Červeno-čierna kuchyňa: nápady na dizajn (70 fotografií)

Krásna svetlá kuchyňa je pýchou každej hostesky. Táto miestnosť je často určená nielen na varenie, ale aj na posedenie s priateľmi alebo v rodinnom kruhu, takže tu vládne najviac relaxačná atmosféra. Trendy v posledných rokoch majú sklon k originalite, extravagancii interiérového dizajnu a to sa môže pochváliť aj červenou a čiernou miestnosťou. Pitch farba - krásna šarlátová šarža. Takáto ambiciózna kombinácia vás naplní energiou na celý deň a po chutnej večeri prinesie trochu vášne.

Interiéry

Radikálna kombinácia karmínovej a uhlie je charakteristická pre dizajn najmodernejšieho nábytku. Na základe toho je možné vytvoriť konštrukciu väčšiny existujúcich smerov štýlu, je potrebné len doplniť návrh vhodnými ťahmi.

Červeno-čierna kuchyňa v štýle minimalizmu

Najpraktickejší a najfunkčnejší smer. Tu je všetko veľmi zdržanlivé, neexistujú žiadne zbytočné objekty. Lesklé povrchy nábytku s jasnými líniami, monochromatickými pracovnými doskami, množstvom svetla a priestoru - to sú hlavné črty štýlu. Vyznačuje sa čierno-čiernym nábytkom s malými fialovými vložkami.

Môžete sa vrátiť z pravidla tým, že sa rozhodnete pre fialové slúchadlá - potom bude jedálenský stôl a stoličky, zástera alebo stolová doska modrastá. Stropné a stenové panely sú vyrábané v blond (bielej, mliečnej) škále.

Červená a čiernahigh-tech kuchyňa

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá v tomto smere, čierny a červený tón bude vyzerať veľmi prospešne. Funkcie budú lesklý nábytok s prítomnosťou skla a kovových častí v ňom, prítomnosť ultra-moderné domáce spotrebiče a osvetlenie (vrátane skryté osvetlenie), jasnú geometriu kuchynského nábytku.

High-tech set v živicovo-šarlátových odtieňoch je dobre doplnený bielym a sivým pozadím, zásterou v kovovej farbe s terakotovým "techno" vzorom. Podlahu je možné položiť veľkým tmavým obkladačom alebo vstavanou „šachovnicou“ v kombinácii s bielou.

Červeno-čierna kuchyňa v modernom štýle

Kuchynský nábytok v čiernej a červenej farbe má v tomto prípade zdržanlivé formy bez skrútenia a zakrivenia. Takéto techniky sú prijateľné okrem stropnej roviny. Dizajnéri často pridávajú do celkového spektra svetlošedú farbu, ktorá sa dá použiť na ozdobenie bočných povrchov, pričom v tomto rozsahu môžu byť aj horné závesné skrine a spodné - fialové. Je možné zvoliť súpravu s vložkami z matného skla, s lakovanými povrchmi - to pomôže vizuálne rozšíriť miestnosť. Podlaha je položená obkladačkami z farebnej živice alebo laminovaná pod tmavým drevom.

Červená a čierna kuchyňa v štýle krajiny

\ t

A v tomto útulnom smere krajiny sa môže červená a čierna gama dostať dokopy. Vytvorenie hlavného pozadia idú na objasnené tóny béžovej, šedej, olivovej. S týmtoTextúrovaná omietka vyzerá dobre, tapeta s malou kvetinovou potlačou, opakovanie na záclony a fasády náhlavnej súpravy. Podkladový materiál je vybraný pod stromom - keramika alebo laminát.

V karmínových odtieňoch sa vyberá hlavné zariadenie, ale je dôležité zvoliť najvhodnejší tón, napríklad farbu červenej chryzantémy alebo brusnice, pretože tu nie sú vítané svetlé šarlátové farby. Sizo-ihrisko môže dokončiť obrázok ako samostatné malé doplnky.

