Chatové domy (80 fotografií): projekty a nápady

Súčasný trend výstavby súkromných vidieckych domov možno nazvať vznikom mnohých projektov v štýle chaty, ktoré dokonale odrážajú identitu švajčiarskych dedín v horách. Docela masívne a spoľahlivé, dokážu odolať rôznym prírodným katastrofám a pre človeka, ktorý je unavený každodennými starosťami, sa stávajú najlepším útočiskom pre odpočinok v útulnej, vrelej atmosfére. Aké sú moderné projekty domov v štýle chaty? Budeme o tom hovoriť v ďalšom článku.

Vlastnosti štýlu chaty

Domy v štýle chaty alebo, ako sa nazývajú aj švajčiarske domy, majú svoje vlastné charakteristické črty, vďaka čomu ostro kontrastujú s ostatnými budovami. Je to spôsobené vznikom štýlu vo vzdialených alpských horách s drsným podnebím, kde bolo potrebné vybudovať spoľahlivé, teplé obydlia, ktoré by mohli ochrániť pred silným vetrom a snežením. Z toho vyplývajú znaky architektúry budov, a to:

- Obrovské štítové strechy, výrazne vyčnievajúce za múrmi domu - to sú tí, ktorí patria do funkcie ochrany pred snehovými závesmi;
- Spodná časť budovy musí byť vyrobená z kameňa a horná časť z dreva. Toto oddelenie štruktúry robí teplejšie, spoľahlivejšie a trvácnejšie;
- Prítomnosť podkrovia s balkónom, ktorý sa nachádza pod spoľahlivou ochranou strechy;
- Veľké okná s nádherným výhľadom na okolitú krajinu.

V dnešnom dizajne domov sa môžete stretnúťvýrazné rozdiely oproti požiadavkám štýlu, napríklad konštrukcia spodnej vrstvy tehál alebo betónu, a vrch - podľa konštrukcie rámu profilovaného nosníka, výmena štítových striech plochá. Napriek tomu sú domy v štýle chaty vždy rozpoznateľné a jedinečne krásne. Medzi hlavné výhody patrí trvanlivosť budovy. Kamenná základňa spoľahlivo udržuje drevený vrch pred vlhkosťou, ako aj šikmú veľkú strechu. Dom v štýle chaty, vyrobený z prírodných materiálov, má vysoké environmentálne vlastnosti.

Moderné projekty domov v štýle chalúp

\ t

Spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov v štýle chalúp, ponúkajú mnoho typických projektov na výstavbu pohodlných budov, z ktorých si môžete vybrať najvhodnejšie pre potreby konkrétnej rodiny. Predbežný projekt môže byť realizovaný individuálne, čo dáva oveľa viac výhod - môžete vziať do úvahy terén a postaviť, napríklad, krásny dom na úbočí alebo vyplniť štruktúru s ďalšími funkčnými miestnosťami. Ak sa rozhodnete rozvíjať sami, odporúčame vám venovať pozornosť nasledujúcim úspešným príkladom projektov.

Jednoposchodový dom s podkrovím a podpivničením

\ t

Projekt jednopodlažného rodinného domu s podkrovným suterénom je stelesnením sna o pohodlný, útulný a funkčný dom s minimálnymi stavebnými nákladmi. V takýchto budovách je všetko premyslené do najmenšieho detailu: naNa prízemí sa nachádzajú spoločné priestory: obývacia izba, kúpeľňa, pracovná kuchyňa, jedáleň s prístupom na terasu Podkrovie má niekoľko spální a ďalšiu kúpeľňu.

Každý majiteľ vybaví suterén podľa vlastného uváženia - môže byť usporiadaný ako oddychová miestnosť so saunou, vínnou pivnicou alebo technickou miestnosťou - výber závisí od potrieb rodiny v danej situácii. Budova, ktorá zaberá malú rozlohu pozemku, sa tak stáva plnohodnotným štýlovým domom pre celú rodinu.

Dom v štýle chaty s garážou

\ t

Život v vidieckom dome, sotva môže človek bez auta. Osobné auto rieši mnoho problémov, čo vám umožňuje rýchlo a pohodlne pracovať, priviesť deti do školy alebo ísť nakupovať. Garážové zariadenia na území domu majú veľké výhody v porovnaní s jednotlivými garážovými budovami, garážami alebo otvorenými parkovacími plochami - to šetrí miestnu oblasť, jednoduchosť pohybu, ako aj eliminuje potrebu investovať ďalšie peniaze do ďalších stavebných materiálov, dekorácií, komunikačných systémov.

Garáž môže obsadiť priestor na prvom poschodí domu alebo sa môže nachádzať v dolnom suteréne. V prvom prípade bude potrebné vybudovať koridor medzi miestnosťou pre autá a obývačky, aby sa zabránilo zbytočnému hluku a nepríjemným zápachom. V druhej verzii, keď sa dom nachádza v suteréne,je potrebné dodržať správny sklon zostupu a zabezpečiť systém odvádzania dažďovej vody. Táto možnosť vám umožňuje zariadiť garáž pre niekoľko áut naraz, bez „krádeže“ obytného priestoru domu.

