Čiernobiela farba v interiéri (90 fotografií) \ t

Unavený z kaleidoskopu jasných farieb, všadeprítomných reklamných plagátov a neónových nápisov chce každý obyvateľ modernej metropoly odísť do dôchodku v neutrálnom domácom prostredí. Možno to je dôvod, prečo lakonické interiéry v čiernobielom prevedení tak rýchlo získavajú popularitu. Achromatická paleta je ideálna pre zdobenie apartmánov v štúdiu, podkroví, podkroví. Pokiaľ ide o jednotlivé miestnosti, správne používanie kontrastov vám umožní vytvoriť zaujímavú hru svetla a tieňa, vizuálne rozširovať priestor, ako aj dávať miestnosti hotový vzhľad.

Hlavné znaky

Vzhľadom k svojej expresivite, čierna a biela farba v interiéri nie je veľmi častá. V tomto tandeme je večná jednota protikladov, jin a jang, ale najmenšia nerovnováha môže byť fatálna.

Dizajn v čiernej a bielej farbe vyžaduje bezchybnosť v absolútne všetkom. Vyznačujú sa najnovšími materiálmi, dokonale hladkými povrchmi, elegantnými líniami a dokonalými tvarmi. Osobitná pozornosť by sa mala venovať pomerom - je lepšie, ak jedna farba je farba pozadia a druhá je prítomná v akcentoch. Nadmerný počet malých kontrastných pneumatík, ale veľké detaily vyzerajú harmonickejšie.

Veľmi dôležité v achromatickom interiéri získať textúru. Tak lesklá čierna sa stáva akýmsi zrkadlom, ktoré odráža svetlé oblasti, a tým sa dosahuje efekt nočnej oblohy. Na druhej strane, matnýpovrchy vyzerajú pevne a stabilne a vytvárajú atmosféru luxusu.

Prevažnosť bielej je vhodná pre malé miestnosti, ktoré musia byť viac vzdušné a priestranné. Tmavé prvky by sa v tomto prípade mali používať veľmi opatrne. Napríklad na vizuálne zdvíhanie stropu postačuje niekoľko zvislých pruhov, závesov alebo vysokých úzkych kanistrov čiernej farby a rozšírená pohovka alebo horizontálne orientovaný panel pomôžu rozšíriť jednu zo stien.

Zvýraznite krásu diskrétneho dizajnu, ktorý pomôže úspešnému podsvieteniu. Farebné girlandy alebo LED diódy v sekunde premenia miestnosť, pretože vo svojich lúčoch budú všetky biele objekty vyzerať červenej, modrej, zelenej, fialovej. V prípade potreby si môžete vybrať aj studený alebo teplý odtieň lámp pre modrastú alebo mäkkú žltohnedú žiaru.

Nábytok pre čiernobiely interiér

\ t

Skriňový nábytok, ktorý je schopný dopĺňať interiérový dizajn v čierno-bielej farbe, je prísne skrine, prípadne so zrkadlovými dverami; Moderné steny a regály; lakonické komody, stoly, stoličky. V klasickom štýle sú vítané zlaté alebo strieborné kovanie, zložité kontrastné vzory a vyrezávané reliéfy, ale výrobky by mali byť pokryté silnou vrstvou lesklého smaltu. Skrinka nábytku do kuchyne a obývacej izby môže odrážať futuristické motívy. V tomto prípade sú vhodné dosky, vyrobené z odolného skla alebo kameňa, pochrómované vložky, kovový lesk. V oddychovej miestnostiÚstredným prvkom bude konferenčný stolík s dotykovým panelom.

Čalúnený nábytok v čierno-bielych interiéroch je reprezentovaný nízkymi, ale úctyhodnými pohovkami, kreslami, potiahnutím, posteľami s luxusným čelom. Spravidla sa uprednostňuje kožené čalúnenie, v niektorých prípadoch sú vhodné aj obyčajné velúrové alebo vzorované žakárové výrobky. Najčastejšie sa používa čistá biela alebo čierna, aj keď neutrálne sivé alebo pastelové odtiene môžu v prípade potreby stlmiť nadmerný kontrast v čiernobielom prevedení.

Kombinácia s inými farbami

\ t

V achromatickom prostredí sa všetky škvrny farby stávajú neobvykle veľkolepými. Môžu to byť aj tie najmenšie predmety - soška, ​​váza, maľba, hrnček. Zdá sa, že čiernobiele prostredie viackrát zvyšuje jas a zdá sa, že sa farebná vec nejako zázračne prenesie do rámca starého kina z paralelnej reality. Pokiaľ ide o konečnú úpravu, zvyčajne to vyzerá menej dramaticky, ale zároveň znižuje závažnosť a robí interiér pohodlnejším.

Čiernobiela a sivá

Gray je najlogickejším sprostredkovateľom medzi čiernou a bielou. V podstate ide o polostienku, zmes temna a svetla v rôznych množstvách. Neporušuje achromatickú harmóniu, ale naopak ju zjemňuje a prehlbuje. Nemali by ste byť však príliš unavení zo sivej farby nad mierou, inak skončíte s matným kancelárskym dizajnom s vzhľadom konkrétnej krabice.

