DIY cestoviny (90+ fotografií)

Tvorba remesiel je skôr fascinujúcim procesom, ktorý umožňuje robiť niečo krásne s minimálnymi nákladmi. Remeslá z cestovín - skvelý spôsob, ako vytvoriť elegantné dekoratívne kompozície, dekorácie, rovnako ako možnosť mať skvelý čas s rodinou, ktorá prinesie veľké potešenie pre deti. V tomto článku sa pozrieme na dekoratívne remeslá cestovín rôznej zložitosti, detské výrobky, ako aj spôsoby, ako vytvoriť vianočné ozdoby.

Príprava na prácu s cestovinami

V prvom rade je potrebné pripraviť materiál a prostriedky na lepenie, maliarske výrobky. Ak máte v úmysle vyrábať guľaté výrobky, budete potrebovať balónik, a pre niektoré rozsiahle remeslá, ako sú vianočné stromčeky, musíte pripraviť kartón a nožnice. Výhodou makarónov remesiel je ich nízka cena, pretože materiál je veľmi lacný av každom obchode si môžete kúpiť cestoviny rôznych tvarov.

Najlepším lepidlom by bola horúca silikónová pištoľ, ktorá sa predáva v remeselných obchodoch. Poskytuje spoľahlivé trvalé spojenie. Pretože kvapka z pištole je dosť veľká pre malé cestoviny, je jednoducho sušená najprv na kartóne a potom aplikovaná špáradlom na časti. Je však potrebné vziať do úvahy, že lepidlo kvapky veľmi rýchlo zamrzne, takže na začiatku je lepšie praktizovať skladanie tvaru bez neho a keď všetko dopadne rýchlo, začnitelepenie. Okrem pištole, môžete použiť dobre známe PVA lepidlo pre všetkých z nás, ale to nezaručuje spoľahlivosť výrobku - akýkoľvek tlak môže spôsobiť, že sa plavidlo rozpadne.

Cestoviny je možné natierať rôznymi spôsobmi - pred lepením alebo po ňom. Ak sa rozhodnete urobiť veľké viacfarebné remeslá, napríklad vázu, môžete cestoviny vopred natrieť s pomocou potravinárskeho farbiva na veľkonočné vajíčka. Zriedi sa vo vode, ako je uvedené v návode (je potrebné pridať ocot, ktorý fixuje farbu), dajte tam dávku cestovín, miešajte, kým sa nezíska farba a nerozotrite do sucha. Cestoviny môžete natrieť po lepení štetcom a akrylovými farbami alebo graffiti plechovkami.

Dekoračné predmety z cestovín

\ t

Rôzne dekoratívne prvky výrazne prispievajú k premene interiéru, aby sa do neho dostala určitá vlastnosť. Keďže nie je vždy dosť peňazí na nákup drahých dekorácií, odporúčame, aby ste sa naučili, ako ich vyrobiť sami z jednoduchých cestovín.

Čajový servis

Čaj alebo kávový set - skvelá dekorácia kuchyne alebo obývačky, ktorá naplní atmosféru osobitným komfortom domáckeho tepla. Vyrobený vlastnými rukami, on sa tiež stane skutočnou pýchou majiteľov obydlia a určite spôsobí značné prekvapenie medzi hosťami. Vzhľadom k tomu, že táto práca bude vyžadovať výrobu viacerých prvkov naraz, bude to trvať veľa času a tvrdej práce, všakvýsledok bude vynikajúci.

Takže prvá vec je vytvoriť podnos. K tomu je potrebné vziať kartón, dať mu potrebný tvar podľa vlastného uváženia (obdĺžnikové, okrúhle). Ďalej rozprestierame a zlepíme hrany rovnakého plochého makarónu po celom tvare a pozdĺž okrajov vytvoríme dodatočnú hranicu so škrupinami. Následne urobíme servisné časti nasledovne:

1. Kanvica. Ak chcete vytvoriť, budete potrebovať balón, ktorý musí byť nafúknutý na požadovanú veľkosť, ale nie moc, takže keď praskne, štruktúra netrpí. Cestoviny spolu lepíme po celom povrchu a necháme na vrchu niekoľko centimetrov. Je lepšie používať pastové kolesá (kolesá), ktoré sa môžu tesne priliehať k sebe. Keď stavba dobre vyschne, lopta sa prepichne a odstráni. Stojan môžete prilepiť na dno pre stabilitu, ako je znázornené na fotografii.

