Čiernobiela kuchyňa (70 fotografií): nápady na dizajn

Čiernobiely gamut sa vyznačuje atraktívnym vzhľadom, univerzálnosťou a praktickosťou. Je vhodný pre veľké i veľmi malé miestnosti. Pri správnom používaní palety môžete opraviť niektoré nedostatky v miestnosti, napríklad vizuálne rozšíriť vzdialenosť medzi stenami a zvýšiť strop. O týchto a ďalších jemnostiach dizajnu - prečítajte si náš článok.

Čiernobiela farba a kombinácie s ňou

\ t

Kombinácia čiernej a bielej má najvyšší stupeň kontrastu, vďaka čomu sa dosahuje čírosť čiar a tvarov. Napriek ich protikladu tieto farby dokonale ladia v interiéri, takže táto kombinácia bola vždy udržiavaná na vysokej úcte.

Mnohí dizajnéri považujú tento tandem za slávnostný, pretože je to skôr hádzanie a expresivita. Ako viete, je to svetlo a tmavé farby, ktoré najlepšie vystihuje oko. Stojí za to pripomenúť, že v ére čiernobielej kinematografie a fotografií boli podobné farebné schémy na vrchole popularity.

Čiernobiely rozširuje hranice a rozširuje miestnosť a sústreďuje všetku pozornosť na formulár. Takže textúrované detaily a jasný kontrast objektov majú všetky možnosti vytvoriť skutočne zaujímavú miestnosť, najmä ak je interiér doplnený o ďalšie tóny:

- Červená pridáva extravagantné tóny do dizajnu, ale je potrebné pripomenúť, že čím tmavší odtieň tejto farby, tým tmavší dojem z celej miestnosti. Zastavte sa vo vinárstve,Karmínové alebo šarlátové akcenty. Nezabudnite na biele, drevené prvky, môžu zriediť trochu agresívne posolstvo a priniesť pohodlie do miestnosti. Tento dizajn sa často nachádza v kuchyniach vytvorených v moderných štýloch.

- Oranžová na čiernom a bielom pozadí je ďalšou jasnou a nezvyčajnou kombináciou, ktorá vytvára veselú atmosféru. Použitím oranžovej farby v dekorácii alebo niekoľkých kusoch nábytku prinesiete celý interiér z pasívneho stavu, stane sa dynamickejším a sviežim.

- Ak chcete čo najviac zjemniť aktívny kontrast, obmedzte sa na sivé monochromatické a drevené materiály. Neutrálny gama prispieva k jednotnému dizajnu pre zvyšok domu, ktorý môže byť vyrobený v rôznych štýloch. Nábytok, parkety alebo drevené dosky upokojia vnímanie a urobia interiér prirodzenejším. A sivá farba podlahy a kuchynskej linky tento efekt len ​​zvýši.

- Tyrkysové škvrny vo forme lámp alebo stoličiek dodajú pocit čistoty a slobody. Ak v miestnosti nie je dostatok prirodzeného osvetlenia, stojí za to pridať teplé lampy, ktoré dodajú mäkkosť a kombinujú čierno-biele a tyrkysové odtiene.

- Žltá gama bude mať povzbudzujúci účinok, prispôsobí sa komunikácii, ako aj zlepší chuť do jedla. To je dôvod, prečo sa často používa v dizajne kuchyne. Je však potrebné pripomenúť, že slnečné farby spolu s čiernou vytvoria skutočnú farebnú provokáciu. Preto je v tomto prípade lepšie použiť bielené citrónové akcenty.

Interiéry

\ t

Čiernobiely dizajn je nielen veľmi atraktívny, ale aj univerzálny. Je vhodný pre miestnosti všetkých veľkostí a štýlov, od tradičných až po podkrovné. V každom z nich bude podobný rozsah a kontrast perfektným doplnkom dizajnu.

Klasická čierno-biela kuchyňa

Pre ľudí, ktorí ctia tradície, rodinné hodnoty a stabilitu, je klasický dizajn dokonalý. Biela farba zmäkčí náročnosť a konzervatívnosť takéhoto dizajnu, vizuálne rozšíri priestor a pridá svetlo.

Predpokladá sa, že tradičná téma vyzerá najlepšie v stredne veľkých alebo veľkých miestnostiach s vysokým stropom, pretože smer je charakterizovaný masívnymi formami. To je pravda, ale tie isté odtiene bielej pomôžu vyrovnať takéto rozpory.

Na steny a stropy používajte omietky, farby a štuky. Stojí za to pripomenúť, že drevená podlaha je poctou klasickým, ale nie najpraktickejším podlahám v kuchyni. Na želanie môžete pokryť iba jedáleň s parketami alebo použiť linoleum s dreveným vzorom. Keramická doska môže byť zdobená pod kameňom alebo má drevený vzor.

Čiernobiela kuchyňa v modernom štýle

\ t

V modernom kuchynskom dizajne sú na prvom mieste praktickosť a funkčnosť. Na rozdiel od predchádzajúceho štýlového konceptu vám súčasný umožňuje odtrhnúť sa od rôznych vzorovObmedziť let fantasy, dáva príležitosť priniesť jasné a nezvyčajné štýlové rozhodnutia do miestnosti alebo nechať čisto b /w kontrast.