Čiernobiela a béžová

Béžovo-hnedý odtieň, charakteristický pre drevo, často sprevádza čiernobiely dizajn interiérov. Zvyčajne sa jedná o farbu parkiet, jednotlivé prvky nábytku, textil, dekor. Niekedy béžová nájsť v cieli. Jeho použitie robí miestnosť viac domáckou ako aj obývateľným.

Čiernobiela a červená

Bez ohľadu na odtieň červenej, či už je to bohatá šarlátová, ušľachtilá čerešňa alebo prášková tehla, na čiernom a bielom pozadí, vždy vyzerá neuveriteľne slávnostne. Aby nedošlo k preťaženiu interiéru, odporúča sa použiť túto farbu v niekoľkých malých doplnkoch (fotorámiky, sviečky, riady) alebo v jednom veľkom objekte (retro chladnička, pohovka na vinobranie, jedna tehlová stena v podkroví atď.).

Čiernobiela a zelená

Nemožno poprieť, že samotný čierno-biely interiér vyzerá skôr bez života, čo vyvoláva asociácie so zimnou krajinou. Pokojové rastliny, krajinné tapety, textílie a výzdoba svetle zelených alebo bylinných tónov vám to pomôže oživiť. Viac organickej farby vyzerá, keď je sivé pozadie.

Čiernobiela a žltá

Hoci žltá farba na čiernom pozadí všade signalizuje signál: „Pozor: nebezpečenstvo“, ale v achromatickom interiéri môže byť táto kombinácia celkom pekná. Koniec koncov, nie je potrebné vybrať pruhované čierne a žlté vzory alebo podivnú abstrakciu, ktorá je oslnená. Najlepším riešením by boli slnečné obrázky, tkanéslamené dekory, vankúše, záclony.

Čiernobiela a modrá

V čierno-bielom interiéri sa modrá najčastejšie nachádza vo forme „kozmického“ podsvietenia. Vo všeobecnosti je blízko čiernej a môže s ňou súťažiť. Veľmi dobre aj na tmavom a svetlom pozadí vyzerajú nasýtené nebeské, tyrkysové, odtiene morskej vlny.

Čiernobiela farba v interiéri - foto

Aby sme získali predstavu o tom, ako môže vyzerať čiernobiela dekorácia rôznych miestností, náš výber fotografií vám pomôže. Galéria obsahuje zaujímavé dizajnové možnosti v sortimente achromatic, ktoré sa už realizovali v domoch a bytoch. Tieto príklady budú užitočné pre každého, kto má rád diskrétnu interakciu svetla a tieňa bez nadmerného jasu farieb.

Interiér kuchyne v čiernej a bielej farbe

Štýlový, módny, moderný - takto môžete charakterizovať kuchyňu v čiernobielom prevedení. Najnovšie zariadenie s pochrómovanými dverami a dotykovými obrazovkami sa perfektne hodí do takéhoto prostredia. Zvlášť dobre čierna a biela kuchyňa vyzerá v otvorených bytoch, ktoré tvoria jedinú kompozíciu s hosťom a jedálenským kútom.

Interiér obývacej izby v čiernobielom prevedení

V štúdiách, ako aj v oddelených izbách, čiernobiela výzdoba obývačkyvždy priláka väčšie pohodlie. Táto situácia má príjemnú zábavu pred TV, jednoduchú komunikáciu s priateľmi a príbuznými.

Interiér spálne v čiernej a bielej

Čiernobiela spálňa dokonale zvláda svoju hlavnú úlohu - podporovať odpočinok a pokojný spánok. Achromatické farby, zvolené v správnom množstve, upokojujú nervový systém, relaxujú a tiež pomáhajú rýchlo uniknúť z denných myšlienok.

Interiér čiernej a bielej kúpeľne

Čiernobiely dizajn kúpeľne možno pripísať najúspešnejším pokusom. Nedostatok jasných farieb eliminuje "preťaženie" interiéru, v takom prostredí, akékoľvek inštalatérske práce a príslušenstvo, od ultramoderných až po vinobranie, vyzerajú perfektne

Interiér škôlky v čierno-bielej farbe

Pokiaľ ide o normálny vývoj malých detí, musia len uvažovať o nasýtených farbách. V dome alebo byte by mali byť obklopené svetlými, veselými farbami. Môžete vyzdobiť škôlku v čiernej a bielejže na žiadosť tínedžera, ale tu je lepšie dať prevládajúcu pozíciu bielej - tak, že nakoniec mal aspoň 70%.

Interiér chodby /chodby v čiernobielom prevedení

\ t

Je zmysluplné, aby chodba bola čiernobiela, ak je aspoň obývacia izba a možno aj byt ako celok vyrobený aj v achromatickej palete. Ozdobte ho minimalistickým interiérom pomôže veľkým zrkadlám, obrazom s grafikou, vysokokvalitným osvetlením.

Video: Čiernobiele interiéry