Cold porcelán do-it-yourself: 90 fotografií a nápadov

Studený porcelán je obľúbený materiál v manuálnej kreativite, ktorý vám vďaka svojej flexibilite spracovania umožňuje vytvárať krásne veci. Prvé produkty tohto materiálu sa objavili na začiatku XIX storočia, a dodnes, studený porcelán nestráca svoj význam. Skutoční remeselníci z neho vytvárajú vynikajúcu výzdobu, šperky, suveníry, očarujúce kytice, ktorým žiadna mladá dáma neodolá. Tento druh vyšívania prináša veľa radosti, dokonale rozvíja predstavivosť, zmysel pre krásu a tiež spôsobuje pocit úplného uspokojenia z výsledku.

Vlastnosti materiálu a práca s ním

Studený porcelán je vyhľadávaným materiálom pre remeselné práce, ktorý vám umožní robiť najlepšie šperky a remeslá. Aj keď je vonkajšia strana výrobku veľmi podobná keramike, v skutočnosti sa od nich odlišuje vo svojich vlastnostiach. Studený porcelán sa obáva podmienok vysokej vlhkosti a priameho slnečného žiarenia, silného prehriatia, preto musí byť umiestnenie výrobkov zvolené s ohľadom na tieto vlastnosti. Aby produkt vydržal čo najdlhšie, je lepšie ho lakovať - ​​potom bude menej vystavený rozmarom mikroklímy.

Materiál na ručnú výrobu je možné zakúpiť v obchode. Ak sa vám to nepodarilo, nemusíte zúfalstvo, pretože to môžete ľahko urobiť sami. Ak chcete správne urobiť "cesto", budete potrebovať nasledujúce zložky, vybrané v správnommnožstvo: škrob z ryže alebo kukurice, PVA lepidlo, glycerín, smotana (je lepšie brať dieťa) a kyselinu citrónovú pre pevnosť. Lepidlo so škrobom sa mieša v rovnakom pomere 1: 1. Pridá sa tiež množstvo glycerínu a smotany, získané z pomeru 2: 1 a kyselina. Dôkladne hnetené suroviny by sa mali nechať variť štvrtinu hodiny, potom môžete začať pracovať. Materiál musí byť použitý naraz - nebude vhodný pre následné modelovanie.

Ak chcete získať farebný výrobok, môžete najskôr pridať farbu na hmotu alebo natrieť hotový obrázok deň po lisovaní. Práca nevyžaduje špeciálne nástroje, je dôležité, aby ste mali po ruke nožnice a lepidlo a podľa potreby sa pridali ďalšie doplnky (špáradlá, drôty, farby, štetce, korálky atď.).

Cvičené porcelánové remeslá pre začiatočníkov

Flexibilita materiálu na spracovanie dáva možnosť vytvoriť širokú škálu výrobkov a remesiel. Do akej miery budú komplexné a elegantné, závisí do značnej miery od zručností modelovania. Skutoční majstri sú schopní vytvoriť úžasné majstrovské diela, z ktorých mnohé sa potom používajú ako funkčné domáce potreby. Začiatočníci by na druhej strane mali ovládať jednoduchšie remeslá, ktorých príklady sú uvedené nižšie.

Kvety Sakura

Najobľúbenejšími výrobkami sú kvety. Urobiť krásnu delikátnu vetvičku Sakury, ktorá bude hodnou výzdobou interiéru obývačky,Budete potrebovať tri farby porcelánu - zelené a dve ďalšie pre okvetné lístky púčikov (voliteľné).

Najprv je potrebné spojiť biely a ružový materiál a vytvoriť tyč, ktorá sa potom rozseká nožnicami na malé fragmenty (pozrite sa na fotografiu). Z nich je potrebné vytvoriť okvetné lístky, ktoré sú zlepené v tvare púčika. Pripravená kvetina prepichne špáradlo a prechádza drôtom. Potom vytvoríme zelené sepals a prilepíme ich k zloženiu.

Hlavná kvetina je pripravená. Môže byť ozdobená ozdobnými paličkami, korálkami atď. Umelé kvety môžu ozdobiť interiér miestnosti, urobiť veľkolepý nástenný panel, urobiť ohromujúce prívesky alebo šatníkové dekorácie.

Rozety z porcelánu za studena

Je možné vyrobiť krásne studené porcelánové puky niekoľkými spôsobmi. Najprv je potrebné vyzdvihnúť tyč, na ktorej sa bude tvoriť kvetina - môže to byť vlásenka, špáradlo, drôt, atď. Tiež budete potrebovať nožnice na prácu, najlepšie manikúru, pretože je vhodnejšie rezať malé časti, lepidlo a štetce, studené porcelánové cesto červená, ružová alebo akákoľvek iná požadovaná farba, ako aj zelený materiál na vytvorenie listov.