Moderný dizajn predpokladá prevahu priamych jasných foriem. Používajte praktický a pohodlný nábytok, široké pracovné plochy, lesklé náhlavné súpravy. Vyzdvihnite riady jednofarebné, bez jasných kresieb a motívov. Miestnosť by mala vylúčiť nepotrebné prvky, práve tento vývin je charakteristický práve v stručnosti.

Kuchyňa v čiernom a bielom škandinávskom štýle

Táto téma je ideálna pre malý priestor, pretože hlavná farba dekorácie je biela, ako aj mnoho jej odtieňov, ako napríklad: sneh, mlieko alebo slonovina.

V apartmánoch v škandinávskom štýle sa kuchyňa často kombinuje s jedálňou a barový pult vám pomôže rozdeliť zóny.

V tomto štýle je kuchynský set vždy jednoduchý a veľmi lakonický. Návrhári odporúčajú, aby sa fasády z ľahkého dreva, medu alebo brandy odtiene alebo v čiernej, bielej. Je to kombinácia ľahkého dreva a bielych prvkov, vďaka ktorým je severský interiér veľmi teplý a príjemný.

Namiesto zvyčajných skriniek si môžete vytvoriť otvorenú poličku a zavesiť nože na magnetický kovový držiak.

Kuchyňa v čiernej a bielej podkroví

Kombinácia moderných materiálov so murivom, hrubou omietkou, umiestnenými rúrkamina vrchole povrchových úprav a renovovaných podlaží je jeden z ikonických rozdielov v podkroví. Fúzia "uncouth" materiálov a moderných, elegantných povrchov vyzerá veľmi štýlovo.

Ak si nemôžete dovoliť tehlovú stenu, môžete použiť imitáciu takýchto alebo dlaždíc, štylizovaných drevených dosiek v rôznych odtieňoch. Zlikvidovať malý priestor, je lepšie obmedziť jednu akcentu stenu, a ďalšie - na pokrytie s omietkou alebo opustiť betónový podklad pre strop.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Všetky koncepčné rozhodnutia pri dokončovaní čierno-bielej kuchyne by mali byť založené na tom, akú farbu si vyberiete dominantne. Extrémne nezvyčajný a štýlový vzhľad kombinuje rôzne textúry, ale kombinovaný v materiáloch s farebnou úpravou v rôznych rovinách miestnosti.

Paul

Najlepšie je použiť keramické obklady, mramor alebo žula. Môže to byť monochromatický povlak alebo vzor pod kameňom. Zastavte na chladnejších a neutrálnejších farbách, čo umožní ešte efektívnejšie hranie na kontraste.

Ak chcete vytvoriť živší interiér, umiestnite stávku na laminát s krásnym vzorom, podlahovou doskou alebo žulou, zdobený pod stromom.

Steny

Pri výbere povrchovej úpravy v čierno-bielej kuchyni by ste mali myslieť na svetlé farby. Na riedenie nekompromisnej snehobielej farby môžete použiť jej jemné odtiene, ako je krémová, mliečnaalebo perleťovej farby. Ak pridáte viac svetla, nábytok sa bude zdať menej ťažkopádny. Veľmi zaujímavý obraz je vytvorený texturovaným sadrovým panelom.

Aby sa interiér nezdal príliš zaneprázdnený, snažte sa opustiť obrovské množstvo vzorov a iných farieb na stenách. V takomto interiéri vyzerajú akcenty vo forme terakotovej tehly, zástery z kávy a drevených panelov.

Strop

Konštrukcia stropu je v tomto prípade spravidla obmedzená na vytvorenie ideálneho bieleho povlaku bez štruktúr s viacerými plochami. Ale je tiež vhodné, aby malá závesná verzia s malými vstavanými svetlami. V strede, môžete vložiť z úzkych drevených panelov stredného tónu - skvelý spôsob, ako doplniť moderný štýl.

Osvetlenie v kuchyni

\ t

Tmavé svetlo, ktoré oplýva drsnými tieňmi, robí z čiernej a bielej miestnosti nepríjemné a nedovolí, aby to vyzeralo veľkolepé. Preto je ideálnym osvetlením mäkká a teplá biela verzia. Ale na dosiahnutie tohto efektu len vďaka jedinému lustru je nepravdepodobné, že by ste uspeli. Nainštalujte nástenné svietidlá a podlahové lampy, ako aj bodové zdroje po obvode stropu. Nezabudnite na osvetlenie nábytku, pracovných a jedálenských priestorov - to bude hrať do rúk a nezvyčajne transformovať monochróm.

Vďaka správnemu osvetleniu môžete nastaviť geometriu kuchyne. Úzke kuchynské svietidlá umiestnené pozdĺž jednej steny, ak máte nízkestropy pomôžu stenové svietidlá smerujúce nahor, napriek všetkým užitočným vlastnostiam riadneho osvetlenia, nie je potrebné príliš zaplniť miestnosť svetlom. Nezabudnite ani na sporenie. Používajte LED lampy, výrazne znížia náklady na energiu a vydrží vás oveľa dlhšie ako žiarovky.

Dizajn kuchyne v čiernobielom prevedení - foto

Náš výber hotových dizajnérskych projektov pre čierne a biele kuchyne ukáže, ako úspešne používať túto štýlovú farebnú kombináciu. Dúfame, že vás bude inšpirovať k vytváraniu vlastných dizajnérskych pôžitkov. Šťastné prezeranie!

Video: Čiernobiela kuchyňa - Nápady interiéru