Brána a brány z profesionálnej podlahy: 70 fotografií a nápadov

Jazda cez územia súkromných budov, často môžete vidieť ploty, brány a brány z vlnitej podlahy, vyrobené v rôznych farbách. Majú pomerne atraktívny vzhľad, najmä v kombinácii s inými materiálmi. Ale nielen ich externá estetika je ich dôstojnosť. Takéto návrhy majú niekoľko pozitívnych technických vlastností. Čo presne? Povieme o tom v našom článku a tiež zvážime najlepšie nápady na registráciu krásnych plotov z profesionálnej podlahy.

Prečo si vybrať obloženie

Aby sme pochopili, prečo brány a brány z vlnitej lepenky získali veľkú popularitu, stojí za to zvážiť vlastnosti tohto materiálu, z ktorého plynú všetky výhody produktov. Po prvé, objasnime, čo je to surovina. Terasové dosky sú vyrobené z oceľových plechov, ktoré sú valcované mlynom a získavajú príslušný formulár. V tejto forme však oceľový plech nie je vhodný na umiestnenie v otvorených oblastiach, takže je navyše pokrytý rôznymi polymérmi, ktoré zabezpečujú jeho pevnosť a antikorózne vlastnosti.

Ošetrený materiál sa nebojí mokrých zrážok, ultrafialových lúčov - nekoroduje a nevybledne. Z toho môžeme vyvodiť závery o hlavných výhodách brán a brán z vlnitej lepenky, a to:

- Dlhá životnosť - pretože materiál nie je vystavený vonkajším prírodným vplyvom, brány a brány budú trvať pomerne dlhú dobu (najmenej 50 rokov);
-Odolnosť voči horeniu;
- Jednoduchá inštalácia;
- Nízke náklady.

Samostatne stojí za zmienku estetické funkcie profesionálnej podlahy. Materiál môže byť prezentovaný v rôznych farebných interpretáciách. Je dokonale kombinovaná s kameňom, drevom, tehlou, čo umožňuje stavať krásne vchodové kompozície.

Aké sú brány: konštrukčné prvky

Typ budúcej štruktúry, ako aj použiteľnosť závisí od konštrukčných prvkov. Brány môžu byť otočné, posuvné, posuvné alebo garážové. Moderné návrhy sú často vybavené automatickými pohonmi, zdvíhacími mechanizmami. Najčastejšie sa brána vyrába v šírke 3–4 m, aby sa zabezpečil prechod pre osobné aj nákladné vozidlo. Každý typ má svoje výhody a výber dizajnu závisí od osobných preferencií majiteľov a dostupnosti voľného miesta.

Kyvné

Táto verzia s dverami, ktoré sa otvárajú ako dvere, je všetkým známa už dlho a nestratila svojich fanúšikov. Jednoduchá inštalácia a následná prevádzka. Moderný dizajn je vybavený automatickým zariadením, ktoré zabezpečuje nezávislé otváranie a zatváranie brány. Nevýhodou takýchto konštrukcií je potreba dostatočne veľkej voľnej plochy, ktorá umožní voľné otváranie dverí. Najčastejšie sa takéto brány vyrábajú dvojkrídlové, pretože jeden panel bude mať veľké zaťaženie a dokonca ich otvorínepohodlné.

Stiahnuteľný

Tento typ pripomína dvere posuvnej miestnosti. Brána je jeden panel s valčekovou základňou, ktorá sa pohybuje pozdĺž plota. Tento typ otvárania je výhodný v tom, že nevyžaduje ďalší priestor. Pretože sa krídlo pohybuje bez kontaktu so zemou, nevyžaduje v zime odpratávanie snehu. Brány sú vybavené automatikou, ktorá je schopná odolať 30 stupňovému mrazu.

Zdvíhanie

Toto je jedna z moderných možností, keď má brána jeden list, ktorý sa nepohybuje, ale stúpa. Mechanizmus otvárania môže byť manuálny alebo automatický. V otvorenej polohe nepotrebuje konštrukcia zbytočný priestor, hoci centimetre po 20 "kradnú" výšku otvoru.

Skladacie akordeonové dvere

\ t

Tento druh je oveľa menej bežný. Najčastejšie takéto návrhy robia domáci remeselníci pre malé oblasti, kde je významné obmedzenie vo vesmíre. Brána sa skladá z niekoľkých vlnitých panelov prepojených závesmi. Medzi dverami ležala vrstva gumy, ktorá zabezpečí utesnenie, ochranu pred vetrom.

Čo sú bránky?

Ak brána slúži hlavne na prejazd vozidla, je na usporiadanie priechodu potrebná bránka. Niekedy to odmietajú, ale ako ukazuje prax, takéto rozhodnutie nie je racionálne. Pripustiť alebo uvoľniťniekoho z územia je potrebné neustále otvárať a zatvárať veľké brány, čo je veľmi nepohodlné.

Gates môže byť dvoch typov - zabudovaný do brány a voľne stojaci (umiestnený po celom oplotení). Druhá možnosť je veľmi populárna, aj keď je nákladovo efektívnejšia, navyše šetrí plátno plota, ak je oblasť malá.

Samostatne sa nachádzajú, majú svoje prednosti - dajú sa nastaviť na akúkoľvek výšku a šírku bez toho, aby sa poškodila praktickosť brány. Takéto konštrukcie poskytujú zadlabacie zámky, čo zaručuje jednoduchosť obsluhy a väčšiu bezpečnosť. Gates nastaviť malú veľkosť, vybaviť volanie alebo videotelefón, poštová schránka, aj keď druhá v našej dobe vykonáva dekoratívnu funkciu.