Červeno-čierna kuchyňa v štýle japonského minimalizmu

V kombinácii s tmavosivou farbou existuje čerešňová farba. Je dôležité poznamenať, že čistá biela farba japončiny sa považuje za symbol smútku, takže sa prakticky nepoužíva. Smer je charakterizovaný charakteristickými črtami minimalizmu, keď dominujú len funkčné objekty a úloha dekorácie je vykonávaná národnými atribútmi, bambusovými lampami.

Stropná tkanina je vyrobená v mliečne, krémovej alebo svetlosivej farbe a na podlahe je lepšie zostať na podlahe s laminátovými alebo korkovými podlahami. Skrine sú najčastejšie navrhnuté podľa princípu „tmavé dno a čerešňový modulárny vrch“. Lesk nie je vítaný a dáva priestor matným povrchom.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Kuchynská miestnosť má skôr špecifickú mikroklímu, takže výber obkladu vyžaduje prísny prístup - musia byť odolné voči vysokej vlhkosti a teplote, ľahko sa čistia. Estetické indikátory navyše zohrávajú významnú úlohu.Okrem varenia sú tu aj rodinné jedlá a recepcia. Kuchynská miestnosť, vyrobená v alo-živicovom rade, potrebuje špeciálny prístup k výberu farieb pre pozadie.

Paul

Podlaha môže byť ozdobená laminátom, linoleom (vrátane tekutých), matnou žulou, lakovaným korkom. Je však lepšie dávať prednosť takému veľkolepému, chytľavému spôsobu ako kachľové murivo. Okrem toho, že má najlepšiu sadu vlastností vhodných pre toto prostredie (odolné voči opotrebeniu, ľahko sa čistí, nekĺzne), vyrobené v čiernej farbe, pridá sa k všeobecnému obrazu pozadia elegantne, s dôrazom na bohatosť karmínových odtieňov.

Malo by sa predísť bielej dekorácii, pretože domov získa dotyk úradníka. Môžete zariadiť "teplú podlahu" s vnútorným vykurovacím systémom. V priestranných izbách sa často kombinujú materiály, ktoré oddeľujú pracovný priestor od odpočívadla.

Steny

Vytvorenie základného zázemia nie je ľahká úloha. Tvárou v tvár môže byť vodná farba, tapeta, keramika (čierna verzia muriva vyzerá pôsobivo), dekoratívna omietka alebo kameň. 3D vložky a fototapety sú možné.

Je lepšie dávať prednosť textúrovaným formám, tapetám s reliéfnymi ornamentmi na zmiernenie závažnosti atmosféry. Vyberú sa spresnené tóny krémovej, šedej, mliečnej farby. V určitých oblastiach môžete vytvárať akcentačné povrchy, ktoré ich zvýraznia, napríklad prilepíte na stenu jedálenského stolaperleťovo jednofarebné pozadie s červeným alebo čiernym malým vzorom.

Strop

Tu je ideálny povrch stropu vo svetlých krémoch, perle a mliečnych tónoch. Existuje mnoho spôsobov, ako dokončiť - od bielenia a maľovanie až po výstavbu zavesených konštrukcií s ťahom filmu. Často, opláštenie hornej časti dvojúrovňových sadrokartónových foriem, vykonávať zónovanie veľkých priestorov. V tomto prípade môže byť povrch nad varnou plochou odľahčený a fialové vložky z lesklého natiahnutého plátna sa zamerajú na jedálenský kút alebo miesto na odpočinok. Pitch farba sa používa zriedka, ale vo veľkých štúdiových apartmánoch sa môže vyskytnúť táto farba.

