Design obývacia izba 18 m2: 50 svetlých nápadov

Obývacia izba 18 m2. - Spoločná možnosť v domoch sovietskych stavieb. To nie je najviac priestranný priestor, ale to je dosť dosť, aby sa všetky potrebné kusy nábytku, tam bude tiež miesto pre voľný pohyb. Dnes budeme hovoriť o tom, ako môžete ozdobiť miestnosť tohto typu a ukázať reálny príklad rôznych štýlov, rovnako ako farebné možnosti.

Výber interiéru

Voľba štýlu je kľúčovým krokom v dizajne obývačky. Po prvé, vytvoriť solídny obraz v prípade, že ostatné izby sú zariadené v určitom štýle. Po druhé, správne zvolený štýl môže vykonávať nielen dekoratívnu funkciu, ale je tiež výhodné zdôrazniť výhody alebo vyhladiť nevýhody miestnosti. Nižšie sú uvedené možnosti, ktoré sú vhodné pre návrh obývacej izby o rozlohe 18 m2.

Obývacia izba 18 m2. v modernom štýle

Moderný štýl dokonale zapadne do obývacej izby s takýmto priestorom. Hoci je bez pravidiel a noriem, takýto štýl znamená vytvorenie stručného, ​​funkčného interiéru, v ktorom dekor nezohráva „dekoračnú“ úlohu, ale sleduje celkom praktické ciele: vytvára pocit priestrannosti, čistoty a pohodlia.

Dôraz sa kladie na línie, tvary a roviny, čisté nenápadné farby a pohodlný nábytok. Namiesto dekoratívnej rozmanitosti - poriadok a dôraz na detail. Moderný štýl naďalej dokazuje, že aj malý priestor môže pojať všetkýchpotrebné pre život, ak sa starostlivo zaobchádza s každým prvkom.

Obývacia izba 18 m2. v klasickom štýle

Nepredpokladajte, že 18 "štvorcov" - je malá plocha, a mali by ste sa všetkými prostriedkami pokúsiť vizuálne rozšíriť priestor a vyhnúť sa akejkoľvek dekorácii. Pre takú obývaciu izbu a fit klasický štýl, to všetko závisí na vašich preferenciách alebo požiadavkách. Ak existuje túžba vytvoriť útulný, luxusný interiér s bohato zdobeným dreveným nábytkom a textilnými tapetami s kvetinovými vzormi - to je celkom realistický cieľ.

Venujte pozornosť modernejšiemu výkladu klasického štýlu a snažte sa zachovať rovnováhu v zložení interiéru, aby objekty nepreťažovali miestnosť, a tiež ponechali voľný priestor. Tradične, v strede obývacej izby tohto typu je stôl, okolo ktorého je umiestnená pohovka a stoličky, a po stranách je knižnica, krb alebo rastliny.

Sústreďte sa na detaily, zapíšte do vnútra obrazu alebo zrkadla v elegantnom ráme, stoly s vyrezávanými nohami a pohovku so saténovým čalúnením. Masívne záclony prinesú pocit pohodlia a luxusný luster bude dokonalým dokončovacím nádychom dizajnu.

Obývacia izba 18 m2. v štýle loftu

Samozrejme, štýl podkrovia miluje veľké otvorené priestory. Ale ak váš obývacia izba má vysoké stropy a existuje možnosť, ako sa zbaviť ďalších priečok, malá plocha nebude zasahovať. Okrem toho, toto je pomerne rozpočtové riešenie, kvôli nedostatku potrebynástenné dekorácie a nákup drahého nábytku.

Na steny sa odporúča ponechať holé murivo alebo betónovú dlažbu so zaujímavou textúrou. Biely strop s vyvedenými drôtmi a trámami zaplní miestnosť svetlom a slobodou a drevená podlaha s minimalistickým kobercom vás bude cítiť pohodlnejšie.

Je dôležité, aby okná boli vysoké, inak by nedostatok prirodzeného svetla vizuálne zmenšil obývaciu izbu a urobil ju tmavou. V strede, veľká kožená pohovka so skleneným konferenčným stolíkom bude vyzerať skvele, naproti tomu je plazmová obrazovka.

Pri usporiadaní podkrovia sa tradične používa "hrubý" nábytok s kovovým rámom a predmety moderného umenia. Zároveň si môžete kúpiť potrebné položky na blší trh alebo aukcie - vytvoriť autentický obraz.

