Červená kuchyňa (60 fotografií): nápady na dizajn

Červená je vždy tučná a extravagantná. Jasné a šťavnaté odtiene osviežujú a vyvolávajú chuť do jedla. Premyslený dizajn červenej kuchyne sa stane skutočným stelesnením krbu. Budete chcieť vrátiť sa do tejto kuchyne znovu a znovu, zhromažďovať na rodinnú večeru a pozvať hostí. Nasýtená červená farba zahrieva jednu existenciu. Jeho variácie nikdy nevychádzajú z módy, od jemného bledého po hlboké víno a bordó. Ale na dosiahnutie harmónie v tomto interiéri, musíte starostlivo zvážiť.

Interiéry

Červená farba nie je taká jasná, ako sa na prvý pohľad môže zdať. To nie je agresia, pretože je červená - farba lásky, vášeň, oslava a dobrá nálada. To je jeden z najsilnejších prírodných odtieňov. Môže byť zadaný v rôznych štýloch.

Červená kuchyňa v modernom štýle

Moderný štýl je striktne rovný, kov, sklo, svetlý plast, jasná geometria a priestor premyslený až na milimeter. Takáto kuchyňa je skutočnou pracovnou zónou. Úlohou červenej farby je dodať zdravému pragmatizmu nejakú farbu a teplo. Navyše, červená ide dobre s čiernymi, bielymi a chrómovými high-tech prvkami. Zvlášť bohaté farby: šarlátová, karmínová, tmavá čerešňa.

Kuchyňa Red Loft Kitchen

Loft je bohémsky americký štýl, ktorý bol obzvlášť populárny v New Yorku. Teraz je späť v móde, spája praktickosť, funkčnosť ajednoduchosť.

Loft je vždy tvorivosť a ľahká nedbanlivosť. Štýl sa aktívne rozvíjal v čase, keď boli kancelárie, sklady a výrobné priestory prestavané na život. Jedná sa o surové steny, hrubý nábytok, otvorené komunikácie a overené usporiadanie. Každá nepopsateľná kuchyňa môže byť premenená na krásny podkrovie. Ideálne pozadie pre tento štýl je hrubá, hrubá tehlová stena.

Červená kuchyňa v štýle pop artu

Popová kultúra je nekonečným zdrojom inšpirácie. Jeho prvky sa používajú všade: v doplnkoch, odevoch, dekoroch a interiéri. Červená farba a tento štýl sú pre seba. Využíva jednoduché materiály, veľa plastových a kovových, kontrastné farebné akcenty. Môžete pridať dizajn s retro plagáty v červených tónoch.

Kuchyňa Red Oriental Kitchen

Zdá sa, že orientálny štýl a červená sú vytvorené pre seba. V interiéri tejto kuchyne môžete použiť akékoľvek odtiene a ich kombinácie. A tu to nie je akcenty, ale celkom hlavná funkčná farba. Červená sa používa v čínskom, marockom a arabskom štýle. V kombinácii s drahým drevom, inými tmavými a bohatými farbami, zlatom.

Naj diskrétnejší je arabský štýl s neutrálnym pozadím. Marocký - ťažký, ako orientálne korenie. Hlboké karmínové odtiene sú v ňom kombinované s farbou kurkumy, tmavo modrej, fialovej, smaragdovej. Čínsky štýl je vždy jasný zón, obrazovky a priečky, svetlé aKontrastné farebné kombinácie, maľovanie.

Červená viktoriánska kuchyňa

Z klasických luxusných štýlov je viktoriánsky najúrodnejší pozemok pre červenú. Zvyčajne sa používa v obývacích izbách, spálňach a kanceláriách, ale môžete tiež experimentovať s kuchyňou. Hlavná vec je, že miestnosť bola dostatočne priestranná. A je žiaduce, aby bol celý byt držaný v jednom duchu.

Viktoriánsky štýl je luxusný burgundský zamat a tmavé tmavé odtiene. Eklekticizmus tu víťazí. V jednej miestnosti sú klasické, gotické, rokokové a ľahké indické, ako aj čínske bankovky.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Výber červených ozdobných materiálov je neobmedzený. Toto je jedna z primárnych farieb, ktorá je takmer v každom riadku a nie v jednej inštancii.

