Detský dizajn pre chlapca a dievča (75 fotografií)

Malé byty často neumožňujú pridelenie samostatného obytného priestoru pre každého člena rodiny a deti musia žiť v tej istej miestnosti. Otázka plánovania detí je oveľa komplikovanejšia, ak sú deti aj heterosexuáli s radikálne odlišnými záujmami. Ak chcete poskytnúť bratovi a sestre pohodlné ubytovanie v jednej miestnosti, snažte sa starostlivo premýšľať o budúcom dizajne, vyberte si vhodnú farbu a štýl, zoznámte sa s technikami zónovania, výberom dobrého nábytku a usporiadaním ihriska. Budeme hovoriť o tom všetkom v dnešnom článku!

Vyberte farbu

Prísť s farebnou schémou pre detského chlapca a dievča je možno najťažším momentom. Tu sú dve hlavné možnosti - neutrálna paleta alebo výber zón pomocou kontrastov.

Prvá možnosť zahŕňa návrh miestnosti v bielej, šedej, béžovej alebo zelenej farbe. Táto metóda je najpraktickejšia, pretože umožňuje umiestniť deti nielen rôznych pohlaví, ale aj veku. Okrem toho tu bude vhodný aj nábytok akejkoľvek kontrastnej farby.

Ak sa rozhodnete zdôrazniť rozdiel medzi záujmami dievčat a chlapcov podľa vlastností farebnej palety, vyberte si farby, ktoré sa vám nielen páčia, ale aj samotní obyvatelia miestnosti. Nie nevyhnutne to bude štandardné modré a červené a ružové tóny.

Pre dievčenské územie je možné vyzdvihnúť slnečné žlté, fialové, oranžové tóny. Mark boyish zone môže byť teraz módnysivé alebo hnedé farby. S touto konštrukciou je veľmi dôležité, aby tieto dve zóny boli navzájom kombinované, mali spojovacie prvky.

Dobrou možnosťou by boli posteľné textílie s tou istou potlačou, ale odlišná paleta alebo nábytok z tej istej kolekcie. Je možné prideliť jedno herné územie, ktoré mu vydalo neutrálne farby.

Územná časť detskej izby

Každý potrebuje osobný, aj keď malý priestor. Zatiaľ čo deti sú stále veľmi malé - spolu sa spolu v jednej otvorenej miestnosti, spolu hrajú a neboja ísť spať. S vekom, každý z nich má svoje vlastné záujmy a aktivity, takže budú oveľa pohodlnejšie, ak bude každý roh oddelený.

Miestnosť môžete zónovať pomocou stojana alebo skrinky a zároveň prijímať úložný systém. Niekedy používajú posuvné zásteny alebo dvere. V priestrannej škôlke si môžete postaviť sádrokartónovú stenu, ale len ak má každá malá miestnosť svoje vlastné okno. Najjednoduchšia možnosť - prístrešky okolo postele hrubej tkaniny alebo záclony.

Štýl pre detského chlapca a dievča

Ďalšou zložitou otázkou je výber štýlu, ktorý sa bude páčiť obom deťom. Tu si budete musieť vybrať niečo z neutrálnych smerov, pretože v jednom priestore bude ťažké spojiť tematické (napr. Kútik vodiča a hrad mladej princeznej).

Eko-štýl bude dobrou voľbou.ktoré priblížia deti prírodným podmienkam. Miestnosť bude vyzerať prirodzene a neštandardne - prítomnosť prírodných materiálov, prírodných zelených, nebeských a béžových tónov, obrázkov pozoruhodných predstaviteľov flóry a fauny, dokonca aj mladých umelcov, premení interiér na útulné obydlie.

Škôlka pre chlapcov a dievčatá môže byť navrhnutá v štýle Provence. Je pomerne ľahké preložiť do dizajnu: použitie prírodných a pastelových farbách dokončovacích materiálov (biela, olivová, ružová, fialová, béžová), rastlinné výtlačky, drevený, mierne starý nábytok, veľa textílií a vložiek.

Pre malú miestnosť si môžete vybrať minimalistický dizajn, kde svieži dekor dáva priestor pre funkčné nastavenie. To neznamená, že miestnosť sa stane chladnou a nudnou - svetlé akcenty v nábytku a textíliách výrazne oživia interiér. Svetlá monochromatická výzdoba stien zároveň urobí priestor malej detskej izby ľahšou a vzdušnejšou.

Pre klasický dizajn si môžete vybrať ľahké odtiene smotany alebo olivy. Kvalitný drevený nábytok, bohatý textilný dizajn, ako aj dekoratívne prvky ako luxusný luster a štukové lišty sú tu vhodné.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Pre škôlku si musíte vybrať viac praktických dokončovacích materiálov, ktoré sa nebojí častého čistenia. Táto otázka je najrelevantnejšia, ak sú v miestnosti predškoláci žijúci v miestnosti, ktorí radi zobrazujú svojekreativita je na stenách.

Paul

Je žiaduce vybaviť podlahu v škôlke vykurovacím systémom - malé deti radi hrajú na zemi a tínedžeri tu často chodia naboso. Ako kryt si vyberte laminát alebo parkety. Linoleum bude tiež fungovať, a je lepšie sa vzdať koberca, pretože bude hromadiť prach a znečistenie.

Steny

Steny v škôlke môžu byť pokryté tapetou. Dnes trh ponúka obrovský sortiment plátna, z ktorých si vyberiete umývateľné alebo na maľovanie. Pomocou obrázkov môžete ľahko nastaviť geometriu miestnosti.

