DIY dekor: 70 fotografických nápadov

Ak chcete získať jedinečný a kreatívny dizajn miestnosti, pozrite si manuálne techniky. Ak chcete vytvoriť neobvyklé umelecké predmety, budete potrebovať lacné materiály po ruke, predstavivosť a nejaký voľný čas. Dnes vám povieme, ako taká úplne bežná domácnosť ako fľaša môže byť originálnym darčekom, doplnkom k slávnostnému stolu alebo praktickým prvkom dekoru.

1. Dekor so soľou

Proces zdobenia so soľou je tak jednoduchý, že sa s ním vyrovná aj dieťa. Preto sa pripojte k svojim mladým obyvateľom domu a začnite pracovať. Príjemná zábava a vynikajúce výsledky, ktoré ste poskytli.

Najprv si vezmite fľašu krásneho tvaru a vyčistite ju od etikiet. Potom pokračujte v spracovaní soli. Môže byť natretý farbou alebo kriedou. Rozdeľte celkovú hmotnosť na niekoľko častí a potom každú z nich natrite akrylom alebo kvašom v inej farbe, zmiešajte. Výslednú hmotu osušte - urobte ju tradičným spôsobom, alebo ju zahrejte v peci hodinu.

Ak chcete používať kriedu, potom je potrebné rozložiť korenie na hrubý papier a trieť farebnou kriedou. Tento spôsob je najvhodnejší pre malé množstvo materiálu. Mimochodom, soľ by mala byť veľká, more alebo himalájsky.

Potom, čo ste pripravili soľ, opatrne ju umiestnite do nádoby v farebných vrstvách pomocou hárkov na reguláciu prietoku. Snažte sa nepohybovať loď tak, abykryštály sa neprelínali. Ak chcete získať hladké čiary, jemne nakloňte fľašu nabok.

2. Dekor s obilninami

Tento typ dekorácie fliaš sa svojím vzhľadom a spôsobom vyhotovenia podobá dekorácii soli, namiesto neho sa leje iba proso, pohánka, pšenica, ryža, hrach, fazuľa, šošovka a veľké korenie. Všetko je veľmi jednoduché: zaspávate každú odrodu v hrsti rovnakým spôsobom ako v prípade kryštálov soli. Hotové dekorácie tiež vizuálne odrážajú dekoratívnu ochranu, ale v tomto prípade sa nemôžete báť náhlych výbuchov pri nepriaznivých teplotách.

Osobitná pozornosť si zaslúži zdobenie fliaš. Vychádza z povrchu a vytvára nádherné vzory. Ideálny obraz je možné získať pomocou šablón, a ak sa s týmto problémom stretnete po prvýkrát, pozrite si obojstranné lepidlo.

3. Farbenie

Ďalšia jednoduchá metóda dekorácie, ale nie menej atraktívna ako iné. Môžete si vybrať priehľadné vitráže alebo akrylové farby pre interiér alebo exteriér.

Farbenie fľaše z vnútra nevyžaduje špeciálne zručnosti alebo nástroje. Pripravte si nádobu, varte a potom vysušte. Po týchto postupoch natrite farbu v jednej alebo viacerých farbách. Na rovnomerné rozloženie misky otáčajte, až kým nie jevšetky plochy sú natreté.

S pomocou maľby na vonkajšej strane môžete maľovať akúkoľvek koncipovanú kompozíciu: či už je to nápis s gratuláciou, vzormi alebo dokonca krajinou. Povrch najskôr vyčistite a odmastite. Použiť farbu pozadia s žinku alebo špongiou. Akonáhle základňa je úplne suchá, pokračujte na použitie ornament, suché. Obraz zaistite lakom alebo jemným pieskom jemným brúsnym papierom. Pre lesklejší obraz, naneste niekoľko lakov, nechať každý z nich suché.

4. Decoupage

Pomocou tejto techniky môžete ľahko premeniť najbežnejšiu fľašu na nádherný dar alebo originálny prvok dekoru. Okrem toho je tento tvorivý proces veľmi jednoduchý!

