Design štúdio apartmány v Chruščove (65 fotografií) \ t

Rekonštrukcia starého malého bytu v modernom štúdiu je možno jediným možným spôsobom, ako mierne zväčšiť priestor stiesnených izieb a dať elegantný vzhľad bývaniu. Ale, odstrániť oddiely, mnoho ľudí čelí celý zoznam problémov: ako si vybrať povrch, kde umiestniť nábytok, ako zóna priestor tak, aby bolo pohodlné pre všetkých členov rodiny? Na zodpovedanie týchto otázok a na rozvoj najúspešnejšieho dizajnu ateliérového apartmánu v Khrushchevi pomáhajte tento článok.

Re-vybavenie Chruščova v štúdiu: kde začať?

Rekonštrukcia bytu v sovietskej výškovej budove ukrýva mnoho úskalia: je potrebné získať právne povolenie na zničenie každej steny, a neschopnosť zmeniť umiestnenie komunikácie, a zákaz vybaviť obývacie izby pod technické miestnosti (kúpeľňa, kúpeľňa, kuchyňa) v horných poschodiach. Po prekonaní všetkých prekážok a oslobodení od zbytočných priečok by ste mali premýšľať o generálnej oprave celého obvodu budúceho štúdia.

Výmena vedenia.Aktualizácia elektrických vodičov je jednou z najdôležitejších fáz prípravy bývania na prevádzku. Po prvé, so zničením stien bývalej siete, vedúcej k lampám, zásuvkám a prepínačom, sa stáva nevhodným. Po druhé, v 50. - 60. rokoch minulého storočia bola kabeláž vypočítaná pre menšie záťaže, preto zahrnutie veľkého množstva moderných technológií môže viesť k skratu. Aby sa zabránilo smrteľným chybáminštalácia je lepšie zveriť skúsených profesionálov a všetky komponenty ku kúpe len tej najvyššej kvality - pretože hovoríme o požiarnej bezpečnosti bytu.

Výmena rúrok.Stav vodovodných a vykurovacích batérií v starých apartmánoch je vždy veľmi žiaduci. Bez inštalácie moderných systémov, nestojí za premýšľanie o dokončovacích prácach, inak úplne prvá nehoda zníži všetko úsilie na nulu. Nie je na škodu kontrolovať stav potrubia, kanalizácie a, ak je to možné, odstrániť akékoľvek nedostatky.

Otepľovanie.Nedostatočná hrúbka muriva v panelových výškových budovách vedie k významným tepelným stratám cez vonkajšie steny. Aby sa udržala pozitívna teplota v chladnom období, je potrebné povrch priľahlý k ulici čalúniť tepelne izolačným materiálom. Pri výbere je žiaduce zamerať sa na nízku cenu, ale na environmentálnu bezpečnosť a minimálnu hrúbku vrstvy s vysokou účinnosťou.

Zvuková izolácia.Vonkajšie zvuky zo susedov az ulice sú večným problémom v bytových domoch. To môže byť odstránená len so zvukovoizolačnými membránami, list alebo porézne materiály, ktoré plášť vnútornej strane miestnosti - steny, strop, a niekedy aj podlahy.

Dokončovacie práce

\ t

Po starostlivej príprave povrchov, vrátane renovácie a vyrovnania omietky, tmelu, tesniacich medzier a trhlín tesniacimi tmelmi, môžete pristúpiť k dekoratívnej úprave. Výber pokrytia je obmedzený na osobnépreferencií a finančných možností vlastníkov, ale stále existujú určité pravidlá.

Jednota štýlu.Otvorené plánovanie štúdia ponecháva všetok priestor viditeľný, takže je veľmi dôležité, aby bol čo najviac harmonický. Odporúča sa dodržať jeden smer v dizajne, výber doplnkových materiálov, foriem a textúr. Pozornosť pri dokončovaní vyžaduje kombináciu farieb - nemali by byť viac ako tri.

Vizuálna expanzia.Neprítomnosť priečok mierne zvyšuje zábery bývalého Chruščova, ale tento byt stále zostáva ďaleko od elitného bývania. Ak chcete, aby štúdio zaujalo slušnejší vzhľad, pomôžu vám metódy vizuálnej expanzie: hladké svetelné plochy, hlboké pohľadové tapety, veľké zrkadlá, výrazné zvislé čiary na zvýšenie stropov, minimalistický dizajn a správne osvetlenie.