Obývacia izba 18 m2. v štýle minimalizmu

Minimalizmus nie je nudný a prázdny priestor bez výzdoby. Je to harmónia, funkčnosť, ako aj priestor, ktorý nie je tak ľahké dosiahnuť s inými štýlmi. Laconic estetika - možno najlepšia voľba pre 18-metrovú obývaciu izbu a ľudí, ktorí milujú slobodu, čistotu a pokojnú atmosféru.

Minimalizmus znamená plynulé vedenia, vysoké stropy a matné povrchy. Pri výbere palety farieb by sa mali uprednostniť biele a béžové odtiene, zatiaľ čo tmavé by mali byť použité na zvýraznenie akcentov.

V minimalistickom dizajne sa používajú hlavne prírodné materiály: drevo,hladký cement, sklo, kov a zrkadlá. Napriek minimálnym konštrukčným riešeniam tu nie je dôraz na kvantitu, ale na kvalitu. Preto to nie je najviac rozpočtu možnosť opravy, ale veľmi efektívne.

Obývacia izba 18 m2. Provence štýl

Hoci Provence sa považuje za „francúzsku krajinu“, určite ju nemožno nazvať dedinou. Ide skôr o luxus napodobňujúci jednoduchosť. A napriek tomu je to veľmi útulný a slnečný štýl, ktorý je najvhodnejší pre dizajn malej obývacej izby s rozlohou 18 metrov štvorcových.

V Provence nie je miesto pre tmavé farby. Výhodné sú svetlé odtiene a prírodné materiály. Veľkou možnosťou sú biele omietnuté steny s malými „neopatrnými“ nepravidelnosťami, dreveným nábytkom, vzorovanými textíliami a mnohými rastlinami.

Vintage nábytok "starožitnosti", prírodné tkaniny a keramické výrobky budú vyzerať vhod. Zároveň je dôležité nájsť rovnováhu medzi takýmito autentickými detailmi a modernou technológiou.

Farebná paleta obývacej izby je 18 m2.

Ďalší krok v dizajne obývačky - rozhodnúť o farebnej schéme. Je lepšie stavať na štýle, ak je už vybraný. Ale aj v tomto prípade existujú univerzálne palety odtieňov, ktoré budú vyzerať priaznivo v malých miestnostiach.

Po prvé, na rozšírenie priestoru sa odporúča dať prednosť svetlým odtieňom: bielej, béžovej, šedej a modrej. Vytvárajú pocit čistoty a pohodlia, rovnako ako dokonale kombinované s inými farbami.

Po druhé,Pokúste sa vytvoriť akcenty s nábytkom a dekorom. Ak je miestnosť vyrobená v jasných farbách, tmavé objekty „oživia“ interiér bez toho, aby zmenšili jeho plochu.

Po tretie, dávajte pozor na umiestnenie bytu. Ak sú okná otočené na južnú stranu a slnko často „nahliadne“ do vašej obývačky, je lepšie zvoliť si studenú farebnú schému. A naopak - na kompenzáciu nedostatku slnka, zdobiť obývacia izba v teplých farbách.

Dokončenie 18-metrovej obývacej izby

Teraz zvážte dizajn obývacej izby 18 m2. detailne: ktoré farby sú lepšie na dokončenie podlahy, stien a stropu? To je základom interiéru, akýmsi „rámom“, ktorý je vyplnený charakteristickými prvkami.

Paul

Snáď najlepšou možnosťou, ktorá je vhodná pre interiér obývacej izby v akomkoľvek štýle, je laminát alebo linoleum, imitujúce prírodné drevo. Svetlé farby sú prioritou, ale ak zvolíte tmavú podlahu, uistite sa, že steny sú o niekoľko odtieňov svetlejšie.

Steny

Pri výbere dekorácie na stenu existuje veľa možností. Samozrejme, ak je to podkrovie štýl, potom murivo alebo betón bude vyzerať viac ako vhodné. Ak chcete zvýšiť nízke stropy, preferujte ľahké monochromatické steny alebo tapetu so zvislými pruhmi. Celkom svetlé a moderné bude vyzerať ako kombinácia monochromatických stien s fotografickými tapetami.

Strop

Strop v obývacej izbe je 18 m2. musí byť ľahší ako steny, inak to bude"Push" na obyvateľov bytu a zúžiť priestor. Najlepšie zo všetkých v každom interiéri bude vyzerať biely hladký strop. Ale napätie, kazeta, stojan a ďalšie možnosti - pritiahnu mimoriadnu pozornosť.

