Designový apartmán v štýle Provence (68 fotografií)

Aj keď pôvodne bol francúzsky štýl využívaný predovšetkým v dedinských domoch, jeho krehké čaro častejšie vyhráva srdcia obyvateľov mesta. Romantický, rafinovaný, ale zároveň veľmi prirodzený bytový dizajn v štýle Provence sa javí ako skutočná oáza medzi sivými betónovými džungľami. Nápady a fotografie prezentované v tomto článku vám pomôžu odrážať roztomilé črty juhovýchodného Francúzska vo vašom domácom interiéri.

Charakteristika Provensálska

Farebná paleta Provenceje ľahká pastelová a trochu pripylennye jarno-letná maľba. Pozadie je takmer vždy biele s jemným krémovým, naružujúcim alebo modrastým nádychom. Často je kombinácia svetlošedá s levanduľou, olivovo zelená, piesok.

Textúryv tomto dizajnovom smere dominujú tie, ktoré sú prirodzené: vápno, vápno, svetlý smalt na drevených povrchoch, bavlnené a ľanové tkaniny, papierové tapety, veľa keramiky. Moderné materiály, ako je chrómovaný kov, plast, tónované sklo a akékoľvek lesklé povlaky, sú pre provinčné prostredie úplne cudzie.

Decorje hlavným bodom interiéru v štýle Provence. Môžu to byť celkom úžitkové veci - riady, uteráky, vešiaky, zrkadlá, posteľná bielizeň, vankúše, fotorámčeky a mnoho ďalších krásnych drobností, s ktorými sa byt stane skutočne pohodlným. Vyznačujú sa ľahkým dizajnom a jednoduchými dedinskými kresbami. Na položky častotam sú matné obrazy kvetov (levanduľa, ruže, poľné kytice), vtákov, historických hodín, bicyklov. Všade sa používajú aj čipkované detaily, začínajúc krajkovými závesmi a zakončenými ozdobnými nožičkami.

Štýl Provence v dizajne kuchyne

V kuchyni v štýle francúzskej provincie vládne atmosféra rustikálneho pokoja a neistoty. Je tvorená drevenými skrinkami natretými svetlou farbou, kaliko-záclonami, pastoračnými kresbami. Provence harmonicky dopĺňa spotrebiče a doplnky z retro kolekcií „a X X storočia“, extraktor vo forme obieleného komína, medených batérií, keramických tvaroviek. Veľmi vhodné v takejto kuchyni vyzerá okrúhly jedálenský stôl s elegantnými stoličkami okolo.

Na výzdobu kuchyne v štýle Provence sa používa bielenie alebo hladká farba na stenách a strope. Podlahu je možné položiť s doskou, žulou pod kamenným alebo matným obkladom z neutrálnych pieskovo-béžových odtieňov. Ak miestnosť nie je príliš nízka, strop je ozdobený lúčmi natretými bielou farbou.

Riad si zaslúži osobitnú pozornosť - nádherné súpravy s reliéfnymi hranami a kvetinovou maľbou sa musia chváliť na otvorených policiach skrine. Ideálnou spoločnosťou pre nich by boli poháre a fľaše, prútené košíky, zátišie zo zeleniny a ovocia, živé kytice a črepníkové rastliny zdobené technikou decoupage.

Obývacia izba Provence v štýle

Pokoj obývacej izbyProvence štýl umožňuje obyvateľom mestského bytu aspoň krátko ponoriť do nádhernej blaženosti francúzskej dediny. Ľahký dizajn je vhodný pre malé miestnosti, pričom zanecháva pocit sviežosti a priestrannosti. V záujme zachovania charakteristických znakov juhovýchodného Francúzska sa v interiéri odporúčajú jemné tóny. Pre pozadie je vhodná biela, krémová, svetlošedá, pastelovo modrá. Ale ako akcenty (čalúnenie, vankúše, záclony, dekor) si môžete vybrať sýtejšie farby. Dobrým riešením bude olivový, tyrkysový, slnečný žltý, broskyňa, lila.

Textúry zohrávajú významnú úlohu pri vytváraní „provinčného“ prostredia - mali by byť nudné a čo najprirodzenejšie. Popri monochromatických povrchoch sa odporúča použiť tlač charakteristických vlastností: môžu to byť papierové sprievodné tapety, ktorých farby majú niečo spoločné; dvojité záclony vydané rovnakým princípom; kvetinové pohovky čalúnenie a vankúše vhodné pre to.

Okrem krásneho nábytku sa interiér v obývacej izbe v štýle Provence nedá predstaviť bez nádherného interiéru. Letné krajiny, krásne rodinné fotografie a malé zrkadlá v zasnežených bielych rámoch, okrúhle nástenné hodiny, elektrický krb ohraničený omietkovým portálom, izbové rastliny a kvety vo vázach - to všetko naplní miestnosť jedinečným francúzskym šarmom. Vyžaduje si to aj dobré osvetlenie, vrátane stropného lustra s bielymi matnými odtieňmi, niekoľkých nástenných svietidiel a aspoň jednej stojacej lampy s klasickým tienidlom - preútulné čítanie v kľudných domácich večeroch.