Výber lokalít.Pomocou rôznych povrchových úprav je jednoduché zdôrazniť funkčnosť konkrétnej zóny. Napríklad, stena alebo výklenok v čele postele môže byť pokrytá tapetou v jemných farbách, obývacia izba môže byť zdobená svetlejšie dekoratívne omietky, v kuchyni môžete použiť imitáciu tehál alebo kameňa. Pokiaľ ide o podlahu, je lepšie, aby to bolo rovnaké všade okrem varnej zóny a chodby. Experimentovanie s dizajnom stropu tiež nestojí za to - v Chruščove to je zvyčajne nízke, takže to bude dosť dosť na to, aby mali jednoduchú farbu aj v bielej alebo svetlom napnutom plátne bez ďalších dekorácií.

Nábytok

\ t

Pri výbere nábytku pre štúdio v Chruščove by sa mali uprednostniť najjednoduchšie súbory. V malých miestnostiach návrhári radia inštalovať vysoké (až po strop) vstavané skrine so snehovo bielymi lesklými fasádami bez držadiel. Šatky a /alebo kuchynské súpravy tohto typu umožňujú efektívne využitie priestoru vertikálne a vizuálne zväčšiť miestnosť.

Obmedzené povrchy a nenápadné skrinky sú perfektným kulisou pre svetlé akcenty vo forme čalúneného nábytku a textilu. Napríklad, červená, oranžová alebo modrá pohovka oživí achromatické farby zvyšku interiéru, a ak je jeho čalúnenie vyrobené v základných farbách, potom farebné podložky, záclony a dekor pomôže vytvoriť sviatočnú atmosféru.

V kuchyni v štúdiu sa tradične používajú priame (lineárne) náhlavné súpravy, niekedy môžete nájsť možnosti s usporiadaním v tvare P alebo L. Barový pult funguje ako prepážka, ktorá slúži aj ako domáci mini bar, jedálenský stôl a prídavná pracovná doska. Ak malá kuchynka nemá dostatok miesta na chladničku, je na ňu vyčlenená špajza, spočiatku prítomná v takmer všetkých chruščovských domoch. V kombinácii s lodžiou sa tam nachádza časť náhlavnej súpravy alebo jednotlivé skrinky skrine.

Územie ateliéru v Chruščove

Nedostatok vnútorných stien v ateliéri, ktorý sa zmenil z Chruščova, môže spôsobiť nepríjemnosti, akbyt nežije jedna osoba, ale niekoľko. Napríklad pri inom režime spánku je potrebné uzavrieť svetlo a hluk prevládajúci v okolí a jediným riešením tohto problému je územné členenie.

Obrazovkyje najjednoduchší spôsob, ako rozdeliť priestor na spálňu a obývaciu izbu. Na to stačí upevniť silný strop na strope alebo na dvoch protiľahlých stenách a zavesiť závesy. Môžete tiež použiť mobilné návrhy, pohyblivé alebo posuvné textilné panely (ako japonské záclony).

Priečne stenyz matného alebo tónovaného skla (vrátane akrylátových), plastových, drevotrieskových dosiek alebo sadrokartónových dosiek sú pohodlným a štýlovým riešením pre štúdiovú zónu. S funkciou stien zaberajú oveľa menej miesta a ich moderný dizajn môže interiéru dodať elegantný a premyslený vzhľad.

Výklenky , ukryté medzi stenami, sú ideálne na zdobenie rohov na spanie. Jediný, kto má len zatvoriť zostávajúce dvere s hustou závesom alebo posuvnými dverami - a kompletná spálňa v miniatúre je pripravený. Ak to umožňuje záznam, môžete si nainštalovať šatníkovú skriňu pozdĺž jednej zo stien alebo okolo čela postele a na uloženie posteľnej bielizne a zimného oblečenia by ste mali zvýšiť úroveň podlahy o 50 - 70 cm tak, že pod ňou umiestnite priestranné pódium so zásuvkami.

Návrh ateliéru v Chruščove - foto

Početné príklady štúdiového dizajnu v Chruščove môžupozrite sa do fotogalérie na našich webových stránkach. Prezentované možnosti pomôžu určiť výber farieb, štýl, dokončovacie materiály a nábytok, ktorý bude aktualizovaný byt naozaj útulné a pohodlné. Experimentujte s dizajnom a výsledok vás príjemne prekvapí!

Video: Garsónka dvojizbového Chruščova