestí do moderného alebo viac vintage interiéru.

6. Odtieň z nití

Niekedy idete do obchodu pre lustre: existuje veľa možností, ale ceny uhryznú a prezentované modely sa nehodia do interiéru. Ak chcete ozdobiť dom niečím neobvyklým, môžete si vyrobiť tienidlo vlastnými rukami, používajte len priadzu, lepidlo, plastový obal a balónik.

Je potrebné nafúknuť loptičku, zabaliť ju plastovým obalom a cez ňu nite, zanechajúc malý otvor. Potom sa lepidlo nanesie na obrobok po vysušení, z ktorého sa musí odstrániť základňa. Záverečná etapa - elektrické pripojenie na tienidlo.

Takýto strop môže byť použitý ako pre lustre, tak aj pre lampu. Snažte sa preháňať to s vláknami - dizajn by mal byť trvanlivý, pričom ponecháva medzery. Biela priadza je vhodná pre moderný interiér a viacfarebné vytvorí svetlé akcenty.

7. Záclony pre dvere

V miestnostiach, kde sa rozhodlo opustiť dvere, aby sa ušetrilo miesto, môžu byť ako ľahké priečky použité malé záclony alebo záclony. Okrem toho existuje mnoho možností dizajnu, takže je ľahké vstúpiť do interiéru.

Namiesto pevnej, aj keď priehľadnej tkaniny je lepšie sa opierať o záclony zo stužiek, plstených korálkov (pre útulnú atmosféru) alebo lesklých detailov zložených do retiazky (dodá to trochu lesku).

Na vytvorenie takéhoto výrobku nie je ťažké, hlavná vec je rozhodnúťa farebný rozsah. Priehradka sa zvyčajne montuje na namontovanú priečku, ktorá v prípade potreby umožňuje jednoduchý pohyb.

8. Možnosti dekoratívnej lepiacej pásky

\ t

S lepiacou páskou môžete nielen zlepiť papier, ale aj vytvoriť estetické geometrické kompozície v interiéri. Je oveľa pohodlnejšie a variabilita farieb a vzorov rozširuje možnosti dekorácie.

Papierová páska je vhodnejšia pre moderný dizajn, v ktorom takéto nezvyčajné riešenia vyzerajú ekologickejšie. Pomocou lepiacej pásky môžete napríklad zakrúžkovať kusy nábytku, diverzifikovať hladké povrchy, „písať“ slová alebo frázy a dokonca aj zónovanie.

Ozdobte a získajte menšie časti, ako sú vázy alebo rámy na fotografie, výhody súčasných trhových výrobkov sú prezentované v rôznych veľkostiach. Všetko záleží na fantázii, ako aj na možnostiach miestnosti.

9. Decoupage v interiéri

Pravdepodobne mnohí počuli o tejto jednoduchej estetickej dekorácii len v kontexte malých remesiel. Ale s pomocou obrúskov a lepidla, môžete ľahko ozdobiť viac objektov, vytvára jedinečnú atmosféru v interiéri.

Decoupage zdobí hladký povrch nábytku, dlaždíc, skla. Obraz závisí od štýlu miestnosti: napríklad kvetinové vzory sú vhodné pre klasiku a provenienciu, novinové výstrižky môžu byť použité pre podkrovie, a svetlé kombinácie rôznych obrázkov môžu byť použité pre pop art.

V práci, ktorú budete potrebovať: obraz na tenkom papieri, lepidlo PVA, odmasťovací prostriedok a akrylový lak na bezpečné upevnenie dekoru na objekte. Je lepšie cvičiť vopred, pretože s neopatrnou aplikáciou môžu zostať bubliny alebo iné stopy.

10. Každodenné Garland

Svietiace svetlá - nielen atribút nového roka. Môžu byť použité pre každodenné dekor, vytvára skutočnú mágiu v miestnosti.

Girlandy sa premenia na druh nočného svetla, ak ich umiestnite do sklenenej nádoby, napríklad plechovky alebo vázy. Môžete ich tiež zavesiť na čelo postele, ale svetlá na baldachýnoch vyzerajú ešte veľkolepejšie. Len nezabudnite na bezpečnosť a skontrolujte, či sa okolitý materiál nezohrieva.

Girlandy namontované na stene vyzerajú dobre s fotografiami s polaroidom a krásne ich zvýrazňujú. Začlenenie takéhoto svetla do vnútra miestnosti je dôležité pozorovať rozdiel medzi slávnostným dizajnom a každodenným.

11. Rám pre podsvietené zrkadlo

Tento typ zrkadla sa nazýva šatňa, pretože počas make-upu osvetľujú hviezdy čo najviac a často sa používajú v príslušných miestnostiach. Ale aj v obývacej izbe, osvetlený rám našiel svoje miesto, stať sa populárnym dizajnérskym riešením.

Môžete vložiť položku do spálne, ale vyzerá to najlepšie v modernej kúpeľni. Ak chcete, aby výrobok, budete potrebovať drevený rám, lampy, drôty, aschopnosť elektrikára.

Všimnite si, že počas inštalácie je potrebné používať žiarivky, pretože tie bežné vytvárajú veľa tepla.

12. Sviečky v interiéri

Samozrejme, elektrické osvetlenie je oveľa praktickejšie, ale je nepravdepodobné, že by sviečky raz stratili svoj mystický šarm, pričom budú naďalej pôsobiť ako samostatný prvok výzdoby.

Ale použitie niekoľkých sviečok v interiéri je príliš banálne. Je to o celej kompozícii, ktorá sa hodí skôr do klasického štýlu a prináša do nej romantiku dávnych hradov.

Tento typ osvetlenia vyzerá roztrúsene v niekoľkých radoch a je umiestnený na samostatnej polici. Ak chcete zvýšiť efekt, môžete zavesiť podporu na strop, starostlivo vybrať bezpečné miesto - vtipy s ohňom sú zlé, a kvapkajúci vosk môže priniesť nepríjemnosti. Ale to je miesto, kde nevýhody tohto dekoru končí, pretože môžete odpustiť veľa pre veľkolepý vzhľad.

Výzdoba na mieru - video tutorial