Čo kvety nemôžu mať doma: fotografie a mená

Zdobenie bytu izbovými rastlinami a kvetmi je skvelým spôsobom, ako priniesť na výzdobu svetlé farby, sviežosť a vôňu jarného leta. Avšak, nákup iného kvetináč, často si nemyslíme, že to môže byť tiež veľmi nebezpečné. Zvlášť opatrní pri výbere miestností by mali byť rodiny s deťmi, ktoré sú najviac citlivé na negatívne vplyvy. V našom článku budeme uvažovať o tom, ktoré kvety je nežiaduce udržať v interiéri z hľadiska vedy, rovnako ako rastliny nepriaznivé pre rodinnú atmosféru podľa orientálnej filozofie Feng Shui a populárnych pozorovaní.

10 nebezpečných zariadení pre domácnosť

V skutočnosti je zoznam rastlín, ktoré môžu poškodiť osobu, veľmi veľký. Všetky sú rozdelené do štyroch hlavných skupín: Aroid, Euphorbia, Kurt a Solanaceae. Najnebezpečnejšia je toxická šťava rastlín, takže pri práci s nimi musíte pamätať na rukavice a nezabudnite si dôkladne umyť ruky. Ďalej sa pozrieme na 10 najviac škodlivých vnútorných farieb.

1. Dieffenbachia

Populárna izbová rastlina pomenovaná podľa nemeckého botanika I.F. Dieffenbach, má luxusné bujné listy, pestrofarebnú farbu, ktorá vyzerá veľmi pôsobivo. Láska domácich záhradkárov k rastlinám je spôsobená nielen jej dekoratívnosťou, ale aj jej príťažlivosťou, ako aj jej pevnými rozmermi, vďaka ktorým sú často zdobené loggiami,balkóny, vyhrievané verandy. Nebezpečenstvo Dieffenbachia spočíva v jedovatej šťave, ktorá sa ľahko uvoľní, keď je poškodená. Dostať ho na sliznice môže ľahko spôsobiť popáleniny, takže sa neodporúča inštalovať hrniec v miestnostiach, kde sú deti.

2. Azalea

Vynikajúci hrniec s jednoduchými a dvojitými kvetmi nemôže zanechať ľahostajný znalca sveta flóry. Azalky sa často stávajú skutočnou výzdobou zbierok izbových rastlín. Tieto roztomilé kvety dávajú na dovolenku, umiestnené v kancelárskych priestoroch. Avšak neuveriteľná krása azaliek zároveň skrýva značné nebezpečenstvo - šťava, ktorá napĺňa svoje stonky, obsahuje toxické prvky, ktoré môžu spôsobiť veľké poškodenie tela, ak sú konzumované, preto sú deti a zvieratá najviac postihnuté. V prípade otravy sa môžu vyskytnúť príznaky ako slabosť, nevoľnosť, vracanie a zhoršená funkcia srdca. Okrem toho stojí za to zvážiť, že kvitnúce azalka vydáva silnú arómu, takže by ste ju nemali inštalovať v spálni a v zle vetranej miestnosti.

3. Vianočná hviezda

Jasný expresívny kvet je obľúbený nielen mnohých pestovateľov kvetov, ale aj milovníkov vytvárania slávnostnej výzdoby v dome. Druhým názvom rastliny je Betlehemská hviezda, ktorá hovorí sama za seba a nevyžaduje žiadnu špeciálnu dithyramb. Kvetina je naozaj veľmi krásna, ale má svoje nevýhody. Po prvé, jedovatá mliečna šťava obsiahnutá v „tele“ môže poškodiť človekarastliny: dostať sa do pažeráka, môže spôsobiť vážne ťažké popáleniny. Dávajte si pozor na rastlinu pre ľudí, ktorí sú alergickí na latex.

