Curbstone pod umývadlom v kúpeľni (80 fotografií)

Pred niekoľkými desiatkami rokov, dizajn kúpeľne nemal veľký význam. Spravidla mali izby štandardný inštalatérsky, typický povrch, ktorý sa nedá povedať o moderných interiéroch. K dnešnému dňu, okrem vodovodných doplnkov, veľká pozornosť je venovaná výberu nábytku, medzi ktorými skrinka pod umývadlom hrá dôležitú úlohu. Je schopný vykonávať rôzne funkcie a zároveň slúži ako štýlový doplnok dizajnu. V našom článku sa budeme zaoberať vlastnosťami a typmi podstavcov pod umývadlom, ako aj jemnosťou podľa vlastného výberu.

Prečo potrebujem skrinku pod drezom

Skriňa pod umývadlom je okamžite priradených niekoľko funkcií. Jeho hlavným účelom je slúžiť ako kompaktný sklad pre rôzne kozmetické, hygienické alebo čistiace prostriedky. V závislosti od rozmerov sa nočný stolík dá použiť aj na uloženie uterákov, županov alebo špinavej bielizne určenej na pranie. Existujú rôzne výplňové systémy vo forme políc, zásuviek, kovových sietí, ale podrobnejšie o tom budeme diskutovať v ďalšom článku. Okrem skladovania, nočný stolík pod kúpeľňou umývadlo pomáha úspešne skryť všetky prosté komunikácie, ktoré môžu zničiť akýkoľvek interiér. Niekedy sa stáva akýmsi displejom, ktorý sa skrýva vo svojich hĺbkach práčka, ktorá je často ťažké nájsť miesto v malom byte. A nakoniec, vkusne vybraný nábytok môže byť skvelou výzdobou interiéru.

Aké materiály sa používajú pre kúpeľňové skrinky

Výroba kúpeľňového nábytku každoročne rozširuje svoju ponuku vďaka výberu nových materiálov. Hlavná surovina na výrobu nočných stolíkov môže slúžiť ako prírodné drevo, drevotrieskové dosky, sklo, plasty a kovy.

Pri výbere nočného stolíka by ste si mali byť vedomí špeciálnych podmienok v kúpeľni, kde prevládajú podmienky vysokej vlhkosti, takže prírodné drevo tu nebude zakorenené. Napriek tomu, že výrobca spracúva nábytok so špeciálnymi vodoodpudivými impregnáciami a aplikuje ochranné vrstvy, nábytok z masívu nebude trvať dostatočne dlho, pokiaľ miestnosť nie je vybavená veľkými rozmermi a vynikajúcou ventiláciou. Výhodou je samozrejme luxusný štýlový vzhľad, ktorý dokonale zapadne do klasických a rustikálnych interiérov. Prvky tkania z ratanu sú teraz populárne - fasády, zásuvky, koše.

MDF dosky sa oveľa častejšie používajú ako základ pre výrobu kúpeľňového nábytku, pretože materiál sa vyznačuje nízkymi nákladmi, ale väčšou odolnosťou voči vonkajším vplyvom. Nočný stolík pod umývadlom môže mať vrchný povlak vo forme fasádnej farby alebo laminovacej fólie.

Sklo odolné voči otrasom v súčasnosti nadobúda mimoriadnu obľubu, z ktorej sa vyrábajú rôzne prvky nábytku vrátane nábytku. Sklenené výrobky majú rozsiahlu farebnú paletu a bohatý dekor. Najvyšší dopyt je matný.sklo, najmä v tandeme s chrómovým kovom. Taký nočný stolík v kúpeľni môže byť skvelým doplnkom do interiéru v modernom štýle. Najnovší vývoj dizajnu je úžasné sklárske akvárium so vstavaným drezom. Nemožno ho nazvať multifunkčným nábytkom, ale plní svoje poslanie byť originálnym dekorom 100%.

Kov v dizajne nočných stolíkov sa nenachádza len ako hliník alebo nehrdzavejúca oceľ, z ktorej je zhotovený rám alebo vložka. V rustikálnom a vintage dizajne nájdete vynikajúce kované nočné stolíky v kúpeľni. Sú ľahké a elegantné a obzvlášť krásne vyzerajú v kombinácii s rovnakými kovanými podperami pre misu kúpeľne.

Pri výrobe nočných stolíkov sa často vyskytujú rôzne kombinácie materiálov: kovový rám možno kombinovať s MDF alebo ratanovými prútenými čelami, drevená základňa nočného stolíka sa výborne kombinuje s kovaným rámom atď.

Druhy a usporiadania

\ t

Voľba skrine pod umývadlom by mala venovať hlavnú pozornosť jej konštrukčným prvkom. Umývadlo je umiestnené v modeloch v rôznych smeroch vzhľadom na dosku stola. Teraz, misky, ktoré sú nainštalované na pultu získavajú popularitu - majú skôr štýlový vzhľad, ale získanie takejto konštrukcie, musíte byť pripravení na každodenné čistenie.

Keď je umývadlo nainštalované, môžete si pre nás vybrať dlhodobo známu možnosťpriamo na pracovnú dosku. Tu sú dve možnosti: boky umývadla môžu byť "utopené" v pultu, tvoriť s ním jednu štruktúru, alebo byť umiestnené nad ňou. Kúpeľňové skrinky pod umývadlom sa líšia spôsobom inštalácie, z ktorých každá má svoje vlastné charakteristiky.

Podlahové umývadlo

\ t

Hlavnou výhodou stojanov na sokle je schopnosť odolať veľkej hmotnosti a jednoduchosti montáže. Je dosť priestranná, ale zároveň „kradne“ veľa podlahovej plochy, čo sťažuje pohyb. Ďalšou nevýhodou je hustota kontaktu s podlahou, takže materiál spodnej časti konštrukcie bude často vlhký a produkt nebude trvať tak dlho, ako by sme chceli.