Dizajnové spálne v štýle Provence

Úchvatná, jemná spálňa v štýle Provence je to, čo potrebujete pre dobrý spánok. Pastelové farby a prírodné materiály prispievajú k oveľa lepšiemu nočnému odpočinku, než je množstvo lesklého plastu, ktorý charakterizuje moderný dizajn. Dokonca aj nábytok v provinčnom interiéri vyzerá inak: jednoduchý drevený šatník so sklopnými dverami, doplnený o komodu a podstavce rovnakej svetlej farby, pevné lôžko s kované alebo vyrezávané čelo postele, možno niekoľko mäkkých stoličiek alebo stoličiek, pohovka noha postele, niekedy - stôl so zrkadlom pre ukazovanie krásy.

Vo francúzskom dizajne spálne sú vždy jednoduché farebné tapety a textílie. Steny môžu byť dokončené vo forme vzorovaných panelov na hladkom pozadí, je tu aj drevená čalúnená doska, natretá mäkkou farbou. Provence často používa prístrešky nad posteľou a svetelné závesy na oknách. Látky sú aplikované svetlo, bez lesku, hlavne z bavlny a ľanu. Posteľná bielizeň by tiež mala zodpovedať zvolenému smeru - je lepšie dávať prednosť monochromatickým súpravám neutrálnych tónov alebo drobných rastlinných výtlačkov. Všetky druhy ozdôb a čipiek budú vyzerať veľmi dobre.

Provence štýl v interiéri škôlky

\ t

Ak hovoríme o detskej izbe, potom Provence je ideálny pre dievčatá aprípadne samcov. A ak je v prvom prípade dovolené použiť viac dekorácie a svetlé farby kvetov a jar, potom sa v druhom prípade budete musieť obmedziť na mliečne-béžovú a olivovo modrú paletu a nahradiť farebné vzory obmedzeným pruhom alebo klietkou. Mimochodom, tapety s rôznymi výtlačkami, ale v jednom rozsahu môžu byť dobrým príkladom zónovania spoločenskej miestnosti pre heterosexuálne deti.

Veľkou výhodou dizajnu detí v štýle Provence je jeho jednoduchosť. Prírodné materiály - drevený nábytok, parkety, bavlnené tkaniny - vytvárajú príjemnú a prirodzenú atmosféru, v ktorej budú deti príjemné. Nie poslednú úlohu zohráva neha odtieňov, ktoré upokojujú nadmnožných predškolákov a vytvárajú v nich mierový, zdržanlivý charakter.

Kúpeľňový dizajn v štýle Provence

Vodné procedúry a relaxácia vo svetlom interiéri Provence je skutočným potešením. Tento dizajn kladie dôraz na čistotu bielej inštalácie a dodáva kúpeľni skutočný francúzsky šarm. Dim dlaždice s malým kvetinovým vzorom, ľahké skrinky, veľké zrkadlá, vintage kohútiky a rukoväte, množstvo svetla - to všetko je dokonale kombinované a vyzerá nezvyčajne malebne.

Samozrejme, tradičná kúpeľňa v provensálskom štýle je pomerne priestranná izba v súkromnom dome, takmer vždy so samostatným oknom, ale v podmienkach bytu by boli veľmi vhodné jemné prvky podobného dizajnu. PretožeObmedzená oblasť, s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť opustiť skriňu s sklopnými dverami a veľkým dekorom, ale vo všeobecnosti je ľahký dizajn ideálny aj pre najmenšie kúpeľne.

Interiér haly v provensálskom štýle

Typické pre pastelové farby Provence a jasné osvetlenie - čo je potrebné pre skromnú chodbu v byte. Biela drevená vešiak s háčikmi a stojanom na topánky bude skutočnou výzdobou chodby. Ak to priestor dovolí, je možná aj úzka šatníková skriňa a vstavané zrkadlo. Je vhodné vybaviť horný priestor pod medziposchodím doplnením police o výsuvné koše, zásuvky alebo uzamykateľné dvere.

Ako dekor môžete použiť krajinomaľby vo svetlých rámoch, vankúše na komore, prútené tácky. Na dokončenie sa hodí jednoduchá ľahká farba, tapeta, umelý kameň-pieskovec, obielené murivo alebo drevené obloženie stien. Podlaha je najlepšie vyrobená z porcelánovej kameniny alebo matných dlaždíc diskrétnych farieb.

Bytový dizajn v štýle Provence - foto

V našej fotogalérii nájdete ešte viac kreatívnych príkladov výzdoby izieb. Prezentované obrázky budú užitočné pre každého, kto chce, aby bol dizajn bytu v štýle Provence pohodlný a útulný pre všetkých členov rodiny. Použitie materiálov, foriem a textúr interiérov francúzskej provincie, ich pokojná romantikaMôžete ľahko obnoviť aj v centre metropoly, naplnenie bývania rustikálnym pokojom a pokojom.