4. Monstera

Spoločnosť Monstera sa vzťahuje na tropické rastliny, vinič. Aj keď kvitne a prináša ovocie po celý rok na území svojich pôvodných horúcich trópov, je takmer nemožné dosiahnuť to v našej domácej klíme. Ale jeho listy sú nenapodobiteľné - majú veľké dosky, prvý celok, a v priebehu rokov viac a viac holed. Rastlina neobsahuje jed, a preto nepredstavuje veľké nebezpečenstvo, ale hrozba poškodenia tela je tu stále. Listy sú mikroskopické "ihly", ktoré padajú na sliznice, môže spôsobiť pocit pálenia.

5. Perzský cyklámen

Druhé meno tejto krásnej izbovej rastliny je alpská fialová. Je nemožné venovať mu pozornosť - bohaté a veľkolepé zelené listy so striebornými väzivovými žilami nádherne kombinované s jemnými ohnutými lístkami malých kvetov. Farba kvetov má rozsiahly rozsah farieb od bielych až po fialové odtiene. V prírode sa však krása často prelína s nebezpečenstvom - perzský cyklámen môže poškodiť zdravie človeka alebo zvieraťa. Jeho jed v hľúzach môže negatívne ovplyvniť videnie a dokonca dať podnet k rozvoju šedého zákalu. Rastlina by nemala byť v kuchyni, a robiť akékoľvek manipulácie s ňou, je potrebnépoužívať rukavice.

6. Trichocereus

Tento rodák z juhoamerického kontinentu získal srdcia mnohých milovníkov kaktusov. Nie je náladový voči podmienkam zadržania a v interiéri neberie veľa miesta. Trichocereus má mnoho druhov, ale doma je najčastejšie nájsť kaktus zvaný bielenie, ako počas obdobia kvitnutia produkuje úžasné snehovo biele kvety s vôňou ľalia. Kultúra je zároveň veľmi nebezpečná a schopná dokonca spôsobiť smrť. Obsahuje škodlivú látku alkaloid meskalín, ktorý má negatívny vplyv na centrálny nervový systém, vyvoláva vizuálne halucinácie. Pri kontakte môže dôjsť k pocitu necitlivosti postihnutej oblasti kože a strate pocitu.

7. Clivia

Táto okrasná rastlina sa dá ľahko rozlíšiť podľa jasných oranžových farieb, vďaka čomu sa často uplatní vo fytodesignoch. Clivia je veľmi krásna, ale jedovatá, preto ju nedávajte do bytu, kde je nepokojné dieťa alebo domáce zvieratá. V extrémnych prípadoch je lepšie vybaviť závesné police kvetom, ktorý bude v dosahu detí a zvierat. Toxické látky môžu spôsobiť poruchu tráviaceho traktu.

8. Bourvallia

Kultúra je malý ker s fialovými, modrými alebo bielymi malými kvetmi. Má elegantné stonky, ktoré nie sú tak neškodné, ako sa zdána prvý pohľad. Nebezpečenstvo samo o sebe skrýva šťavu stonky rastliny, ktorá pri kontakte s pokožkou môže spôsobiť intoxikáciu.

9. Euphorbia

Euphorbia sa nachádza v interiéri záhradníctva pomerne často, pretože je veľmi dekoratívne a nenáročný. Má mnoho poddruhov, ale spája ich prítomnosť mliečnej šťavy, ktorá môže mať liečivé aj deštruktívne účinky na ľudské telo, najmä spôsobovať ťažkú ​​otravu.

10. Pachypodium Lamer

A koruny nášho hitu sprievod zelených domácich škodcov nádherné rastliny, ktorá je populárno nazývaný Madagaskar palmy. Ako zástupca africkej flóry má hustý mäsitý kmeň s množstvom hrotov a zeleným "mohawk" z listov na vrchole. Zákerné nebezpečenstvo číha vo veľmi jedovatej šťave z kmeňa, ktorý môže poškodiť osobu, najmä trpiaceho alergiou. Obsahuje veľa toxínov a alkaloidov, ktoré môžu spôsobiť slepotu, ak sa dostanú do očí alebo dokonca zastavia srdce, ak sú látky v krvi.