2. Pokrytie. Ak chcete vytvoriť veko, opäť musíte nafúknuť loptu predĺženého tvaru a vložiť malý fragment cez kolesá. Odstránime guľôčku a prilepíme rukoväť pomocou dvoch tvarovaných cestovín a okraje ozdobíme cestovinovou špirálou alebo škrupinami.

3. Podnos a pohár. Tu potrebujete skutočný tanierik, na vrchu pokrytý fóliou. Tak ako v prípade guľôčky, makaróny by mali byť zlepené vo forme tanierika a obrysy by mali byť zdobené škrupinami. Podobne sa vytvára kalich.

Keď sú časti tvorené, musia sa k nim prilepiť ďalšie prvky - držadlo na pohár a výtok do kanvice. Čakanie na kedyPlavidlo je úplne suché a pokračujte v maľovaní. Je lepšie zabezpečiť službu v jednej farbe, napríklad v bielej alebo striebornej farbe. Týmto spôsobom získame skvelý produkt, ktorý môže byť dekoráciou miestnosti alebo dôstojným darčekom.

Obrázky cestovín

Na výrobu takýchto dekoratívnych ozdôb ako cestovinových tabúľ potrebujete fotorámik. Najprv je potrebné načrtnúť náčrt budúceho obrázku na kartónovom povrchu a vybrať potrebné formy cestovín. Môžete si vyrobiť slnečné lúče, stonky rastlín zo špagiet a „luky“ sa môžu zmeniť na okvetné lístky modrej alebo na motýľové krídla. Je lepšie ich vopred vyfarbiť, pretože potom bude ťažké namaľovať každý prvok bez toho, aby sa súčasne rozmazal substrát a priľahlé časti.

Niekedy sa pri vytváraní trojrozmerných obrazov okrem cestovín používajú aj iné prvky - obilniny, kávové zrná, atď. Keď je kresba pripravená a materiál je zostavený, lepí sa na lepenkovú podložku a vytvára obraz. Takáto práca je úplne v moci dieťaťa, len miesto lepidla, môžete použiť hliny.

Plechovky na farebné cestoviny

Najjednoduchší typ cestovín z cestovín. Takéto poháre sa stanú neobvykle originálnou výzdobou kuchyne a je celkom jednoduché ich vyrobiť. Je potrebné vyzdvihnúť niekoľko malých plechoviek (najlepšie rôznych foriem), umyť a vysušiť. Je lepšie vyzdvihnúť cestoviny s rôznymi formami. Musia byť natreté v rôznych farbách.potravinárske farbivo, ako sme povedali na začiatku výrobku, dôkladne osušte a dajte do pohárov. Zároveň je možné urobiť jednu farbu, ktorá najlepšie vyhovuje interiéru kuchyne dominantné, takže dekorácia vyzerá harmonicky. Je lepšie zakryť kryty kusmi pytloviny a kravaty so silnou niťou.

Detské remeslá z cestovín

\ t

Ručne vyrábané výrobky sú veľmi užitočné a zaujímavé pre deti, ktoré získavajú mnoho zručností počas práce. Takáto tvorivosť rozvíja predstavivosť, zlepšuje motilitu, vytrvalosť, schopnosť priniesť začatý biznis až do konca a získať vynikajúci výsledok. Okrem toho je to skvelý spôsob, ako stráviť spoločný voľný čas. Detské remeslá budú jednoduché, aby mali možnosť pracovať nezávisle na dieťati.

Šperky pre dievčatá

\ t

Jednoduchý hack, ktorý môže dieťa urobiť sám. K tomu je potrebné vyzdvihnúť výrobky požadovaného tvaru, natrieť ich a vysušiť. Potom vezmeme silnú niť alebo čiaru s ihlou a šnúrkou každej časti. Korálky môžu byť viacfarebné alebo pevné. Toto šperky budú apelovať na všetky módy. Rovnako je ľahké vytvoriť náramok - potom dostanete kompletný set.

S pomocou cestovín-motýle, môžete urobiť veľa originálnych vlásenky, prstene, zdobenie je s jasnými farbami a vzormi. Tu budete potrebovať pomoc rodičov, pretože je potrebné prilepiť horúcou pištoľou.

