Design obývacia izba 17 m2. (+70 obrázkov)

Obývacia izba je tvárou majiteľov. Toto miesto je považované za ideálne miesto na slávnostné večere, stretnutia s blízkymi priateľmi, večerné sledovanie filmov a iné zaujímavé zábavy. Preto je mimoriadne dôležité pochopiť, že dizajn obývacej izby je 17 m2. by mali byť čo najpohodlnejšie a najpohodlnejšie. Určite by mal mať správny čas. Potom bude atmosféra nepochybne teplá, a čo je najdôležitejšie - nezabudnuteľné pre vás a vašu rodinu.

Výber interiéru

V modernom svete je veľmi ťažké predstaviť si bývanie, ktoré by nezodpovedalo žiadnemu štýlu interiéru. Medzi nimi sú tie, ktoré si zaslúžia nesmiernu popularitu pre vytvorenie elegantnej obývačky.

Obývacia izba 17 m2. v modernom štýle

Moderný štýl je dokonalým vyvážením praktickosti, pohodlia a originality. Takýto dizajn pomáha stelesniť tie najkreatívnejšie nápady, ktoré kombinujú nové technológie a staré tradície. Pop art, retro, moderné a minimalistické dokonale zapadnú do každej obývačky. Priestranná izba, ekologický nábytok, ľahké steny a krajinomaľby sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí oceňujú pokoj a stručnosť.

Obývacia izba 17 m2. v klasickom štýle

Takáto možnosť je skvelým riešením pre "gurmánov elegancie a demokracie". Je to klasický dizajnový štýl, ktorý poteší najviac majestátnych a slávnych osobností. Niet divu! Drevený nábytokkovové prvky vo výzdobe, neutrálne odtiene, renesančné maľby a samozrejme strieborné, medené alebo zlaté príveskové lustre.

Obývacia izba 17 m2. v etnickom štýle

Exotické + etnické motívy nenechajú ľahostajného žiadneho z hostí. Japonské, africké, mexické, egyptské štýly naplnia miestnosť originálom. Zvieracie výtlačky, mozaika hieroglyfov, tajomné masky a dizajnérsky nábytok vás môžu ponoriť do atmosféry primitívnych tradícií a starodávneho mysticizmu.

Obývacia izba 17 m2. v štýle minimalizmu

Názov označenia hovorí sám za seba. Stručnosť, jednoduchosť a jednoduchosť. Tento dizajn už vyhral Európu už dávno, kde, aj podľa deja filmu, môžeme oceniť popol alebo krémové odtiene bytových stien, jednoduché dekoratívne prvky, ako sú napríklad ovocné vázy, rodinné fotorámčeky, regály a konferenčné stolíky. Nedostatok detských detailov a priestranná izba - základ minimalizmu.

Obývacia izba 17 m2. barokový

Na rozdiel od milovníkov minimalizmu je tento štýl určený pre znalcov a milovníkov luxusu. Dekoratívne zlaté modelovanie, obrovské nástenné maľby, maľby v rámoch z kovu a drahých kameňov, benátska omietka a masívny nábytok s rezbami. Vyzerá to, že tento dizajn obývačky je naozaj fascinujúci a drahý!

Farebná paleta obývacej izby je 17 m2.

Správny a kompetentný výber farieb pre interiér je prvý aZákladné pravidlo, ktoré by sa malo striktne dodržiavať pri vytváraní harmonického bývania. Kombinácia farieb môže tiež zázraky pracovať s miestnosťou.

Biela obývacia izba

Svetlé tóny dokonale zapadnú do takmer každého dizajnu. Vyzerajú však obzvlášť krásne v kombinácii s klasickými, modernými a vintage štýlmi.

Červená obývacia izba

Jasne červená je ideálna na použitie v minimálnej alebo rovnakej kombinácii s teplejším tieňom. Napríklad so sivou alebo béžovou farbou. Pohľad bude určite výrazný a inšpirujúci.

Ekologické bývanie

Takáto obývacia izba sa stane skutočným miestom zábavy, pokoja a rodinných stretnutí. Koniec koncov, staroveké učenie Feng Shui považuje túto farbu za farbu čistej energie, mieru a inšpirácie. Okrem toho, teplo tónu vizuálne rozširuje oblasť.

Žltý život

17-metrová obývacia izba v žltých odtieňoch bude vyzerať kreatívne a útulne v kombinácii s bielou farbou, jednoduchými dekoráciami a mäkkým nábytkom. Najmä s mäkkými stoličkami.

Sivý život

Prísnejšia a konzervatívnejšia možnosť. Ale ak je to žiaduce, môže byť ľahko riediť obrazy, dekorácie na stenu, kvety. Potom bude miestnosť praktická a pohodlná pre podnikateľov aj kreatívnych ľudí.

Dekorácia obývacej izby 17 metrov

Zdobenie miestnosti je dôležitým zvýraznením.interiér, bez ktorého nie je možné robiť, a dostať sa ku konečnému dokončeniu obývačky. Táto oblasť má svoje vlastné módne trendy a kombinácie.

Paul

Bez ohľadu na dizajn miestnosti by ste si mali vybrať vysokokvalitnú a trvanlivú podlahu, ktorá bude slúžiť mnoho rokov a ušetrí vám zbytočné problémy. Existuje niekoľko zaujímavých a obľúbených možností:

Parkety.Brezové, dubové a iné stromy vo forme prútených dosiek alebo štvorcov sa tradične a luxusne javia už mnoho rokov.

