Detský dizajn pre dvoch chlapcov (85 fotografií) \ t

V rodine, kde vyrastajú dvaja chlapci, nie je vždy možné prideliť každému z nich oddelenú miestnosť. Dvaja majitelia často musia žiť v jednej škôlke, čo spôsobuje veľa problémov. Nepretržitá prítomnosť detí v stiesnených podmienkach môže časom ovplyvniť psychologický stav, ktorý nie je najlepší, čo spôsobuje podráždenosť a depresiu. Aby sa tomu zabránilo, rodičia musia správne vybaviť škôlku, dať jej svetlo, priestor, aby bol čo najpohodlnejší a najfunkčnejší. Budeme o tom hovoriť v našom dnešnom článku a budeme sa zaoberať dobrými príkladmi plánovania rozloženia na fotografických príkladoch.

Čo treba zvážiť?

Pri plánovaní usporiadania detskej izby pre dvoch chlapcov sa snažte vybrať pre nich najväčšiu a najľahšiu miestnosť, v ktorej môžete umiestniť všetky potrebné funkčné plochy. Ak sa k miestnosti pripojí lodžia alebo balkón, môžete sa pokúsiť o ich úplné alebo čiastočné pripevnenie demontážou zasklenia. Po zahriatí územia je možné na nej umiestniť študijný, hrací priestor alebo skladovací systém - potom bude v miestnosti viac miesta.

Starostlivo zvážte, čo chlapci naozaj potrebujú, vzhľadom na ich vek a záľuby. Vyskúšajte použitie v kompaktnom a transformačnom nábytku - všetky druhy roll-out, skladacích a stolových systémov výrazne ušetria miesto.

Pri výbere dizajnu musíte zvážiť želania obochkoordinujú s nimi farebnú paletu, umiestnenie zón. Pokúste sa kúpiť identické sady nábytku pre deti - miestnosť bude vyzerať oveľa harmonickejšie.

Je žiaduce rozdeliť škôlku na dvoch chlapcov do zón. Ak sú deti stále dosť malé, je tu dosť farieb, zdôrazňujúc napríklad hraciu plochu s nástennými maľbami s obrázkami kreslených postavičiek. Nad posteľami môžete inštalovať fotografie alebo dekoratívne štítky s menami majiteľov. Starším deťom sa odporúča, aby svoje územia rozdelili vymedzením miest na spanie s priečkou, regálmi alebo záclonami, aby si každý chlapec vytvoril svoju vlastnú pohodlnú zónu.

Šport zohráva dôležitú úlohu pri rozvoji zástupcov silnejšieho pohlavia, preto nezabudnite na športový kútik pre deti. Môžete nainštalovať nástenné tyče, simulátor, basketbalový kôš (ak to priestor dovolí) alebo boxovací vak - voľba závisí od toho, na čo sú ľudia závislí.

Farebné riešenia

Farebná paleta miestnosti pre dvoch chlapcov bude závisieť predovšetkým od osobných želaní. Stojí však za to zvážiť množstvo prirodzeného svetla prenikajúceho do miestnosti a veľkosť miestnosti. Ak sú okná orientované na juh, môžete použiť tmavšie a chladnejšie tóny a pre severnú miestnosť je lepšie dávať prednosť svetlým farbám.

Okrem štandardných modrých odtieňov môže byť detská škôlka pre chlapcov vyzdobená v šedých, béžových, bielych, zelených odtieňoch, pridávajúc zvýrazňujúce hnedé a čierne farby.Dokonca aj ušľachtilá bordová farba dokonale zapadne do chlapčenského slumu.

V mnohých ohľadoch je farebná schéma určená zvoleným štýlom. Napríklad pre morské tému sa vyznačuje bielo-modrá hra, a miestnosť vodiča pretekárskeho vozidla môže byť vyzdobený v žiarivo červených farbách. Svetlé pastelové odtiene sú charakteristické pre dospelé klasiky a podkrovie prekvapí svojou tmavou, ale zároveň celkom teplou paletou.

Interiérový štýl

\ t

Štýl škôlky je potrebné zvoliť spolu s deťmi s prihliadnutím na ich želania. V súlade s tým, farba miestnosti, nábytok je vybraný, a hlavnou úlohou bude hrať dekoratívne diely - dokončovacie materiály, textílie, doplnky, zodpovedajúce jednému alebo inému smeru.

