Detský dizajn pre dve dievčatá (75 fotografií)

Vyzdvihnúť miestnosť pre dve deti nie je jednoduchá otázka, ale ak je to aj o dievčatách, úloha je dvojnásobne komplikovaná. Okrem lôžok a pultov, malé dámy budú potrebovať pomerne rozsiahle skladovacie systémy, ktoré sa zmestia do ich šatníka a rôznych dekorácií. K tomu všetkému bude pridaná otázka farebného a štýlového rozhodnutia, kedy budú dievčatá musieť prísť do jediného riešenia. Na zjednodušenie vašej úlohy, milí rodičia, sme zozbierali mnoho odporúčaní, ktoré vám pomôžu, aby bola škôlka pre dve dievčatá krásna, útulná a funkčná!

Čo treba zvážiť?

Pri plánovaní dizajnu detskej izby pre dve dievčatá je potrebné brať do úvahy mnohé body, počnúc definíciou miestnosti, kde budú usporiadať dievčenské sídla a končiť vekovými záujmami, jednotlivými črtami. Na uľahčenie práce vám odporúčame, aby ste si vypočuli nasledujúce tipy:

1. Pokúste sa prideliť najväčšiu miestnosť vo vašom apartmáne pre vaše bábätká, aby bol dostatok priestoru pre všetky funkčné oblasti.

2. Vyberajte si len ten najnutnejší nábytok - extra veci budú zaplniť priestor. Môžete použiť transformačné štruktúry, rôzne posuvné systémy.

3. Použite veľké zrkadlá v miestnosti - dievčatá sa to pravdepodobne budú páčiť. Okrem toho zrkadlový povrch opticky zväčšuje priestor. Môžu byť prítomné ako v prevedení na stenu, na mólo a na dvere skrine.

4. Vytvorte každé dieťa avlastný kút v miestnosti s priečkou, závesmi alebo regálmi. Takže to bude oveľa pohodlnejšie pre deti robiť svoje osobné záležitosti.

5. Výber farby miestnosti, riadiť sa želaniami oboch detí, môžete zónu usporiadať v rôznych odtieňoch a kombinovať ich so všeobecnou myšlienkou, napríklad s rovnakým nábytkom.

Farebné riešenia

Pri výbere farby pre škôlku je dôležité zvážiť umiestnenie miestnosti vzhľadom na svetové strany. Ak sú okná otočené na sever, stojí za to odmietnuť studené svetlé tóny v prospech teplých svetlých - pomôžu vytvoriť priestor priestrannejším a vzdušnejším. A naopak, na južnej strane, kde je veľa prirodzeného svetla, si môžete vybrať chladnejšie odtiene.

Monochromatický dizajn v jasných farbách bude dobrou voľbou, na pozadí ktorej bude svetlý nábytok a doplnky vyzerať skvele. Z farebnej palety pre výzdobu miestnosti dvoch dievčat sú ideálne biele, ružové, fialové, krémové, zelené odtiene. Samostatné kontrasty možno vytvoriť pomocou žltej, fialovej, oranžovej farby.

Výber vnútorného štýlu

Deti pre dve dievčatá sú vynikajúcou oblasťou na realizáciu akýchkoľvek tvorivých nápadov. Veľa tematických a štylistických trendov sa tu bude nádherne zakoreniť. Dievčatko môže ozdobiť interiér podľa motívov rozprávok o Malej morskej víle, Snehulienka a zariadiť skutočný hrad princeznej. Základom sú najčastejšie ružové tóny, ktoré dopĺňajú tematické okruhyfotografie tapety, nábytok vo forme zámkov, vozíkov a iných relevantných atribútov.

Pri navrhovaní škôlky pre dve dievčatá sa môžete obrátiť na klasiku, ktorá v sebe spája rafinovaný komfort, starodávne tradície a pokoj. Klasický štýl je dobrý, pretože vám umožní ozdobiť izbu bez ohľadu na vek detí. Ľahké a teplé farby dekorácie, nábytok z masívu, krištáľové lustre, bohaté textílie - to všetko naplní miestnosť komfortom a hojnosťou.