Kuchynský nábytok

Pri výbere prvkov situácie je potrebné byť mimoriadne opatrný, aby sa nevytvorila utláčajúca a agresívna atmosféra. Je lepšie zastaviť sa na rozhodnutí, kde bude spodná časť tmavšia a horná - osvetlená. Hlavný dôraz by sa však mal klásť na červenú paletu, ktorá úspešne doplní temné prvky. Ak je veľkosť miestnosti malá, môžete urobiť len jeden výrazný prízvuk, napríklad nainštalovať malinovo čierny závesný šatník a pridať zvyšok svetlej škály svetlými odtieňmi záster, stolom, iným nábytkom.

Často získajte elegantný set s živicovým dnom a šarlátovým vrcholom. To môže byť vykonané úplne v nočnej farbe - potom svetlo dekorácie stien pomôže zneškodniť situáciu,vložky na dvere z matného skla, lesklé fasády, moderné prísne kovanie, vyrobené v rovnakom štýle.

Súprava by sa mala skombinovať s iným nábytkom, pričom by sa mala vytvoriť jediná kompozícia. Ideálnym riešením by bol čierny jedálenský stôl s červenými stoličkami (alebo naopak), priehľadné povrchy, čiernobiely barový pult, pracovný ostrov.

Dekorácia a osvetlenie

Zvláštnosť extravagantnej palety nás núti vybaviť miestnosť vysokokvalitným osvetlením. Je potrebné vziať do úvahy, že takáto kombinácia je charakteristická pre moderné riešenia, preto musia byť osvetľovacie zariadenia vhodné - podľa najnovšieho technického pokroku. Dominujú mu reflektory a smerové lampy, môžete umiestniť luster, ktorý bude vyzerať dobre v jedálenskom priestore. Zaujímavou možnosťou je sada svietnikov a lustrov z krištáľu, kde odrazy príveskov zaplnia miestnosť tajomnou hrou svetla. Tiež sa používajú závesné lampy, ktoré vyzerajú dobre nad barovým pultom a zvýrazňujú plochu.

Vzhľadom na to, že samotný červeno-čierny dizajn je dosť nasýtený, nemali by ste umiestniť veľa dekoratívnych prvkov. S takou úlohou, kresby na fasádach, nástenné hodiny, moderné domáce spotrebiče, tvarovaný strop dokonale zvládne. Steny môžu byť doplnené niekoľkými abstraktnými maľbami, ak je miestnosť priestranná, ale toto nie je miesto pre romantické detaily (kytice, obrusy).

Malýčerveno-čierna kuchyňa: interiérový dizajn

Renovácia malej kuchynskej miestnosti, kde sa pripravujú pochúťky, by sa mala začať otázkou, či je možné ju kombinovať s obývacou izbou alebo chodbou, aby sa získali dodatočné štvorcové metre. Ak je to vylúčené, potom si vyberáme najkompaktnejšie a priestrannejšie zariadenie, kde sa zmestia aj potrebné domáce spotrebiče. Vo väčšine prípadov vyhráva hranatý dizajn.

Nestačí stmievať malý priestor, takže povrch je prednostne objasnený. V teplom granátovom spektre môžete vytvoriť jednu zo stien. Modro-čierna dlažba alebo laminát dokonale kontrastujú s karmínovými slúchadlami a vytvárajú tok z tmavého dna do maximálnej svetlej výšky stropu.

Musíte sa postarať o kvalitné osvetlenie - pre varnú zónu môžete inštalovať reflektory a nad stolom - prívesok alebo luster.

Kuchyne v červenočiernej farbe - foto

Náš výber fotografií vás inšpiruje k vytvoreniu vlastnej svetlej, expresívnej červenej a čiernej kuchyne. Tu je mnoho možností dizajnu, berúc do úvahy štýl a veľkosť miestnosti. Môžete sa zoznámiť s tým, ako harmonicky môžu byť farby povrchových úprav a nábytku kombinované, ako si vybrať správne sety a zariadiť moderné osvetlenie. Šťastné prezeranie!

Video: Červeno-čierna kuchyňa v interiéri