Čierna kúpeľňa (80 fotografií): nápady na dizajn

Čierna je jedna z najzáhadnejších a najzáhadnejších, ale zároveň vyzerá štýlovo, módne a relevantne. Nielen malé čierne šaty, ale aj lakonický čierny interiér nikdy nevyjde z trendov. Pravda, musíte ju premyslene premyslieť. Vyžaduje si to profesionalitu a dokonalý pocit chuti, a potom taká kúpeľňa fascinuje a priťahuje pozornosť. Temnota a depresívny dojem - zastaraný stereotyp. Čierna sa už dlho používa ako win-win základňa vo väčšine moderných štýlov.

Interiéry

Čierna farba v interiéri je vždy dráma a výraz. Ale aby bol výsledok silný a trvalý, musíte pozorne sledovať líniu a udržiavať rovnováhu. Čierna kúpeľňa je svieža a originálna. Vyzerá to odvážne a nezvyčajné a jeho atmosféra je radikálne odlišná od sterilnej belosti v nemocnici. Nikto by nemal byť prekvapený zvyčajnými svetlými pastelovými farbami, ale hlboká čierna je skutočnou výzvou a zvýraznením každého bytu.

Čierna kúpeľňa v modernom štýle

Moderný štýl odráža obrovský skok technického pokroku, ktorý je charakteristický pre naše storočie. Dizajnéri sú inšpirovaní inovatívnymi počítačmi, vesmírnymi letmi a úžasným vedeckým vývojom. Jedná sa o ultramoderné materiály, jednoduché a jasné línie, high-tech konštrukcie. Funkčnosť prichádza do popredia.

Moderný štýl je plast, chróm a oceľskla. Jedná sa o čierne lesklé povrchy, čiernobielu paletu, nerešpektovanie prírodných materiálov a textúr, bodové viacúrovňové osvetlenie a minimálny dekor. V priebehu zabudovaných spotrebičov a stropných vodovodov.

Kúpeľňa v štýle čierneho podkrovia

Loft je hrubá jednoduchosť v kombinácii s funkčnosťou. Tieto kúpeľne sú stručné, bez príliš veľa dekor. Loft - je to masívne, surové textúry, nehanebná komunikácia. Vyzerá dobre betónová, neopatrná omietka odolná voči vlhkosti, murivo. Hlavná vec - menej vecí a viac miesta.

Inštalatérstvo možno umelo starnúť. Alebo naopak, akútne moderné, na rozdiel od hrubých stien. Zaujímavý ťah - príslušenstvo z mosadze. Čierne stropy sa zriedka používajú v podkroví, ktoré vyžaduje priestor. Nie je nutné skrývať potrubia a zariadenia, ktoré môžu byť zaujímavým dekoratívnym prvkom.

Čierna kúpeľňa v klasickom štýle

Hoci sa objavuje stále viac a viac nových štýlov, klasika sa nikdy nestane zastaranou. Je to vždy bezpečný indikátor dobrého vkusu majiteľa. Okrem toho, klasický štýl nie je vrtošivý. Ľahko sa kombinuje s inými miestnosťami a nevyžaduje, aby boli všetky v jednom duchu.

Čierna klasická kúpeľňa je postavená na čiernobielych kontrastoch. Zvyčajne nie je sterilná biela, ale mliečna, krémová alebo slonovinová. To vám umožní vyhladiť a zjemniť interiér. V kurze tiež dokončiťprírodný kameň. To je obzvlášť vhodné pre kúpeľňu, pretože sa nebojí vlhkosti. Alternatívou žuly, mramoru a umelého akrylu je elegantná čierna dlažba so vzormi.

Zaujímavým ťahom pre klasickú kúpeľňu je oválna legovaná kúpeľňa s medenými prvkami. V priestrannej izbe je možné umiestniť aj čiernu mramorovú misu aj v strede.

