Dekoratívny kameň v interiéri kuchyne (58 fotografií) \ t

Moderný dizajn ponúka stovky možností na dokončenie priestoru, aj keď mnohí uprednostňujú tradičnú, ale časom overenú tapetu alebo bežnú maľbu. Avšak iné materiály majú jedinečnú estetiku a vlastnosti, ktoré menia každú miestnosť - stačí vedieť, ako ich používať. Dnes budeme hovoriť o vlastnostiach dekoratívneho kameňa v interiéri kuchyne, ako aj o širokých možnostiach jej použitia!

Hlavné znaky

Dekoratívny kameň láka svojou živou textúrou, objemom a prirodzeným, dokonca „divokým“ vzhľadom, ktorý slúži nielen ako dekorácia v interiéri, ale vytvára obraz a vytvára náladu. Využitie ako vnútorná povrchová úprava si vyžaduje zodpovedný prístup k dizajnu celého priestoru - to nie je neutrálne pozadie, ako napríklad natretá biela stena, ale silné umelecké riešenie.

Takýto povlak vyhovuje mnohým štýlom a dokonale sa hodí aj do kuchyne vidieckeho domu alebo bytu. Vyzerá to veľmi organicky vo vnútrozemí krajiny, prináša akýsi rustikálny šarm a pohodlie, ale moderné štýly sa tiež obracajú na prírodné (alebo imitujúce) materiály. V tejto veci je potrebné spoliehať sa na celkový dizajn kuchyne.

Napríklad kamenné obklady sú kombinované s drevom a inými prírodnými povrchmi. Farebná schéma je tiež lepšie „požičať si“ od prírody: biela, piesková, hnedá, čierna, sivé odtiene, menej často - modrá,zelenej alebo vínovej. Jasnejšie kombinácie však „nepreniknú“ s prísnym charakterom kameňa. Dokonca aj v lesklej futuristickej kuchyni si môžete vybrať povrch požadovanej textúry, výhoda tohto materiálu je prezentovaná v širokom rozsahu.

Typy kameňa

V závislosti od pôvodu existujú dve hlavné skupiny dekoratívneho kameňa: umelé a prírodné, ktoré sa líšia zložením.

Prírodný dekoratívny kameň

\ t

Ako už názov napovedá, prírodný kameň sa vytvára prírodou a prispôsobený na stavebné práce ľudskými rukami. Znalci všetkého prirodzeného povedia, že takýto materiál vyžaruje energiu, má pozitívny vplyv na zdravie a má tiež skutočnú živú textúru, ktorá vám umožní vytvoriť jedinečný dizajn - dizajn jedného kameňa sa nikdy neopakuje.

Táto skupina zahŕňa bridlicu s jej prísnym oslobodením; riečny kameň, zachovanie jeho prirodzenej podoby, dokonca aj v interiéri; pieskovec, ktorý miluje teplý piesčitý odtieň; luxusný žula, ušľachtilý mramor a iné. Hlavným dôvodom, prečo sa v každej domácnosti nevyskytuje prírodný náter, sú vysoké náklady.

Umelý dekoratívny kameň

\ t

Umelé dekoratívne kamene, ktoré sú lacným analógom prírodných materiálov, úspešne úspešne napodobňujú svoju textúru a zároveň sú odolnejšie voči vplyvom prostredia. Majú prospech z rôznych farieb a fariebuniverzálnosť, pretože sú vhodné na čelenie ktorejkoľvek časti kuchyne - oblúky alebo zásteru.

Napriek svojmu pôvodu sa umelý trávnik považuje za úplne ekologický. Napríklad konglomeráty pozostávajú zo žuly, mramoru a tiež ďalších látok, ako je kremenný piesok alebo vápenec, ktoré dodávajú materiálu zvýšenú pevnosť. Porcelánová kamenina, vrátane ílu, spar a minerálov, má nezvyčajný dizajn, ktorý vyzerá skôr ako jemné dlaždice.

Výber vašej ideálnej možnosti, mali by ste sa zamerať nielen na rozpočet opravy, ale aj na požadovaný vzhľad a miesto dokončenia.

Silné a slabé stránky

Na zhrnutie informácií o dekoratívnom kameni zvážte dôvodnosť takéhoto rozhodnutia.

1. Bez ohľadu na to, aký typ vyberiete, kamenný obklad sa stane štýlovou výzdobou interiéru a tiež vám umožní skryť nedokonalosti povrchu steny. Vďaka širokému sortimentu sa zmestí do mnohých štýlov a zmení sa na ich harmonické pokračovanie.

2. Mnohé druhy sú skvelé pre potreby kuchyne. Okrem toho sa ľahko ošetrujú: stačí odstrániť vlhkú handričku, aby ste odstránili tukové kvapky, postriekanie alebo sadze.

3. Životnosť takejto povrchovej úpravy je viac ako desať rokov, a preto sa ani mramorové povrchy nezdajú byť tak nákladnou investíciou, nehovoriac o lacných umelých náprotivkoch.

4. Dekoratívny kameň sa ideálne hodí do vnútra kuchyne vďaka inej kvalite - šetrnosti k životnému prostrediu, ktoránenahraditeľné v mieste prípravy jedla.