Ľudové známky o nežiaducich izbových rastlinách

Každý človek má svoj vlastný názor na to, či možno dôverovať ľuďom. Nesmieme však zabúdať, že najčastejšie je ich pôvod založený na dlhoročných skúsenostiach, takže môže byť užitočné počúvať múdrosť našich predkov. Takže, ako hovoria populárne presvedčenie, je v dome nežiaduce ponechať si nasledovné."Zelení" nájomníci:

1. Cacti. Existuje mnoho obdivovateľov týchto exotických krás, ale nie každý vie, že ich prítomnosť v byte môže vyvolať nepriaznivé rodinné vzťahy, viesť k alkoholizmu, neúspešnému manželstvu, alebo dokonca opustiť mladú dámu bez akejkoľvek šance na svadbu.

2. Fern. Táto nádherná rastlina, podľa populárnych pozorovaní, berie životne dôležitú energiu, takže nebuďte prekvapení, ak budete zdieľať s ním jednu strechu, budete sa cítiť neustále unavení a neaktívni.

3. Ivy. Tento zástupca flóry je veľmi populárny v záhradníctve, a to nielen v domoch, ale aj v apartmánoch, ale musíte mať na pamäti, že rovnako ako všetky lezecké rastliny, aj vystraší mužský rod. Stojí za zváženie nielen mladé dievčatá, ale aj vydaté dámy, pretože prítomnosť brečtanu povzbudí muža opustiť domov.

4. Dieffenbachia. Predpokladá sa, že táto kvetina je schopná odniesť silu a zdravie domácnosti.

5. Teschinov jazyk. To je jedna z najnepriaznivejších farieb pre rodinný život, ktorá vyvoláva mužský sex na rozlúčku, a u žien to odoberá vnútornú energiu, čo vedie k zdravotným problémom.

6. Palm. Zelená krása bude vyzerať skvele v kanceláriách a na iných verejných miestach. Pokiaľ ide o byty, ako hovorí ľudová múdrosť, môže priniesť značné problémy, najmä prezentované ako darček.

7. Fikus zostáva kontroverznou domovou rastlinou. Niektorí veria, že je schopnývyvolávajú neplodnosť, zatiaľ čo iní sú toho názoru, že ficus je garantom mnohých detí a rodinného blahobytu.

Kvetina Feng Shui: Aké kvety sa nemôžu v dome zdržať

V Číne existuje názor, že jedným z hlavných umeleckých predmetov, ktorý musí každý obyvateľ ovládať, je kvetinárstvo, pretože energia emitovaná rastlinami môže harmonizovať životný priestor a mať negatívny vplyv. V tomto prípade je veľká pozornosť venovaná nie tak typom zelených plodín, ako ich usporiadanie, pretože každá izba kvetina je zodpovedná za určitú oblasť obydlia.

Pokiaľ ide o samotné rastliny - najnežiadanejšími nájomníkmi bytov podľa starovekej filozofie sú druhy s ostrými listami. Rôzne druhy ihiel a tŕňov vyvolávajú mnohé škandály a hádky. Ďalším škodlivým zástupcom v dome je bonsai strom. Vyzerá to celkom pekne, ale veľkosť trpaslíka dosiahnutá umelými prostriedkami môže brániť osobnému rozvoju samotného prenajímateľa a zbaviť ho šancí na úspešnú propagáciu svojej kariéry a blahobytu.

Berúc do úvahy základné dogmy, stojí za to vziať na vedomie poznámku, ktorá môže prispieť k rastu negatívnej situácie v obydlí: starých, chorých a sušiacich kvetináčov; okrasné rastliny s padajúcimi listami; zhluk kvetinárskych prvkov v spálni.

Ako hovorí filozofia Feng Shui, všetkozelené kultúry sú rozdelené na mužov a ženy a na dosiahnutie harmónie vo vzťahoch musia byť v dome uchovávané kultúry patriace obidvom pohlaviam. Nesmieme zabudnúť nainštalovať rastliny v rohoch, výklenkoch, pretože tam je pozorovaná najväčšia akumulácia negatívnych energetických zrazenín.