Čierne gotické kúpele

Najlepšie je odhaliť čiernu farbu v interiéri, ktorá umožňuje gotický štýl. Jemne kombinuje ďalšie tmavé odtiene. V kontraste - svetlé prvky, napríklad biele stropy s tmavými stenami. Hlavná vec - trochu pochmúrna, ale nie represívna atmosféra.

Gotický štýl je akýmsi dekadentným sprievodom, elegantným a rafinovaným. Je to zložitá zmes klasických gotických, minimalistických a moderných trendov. Neváhajte experimentovať s rôznymi materiálmi a studenými textúrami: kameň, sklo, kov. A môžete pridať modernosť s novým inštalatérske alebo módne neónové osvetlenie.

Kúpeľňa Black Art Deco

Art Deco je neobvyklý moderný štýl, ktorý začína na počiatkoch jazzovej moderny. Monumentalita je kombinovaná s ľahkosťou a modernými trendmi - s africkou exotikou.

Art deco v kúpeľni je množstvo skla, ocele a mramoru. Steny sú lesklé, svetlé, s tmavými vzormi. Napríklad s čiernymi etnickými ornamentami. Dobre vyzerajúce opakujúce sa prvky. Paul je vždymonumentálne. Jedná sa o veľké mramorové dosky čiernej a bielej farby so zložitými vzormi. Šachová čiernobiela povrchová úprava sa aktívne používa v art deco.

Inštalatérske práce - masívne, so zakrivenými čiarami a zjednodušenými tvarmi. Zvyčajne je to akrylová a chrómová oceľ. Dôležitý prvok - obrovské zrkadlá v chrómovom ráme.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Čierna sa kombinuje s inými odtieňmi a materiálmi.

- Jeden z najsilnejších párov je čierny a červený. Toto je stelesnenie zmyselnosti, ktorá vyzerá najlepšie v kúpeľni. Odvážny duet môžete riediť bielou alebo béžovou farbou.
- Čierna a biela je klasická základňa pre všetky interiéry.
- Prestížny a luxusný čierny so zlatom alebo striebrom.
- Neobvyklé a extravagantné - so žltou a oranžovou farbou.
- Čierna vyhladzuje infantilizmus ružovej, aktivitu zelenej alebo studenej modrej.

Black vám tiež umožňuje experimentovať s textúrami. Rôzne dekoratívne omietky, mozaikové dlaždice, prírodný kameň alebo imitácia dokonale zapadajú do kúpeľne. Pre priestranné izby, masívny, silný žula je vhodná pre malé - klasické lesklé alebo matné dlaždice. Čierna farba dlho nevybledne a nezmizne. V prípade potreby je ľahké nájsť podobný odtieň. Ale čierna tapeta - nie je najčastejšie možnosť, okrem toho, že nie je najúspešnejší pre mokré kúpeľne.

Pohlavie

Pri výbere materiálov na dokončenie podlahy by sa malo zvážiťšpecifiká miestnosti. V kúpeľni je veľké množstvo vody a pary, neustále kolísanie teploty a vysoká vlhkosť. Materiály na podlahu by v takýchto podmienkach nemali napučiavať a znehodnocovať. Preto sa používa dlaždice, prírodný a umelý kameň, niektoré typy laminátu. Môžete zariadiť teplú podlahu. Aby nedošlo k sklzu, stačí vložiť špeciálny pogumovaný koberec s jasným kontrastným odtieňom. Bude to dôležité zameranie na tmavom pozadí.

Steny

Čierna farba funguje ako pozadie alebo ako oddeľovač. Na pozadí čiernych stien vyzerajú iné farebné akcenty oveľa jasnejšie. To vám umožní vytvárať silné kontrasty. Podľa rovnakého princípu sa luxusné šperky často rozložia na čierny zamat.

Čierne steny sú vhodné pre veľké, priestranné izby s vysokými stropmi. Potom sa nedrvia a nevytvárajú depresívny dojem. Dôležitá nuancia je maximálne svetlo.

Môžete jednoducho maľovať steny, ozdobiť ich dekoratívnymi dlaždicami alebo špeciálnymi panelmi, ozdobiť ich mozaikami a vložkami z prírodného kameňa.