Dekor a textílie

\ t

S dekoráciou prišiel na to, teraz zvážiť možnosti pre "vyplnenie" 18-meter obývacia izba. Ak je vaším cieľom maximalizovať oblasť, vyhnite sa zbytočnému výzdobe. Hoci klasika a Provence naznačujú rôzne detaily v interiéri, ako sú vázy, maľby alebo sochy, ak je to možné, snažte sa obmedziť ich počet a ponechajte len svetlé objekty. Naopak, ak je obývacia izba vyzdobená v triezvych farbách, takéto nenápadné prvky, ako sú vankúše so vzorom, lustre neobvyklých tvarov alebo umelecké predmety, môžu diverzifikovať vzhľad miestnosti.

Zodpovedne pristupujte k výberu záclon, pretože vás nielen chránia pred zvedavými očami, ale môžu sa stať aj transformačným prvkom. Pre miestnosť s nízkymi stropmi, môžete nainštalovať stropnú rímsu a rozšíriť textílie sám na podlahu - to bude vizuálne zväčšiť steny.

Majitelia vysokých okien si môžu dovoliť francúzske alebo talianske závesy, najmä v klasickom interiéri. A pre štýl podkrovia, záclony nemusia byť vôbec potrebné, alebo môžu mať svetlú monofónnu textúru bez prílišného dekoru.

Ako zariadiť nábytok?

Usporiadanie nábytku závisí od tvaru miestnosti. Každý dizajnér bude hovoriť, že štvorcová obývacia izba je najlepšia voľba z miestapohľad na geometriu. Centrum zaujíma hlavnú skladbu nábytku, zatiaľ čo iné sú umiestnené pozdĺž stien. Ale v typických ruských apartmánoch sú obyčajnejšie obdĺžnikové interiéry. Tento typ si vyžaduje špeciálne zaobchádzanie a premyslené plánovanie.

Po prvé, neodporúča sa usporiadať nábytok pozdĺž dlhej steny. Mnohé sovietske apartmány sú zdobené podľa tohto princípu: pohovka a kreslá na jednej strane a televízor a skrine na druhej strane. Tým sa ďalej zdôrazní disproporcionalita miestnosti a vytvorí sa nezmyselný obraz.

Je lepšie rozdeliť priestor na viditeľné zóny: na jednej strane na pracovisku av centre - na hlavné zloženie. Môžete zónovať pozdĺž, naprieč alebo lokálne - oblasť je na to dosť.

Po druhé, v úzkej obývacej miestnosti s rozlohou 18 m2. je lepšie sa vyhnúť priamej symetrii - len zdôrazňuje pravouhlú geometriu. Napríklad umiestnite stoličky uhlopriečne alebo do interiéru vsuňte pohovku v tvare L.

Po tretie, nevytvárajte "chodby" v miestnosti. Tento efekt nastáva, keď je veľký nábytok umiestnený ďaleko od seba a medzi ním vytvára príliš veľa voľného miesta. Snažte sa, aby objekty neboli preťažené.

Osvetlenie v obývacej izbe 18 m2.

Mnohí ľudia nevenujú dostatočnú pozornosť osvetleniu a zastavujú na najtypickejšej verzii - luster v strede a možno lampu v rohu miestnosti. Správne a komplexné usporiadanie svetelných zdrojov sa však môže transformovať a vizuálne diverzifikovaťspace.

Napríklad v obývacej izbe s rozlohou 18 m2. s nízkym stropom, je lepšie opustiť masívne lustre a dávať prednosť niekoľkým spoločným zdrojom svetla umiestneným po obvode stropu.

Odporúča sa používať rôzne typy osvetlenia. Vhodné sú napríklad stojanové lampy alebo nástenné svietidlá. Majte však na pamäti, že umiestnenie televíznych prijímačov pred televízorom sa neodporúča, pretože sa na obrazovke premietne oslnenie.

V modernom interiéri sa často používa dekoratívne osvetlenie, ktoré nemá praktickú úlohu, ale pomáha diverzifikovať celkový vzhľad miestnosti. Toto riešenie je možné použiť pre maľby alebo police zapustené do steny.

Design obývacia izba 18 sq. M. - foto

Dúfame, že naše rady budú pre vás užitočné. Aby sme vás mohli inšpirovať k ešte zaujímavejším riešeniam, urobili sme výber fotografií z interiérov obývacích izieb o rozlohe 18 m2. Šťastné prezeranie!

Video: Obývacia izba 18 m² - interiérový dizajn