Žiadosti

Ide o pomerne populárnu formu tvorivosti detí, ktorá sa často používa v materských školách. V závislosti od veku dieťaťa si môžete vybrať aplikáciu rôznej zložitosti, aby dieťa vykonávalo väčšinu práce samostatne. Napríklad, aby vtipné ovce, ako je uvedené na fotografii. Ak to chcete urobiť, vystrihnite telo z bieleho papiera (rodičia môžu nakresliť náčrtok), nalepiť ho na kartón a pridať objem pomocou cestovín.

Pozemky môžu byť veľmi rôznorodé - zvieratá, kvety, vodný svet atď. Zároveň by mali byť pestré a rozmanité. Ak chcete dieťaťu uľahčiť prácu, môžete na kartón položiť vrstvu hliny, na ktorú budú vylisované detaily obrazu.

Vianočné remeslá z cestovín si to sami

Pomocou špagiet a cestovín rôznych tvarov si môžete urobiť rôzne vianočné ozdoby. Najčastejšie sa na ich farbenie používajú sprejové farby ako bronz, pozlátenie a striebro, ktoré dodajú výrobku výnimočne krásny a slávnostný vzhľad. Môžete tiež použiť snehobielu farbu pripomínajúcu zasneženú zimu.

Pasta Ball na vianočný stromček

Vianočné gule - najobľúbenejšia dekorácia vianočného stromu. Na to, aby ste sa z cestovín dostali sami, budete potrebovať pravidelný nafukovací loptičku alebo okrúhly blok, ktorý si môžete kúpiť v obchode na vyšívanie. Ak zvolíte druhú možnosť - pôjde oveľa rýchlejšie. Povrch polotovaru sa jednoducho prelepí cestovinami a potom sa natrie (nie.)zabudnite predprípravu slučky, na ktorú bude hračka visieť na vetve).

Ak ste vybrali spôsob výroby s loptou, musíte ju nafúknuť a upevniť závitom. Potom začnite jemne lepiť cestoviny. Tu je potrebné brať do úvahy dôležitý bod - časti sa nedajú prilepiť priamo na gumový povrch, všetky prvky sa opatrne zlepia. Je lepšie dávať prednosť malým cestovinám, ktoré je vhodnejšie lepiť okrúhly povrch. Keď sa vytvorí vianočná guľa, musíte prepichnúť gumovú formu, vyhodiť ju a opatrne ju odstrániť. Potom prilepte niť na guľu a farbu.

Vianočný stromček

Ak chcete vytvoriť malý, ale veľmi krásny vianočný stromček, budete potrebovať ťažký papier alebo kartón, z ktorého sa vytvorí kužeľová základňa. Potom vyberte materiál. Ako je znázornené na fotografii, vianočný stromček môže byť vyrobený z rôznych foriem cestovín.

Najjednoduchší spôsob je použitie špagiet, ale v tomto prípade objem nebude fungovať. Ak chcete získať našuchorenú krásu, môžete si vziať luky, perie a iné druhy. Vzhľadom k tomu, strom bude v rovnakej farbe, je lepšie maľovať cestoviny vopred. Pripravený materiál sa jednoducho nalepí na podklad pomocou lepiacej pištole (PVA lepidlo tu nebude fungovať). Hotový vianočný stromček môže byť doplnený o korálky, korálky, dážď a iné dekorácie.

Vianoční anjeli

Za to, že nám darovali roztomilých anjelov na vianočný stromčekBudete potrebovať nasledujúce časti: malú guľôčkovú hlavu (môžete kúpiť penu prázdnu), veľké cestoviny (telo), malé - na vlasy, kolieska (obojky), rohy (kľučky), luky (krídla). Všetky časti sú striedavo lepené, začínajúc hlavou a trupom. Keď je obrázok pripravený, môžete kresliť rysy tváre a ozdobiť trupový plášť cestovinovými hviezdami. Predtým, než urobíte účes, musíte si zapamätať, aby ste si nalepili slučku.

DIY ručne robené cestoviny - fotky a nápady

Nakoniec ponúkame návštevu našej fotogalérie. Tu sme sa snažili zozbierať najrôznejšie príklady krásnych výrobkov z cestovín. Preskúmanie poskytne príležitosť získať viac informácií o takýchto remeslách a vytvoriť si vlastné majstrovské dielo. Šťastné prezeranie!