Skriňa pod umývadlom

\ t

Konštrukcie modelov tohto typu predpokladajú upevnenie na stenu a nemajú podlahové podpery. V kúpeľni vyzerajú moderne, ľahko a vzdušne, vizuálne zväčšujú priestor. Bez zaťaženia podlahovej plochy umožňuje nástenná jednotka jednoduché čistenie a voľný pohyb. Je dobre vetraná zo všetkých strán a menej náchylná na negatívne účinky vlhkosti. Nevýhodou je obtiažnosť inštalácie - stena, na ktorú bude konštrukcia pripevnená, musí byť dostatočne pevná a na ňu nebudete inštalovať ťažké umývadlo (napríklad z umelého kameňa).

Stojací stojan

Spoľahlivejšou možnosťou je patník,na báze nôh, ktoré sú tiež schopné zabezpečiť dobré vetranie a nedostatočný kontakt s vodou. Podpery sú schopné odolať dostatočne veľkej váhe stojana a umývadla na ňom. Aby sa zabránilo poškodeniu povrchu podlahy, nohy sú vybavené silikónovým obložením.

Rohová skriňa pod umývadlom

Rohový model vyzerá celkom kompaktne. To je skvelá voľba pre izby s malým námestím, pretože využíva nenápadný uhol a šetrí priestor. Podstavec, ktorý sa nachádza v rohu, má zároveň veľkú kapacitu a mení sa na multifunkčný kus nábytku.

Drezová skrinka na valcoch

\ t

Takýto variant konštrukcie valcovania je výhodný v tom, že v prípade potreby je možné konštrukciu posunúť nabok. Ale stojí za to zvážiť okamih, kedy naň neinštalujete vložený shell. Takéto lôžko je skôr doplnkom k zavesenej konštrukcii.

Vnútorná výplň skrine

Pred nákupom nočného stolíka musíte okamžite určiť jeho budúci obsah. Ak je v kúpeľni prítomný iný nábytok, napríklad regály alebo šatník, v ktorých sú uskladnené čistiace prostriedky, čistiace prostriedky a textilné doplnky, môžete si vybrať neviazaný nočný stolík so zásuvkami na drobnosti, kozmetiku alebo dokonca krásny stojan na umývadlo. V malých miestnostiach je skrinka často jediným nábytkom, kde je to potrebné.dajte všetko, čo potrebujete. V tomto prípade si môžete vybrať model s rôznymi oddeleniami, nastaviteľnými policami (pre rôzne výšky fliaš) a zásuvkami. Takéto skrinky pod umývadlom možno právom nazvať multifunkčným. Nemenej zaujímavé možnosti sú:

1. Skriňa so zásuvkami na bielizeň. Zaujímavým riešením by bolo kúpiť nočný stolík s priehradkami na špinavé prádlo, ktorý pomôže vyhnúť sa preplneniu kúpeľne a skryť osobné predmety pred zvedavými očami.

2. Skriňa s práčkou. Problém inštalácie umývačky sa často vyskytuje v malých bytoch. Akvizícia skríň do kúpeľne, určená na jej umiestnenie, môže byť najziskovejšou možnosťou. Vhodná je len jedna konfigurácia - stojanová a umývadlo môže byť umiestnené ako na stolovom stole, tak aj priamo v jeho rovine.

V závislosti od veľkosti nočného stolíka, počtu a účelu oddelení môže mať jeden alebo viac dverí. Je dôležité vybrať si model, v ktorom bude zabezpečený pohodlný prístup ku každému z týchto oddelení.

Konštrukčné skrine pod umývadlom

Na záver treba povedať pár slov o dizajne, pretože nočný stolík v kúpeľni nie je len mini skladovacím systémom, ale aj kusom nábytku, ktorý by mal v prostredí vyzerať harmonicky. Pokiaľ ide o farebnú paletu, najčastejšie sa uprednostňujú svetlé tóny - biela, béžová, modrá, atď. Moderné dizajnéri majú tendenciu používať jasnejšie farby, preferujúc šarlátovú, čiernu, modrú.nábytok, ktorý sa stáva prízvukom interiéru. Povrchy sú zdobené kresbami, rezbami, kamennými doskami a ďalšími dekoratívnymi prvkami.

V súčasnosti existuje mnoho variantov v dizajne palcov, vrátane ich foriem. Okrem štandardných obdĺžnikových štruktúr je možné nájsť oválne, radiálne, vlnovité atď.

Pri výbere nočného stolíka zvážte štýl miestnosti. Moderné interiéry sa vyznačujú rovnými čiarami, prítomnosťou kovu, skla, plastových povrchov, uprednostňujú sa zavesené modely. Klasika, je žiaduce vybrať si skrinku z dreva alebo MDF v jasných farbách. Môže mať rovné alebo zaoblené konvexné tvary, zakrivené nohy, dekor vo forme rezby alebo pozlátenia. Kúpeľňa v štýle Provence sa hodí k nábytku s prelamovanými prvkami kovania, ako aj prútený ratan. Loft, naopak, prekvapí svojimi nezvyčajnými dizajnovými riešeniami, ktoré poskytnú napríklad skrinku vo forme starej objemnej hrude s hrubými kovovými závesmi.

Vanity v kúpeľni - foto

Nočný stolík pod umývadlom v kúpeľni je užitočným a krásnym nábytkom, ktorého voľba musí byť oslovená s najväčšou vážnosťou. Ak sa chcete zoznámiť s jeho rôznymi typmi a spôsobmi umiestnenia v interiéri, odporúčame Vám navštíviť našu fotogalériu, kde nájdete mnoho z najlepších príkladov. Šťastné prezeranie!