Tematický návrh škôlky pre deti

\ t

Deti sa určite ocenia v interiéri v námornom štýle s drevenými palubami, lanovými rebríkmi, volantom a stenovými obrazmi rozľahlých oceánov.

Rovnako zaujímavé je navrhnúť priestor pre pretekárov s pretekárskymi autami, snímky dynamických tratí, dopravné značky a iné atribúty. Relevantné sú aj športové témy, napríklad miestnosť pre futbalistov, basketbalistov atď. Tu veľkú úlohu bude zohrávať dostupnosť športového vybavenia, ktoré nielenže ozdobí miestnosť. Ale bude to užitočné pre fyzický vývoj detí.

Deti pre dvoch chlapcov v anglickom štýle

\ t

Pre interiér v britskom štýle sú charakteristické teplé farby dizajnu -hnedá, tmavo modrá, zelená, červená, ktorá v závislosti od veľkosti a umiestnenia miestnosti vzhľadom na svetové strany môže mať tmavšiu alebo svetlejšiu paletu.

Je dôležité predstaviť čo najviac výtlačkov a scén spojených s Foggy Albion: obrazy britskej vlajky, Big Ben, červené dvojpodlažné autobusy, logá slávnych anglických hudobníkov (The Beatles, Freddie Mercury atď.). Drevené podlahy, vertikálne pruhované tapety, heraldické prvky sú dobré ako dokončovacie materiály.

Deti pre dvoch chlapcov v škandinávskom štýle

Severský štýl môže byť najlepším riešením pre malú miestnosť pre dvoch chlapcov. Svetlé (biele, sivé) tóny dokončovacích materiálov, neprítomnosť záclon a nadmerných dekorácií robia interiér svetlým a vzdušným. V rovnakej dobe, v miestnosti nie je bez domova pohodlie kvôli škvrny svetlé akcenty, a čo je najdôležitejšie - veľké množstvo drevených prvkov v nábytku a dekorácie.

Deti pre dvoch chlapcov v high-tech štýle

\ t

High-tech je dnes populárnym trendom medzi mladými ľuďmi. Vzhľadom k tomu, že sa dáva prednosť lakonickému dizajnu v chladných odtieňoch, je lepšie použiť štýl na dekoráciu miestností teenagerov. Tu nájdete najnovšiu generáciu dokončovacích materiálov, špičkovú technológiu, množstvo lesklých povrchov, ktoré odrážajú pôvodné formy nábytku.

Deti pre dvochchlapci v štýle loftu

Podkrovie je známe svojou originalitou, brutalitou s „domestikovanými“ vlastnosťami. Hlavné pozadie tvoria dokončovacie materiály, ktoré sa podobajú surovým povrchom vo vzhľade - murivo, trámové stropy a masívne drevené podlahy. Nábytok z radu a rôzne kovové konštrukcie úspešne dopĺňajú interiér. Okrem toho bude detská izba vyzerať veľmi teplo a útulne vďaka zavedeniu farebných dekoratívnych prvkov a doplnkov vo forme podlahových rohoží, obrazov, plagátov, mäkkých hračiek.

Dokončovacie materiály

\ t

Výber materiálov na konečnú úpravu škôlky vo veľkej miere závisí od štýlu miestnosti. Mali by ste tiež zvážiť vekovú kategóriu detí a rozloženie miestnosti.

Paul

Ak existuje takáto príležitosť - skúste podlahu zohriať v zabudovanom vykurovacom systéme pre deti alebo v mäkkej rohoži. Ako hlavný náter si môžete vybrať laminát, parkety alebo hrubšie linoleum. Vizuálne roztiahnite priestor miestnosti, čo pomôže diagonálne kresby alebo bunky.

Steny

Steny v škôlke môžu byť natreté, tapetované, omietnuté alebo zdobené stenovými panelmi vybavenými určitou textúrou, napríklad imitáciou dreva alebo muriva. Obzvlášť obľúbené sú detské fototapety, ktoré sú schopné nastaviť tematický tón pre miestnosť. Monochromatická nástenná dekorácia je tiež dobrou voľbou, ktorá umožňuje „ukázať“ sa.svetlé prvky nábytku a dekorácie.