Chata so saunou

Vedci opakovane potvrdili prínosy sauny. Návšteva parného kúpeľa nielen posilňuje imunitu a zlepšuje stav tela ako celku, ale prináša aj veľa radosti, účinne odstraňuje pocit únavy. Výstavba sauny v prímestských oblastiach sa v poslednej dobe stala veľmi populárnou a jej poloha pod jednou strechou s domom poskytuje ďalšie výhody, ktoré sa zredukujú na ekonomiku a pohodlie.

Parná miestnosť môže byť umiestnená v suteréne alebo prvom poschodí budovy, ako aj pripevnená k jednej z jej stien. Výhodou takýchto projektov je, že sauna nebude musieť vybudovať ďalšiu základňu, komunikáciu. Vodovodné, vykurovacie a kanalizačné zariadenia sú kombinované s domom. Obkladová a tepelná izolácia sa vykonáva súčasne s výstavbou bytového domu, čo výrazne šetrí náklady.

Okrem toho, kúpeľňa je už vybavená v budove, takže nie je potrebné jej vybavenie špeciálne pre saunu. Ak je parná miestnosť vybudovaná ako vyčnievajúca časť domu (prístavba), je často doplnená terasou s bazénom - v lete takéto riešenie prinesie neoceniteľné pohodlie.

Chata s veľkou verandou

Veranda jeVynikajúce miesto na trávenie voľného času s rodinou alebo priateľskou spoločnosťou. Na rozdiel od zimných večerov, kedy sa dáva prednosť pohodliu obývacej izby s krbom, teplé dni lákajú k zjednoteniu s prírodou. Projekty domov v štýle chaty s verandou sú veľmi populárne a zahŕňajú výstavbu otvorených (chránených vyčnievajúcimi strešnými oblúkmi) a uzavretých priestorov. Tieto zariadenia sú často vybavené vykurovacím systémom, ktorý tu ponúka doplnkový obytný priestor s čalúneným nábytkom.

Na verande si môžete zorganizovať letnú kuchyňu, ktorá pomôže zabrániť nadmernému dymu, pare a pachom v obývacích izbách. Rodina s deťmi tu môže vybaviť malé detské ihrisko, ktoré bude dobrým pomocníkom na daždivé dni. Zdobenie domu drevenou a kamennou chalupou v štýle verandy zmení aj najskromnejší projekt na štýlovú luxusnú budovu.

Chata Style Style na svahu

Výstavba rodinných domov na šikmých parcelách umožňuje vybudovať pohodlné, neobvyklé obydlia s pohodlnou dispozíciou. Toto sú vždy jedinečné projekty, pretože rôzne terénne vlastnosti vynucujú nové rozhodnutia. Samozrejme, že táto stavba bude stáť o niečo viac ako konvenčná výstavba na plochej platforme, ale môžete ušetriť peniaze na nákup pozemkov, čo bude stáť oveľa menej. Keďže domy chaty, ako sme už povedali, pochádzajú z Álp, ich usporiadanie na svahoch je úplne prirodzené a mohutné kamenné móla,nosná konštrukcia, dokonale zdôrazňujú štýl.

Nápady pre interiéry v štýle chaty

Prvá vec, ktorá vás zaujme, keď vstúpite do domu, je neuveriteľne pohodlná a zároveň luxusná atmosféra. Interiér je vyrobený v prirodzených odtieňoch, spája sa s okolitou prírodou a kameň a drevo sa používajú ako dokončovacie materiály.

Obývacia izba pripomína poľovnícky dom - tu môžete vidieť veľké prírodné kožušiny rozprestreté na podlahe a čalúnený nábytok, trofeje na stenách. Samotná izba má veľkú veľkosť, vysoké stropy, panoramatické okná. Povinným znakom štýlu sú masívne stropné trámy a stĺpy. Ústredným prvkom je krb, v ktorom sa nachádza posedenie s čalúneným nábytkom.

Aby sa zachoval osobitný starý duch obydlia, všetky domáce spotrebiče sa zvyčajne skrývajú za nábytkom alebo drevenými stenami. Nábytok v štýle chaty je nespracovaný, masívne drevené súpravy náhlavnej súpravy, starožitnosti alebo starožitnosti.

Pre spálne si tiež vyberte drevené masívne postele, nočné stolíky a stoličky jednoduchej klasickej formy. Bude to vyzerať skvelé koberce, prírodné kože, prikrývky, ktoré dávajú priestor pre odpočinok zvláštne teplo z domova.

Domy v štýle chaty - fotografie a projekty

V ďalšej galérii môžete vidieť viac fotografií výnimočne krásnych domov v štýle chaty. Každý z nichSamozrejme, má svoje vlastné charakteristiky, ktoré je možné zohľadniť pri tvorbe vlastného projektu. Šťastné prezeranie!