Keďže výrobné metódy sú trochu odlišné, môže byť potrebné ďalšie príslušenstvo: hotový vzor okvetných lístkov alebo ceruzka s lepenkou na jeho vytvorenie. Keď je všetko pripravené, môžetePostupujte podľa podrobných pokynov uvedených nižšie. Ruže zo studeného porcelánu - to je výborný materiál na tvorbu kytičných kompozícií, šperkov, suvenírov atď.

Dekoratívna nádobka

Keďže, ako sme už uviedli, náš materiál sa bojí teplotných výkyvov, vezmeme si zvyčajný pohár. Ďalej potrebujete studený porcelán rôznych odtieňov, z ktorého tvoríme hlavné detaily kompozície - ruže. Budú potrebovať päť kusov rôznych farieb a veľkostí. Budete tiež musieť urobiť okvetné lístky svetle zeleného cesta.

Dostať sa k zbieraniu kompozície: vybaľte tmavozelenú náplasť a prilepte ju na pohár - to je základ. Ďalej sa k nej striedavo prilepia ruže a okvetné lístky. Potom musíte vytvoriť malé modré kvety z vyrezaných „kvapiek“ materiálu a vytvoriť s nimi žlté centrá.

Fotorámik na studený porcelán

Krásny fotorámik môže byť nielen skvelou výzdobou miestnosti, ale aj prvotriednym ručným darom. Takýto dar určite poteší narodeniny a pre pána bude skutočným zdrojom pýchy.

Spočiatku musíte získať nadáciu - kúpiť ready-made rám v obchode alebo vystrihnuté z preglejky, lepenky. Ďalej - záležitosť fantázie. Je lepšie najprv načrtnúť projekt budúcich remesiel a potom vyrezať potrebné detaily - môžu to byť kvety, morské kamienky,mušle a iné detaily.

Ak použijete silikónové formy (formy), je ľahké slepé škrupiny. Môžu byť tiež tvarované nezávisle. Ďalšie na fotografii sú niektoré vzorky, ako to urobiť. Mimochodom, z takých prvkov môžete zostaviť krásny náramok alebo prívesok na kľúče.

Prútené výrobky z porcelánu za studena

\ t

Ak už máte skúsenosti s lisovaním rôznych ručne vyrobených porcelánu, odporúčame, aby ste začali pracovať na zložitejších výrobkoch a kompozíciách. Môžete si vytvoriť svoj vlastný krásny dekor pre obývaciu izbu, kuchyňu alebo inú miestnosť tkaním, napríklad pekný malý kôš, ktorý potom môže byť naplnený kyticou alebo falošným ovocím. Takže pre prácu budeme potrebovať studený porcelán natretý v hnedom tóne, nôž, malý kus silného drôtu pre rukoväť a nádobu, ktorá bude slúžiť na vytvorenie rámu. Potom urobíme všetko v poriadku:

1. Porcelán prevalíme na tenkú (nie väčšiu ako 2 mm v priemere) tyč, ktorú potom rozrezáme na segmenty rovnakej dĺžky.

2. Prilepte segmenty na základňu, pritlačte a prilepte ich konce pozdĺž stredu dna, upravte ich na rovnakú dĺžku.

3. Vyklopte plochý kruh a utesnite základňu budúceho koša a odrežte vyčnievajúce fragmenty.

4. Keď je polotovar suchý, otočte ho, odstráňte základňu a pokračujte v tkaní pomocou zostávajúcej valcovanej tyče,ako je znázornené na fotografii.

5. Keď je kôš dokončený, môžete oddelene splietať vrkoč a prilepiť ho ako rám a tiež „obaliť“ vnútorné dno plochým kruhom materiálu.

6. Vezmeme kovový drôt a ohneme ho v tvare rukoväte, navieme ho tenkou studenou porcelánovou klobásou a upevníme ho do koša. Remeslá sú pripravené!

Týmto spôsobom môžete splietať rôzne výrobky: vázy, taniere a celé sady, ktoré sa stanú skutočnou pýchou majiteľov domu a vynikajúcim darčekom.

Studený porcelán vlastnými rukami - fotografické nápady

Viac informácií o tom, čo sa dá vyrobiť zo studeného porcelánu, nájdete v ďalšom výbere fotografií. Tu je mnoho krásnych diel, z ktorých stojí za to čerpať najlepšie nápady pre vašu vlastnú kreativitu. Šťastné prezeranie!