Ozdobné vráta a bránky

\ t

Samozrejme, každý majiteľ chce mať brány a bránky, ktoré sú nielen pohodlné a odolné, ale aj krásne. Keďže divadlo začína závesom, tak celkový pohľad na vstupnú bránu vytvára prvý dojem o celej budove a majiteľoch domu, o ich materiálnom bohatstve a chuťových preferenciách. Preto, výber najvhodnejší dizajn, mali by ste zvážiť jeho dizajn, venovať pozornosť farbe, kombinácie materiálov a ďalších dekoratívnych detailov.

Farba

Výber farby brány a brány, stojí za to vychádzať z celkového dizajnu domu - jeho farby a štýlu. V tomto prípade by sa mala venovať osobitná pozornosť dekorácii strechy a fasády, ktorá by malavytvoriť jeden farebný súbor s bariérou. Kombinácia tmavej strechy a brány so svetlou fasádou domu vyzerá krásne.

Štýl hrá dôležitú úlohu, napríklad ak je dom navrhnutý v rustikálnom smere, bude lepšie zosúladiť sa s plotom s bránou a bránou hnedých, pastelových farieb. Pre dom, ktorý je v architektúre podobný hradu, si môžete vybrať teplé farby červenej, atď. Dôležitú úlohu zohrávajú aj ploty s bránami susedných oblastí.

Každá paleta má individuálne vlastnosti, ktoré môžu nejakým spôsobom ovplyvniť vizuálne vnímanie. Venujte pozornosť napríklad bielym bránam z vlnitých podláh, ktoré sú schopné vizuálne rozširovať priestor a vytvárať pocit čistoty a poriadku. Táto farba je ideálne kombinovaná s akoukoľvek inou: jasnou zeleňou miestneho územia, murivom a kovanými prvkami dávajú osobitnú ľahkosť.

Hnedé brány sú univerzálne. Sú ideálne kombinované s fasádami, zelenými plochami a susednými budovami.

Zelená farba je veľmi obľúbená - je príjemná pre oko a prináša určité pohodlie pre životné prostredie. Takáto paleta je kompletne zlúčená s okolitými zelenými plochami, pokiaľ nezastavíte pri voľbe, keď sa brána akcentuje, ako je nádherná zelená posuvná konštrukcia z fólie s jasne žltými stĺpmi. Tento dizajn svojím spôsobom vyzerá nečakane a originálne.

Menej často sa môžete stretnúť s bránou žltej farby. Hoci paleta aspojené s teplými lúčmi slnka, to je pomerne kontrastné a môže spôsobiť podráždenie v priebehu času. Napriek tomu, farba má svojich fanúšikov, ale ak používate kombináciu s čiernymi kovanými železnými prvkami, môžete získať skôr elegantný dizajn.

Modrá farba skvele odtiene zelenej palety miestnej oblasti. Takéto brány sa často obliekajú do bielej, šedej alebo čiernej kovanej pošvy s ozdobnými prvkami, ktoré vyzerajú veľmi pekne a štýlovo.

Jasná a bohatá červená paleta má mnoho odtieňov, z ktorých každý je dokonale kombinovaný s fasádami tehlového alebo kamenného domu. Túto možnosť možno nazvať jedným z najluxusnejších.

Kombinácie materiálov

\ t

Na začiatku článku sme už povedali, že profesionálna podlaha sa perfektne kombinuje s inými materiálmi, čo vám umožňuje vytvoriť tie najštýlovejšie kompozície. Kované prvky, ktoré boli použité v dávnych dobách na výzdobu vchodov do domu, dávajú bráne špeciálnu pôvab a jedinečnú estetiku. Môžu to byť jednotlivé vložky alebo celá kompozitná podšívka, ktorá nesie kúsok duše majstrov modernosti. Okrem toho je kombinácia kovania s profilovaným oceľovým plechom pomerne praktická, pretože tieto materiály sa nebojí klimatických vrstiev a sú trvanlivé konštrukcie.

Brány s kovaním sú tradične rozdelené na klasické, diskrétne a dekoratívne, doplnené mnohými elegantnými otočkami, vzormi so sviežimi kvetinovými ornamentmi. nezriedkaKované vzory sú vyrábané podľa jednotlivých náčrtov, aby sa vybrali vzory, ktoré najlepšie vyhovujú štýlu konštrukcie a krajinnému dizajnu.

Možno nie je tak elegantný, ale nie menej atraktívny je kombinácia profilovaného plechu s murivom, z ktorého sa vytvárajú nosné stĺpy. Tehla zaisťuje spoľahlivosť konštrukcie a jej rôznorodosť farebných riešení umožňuje experimentovať s celkovým dizajnom vchodu.

Zvláštnu pozornosť si zasluhujú nosné konštrukcie brány z kameňa. Existuje mnoho možností, pretože samotný materiál je plný rozmanitosti a spôsoby pokládky môžu byť najneobvyklejšie. Široko sa tu využívajú materiály ako dolomit, vápenec, dlažobné kocky, škrupiny, atď., Pričom kladenie nepravidelných kameňov, hoci pracnejšie, vyzerá oveľa atraktívnejšie a výraznejšie. Pre dlhú životnosť nemá kameň žiadne analógy.

Ďalšou zaujímavou myšlienkou dizajnu je výber profesionálnej podlahy s povrchom, ktorý imituje kameň alebo drevo pre bránu a bránu. Tento dizajn bude vyzerať bohatý, atraktívny a nákladovo - oveľa lacnejší ako vyzerá.

Brány a bránky z vlnitej lepenky - foto

Navrhuje sa, aby sa v našej galérii pokračovalo ďalšie preskúmanie rôznych spôsobov zdobenia brán a brán z vlnitej lepenky, kde sme sa snažili zbierať najlepšie fotografické príklady. Šťastné prezeranie!