Provence - ideálne pre romantické dievčenské komory. Nemôže to urobiť bez veľa malých kvetinových výtlačkov, ktoré sú prítomné vo svetlých povrchoch a textíliách. Mimoriadne zaujímavý je ľahký nábytok s výraznou drevenou textúrou a prvkami starnutia, ktoré vyjadrujú ducha francúzskeho provinčného života.

Na prvý pohľad sa škandinávsky štýl pre dievčatá môže zdať chladnejší a zdržanlivejší. Ale ak sa pozriete bližšie, môžete vidieť, ako sú bielo-sivé farby dizajnu obohatené o pohodlie domova vďaka veľkej prítomnosti drevených prvkov vo výzdobe a nábytku. Takéto dieťa bude vždy vyzerať svetlé a priestranné.

Minimalizmus môže byť tiež „napísaný“ v interiéri škôlky, najmä preto, že mnohé moderné dospievajúce dievčatá majú radi vyvážené prostredie bez väčších excesov. Miestnosť plná svetlých tónov, funkčné zariadenie a prakticky úplne bez dekorácií môže byť najlepším riešenímmalý byt.

Materiály dokončovacie

\ t

Ak je to možné, u detskej izby dávajte prednosť prírodným materiálom na konečnú úpravu. Použitím rôznych farieb a textúr môžete geometriu miestnosti nastaviť správnym smerom.

Pohlavie

Je lepšie položiť podlahu do detskej izby teplým materiálom, ako je doska, laminát alebo parkety. Ak je miestnosť malá, položte materiál diagonálne - táto technika bude vizuálne zväčšovať rovinu. Môžete ho navyše vybaviť vstavaným vykurovacím systémom. Špeciálny komfort poskytne mäkké rohože v spálni a na ihrisku.

Steny

Osobitná pozornosť sa venuje dizajnu stien, pretože ide o hlavné plátno, proti ktorému sa vytvorí ďalšia situácia. Najlepšia voľba tu bude tapeta, ktorá vám umožní vytvoriť ako obyčajný, tak farebný interiér. Pomocou vzorov a čiar, môžete nastaviť priestor - horizontálne pruhy budú vizuálne rozšíriť miestnosť, a tie vertikálne sa zdvihnú. V samostatných zónach môžete usporiadať akcentačné oblasti, prilepiť ich pomocou tematických fotografických tapiet.

Strop

Ako základ pre konštrukciu povrchu stropu vezmite sadrokartón. S ním môžete usporiadať dokonale rovný povrch alebo stupňovité konštrukcie, ktoré vám umožnia vybrať funkčné oblasti a nastaviť bodové osvetlenie. Strečové plátno, obzvlášť lesklé, bude vyzerať krásnedáva svetlo miestnosti a priestor. V závislosti od štýlu si môžete vybrať maľby s fotografickou tlačou, napríklad vo forme nebeskej modrej, motýľov, kvetov alebo abstraktných vzorov.

Nábytok do detskej izby

\ t

V detskej izbe pre dve dievčatá sa snažte používať každý meter štvorcový čo najhospodárnejšie. Zvážte možnosti transformácie lôžok a výsuvných stolov. Ako úložný systém si môžete vybrať úzky, ale vysoký šatník, samostatné modulárne prvky, ako aj vstavané zásuvky pod posteľami. Malé deti si môžu vyzdvihnúť celý komplex, ktorý zahŕňa miesta na spanie vo forme domov, skriniek.

Miesta na spanie

Pre dve dievčatá si môžete kúpiť poschodovú posteľ, ktorá pomôže ušetriť priestor v miestnosti alebo dve sady „podkrovia“, kde stoly a skrine budú zaberať na nižšej ploche. Usporiadanie lôžka závisí od geometrie detskej izby.

