Čiernobiela tapeta v interiéri: 80 nápadov na fotografie

Chceli by ste dať vášmu kláštoru jasný kontrast? Na dosiahnutie tohto cieľa je najvhodnejší klasický tandem bielej a čiernej farby. Prísna elegancia uľahčuje vytvorenie nudného interiéru na vlastnú päsť. Vzhľadom k tomu, že sa často používa na dekoráciu tapiet, v rôznych variantoch, ktoré sa ľahko stratia, je veľmi dôležité zamerať sa na najlepšiu možnosť. O tom, čo tvorí tento materiál, ako ho správne vybrať, čo sa má kombinovať a ako ho aplikovať v jednotlivých miestnostiach, sa budeme venovať v našom článku.

Vlastnosti čiernej a bielej kombinácie

Tento dramatický farebný pár môže byť právom nazývaný obľúbenou technikou dizajnu. Použitie bieleho plátna s čiernymi vzormi a naopak vytvára výrazné zázemie pre umelecké požitky.

Zároveň, ak nemáte možnosť poradiť sa s odborníkom, všimnite si, že gama môže mať na osobu iný účinok. Ponurá krypta, utláčajúce nemocničné oddelenie, alebo utláčajúca atmosféra vlniek v tvojich očiach - to sú problémy, na ktoré narazíte.

Môže sa tiež zdať, že mnohé monochromatické farby sú príliš oficiálne pre životný priestor, anonymný a nudný. V praxi však prax dokazuje, že taký ostro načrtnutý kontrast je dobrým nástrojom na dosiahnutie určitých foriem a jasnosti čiar v interiéri. Okrem toho táto kombinácia môže a dokonca musí byť zriedená inými odtieňmi,ktorá prinesie do atmosféry živú náladu a farbu.

Zatiahnutá čierna je skutočne schopná inšpirovať túžbu a skľúčenosť, ale zároveň je to krásna, štýlová a tajomná farba, stačí jej dať požadovaný rám. Neutrálne svetlé tóny a dynamické, bohaté svetlé farby dokonale zvládajú túto úlohu. Hlavná vec - nepreháňajte to a vytvorte prirodzenú harmonickú paletu.

Biela je veľmi aktívna, stelesňuje sterilitu, čistotu a svetlo. On zostane mimo času a naďalej zaujíma vedúcu pozíciu v hornej časti často používaných riešení v dizajne miestnosti. Spolu s tým môže neutralita a nedostupnosť bielej hrať krutý vtip s začínajúcim koloristom, takže je tiež dôležité dosiahnuť konzistenciu v hre odtieňov.

V prípade tapiet možno identifikovať nasledujúce vlastnosti čierneho a bieleho väziva:
- Čierna základňa opticky zužuje priestor, zatiaľ čo biela základňa sa rozširuje;
- Malý vzor bude hrať neutrálnu úlohu v holistickom zložení cieľa;
- Stredne veľká tlač je nesúhlasná s fotografiami a maľbami malej veľkosti;
- Veľké obrazy sú použiteľné len pre veľkú oblasť, pretože sú vnímané ako samostatný kus nábytku.

Typy tapiet

tapetovanie je najbežnejším spôsobom dokončenia stien. Zdá sa, že ich výber je veľmi jednoduchý. Pretože mnohí nepriznávajú tomuto procesu mimoriadny význam a dávajú prednosť konkrétnemu materiálu na základelen z vonkajších charakteristík alebo cenového rozpätia. Moderný sortiment je však veľmi rôznorodý a každý druh sa vyznačuje pozitívnymi alebo negatívnymi vlastnosťami.

Najekonomickejšou, ale krátkodobou možnosťou je papierová tapeta. Ak sú majitelia náchylní k častým zmenám vzhľadu svojho domova, môžu byť celkom prijateľným materiálom. Dokončenie v tomto prípade nie je zložité a nevyžaduje použitie sofistikovaných nástrojov alebo virtuóznych zručností. Môžete ľahko vyzdvihnúť požadovaný ornament, ale nemôžete skryť s ich pomocou nepravidelnosti stien.

Berieme na vedomie aj umývateľné variácie, ktoré sú o niečo drahšie. Sú pomerne ľahko starostlivosť, takže ich môžete používať dlhšie. Trh ponúka simplexné a duplexné modifikácie, jedno a dvojvrstvové. Takéto tapety sú však horšie ako drahšie typy s dlhou životnosťou a odolnosťou voči účinkom vlhkého prostredia.

Na konečnú úpravu môžete použiť aj veľkoplošné, kuchynské alebo ploché vinylové tapety. V srdci prvého typu je penový vinyl, takže má dobre definovaný reliéf, ktorý vyzerá celkom atraktívne. Kuchynské tapety majú vysokú umývaciu schopnosť a odolnosť voči vlhkosti, čo z nich robí dobrý materiál pre dekoráciu a kuchyňu a kúpeľňu. Druhá verzia napodobňuje látkový poťah.

Netkané tapety získali popularitu vďaka ich vynikajúcim výkonnostným vlastnostiam spolu s nízkymi nákladmi.Sú vhodné pre každú miestnosť, pretože vyzerajú skvele a skrývajú nepravidelnosti stien. Okrem toho môžu byť použité ako základ pre farbenie.