Najprv nádobu umyte a odmastite. Potom ho rovnomerne alebo náhodne prilepte handričkou, nylonovou pančuškou alebo pytlovinou. Na každom materiáli, ktorý zastavíte, musí byť nasýtený lepidlom.

Fľašu osušte, natrite ju bielym akrylom a znova ju osušte. V tejto dobe, rezané s manikúru nožnice obrúsok ornament a veľmi starostlivo oddeliť jeho vrchnú vrstvu. Výsledný obrázok pripojte k povrchu misky a prikryte vložku akrylovým lakom. Snažte sa pracovať rýchlo a opatrne, inak riskujete, že sa vám dostanú ďalšie záhyby a bubliny. Po vyschnutí látky naneste akrylát zvoleného odtieňa na plochu okolo kresby a zachytite jeho okraje. Opäť vysušte. Farba konečnávrstva akrylu a, ak je to žiaduce, pokračovať zdobenie s malými prvkami - čipky, korálky, flitre môže byť docela vhodné.

5. Dekor so šnúrkou

Veľmi moderné vyzerajúce fľaše pokryté povrazom. Budú nádherne dopĺňať každý interiér v námornom, rustikálnom, škandinávskom štýle, alebo doplnia slávnostný sprievod.

Ako v iných prípadoch, prvá fáza práce spočíva v odstránení etikety a dôkladnom umytí a vysušení. Navlhčite vnútornú stranu povrazu lepidlom a výrobok pevne zabaľte vláknami. Po vyschnutí lepidla pokračujte v dekorácii, ak je to potrebné, napríklad s kotvami a záchrannými kruhmi pre námorný štýl, alebo čipkou pre šebbi-chic štýl. Stojí za zmienku, že pri zdobení len motúzy, dostanete skôr výrazný a zaujímavý objekt, ktorý dokonale zapadá do takmer každej miestnosti.

6. Dekor so zeleninou a ovocím

\ t

Dekoratívne konzervovanie je vynikajúcou alternatívou maľby a decoupage. Transformovaný výrobok bude vyzerať prirodzene a prirodzene, organicky zapadne do kuchynskej dekorácie. To nie je najjednoduchšia metóda, ale výsledok vás určite poteší, a nebudete ľutovať úsilie.

Vyberte priehľadnú fľašu neobvyklého tvaru, odlepte etiketu a lepidlo zlikvidujte, umyte a opatrne sterilizujte. Pripravte si produkty paralelne so sterilizáciou(ovocie, zelenina, korenie) a podľa potreby ich očistite. Premýšľajte o poradí a rozložte si po ňom prísady. Najlepšie je striedať produkty rôznych farieb a veľkostí.

Na samotné konzervovanie sa používa koncentrovaný ocot, soľanka, formalín alebo etylalkohol. Upozorňujeme, že niektoré z týchto látok sú prchavé a nebezpečné, preto by ste mali byť s nimi veľmi opatrní. Použite lievik, rukavice av prípade potreby noste pogumovanú zásteru a respirátor. Na konci naplňte hrdlo roztopeným voskom a prikryte obsah vekom.

7. Dekorácia kvetov

Ak oceníte jemnú krásu kvetov a domnievate sa, že bez ich prítomnosti, interiér vyzerá nudný a neživý, potom pravidelná fľaša pomôže dlhodobo zachovať čerstvý vzhľad rastlín. V nádrži sa uchovávajú kvetenstvo, ktoré sa používa na pestovanie izbových rastlín, alebo jednoducho ako váza.

Konzervovanie je veľmi jednoduché. Nalejte kvety do vopred sterilizovaných nádob a naplňte ich glycerínom. Dajte na tmavom chladnom mieste 2-3 týždne. Dokončené aranžovanie kvetov vyzerá krásne a bez tiaže.

Aby sa fľaša stala útulným domovom pre izbové rastliny, vykonajte nasledujúce manipulácie. Vezmite malé lano a namočte ho do alkoholu, zabaľte okolo sklenenej fľaše, rozdeľte na polovicu a zapnite ho.dostať dva kusy. Rastlina závod v hornej časti, a nalejte vodu na dne, alebo nechajte prázdne. Nasaďte krk do výsledného skla - originálny hrniec je pripravený.

