Bytový dizajn v modernom štýle (70 fotografií)

Rovnako ako mnohé iné oblasti, aj interiérový dizajn podlieha módnym trendom. Výber odtieňov a textúr, tvarov a línií, typov dekorácií a dekorácie sa neustále mení. To uľahčuje vznik inovatívnych materiálov a technológií, ktoré sa v 21. storočí vyvíjajú obzvlášť rýchlo. Bytový dizajn v modernom štýle odráža najpohodlnejšie riešenia v podmienkach dynamického života veľkého mesta.

Vlastnosti moderného štýlu

Súčasné trendy v dizajne obytných priestorov sa vyznačujú maximálnou jednoduchosťou, stručnosťou, ale zároveň sú pohodlné a pohodlné. Elegantný dizajn v neutrálnych odtieňoch a grafických líniách priťahuje príliš veľa pozornosti, čo vám umožní plne sa sústrediť na prácu, voľný čas alebo komunikáciu.

Na rozdiel od všetkých druhov etnických, dedinských a retro trendov, moderný štýl je úplne bez náročnosti. Každá položka v miestnosti nesie funkčnú záťaž, zatiaľ čo minimalistické prostredie znižuje takmer na nulu náklady na čistenie, údržbu nábytku, poprášenie a iné podobné činnosti.

Obývacia izba v modernom štýle

Diskrétny luxus moderného štýlu je najvýraznejší v obývacej izbe. V miestnosti, určenej na stretnutia s priateľmi a príbuznými, vládne útulná, ale zdržanlivá atmosféra. Tento dojem vytvára neutrálne monochromatické farby - béžová, sivá, biela, hnedá.

Podrobne, minimálne škvrny svetlénátery. Oranžová, fialová, modrá, olivová, mäta, tyrkysová, žltá robia interiér haly zaujímavejším a veselejším. Osvetlenie hrá veľmi dôležitú úlohu a veľké lustre a nástenné svietniky slúžia ako dodatočná výzdoba interiéru.

Podlaha v modernej obývacej izbe je laminátová podlaha alebo parkety v pokojnom tieni, v strede môže byť obyčajný koberec vhodnej farby. Z nábytku, tam je určite dosť prísne pohovka, malý konferenčný stolík, niekedy existuje niekoľko políc (zvyčajne zatvorené).

Je takmer nemožné predstaviť si obývaciu izbu bez obrovského LCD televízora. Vedľa neho sa nachádza aj elektrický požiar alebo veľké akvárium s krásnym osvetlením. Pokiaľ ide o výzdobu, zvyčajne sa prezentuje vo forme jedného alebo dvoch obrazov alebo série čiernobielych fotografií na stenách, vázy s umelými vetvami, veľká kvetinová rastlina. Textílie v modernom dizajne sú spravidla monochromatické a farba závesov odráža čalúnenie pohovky alebo mäkkých vankúšikov.

Interiér spálne v modernom štýle

Presnosť a čistota - to je dojem, ktorý zanechala spálňa, zdobená podľa pravidiel moderného dizajnu. Tu, rovnako ako v obývačke, dominujú uvoľnené tóny v achromaticko-pastelovom merítku, osvetlené jemným zlatým svetlom zo stropu a bočných svetiel.

V prostredí je harmónia proporcií veľmi zreteľná - výrazná horizontálna šírka širokého lôžka je doplnená rovnako aktívnymi vertikálnymi čiaramiMôže to byť záclony so záhybmi, stenový panel až po strop v čele postele, šatníková skriňa alebo vysoká výklenok pre televízor.

Monotónna neutralita sivobéžových farieb v spálni zjemňuje prírodné textílie z posteľnej bielizne, zamatových kobercov a prikrývok, drevených textílií nábytku alebo povrchovej úpravy. Vďaka neprítomnosti nepotrebnej výzdoby, vzorov a farebných kontrastov moderná spálňa zostáva priestranná a vzdušná, čo prispieva k riadnemu odpočinku a regenerácii.