Strop

Lesklý čierny strop je odvážne a zaujímavé riešenie, ale vyžaduje si priestor. Pre malé miestnosti je lepšie obmedziť šedú alebo klasickú bielu. Ak to však výška dovolí, nad hlavou môžete dokonca vytvoriť skutočnú hviezdnu oblohu, ktorá kombinuje hlboký tmavý lesk s reflektormi.

Kúpeľňový nábytok

\ t

Čiernanábytok je jedinečný v tom, že je kombinovaný s akýmkoľvek pozadím. Môže sa riediť farebným príslušenstvom alebo textilom. Pre milovníkov kontrastov zapadajú čierne a biele slúchadlá. Vyzerá to zaujímavé dvere, police a príslušenstvo z tmavého skla.

Čierne inštalatérstvo už dlho nie je prekvapením. Hlavná vec je vybrať si to tak, aby sa farba a štýl úplne zhodovali. Potom bude náhlavná súprava vyzerať harmonicky. Znalci luxusu a klasiky ocenia elegantnú čiernu mramorovú kúpeľňu.

Dekor a osvetlenie

V kúpeľni je vždy veľa drobností a doplnkov. Jedná sa o tácky a fľaše, uteráky a župany, všetky druhy pohárov a tácky. Všetky z nich môžu byť uchovávané v rovnakom štýle. Tam sú celé sady čierneho skla a kameňa. Praktické sú aj čierne textílie: nie sú tak špinavé a ľahšie sa umývajú. Priestranná izba môže byť zdobená vázami a miskami. Čerstvé kvety vyzerajú obzvlášť čerstvé na čiernom pozadí, a vlhkosť-teplota v kúpeľni vám umožní udržať exotické rastliny tu, že nebude prežiť v iných miestnostiach.

Ak má kúpeľňa okná, potom čierne závesy sú skvelou voľbou. Nie je to nevyhnutne masívny portier. Dosť husté rímske plátna, aby sa úplne izolovali od vonkajšieho sveta a zostali sami so sebou.

Čierna vždy vyžaduje jasné svetlo na kompenzáciu. Vzhľadom k tomu, že hojnosť prirodzeného osvetlenia sa v kúpeľni nachádza len zriedka, optimálnym riešením je komplexný viacúrovňový systém. Vhodné je tiché tlmené svetlovečerná recepcia kúpeľne po náročnom pracovnom dni. V kombinácii s tmavým pozadím pomáha relaxovať a uvoľniť sa, uvoľniť hlavu a oči. Ale pre domáce práce alebo všetky druhy kozmetických postupov potrebujú jasné svetlo, hlavná vec - nie príliš drsné na kontrastnom tmavom pozadí. Najmä štýlové zrkadlo.

Malá čierna kúpeľňa

Hluchá čierna nie je najlepšou voľbou pre malú kúpeľňu. Potom to urobí represívny dojem a vizuálne sa stane ešte tmavším. Takéto pozadie funguje len s veľmi jemným výberom iných interiérových prvkov na princípe kompozičného kontrastu.

Ale môžete použiť čiernu farbu inak. Správna hra akcentov je schopná rozpoznať zmenu vnímania každej miestnosti. Vertikálne čierne pruhy opticky zdvíhajú strop a horizontálne zväčšujú kúpeľňu. To všetko vám umožní experimentovať vlastným potešením. Je lepšie brať klasické kombinácie: s bielou, béžovou a smotanovou. Príliš chamtivé akcenty sa obrátia.

Ďalším tajomstvom sú zrkadlá. Našťastie, kúpeľňa má veľký počet z nich. Zrkadlové dvere alebo dokonca celá stena - to je nielen pohodlné, ale aj krásne. Priestor, ako by sa stal čoraz aktívnejším, je naplnený svetlom.

Kúpeľňa v čiernej farbe - foto

Ponúkame Vám výber fotografií z dizajnu čiernych kúpeľní pre každý vkus. vyzeraťporovnajte a nechajte sa inšpirovať!