Obyčajné kvety možno umiestniť aj do kontajnera. Natrite povrch alebo použite techniku ​​decoupage, alebo jednoducho nalejte dekoratívny piesok a umiestnite do neho kvitnúcu vetvu.

8. Vaječné škrupiny

Vaječná škrupina môže poskytnúť zaujímavú reliéfnu textúru. Touto metódou existuje mnoho variácií transformácií, ale vo všeobecnosti je princíp vytvárania takéhoto objektu dekoru pre akúkoľvek modifikáciu rovnaký.

Začnite s prípravou škrupiny - dobre ju umyte, odlúpnite fóliu a osušte. Naneste lepidlo na sklenenú fľašu a položte vzor. Suší sa 20 minút. Aplikujte zvolený odtieň špongiou a ak je ťažké dostať sa do niektorých oblastí, použite kefku. Ďalej, aby sa farba na tóne je tmavšia ako hlavná, a vypracovať celé lietadlo s ním. Opravte výsledok lakom.

Abstraktné obrazy a kučeravé čiary sa vytvárajú s použitím farby, takže premýšľajte dopredu o tom, čo presne chcete získať, a nakreslite obrázok pred pokračovaním priameho sfarbenia.

9. Dekor s jiskrami a zlatom

Trblietavé atribúty dodajú novoročnému alebo svadobnému stolu poznámky elegantného luxusu. Zvlášť pekné vytvoriťpodobné šperky vlastnými rukami.

Najprv musíte odstrániť nálepky z fľaše pomocou umývacieho prostriedku alebo ich zahriať sušičom na vlasy. Po príprave nádoby rozložte papier, celofán alebo tkaninu a umiestnite na ne nádoby. Noste rukavice, aby ste mali čisté ruky. Obraciame sa na povrchovú úpravu striebornej farby. Aby sa zabránilo škvrnám, je potrebné aplikovať ho vo vzdialenosti asi 10-15 centimetrov, bez toho, aby sa sprej mohol príliš blízko. Musíte aplikovať 2 vrstvy a potom nechať výrobok vyschnúť.

Naplňte misku ozdobnými jiskrami. Pripravenú sklenenú rovinu namažte lepidlom a posypte ju trblietkami. Ak chcete pokryť flitrami len časť lietadla, alebo dať obrázok, musíte použiť papier alebo papierové obrúsky. Obal s papierom tej časti fľaše, na ktorú nepotrebujete použiť vzor a opakujte potrebné kroky. Potom odstráňte papier a nechajte produkt vyschnúť. Vďaka týmto jednoduchým krokom môžete vytvoriť celú kolekciu unikátneho príslušenstva pre váš interiér.

10. Dekor s mušľami

Čerstvý a ľahký štýl mora naznačuje detaily, ktoré priamo súvisia s touto témou. Medzi nimi sú ozdobné mušle. Fľaše zdobené ich pomocou sa stanú lacným, ale krásnym doplnkom vášho interiéru.

Nádobu vyčistite a štítky zlikvidujte. Potom ho prikryte lepidlom a zabaľte povrazom.Nechajte chvíľu schnúť. Potom na lano nalepte lepidlo a naň pripevnite mušle a kamene. Častice sa musia stláčať, až kým sa nezablokujú. Ak chcete skryť medzery medzi škrupinami, posypte ich časticami piesku alebo škrupinami. Po vysušení práce opravte lakom, dodá výrobku jas a lesk.

Ide o jednoduchú a rýchlu techniku, ale dekorácia môže byť sofistikovanejšia. Ako pomocný materiál môžete použiť modelovaciu hmotu, maľovať ju alebo ju nechať v pôvodnej podobe. Celý proces je veľmi podobný predchádzajúcej metóde. Po príprave kontajnera je potrebné ho orezať hmotou na modelovanie a rýchlo na ňom rozdeliť škrupiny. Opatrne odstráňte škrupiny a iné časti, namažte ich lepidlom, upevnite a nechajte uschnúť. Priestory môžu byť odstránené farbou alebo pieskom. Keď je príslušenstvo pripravené, zakryte ho tenkou vrstvou laku.

Video: DIY Nápady na dekoráciu - DIY