V štvorcovej miestnosti sú postele umiestnené pozdĺž dvoch protiľahlých stien alebo v vzdialenom rohu miestnosti. V obdĺžnikovej izbe môže byť inštalovaný "vlak" pozdĺž dlhej steny alebo kolmo na ňu. Zaujímavým riešením je usporiadanie vysokého pódia s rolovacími lôžkami. V tomto prípade je študijný priestor vybavený dvoma pódiami na pódiu a zvyšná časť miestnosti je vybavená herňou.

Ďalšou možnosťou, ktorá si zasluhuje pozornosť, sú lôžka, ktoré prostredníctvom zdvíhacieho \ tskrýva sa v skrini. Pomocou takéhoto nábytku budete počas dňa omnoho viac voľného miesta.

Pracovný priestor

Ak sú vaše malé dievčatá školačky, mali by ste sa obzvlášť starostlivo pristupovať k usporiadaniu územia, na ktorom sa budú angažovať. Najčastejšie sa usadzuje pri okne, kde je jasné denné svetlo. Môžete inštalovať pozdĺž parapetu dlhý stôl, na ktorom môžu dcéry súčasne ubytovať. Pravdepodobnejším a ekonomickejším riešením by mohlo byť zvýšenie plochy samotného parapetu.

V štvorcovej škôlke je okrem lôžok pozdĺž stien možné inštalovať stoly bližšie k oknu. V tomto prípade sa dievčatá nebudú rozptyľovať, sedia si navzájom počas vyučovania.

Beletria

Pre malé deti potrebujete dosť priestranné miesto pre hry, ktoré sa dajú organizovať kvôli nedostatku pracovného rohu. Položte teplý koberec, položte malý bungalov, dom alebo stan.

Dievčatá ako rôzne tematické hračky, ako napríklad kaderníčka so stolom a zrkadlom na líčenie, bábikovým domčekom alebo minikuchyňou. Nie je nutné inštalovať skrine na hračky, je jednoduchšie používať otvorené police alebo prútené koše alebo dekoratívne truhly, ktoré sú v súčasnej dobe populárne. Štítky označte špeciálnymi nálepkami, ktorými budú dievčatá sprevádzané, kde je sklad skladov hračiek, ktoré si ich na objednávku objednajú.

Pre detistaršie môže vybaviť športový kútik a dospievajúce dievčatá tu môžu inštalovať toaletný stolík, kde budú radi, keď budú prežiť.

Osvetlenie a dekorácia

Pre detskú škôlku je dôležité, aby sa v miestnosti prijímalo čo najviac prirodzeného svetla - slnečné lúče nielen zvyšujú náladu a zlepšujú imunitu, ale tiež robia atmosféru veselejšou. Silné objemné záclony zlikvidujte v prospech ľahkých tkanín, tylu. Môžete zavesiť na okná rolety, žalúzie, ktoré pomôžu chrániť miestnosť pred priamymi lúčmi v lete.

Samozrejme, musíte pracovať na umelom osvetlení. Dobré svetlo pri práci a na ihrisku je dôležité pre deti. Na stole musíte nainštalovať lampu, ktorá vytvorí príjemné prostredie pre cvičenie. Zvýraznite hraciu plochu s jasnými závesnými svetlami. Najlepšou voľbou pre centrálne osvetlenie budú reflektory rovnomerne rozložené po celej miestnosti. Okrem toho si môžete do postele nainštalovať posteľ.

Rôzne "dievčenské" doplnky pomôžu oživiť škôlky - mäkké hrušky, svetlé pohovky, vázy s kvetmi alebo pekný kvetináč, fotografie, plagáty s vašimi obľúbenými idolmi, ako aj ručne vyrábané výrobky vyrobené sami. Ak sú deti malé, môžete použiť svetlé vinylové samolepky na dekoráciu, ktoré sa s rastom detí ľahko zmenia.

Dizajn škôlky pre dve dievčatá - foto

Na záver, \ tPozývame vás na návštevu našej fotogalérie. Tu je mnoho príkladov z reálneho života, ktoré pomôžu vytvoriť skutočne vzrušujúci dizajn detskej izby pre dve dievčatá. Pozrite sa a buďte inšpirovaní!