V porovnaní s výhodami nie je toľko nevýhod, ale skôr sa týkajú jednotlivých druhov materiálov. Po zvážení všetky výhody a nevýhody, môžete nájsť skvelú možnosť.

Kuchynská zástera z kameňa

\ t

Táto kuchynská časť kladie špeciálne požiadavky na povrchovú úpravu, takže niekedy je dosť ťažké vybrať správny materiál. Tu, vzhľadom na blízkosť pracovnej oblasti, je zvýšená vlhkosť, vysoká teplota a úroveň kontaminácie kvapkami tuku alebo potravín, ktoré nie všetky druhy dekoratívneho kameňa zvládne.

Porcelánová dlažba je napriek svojmu atraktívnemu vzhľadu citlivá na čistiace prostriedky, preto je odstránenie nečistôt z jej povrchu dosť problematické. Mramor sa tiež neodporúča používať na čelenie zástery, ale konglomeráty, ktoré môže odborník odlíšiť od prirodzeného „kolegu“, môžu byť vysoko trvanlivé a ľahko udržiavateľné.

Akrylový kameň, iný druh umelého, neabsorbuje vlhkosť, nie je deformovaný mechanickým alebo fyzikálnym nárazom, ako sú výrobky z kremeňa. Sadrové výrobky, ktoré sa podobajú pieskovisku a ľahko sa vyrábajú samostatne, sa nelíšia v odolnosti voči vlhkosti, ale tento problém možno vyriešiť zakrytím ochranným lakom.

Ťažkosti pri výbere zástery môžu vzniknúť, ak sa kameň používa na ozdobu iných kuchynských prvkov. Faktom je, že návrhári neodporúčajú kombinovanieniekoľko druhov v rovnakom priestore, takže tento moment musí byť vopred premyslený.

Kuchynská zástera môže byť jedinou „kamennou“ konštrukciou v interiéri, čím sa stáva kompozitným centrom. Ak má materiál hladký povrch, môže byť kombinovaný so stolom. Takéto riešenie bude vyhovovať mnohým štýlom, či už ide o Provence, Country, Classic alebo Minimalism.

Kamenná múr v interiéri kuchyne

Pri obkladaní stien je výber surovín obmedzený iba dekoratívnymi prvkami a samozrejme rozpočtom. Časť kuchyne, ktorá nie je umiestnená v tesnej blízkosti pracovného priestoru, je dosť nenáročná a zároveň vytvára celkový dojem z miestnosti.

Bez ohľadu na to, aká krásna je štruktúra kameňa, neodporúča sa používať na všetkých stenách - táto dekorácia sa často kombinuje s inými typmi, ktoré majú hladký povrch a neutrálne farby: obyčajná tapeta, maľba alebo dekoračná omietka. To vám umožní vyvážiť hlavný materiál, ako aj zmierniť pocit "kamennej pevnosti".

Toto riešenie môže byť použité na zónovanie, zdobenie steny vedľa jedálenského stola, alebo vytváranie akcentov - rohy zdobené kameňom vyzerajú veľmi pôsobivo.

Je lepšie, ak je kuchyňa vybavená priestrannosťou, dobre osvetlená slnečným svetlom. Ale pre malé miestnosti, budete musieť buď opustiť dekoratívne kameň, alebo vyzdvihnúť menej textúrované a ľahšie možnosť. pieskovecNielenže má teplú pieskovú farbu, ale pomocou horizontálneho reliéfu opticky rozširuje miestnosť.

Oblúky a kamenné dvere v kuchyni

S pomocou kameňa, môžete dokonca vyzdobiť vchod do kuchyne - to nie je len originálne riešenie, ale aj praktická možnosť, ktorá môže trvať mnoho rokov. V prípade dverí, ktoré sú pri zatvorených dverách často vystavené mechanickému namáhaniu, pevnosť materiálu významne predlžuje životnosť. Chráni štruktúru pred opotrebovaním, pretože tapeta a iné typy povrchových úprav sa časom stávajú neestetickými.

Ak by ste chceli oblúk vylepšiť prírodným kameňom, potom sa neponáhľajte začať kupovať. Faktom je, že pre jeho inštaláciu budete potrebovať nielen špeciálne drahé zmesi, ale aj určité stavebné zručnosti. Pre nich je ťažké preplývať ohyby a ťažko dosiahnuteľné miesta - bez pomoci profesionálov tu nie je možné, cena, za ktorú je potrebné pripočítať celkové náklady na materiál.

Umelé náprotivky sú viac kujné, dostatočne svetlé a trvanlivé a široká škála farieb pomôže prispôsobiť otvor pre dizajn kuchyne: svetlé odtiene na rozšírenie chodby, tmavé na vytvorenie jemných obrysov.

Toto riešenie dokonale zapadá do minimalistického štýlu alebo krajiny a mení vchod na samostatný prvok dekoru.

Dekoratívny kameň v interiéri kuchyne - foto

Ak otechnické vlastnosti dekoratívneho kameňa možno čítať, potom estetické vlastnosti musia byť videné na vlastné oči. V tomto výbere fotografií sme sa snažili ilustrovať rozmanitosť textúr, farieb a riešení, ktoré budú dokonalým doplnkom dizajnu vašej kuchyne. Šťastné prezeranie!

Video: Dekoratívna dekorácia kamennej steny v kuchyni

\ t