Napríklad, ak je detská izba úzka a dlhá, prilepte veľké steny s tapetou v horizontálnom páse - vizuálne rozšíria roviny. Vertikálne vzory môžu vizuálne zvýšiť strop. Dobrým riešením pre stenu hracieho priestoru budú bridlicové plátna, na ktorých môžete kresliť pastelkami.

Strop

S pomocou sadrokartónových a napínacích tkanín môžete vytvoriť úplne unikátny dizajn povrchu stropu, ako aj priestor priestoru. Farba náteru by sa mala kombinovať s farbou miestnosti. Pomocou fotopapiera je možné ho vydať vo forme nebeského hladkého povrchu, ktorý sa dá doplniť skrytým osvetlením.

Nábytok pre detského chlapca a dievčatá

\ t

V prvom rade je potrebné poznamenať, že nábytok by nemal byť hrozbou pre vaše dieťa. Preferujem modely postelí, šatníkov a iných predmetov so zaoblenými rohmi, oktoré dieťa počas aktívnych hier neublíži. Vysoké zariadenie by malo byť bezpečne upevnené podlahovými a stenovými upevňovacími prvkami.

Posteľ

V miestnosti, kde je naraz umiestnených niekoľko zón, je lepšie inštalovať kompaktné alebo transformačné lôžka. Pre veľmi malých obyvateľov, vhodné lôžka pre rast, ktoré sú schopné zvýšiť plochu lôžka v priebehu rokov.

Deti, ktoré dosiahli školský vek, si určite užijú dvojúrovňový spací systém, ktorý zároveň ušetrí veľa miesta. Dobrou možnosťou by bola aj modulárna sada, ktorá obsahuje všetky potrebné položky pre dieťa. Môžete si vybrať dve takéto sady rôznych farieb - vytvoria harmonický vyvážený interiér.

Pre staršie deti odporúčame inštalovať systém, v ktorom môžu byť spiace lôžka ukryté v skrini alebo rozkladacích pohovkách pomocou zdvíhacieho mechanizmu. Môžete skryť postele v útrobách vysokého móla a otočiť schody do priestranných zásuviek na oblečenie a ďalšie doplnky.

Oblasť odbornej prípravy

Zvážte nákup dvoch súborov lôžkového podkrovného systému. Sú vhodné v tom, že priestor pod lôžkom je racionálne použitý na umiestnenie stola s bočnými stolíkmi a policami, ako aj skladovacie systémy vo forme šatníkovej skrine a zásuvkových stupňov. Inštaláciou takéhoto nábytku zanechávate zvyšok miestnosti, kde sa deti môžu hraťzapojiť sa do tvorivosti.

Študijná oblasť môže byť usporiadaná vo forme veľkého stola - dostatočne dlhého alebo širokého, kde deti môžu sedieť oproti sebe. Prvá možnosť je pohodlnejšia, pretože stôl môže byť inštalovaný pozdĺž okna alebo jednej zo stien. Zvážte možnosť a rohové prevedenie.

Hracia zóna

Je žiaduce položiť herňu s teplou podložkou, dať malý stolík so stoličkami na tvorivú prácu. Neprebytočný bude otvorený stojan na hračky alebo spoločný športový areál. Rozpoznajte teritórium hry s prihliadnutím na želania dieťaťa. Ak naozaj rád kreslí - vydá stenu s bridlicovou tapetou alebo nainštaluje kresliacu dosku. Pre predškolákov, tu umiestnite dekoratívnu chatu alebo stan, pretože deti majú naozaj rád všetky druhy kútov a zákutia.

Osvetlenie a dekorácia

Škôlka musí byť vybavená dostatočným množstvom svetla - jeden luster a prirodzené osvetlenie je nevyhnutné. Postarajte sa o dostupnosť osvetlenia na všetkých miestach. Minimálne v miestnosti by mali byť stolné lampy, závesné lampy alebo nočné lampy v čele postele, lampy nad hracím priestorom. Môžete vytvoriť krásne príjemné nočné osvetlenie s pomocou luminiscenčných fotografických tapiet, ktoré sa v priebehu dňa stanú skutočnou výzdobou interiéru.

Bez scenérie v detskom chlapci a dievčatku, ktoré sa nebudú riadiť - pomôžu personalizovať funkčné zóny, aby boli útulnejšie aštýlové. Na čelo postele môžete zavesiť farebné písmená, z ktorých budú zložené mená ich majiteľov a položiť na podlahu svetlé koberce s kontrastnými farbami. Malé deti budú určite ako farebné skrinky, zásuvky a police: vyzdvihnúť nábytok pre chlapca v modrých farbách, a pre dievča v červenej farbe. Takýto krok výrazne zjednoduší čistenie a obohatí miestnosť dekoráciami.

Zaveste každé dieťa na stenu drevenou doskou pre aplikácie, kresby a iné remeselné výrobky a naplňte police svojimi obľúbenými hračkami.

Návrh detskej izby pre chlapca a dievča - foto

Pri rozhodovaní o usporiadaní detskej izby pre chlapca a dievča zvážte osobné potreby a preferencie detí. Inšpirovať vás k vytvoreniu krásneho, útulného a príjemného prostredia pomôže fotogalérii, kde sme sa snažili zbierať najlepšie príklady dokončených projektov. Šťastné prezeranie!