Strop

V posledných rokoch sa povrch stropu skladá zo sadrokartónu. S ním môžete vytvoriť akékoľvek hladké a stupňovité štruktúry, zvýrazniť funkčné oblasti. Okrem toho môžete použiť natiahnuté plátno, ktoré môže byť lesklé, matné, s obrázkom alebo bez, napodobňujúce prírodné materiály.

Nábytok do detskej izby

\ t

Už sme povedali, že pre materskú školu s niekoľkými funkčnými zónami musíte vybrať len to najnutnejšie a ak je to možné aj multifunkčný nábytok. Úložnými systémami môžu byť skrine, skrine, kompaktné modulárne prvky (skrine, komody) alebo vysoká šatníková skriňa, kde budú umiestnené veci oboch detí. Nezabudnite na študijný areál, kde sú potrebné police, police na knihy a učebnice.

Lôžka

Pri výbere lôžok pre chlapcov zvážte ich vekové charakteristiky. Loftová posteľ alebo dvojúrovňová konštrukcia vám umožní čo najlepšie uložiť užitočné námestie, pričom si ho vezmete pod športový kútik alebo herňu. Ale umiestnenie dieťaťa na druhom stupni je povolené len od 6 rokov. Deti môžu byť inštalované na malých lôžkach pozdĺž steny alebo oproti sebe, v závislosti na usporiadaní miestnosti.

Vynikajúcim riešením by bolo odkúpiť celú súpravu, ktorá je inštalovaná pozdĺž jednej zo stien a obsahuje súčasne lôžka na spanie a mnoho skladovacích systémov.

Zvážte možnosťakvizície transformačných modelov, ako je skriňa-posteľ alebo roll-out lôžko na pódiu. Potom, počas dňa, bude posteľ úplne zmiznúť z očí a nechať detskú izbu voľne hrať.

Pracovný priestor

Je lepšie vybaviť pracovnú plochu pre dvoch chlapcov pri okne, kde je dostatočne svetlá. Dajte jeden dlhý stôl alebo predĺžte rovinu parapetu a vybavte bočné steny regálmi. Ak to veľkosť miestnosti umožňuje, môžete umiestniť dve oddelené študijné oblasti so stolmi a skrinkami - potom sa deti počas vyučovania navzájom nezasahujú. Táto možnosť je dobrá napríklad pri organizovaní vysokého pódia s rolovacími lôžkami.

Beletria

Vyberte jednu spoločnú platformu na hranie hier alebo športovanie, položte ju s kobercom, ktorý označí zónu a urobí ju pohodlnejšou. Lepidlo jednu zo stien s "vtipné" obrázky alebo bridlice tapety, na ktorých čerpať.

Umiestnite športové vybavenie vhodné pre vek detí. Ak je dostatok miesta, môžete nastaviť malý dom alebo stan - deti naozaj radi vybavia svoj malý svet.

Osvetlenie a dekorácia

Pre škôlku je dôležité, aby mala miestnosť dobré osvetlenie. V prvom rade ide o prirodzené svetlo, preto dávajte prednosť ľahkým závesom, tylu alebo krátkym rolám, žalúzií, ktoré chránia pred jasným slnečným svetlom.

Ako umeléosvetlenie, inštalácia lustra alebo reflektorov, pridanie stolových lámp do študijného priestoru, nočné osvetlenie v spálni. Územie hry tiež nebolí ďalšiemu zvýrazneniu.

Počet a typ dekorácií v detskej izbe závisí predovšetkým od veku detí a od zvoleného štýlu. U detí bude hlavnou výzdobou miestnosti farebné hračky, tapety s tematickými obrázkami, kreslené postavičky. Pre dospievajúce izby sú charakteristické diskrétnejšie rozhodnutia v štýle: fotografie alebo plagáty na stenách, športové doplnky alebo hudobné nástroje v závislosti od osobných preferencií.

Návrh detskej izby pre dvoch chlapcov - foto

Aby sme to zhrnuli, odporúčame navštíviť našu fotogalériu, kde nájdete mnoho úspešných príkladov detskej izby pre dvoch chlapcov. Vychutnajte si vaše sledovanie a inšpiráciu!