Koberec.Nádherná voľba nielen pre estetiku, ale aj pre rodiny s deťmi. Zloženie a pevnosť hypoalergénneho materiálu - ideálne riešenie.

Laminát.Nielen atraktívny svojou vonkajšou rozmanitosťou, ale aj cenovou politikou, ako aj jednoduchosťou starostlivosti. Nikdy nezmení svoju farbu, nezmizne a ľahko sa obnoví.

Steny

Existujú základné materiály na povrchovú úpravu stien. Medzi nimi:

Tapeta.Neobmedzený počet farieb, odtieňov. 3D technológia, kvetinové motívy, tapeta. Moderná voľba nie je obmedzená ničím okrem vašich osobných preferencií a želaní. Tapeta je win-win pre obývacia izba 17 m2.

Prírodné materiály na dekoráciu.Komplexnejší prístup, ale pocit lesku a harmónie s prírodou priamo vo vašej domácnosti nemožno prirovnať k ničomu.

Farba.Umožňuje vám stelesniť akúkoľvek fantáziu. Monotónne alebo graffiti, saturácia alebo neutralita.Skvelá voľba pre individualistov.

Strop

Stropné dekorácie by mali byť atraktívne, schopné priťahovať oko a zároveň nie nepríjemné.

Stretch strop.Táto slávna stavba je rozdelená na textil a vinyl. Vinylové stropy ladia s modernými a klasickými a textilnými stropmi - s inými možnosťami. Vďaka špeciálnej montáži na hliníkové (najčastejšie) profily sú strečové stropy veľmi spoľahlivé a trvanlivé. Fotografická tlač alebo osvetlenie dodá interiéru obývacej izby „špeciálnu chuť“.

Strop zo sadrokartónových dosiek.Nádherná príležitosť vyrovnať povrch a obohatiť obývaciu izbu o 17 m2. originálne kresby, kvety, svetlo. Stojí za to vedieť, že tento konkrétny typ povrchovej úpravy má vysokú kvalitu zvukovej izolácie, čo je dôležité.

Kombinované stropy.Toto je najčastejšie úžasná kombinácia lesku, textilu a spájania rôznych tvarov.

Tipy na výber dekorácie

Decor dokáže transformovať každú miestnosť. S ním môžete oživiť starý kútik, naplniť ho teplom a inšpirovať domácnosť. Uvádzame niekoľko užitočných tipov pre návrh transformácie obývacej izby s rozlohou 17 m²:

- Svetlé farby závesov vizuálne rozširujú miestnosť;
- Mäkké šluky rozriedia príliš prísnu atmosféru;
- Obrázky s kvetmi dodajú múrom sviežosť;
- Výzdoba stola vo forme sviečok dodá pohodlie;
- Ak je v obývacej izbe niekoľko kobercov, mali by byťvyrobené v rovnakom štýle;
- Vinylové disky pomôžu ľahko vytvoriť "retro" štýl;
- Koberce rozšíria miestnosť.

Nábytok do obývacej izby 17 m2.

K výberu nábytku pre obývaciu izbu by sa nemalo pristupovať menej zodpovedne ako k výberu iných častí. Koniec koncov, je zodpovedná nielen za vzhľad miestnosti, ale aj za pohodlie hostí.

Ak dodržiavate minimalizmus, potom dávajte pozor na sklenené konferenčné stolíky a pohovky s mechanizmom „Pantograph“. V prípade klasiky stojí za to pozrieť sa na stenu knihy a pohovky Eurobooks. Jedným zo skutočných a moderných riešení bude výber modulárneho nábytku. Sklopné police chladne nahrádzajú bočnice.

Ako zariadiť nábytok?

Na tento účel postupujte podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel:

- Niekoľko tónov nábytku (napr. 2 kreslá alebo 2 pohovky, ak sú umiestnené vedľa seba) ľahko upravujú geometriu plochy;
- Pri nízkych stropoch by ste nemali klásť vysoké skrinky;
- Koberce pomôžu podmienečne rozdeliť veľkú obývaciu izbu s iným nábytkom na dve časti;
- Malé stoly vyzerajú lepšie vedľa mäkkých pohoviek a oblátok ako u klasických pohoviek;
- Nástenné police ideálne zavesené paralelne s oknom.

Osvetlenie

Bez osvetlenia obývačky nie je možné plne oceniť jej krásu. Aby bola miestnosť naozaj svetlá, multifunkčná a veľkolepá - mali by ste vedieťhlavné detaily pri výbere osvetlenia. Tu sú niektoré z nich:

1. Aby sa zabezpečila jednotnosť, musí byť v strede umiestnené svetlo.

2. Ak lustre nestačí na to, aby sa vyrovnal s jeho úlohami - musíte po obvode stropu nainštalovať dodatočné osvetlenie.

3. Príliš veľké lustre spôsobia, že obývacia izba bude úzka. Preto je lepšie dodržiavať pravidlo pomeru veľkosti miestnosti a svetelných zdrojov.

4. Podlahové osvetlenie - kreatívne riešenie z hľadiska estetiky a osvetlenia.

5. LED pásik na streche stropu ticho nahradí dodatočné nástenné svietidlá a dekoratívne osvetlenie.

Obývacia izba 17 m2. - foto

Aby ste mohli začať s vytváraním obývacej izby o rozlohe 17 m2. Váš sen - vytvorili sme nádhernú fotogalériu, ktorá prinesie nové nápady a inšpiráciu. Šťastné prezeranie!

Video: Obývacia izba 17 m² - interiérový dizajn