Detské postieľky (60 fotografií): typy a typy, ako si vybrať

Plný spánok je nevyhnutným predpokladom správneho fyzického a psychického vývoja dieťaťa. Počas nočného odpočinku telo rastie a získava novú silu, zvyšuje sa možnosť vysokej koncentrácie na nové poznatky. Pohodlná posteľ - hlavná zložka pohodlného spánku. Preto by mala byť jej voľba braná veľmi zodpovedne, vzhľadom na všetky dôležité vlastnosti. Náš článok vám pomôže vyrovnať sa s touto náročnou úlohou.

Ako si vybrať detskú postieľku

Nábytok pre dieťa by mal byť nielen krásny a funkčný, ale aj plne zodpovedať jeho veku. Pri výbere detskej postieľky by ste mali venovať pozornosť základným kritériám. Zahŕňajú tieto charakteristiky:

1. Zložky šetrné k životnému prostrediu. Lôžko by malo byť vyrobené z čistého materiálu (jelša, javor, breza). Ak je to strom, potom je lepšie, aby bol 100% prirodzený, bez ďalších zložiek. Ak dávate prednosť brilantným povrchom, určite by ste mali objasniť, s ktorým lakom alebo lakom bol vytvorený. Musíte mať istotu, že návrh neobsahuje toxický odpad, ktorý by mohol nepriaznivo ovplyvniť zdravie dieťaťa.

2. Výstavba. Závisí od montáže dna, vzdialenosti medzi lamelom a matracom, veľkosti a modelu samotného lôžka. Je potrebné zvoliť si dizajn individuálne s ohľadom na vek detí.

3. Praktickosť. Existujú typy detských postieľokZahŕňajú nielen miesto na spanie, ale aj vstavané police na hračky, prebaľovací pult a zásuvky na uskladnenie odevov. Je to veľmi funkčná možnosť pre ďalšie úspory v priestore a peniazoch.

4. Nedostatok traumatických prvkov. Akýkoľvek typ lôžka by mal vylúčiť hrubé povrchy, ostré rohy a iné nepotrebné výčnelky, ktoré by sa dieťa mohlo náhodne zraniť.

5. Estetický moment. Hlavným kritériom pre výber správnej postele je samozrejme pohodlie. Ale bude to skvelé, ak sa detský spánok krásne zmestí do celkového dizajnu miestnosti a poteší oči dieťaťa. Nedávajú prednosť príliš jasným kontrastom. Farba postele by mala byť v súlade s odtieňmi stien Taký pokojný dizajn pozitívne ovplyvní náladu vášho dieťaťa.

Druhy detských postieľok podľa veľkosti

\ t

Správne zvolené veľkosti lôžok predstavujú 90% úspechu. Existuje niekoľko základných typov. Miniatúrne postieľky veľkosti 90 × 45 sú ideálne pre bábätká od momentu ich narodenia až do veku šiestich mesiacov. Posteľ 120x65 je ideálnou a praktickou voľbou pre deti do 3 rokov a potom by ste sa mali pozrieť bližšie na štandardné veľkosti 140x70 alebo 160x70. Tiež nezabudnite na úrovni dna. Jeho výška nesmie presiahnuť 1 m.

Jednolôžková pohodlná posteľ s rozmermi 90x200 bude dobre dopĺňať miestnosť rastúceho dieťaťa vo veku od 6 do 9 rokov. Ďalšiu neobvyklú a racionálnu možnosť možno nazvať transformačným lôžkom, ktoré bude rásť s deťmi. jehonávrh umožňuje transformáciu v dôsledku rozloženia. To vám umožní mať istotu, že takéto lôžko môže skutočne trvať dlho.

Typy detských postieľok sú navrhnuté

.

Kolísky

Stali sa prvým lôžkom pre dieťa. Existujú dva hlavné typy: kolíska a posteľ. Prvá je fixovaná v normálnej postieľke a druhá je fixovaná pomocou špeciálnych stojanov. Rozlišujte aj štandardnú a multifunkčnú kolísku. Štandardná verzia bude plniť úlohu pohodlného miesta na spanie a multifunkčné zariadenie môže obsahovať prvok elektronickej nevoľnosti, zavesené vzdelávacie hračky, ako aj príjemné detské melódie.

Klasická posteľ

Jeden z najdôležitejších modelov. Má jednoduchý dizajn a je ideálny pre deti od narodenia do 3 rokov. V závislosti od veku a výšky dieťaťa je skvelá možnosť nastavenia dna. Tento typ postieľky môže byť ako kolíska, môže byť doplnený o kolesá a tiež vybavený prebaľovacím pultom alebo vhodnými zásuvkami na oblečenie alebo hračky.

Manege Bed

Ide o multifunkčnú možnosť, ktorá osloví rodičov aktívnych detí. Konštrukčné riešenie sa skladá z niekoľkých rôznych spodných polôh, ktoré môžu byťjednoduchú montáž kolísky. Výrazný rys - tenká sieťovina, ktorá je zdobená stenami postele. Nedostatok pevných materiálov a kompaktnosť vám umožní vziať si postieľku, dokonca aj výlet.

Hojdacie lôžko

Názov sám hovorí mnohými spôsobmi. Toto lôžko je schopné spustiť kyvadlový mechanizmus, ktorý sa hojdá len v posteli, takže nohy sú úplne nepohyblivé. Pre dodatočnú bezpečnosť existujú zámky. Pomáhajú vyhnúť sa nepredvídaným a neplánovaným húpaniam.

Tematická posteľ

Veľmi originálny prístup k vytvoreniu jasného lôžka. Vhodné pre deti od 3 rokov. Vzhľad postele sa môže podobať na hasičské auto, autobus, dom z obľúbenej karikatúry, alebo dokonca sladkosť. Takéto rozhodnutie bude mať pozitívny vplyv na rozvoj tvorivých schopností dieťaťa. S pomocou potrebných dekorácií sa miesto pre ostatné deti zmení na malú rozprávku.

Transformačné lôžko

Hlavným znakom je schopnosť lôžka premeniť sa v priebehu niekoľkých minút na iný objekt. Malá kolíska pre jednoročné dieťa sa môže zmeniť na jedno lôžko pre študenta. Medzi najobľúbenejšie modely patrí kombinácia postelí a skriniek, postelí a miest pre hry, postele a vnútornépódium s niekoľkými zásuvkami na oblečenie. Je veľmi praktický a štýlový.

Podkrovie

Tento typ nábytku možno pripísať multifunkčnému zariadeniu. Zaujímavý dizajn a originálny dizajn pomôžu prepojiť priestor na spanie a študijný priestor. Ideálnym príkladom je dvojpodlažná posteľ, ktorej spodná časť sa stáva pracovným stolom a horná je lôžko. Dobrá nezvyčajná možnosť pre deti od 6 rokov a pre malé izby, ktoré nemôžu byť zaplnené s množstvom ďalších položiek.