Dizajn kuchyne v modernom štýle

Charakteristickými znakmi modernej kuchyne sú maximálne pohodlie a funkčnosť, založené na efektívnom využívaní každého štvorcového centimetra. Súprava vyzerá neobvykle lakonicky a niekedy sa dá úplne prehliadnuť - hladké fasády bez držadiel, dekorácií a kovaní pripomínajú obyčajnú stenu. Samozrejme, tento dojem je klamný - vo vnútri sú priestranné skladovacie systémy vybavené najnovšími štandardmi.

Pokiaľ ide o farebné roztoky, prevládajú upokojujúce tóny čierno-bielej a béžovo-hnedej gama. Nasýtené farby v interiéri skutočne štýlovej kuchyne zaberajú viac ako 10 - 15% a nájdete ich v jednotlivých prvkoch súpravy, dekoroch na stenu, dekoroch záster a riadoch. Z materiálov najčastejšie sa používa vysokokvalitný plast, leštené drevo, laminované MDF panely, umelý kameň, tvrdené sklo a pochrómovaný kov.

Moderný štýl v interiéri chodby

Pre malú chodbu je možno najlepším možným riešením moderný štýl. Diskrétna monotónnosť palety, čistota a presnosť interiéru od prahu vytvárajú dobrý dojem z bytu ako celku. V takejto chodbe vyzerá všetko ako jeden celok - neutrálny povrch harmonizuje so sadou nábytku, dekorácie dverí, výzdoby a veľkého zrkadla a teplého osvetlenia dodáva miestnosti útulný vzhľad.

Interiérová kúpeľňa v modernom štýle

Pokojný, ale zároveň rafinovaný dizajn miestnosti na úpravu vody je ideálnou voľbou pre moderný byt. Podľa súčasných pravidiel dizajnu môže byť aj najbližšia kúpeľňa pohodlná a atraktívna. To prispieva k jasnosti foriem, minimalizmu a high-tech estetiky moderného štýlu. Biele vodovodné batérie, chrómované vodovodné batérie, zrkadlá, sklenené priečky vyzerajú obzvlášť impozantne na hladkom pozadí nenápadného lešteného dreva, žuly alebo mramoru. To všetko uľahčuje udržiavanie poriadku a čistoty v kúpeľni, po mnoho rokov sa teší príjemnej atmosfére.

Štúdio apartmán v modernom štýle: nápady

V poslednom čase sú malé byty usporiadané tak, aby bolo viditeľné všetko potrebné na bývanie. Aby sa ušetrilo miesto, často medzi miestnosťami nie sú žiadne steny. Jeden veľkýmiestnosť je logicky rozdelená na funkčné priestory - spálňa, hosťovská izba, kuchyňa. Niekedy je tu aj pracovná plocha. Vzhľadom k tomu, že štúdiá sú umiestnené viac ako bývanie pre jedného alebo dvoch dospelých, deti v tomto usporiadaní takmer nikdy nedôjde.

Dizajn ateliéru v modernom štýle predpokladá dodržiavanie rovnakých pravidiel ako pri návrhu jednej miestnosti - s použitím najviac 2 až 3 základných farieb, kombinácie kombinovaných textúr, opakovateľnosti akcentov a dekoru. Každá zóna sa môže trochu líšiť - v kuchyni to bude hladká textúra pod kameňom, v priestore na spanie - mäkké textílie, v obývacej izbe - praktické vlnené čalúnenie alebo velúr v kombinácii so svetlými vankúšmi.

V interiéri ateliéru môže moderný dizajn obsahovať niektoré detaily z nedávnych trendov, ako je škandinávsky štýl (mozaiková dlažba, bielošedo-modré tóny, etnický dekor severných krajín) a podkrovie (zavesené kovové lampy, murivo jednotlivých kusov nábytku z hrubo opracovaného dreva).

Návrh bytu v modernom štýle - foto

Ešte zaujímavejšie príklady moderného dizajnu bytov nájdete vo fotogalérii na našich webových stránkach. Riešenia kreatívneho dizajnu vám pomôžu vybrať vhodný typ povrchovej úpravy, možnosti nábytku a iných potrieb pre domácnosť, nápady na krásny interiér. Nechajte sa inšpirovať a nechajte novú, modernú renováciu svojho bytu byť perfektná!