Textilné tapety sú pomerne drahou možnosťou. Ideálne pre obývaciu izbu, spálňu a chodbu. Vyzerajú veľmi malebne, reprezentatívne, a tiež skryť nedostatky stien.

Ďalšou skvelou voľbou je foto tapeta. Vizuálne rozširujú hranice priestoru, najmä ak majú sľubný vzor. Ich rozsah je prakticky neobmedzený, pretože v špeciálnych dielňach môžete vytlačiť ľubovoľný obrázok vašej požiadavky.

Aké farby sa majú kombinovať s

Potom, čo ste sa rozhodli pre vzhľad tapety, ste s nimi dokončili steny, je čas začať výber doplnkovej palety farieb. Vnútornú teplotu a celkovú náladu určujú rôzne odtiene, pretože čierno-biela kombinácia môže so svojou výraznosťou zostať neutrálnym pozadím.

- Gama žltá a červená je vnímaná ako veselá, slnečná, stimuluje chuť k jedlu. Bohaté možnosti sú sotva vhodné do obývačky, a najmä do spálne, ale toto spektrum má veľkú sadu rôznych odtieňov, rovnako ako sub-farby, z ktorých si môžete vybrať najvhodnejšie a atraktívne.

- Južné a východné izby zdobia chladnú modrú a tyrkysovú farbu, pridávajúc osviežujúci chlad a vyváženie vyváženia farieb.

- Ostré a chytľavé tandemy zmäkčia prírodné drevo. Stenové panely, podlahové krytiny, predmetynábytok - existuje mnoho spôsobov, ako ho používať.

- Príliš aktívny vplyv sa tiež znižuje použitím béžovej, šedej, pastelových odtieňov na podlahe, strope, nábytku a dekoračných prvkoch. Teplá tonalita sa používa v severných miestnostiach a studená, resp. Na juhu.

Čiernobiela tapeta v interiéri - foto

Veľkolepá ozdoba vyzerá rovnako dobre v každej časti domu. Ostáva len zoznámiť sa s tým, ako pracovať s materiálom v konkrétnej miestnosti.

Čiernobiela tapeta v obývacej izbe

\ t

Výber tapety na výzdobu haly je obmedzený iba štylistickým rozhodnutím a rozmermi priestoru. Ak je miestnosť malá, je lepšie používať odrody s bielym pozadím, alebo s tmavým podkladom, ale len na jednej stene.

Pre moderný dizajn je vhodný lem s čiernou geometrickou potlačou a elegantný a sofistikovaný dizajn zdobí klasický interiér. V etnickom africkom smere sa zmestí tapeta so vzorom v podobe zebrového sfarbenia. Čiernobiely materiál je navyše organický pre také štýly ako: Škandinávska, fúzia a modernizmus.

Čiernobiela tapeta v interiéri kuchyne

\ t

Táto miestnosť vyzerá mimoriadne extravagantne a štýlovo v kontrastnom dizajne. Pre úspešný dizajn si vyberte verziu s čiernym obrázkom na bielom plátnestien, zatiaľ čo zvyšok obloženia s bielym. Zároveň, ak je dekor nenápadný, nemôžete byť obmedzený na jednu stranu.

Takýto interiér by mal byť porazený modrými, červenými, zelenými, drevenými, kovovými, sklenenými, lesklými prvkami. Na podlahu použite ľahký povlak, napríklad dlažbu alebo laminát.

Čiernobiela tapeta v spálni

Spací priestor je podľa definície priestor na relaxáciu a odpočinok. Preto musí byť ornament vybraný nenápadne. Ak nemáte veľkú plochu, zastavte sa na tapete s ľahkým plátnom.

Detaily teplých drevených a béžových kvetov, ako aj tlmená modrá, sivá, horčica, prispejú k zvýšeniu pokoja. Je potrebné dbať na bohaté pokrytie teplého spektra. Expresivita a stručnosť tapety odráža hlavné myšlienky moderného štýlu, preto si tento smer zaslúži osobitnú pozornosť.

Čiernobiela tapeta v interiéri chodby

Kombinácia čiernej a bielej prináša svetlo do interiéru. Pre úzku chodbu, to príde vhod.

Malé geometrické alebo veľké, ale sofistikované čierne na bielom alebo naopak, používané v spojení s množstvom bielych, zrkadiel a kovových častí. Takývýzdoba vyhladí nedostatok svetla a urobí príjemný dojem pri vstupe do domu.

Čiernobiela tapeta v detskej izbe

Deti často omietnuté farebnými tapetami s ružovými alebo modrými detailmi. Ale je tu aj univerzálne riešenie - pár čiernej a bielej je vhodný pre dievčatá aj chlapcov. To pomôže premeniť miestnosť na svetlé, štýlové a zaujímavé.

Vzor tapiet zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní atraktívnej situácie pre dieťa. Monochromatická tlač môže byť veľmi roztomilá a zábavná. Napríklad obrazy zvierat, hviezd, trojuholníkov, jedle, bodky alebo pruhy môžu zaujímať mladších obyvateľov domova. Vzhľadom k tomu, deti zvyčajne hrajú, študujú a odpočívať vo svojej izbe, to dáva zmysel zónovanie pomocou rôznych tapiet.

Video: Čiernobiela tapeta - Nápady interiéru