Pokiaľ ide o kombinácie, okrem klasických a prírodných odtieňov možno červenú kombinovať s inými jasnými farbami. So zeleným - pre moderné ekologické interiéry. Taký duet vyzerá sviežo a povzbudzuje. Modrá farba pomáha ochladzovať teplotu a žlto alebo oranžovo - aby bola miestnosť ešte teplejšia a svetlejšia. To je dobré pre studené apartmány a kuchyne, ktoré nemajú svetlo.

Paul

Na podlahu v kuchyni je vhodná červená dlažba alebo laminát. Tieto materiály sú dobre umyté, nenáročné, nebojí sa vlhkosti a špiny. Môžete využiť moderné linoleum. Sú lacné a ľahko vymeniteľné. Treba sa však vyhnúť klasickým červeným kobercom.

Steny

Červená je veľmi aktívna. Jeho nadmerná ponuka môže byť únavná a nepríjemná. Preto, s dokončením veľkých povrchov musí byť veľmi opatrní. To platí najmä pre steny. Dosť jeden alebo viac svetlých akcentov.

Vhodnou možnosťou je červená zástera nad pracovným priestorom. Dá sa položiť s dlažbou alebo sklom, monofónnym plátnom alebo vo forme mozaiky. Je lepšie, aby sa tapety na to ľahké, mäkké, pre vytvorenie pohodlného kontrastu. Ak potrebujete tlmené prírodné červená - mali by ste venovať pozornosť prírodného kameňa a tehál.

Strop

Strop je zriedka natretý červenou farbou. Ale ak takáto túžba vznikla, lesklá strečová tkanina vyzerá najlepšie. Je len dôležité zvoliť správny odtieň, aby ste vizuálne udržali výšku miestnosti. Ale v stropoch sú dobre namontované svietidlá.

Kuchynský nábytok

Červené lesklé panely vyzerajú v moderných kuchyniach štýlovo. Najmä - na bielom alebo čiernom pozadí, s kovovými prvkami. Hlbšie a tlmené tóny dokonale ladia s drevom.

Zaujímavou a extravagantnou verziou je červená chladnička. Môže sa stať centrálnym prízvukom kuchyne, najmä v štýle pop artu. Môže byť ozdobený svetlými samolepkami alebo neobvyklými magnetmi.

Ak je kuchyňa malá, potom ju množstvo červenej zužuje. V tomto prípade môžete obmedziť svetlú jedáleň s farebným stolom alebostoličky. Ale je lepšie sa vyhnúť úplne monofónnemu nábytku, vyzerá to ťažkopádnejšie.

Dekorácie a osvetlenie

Najvýraznejším dekoratívnym prvkom v kuchyni sú závesy. Ale je lepšie nebrať hluché svetlé záclony. Sú ťažké a ťažko sa o ne starajú. Tyl, hrášok, pruhy alebo klietka je skvelá voľba. A môžu byť doplnené menšími textíliami: uteráky, handry, obrusy, vankúše na stoličky.

V červenej farbe si môžete vyzdvihnúť a funkčné doplnky: poháre, stojany, riady, vázy. Vyzerajú štýlovo na neutrálnom pozadí.

Červené nepretržité osvetlenie nie je najvhodnejšou voľbou pre kuchyňu, kde je dôležitá funkčnosť. Tu musíte neustále rezať a variť, a čo je najdôležitejšie - vidieť, čo robíte, a nie unavený. Ale niektoré dekoratívne lampy môžu byť zaujímavé na doplnenie interiéru.

Dizajn kuchyne v červenej farbe - foto

A aby sme našli čerstvé, svetlé a odvážne nápady pre váš vkus, ponúkame vám výber z najlepších fotografií interiéru kuchyne v červených farbách. Vychutnajte si vaše sledovanie a inšpiráciu!

Video: Červená kuchyňa - interiérový dizajn