Bimetalové vykurovacie telesá (50 fotografií)

Kľúčovým prvkom vykurovacieho systému je radiátor. Dnes sú na to rôzne požiadavky, ktoré sa týkajú nielen schopnosti účinne odvádzať teplo, ale aj dopĺňať interiér. Pri výbere je dôležité brať do úvahy také faktory, ako je výkon, sila a tiež životnosť zariadenia, schopnosť odolávať vysokému tlaku atď. Bimetalové radiátory sú zďaleka najlepším zariadením, ktoré úspešne spĺňa všetky tieto požiadavky. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sú novo vyrobené batérie, aké sú ich výhody, a tiež sa zoznámite s ratingom najobľúbenejších výrobcov.

Hlavné charakteristiky

\ t

Ak porovnáme bimetalické radiátory s inými typmi radiátorov, napríklad hliníkové radiátory, určite môžeme uviesť prvé miesto. Je to spôsobené zlepšenými technickými vlastnosťami, ktoré umožňujú inštalovať bimetalové radiátory v súkromných domoch, ako aj vo viacpodlažných výškových budovách.

Podľa externých údajov sa takéto radiátory nelíšia od hliníka, celé tajomstvo spočíva vo vnútornej „plnke“, teda dvojitej škrupine. Vrchný hliníkový povlak skrýva vo svojich hĺbkach rúrkové jadro z nehrdzavejúcej ocele, ktoré zabraňuje kontaktu s chladiacou kvapalinou (vodou). Takéto zariadenie má mnoho výhod, napríklad:

- Ochrana hliníkového rámu pred účinkami kyselín, zásad, ktorésú prítomné v tečúcej vode, čo vedie k trvanlivosti výrobku. Za zmienku stojí, že výrobca zavádza záručnú dobu prevádzky do 20 rokov;

- Úzke kolektory robia dizajn chladiča ekonomickejším, pretože množstvo chladiacej kvapaliny je výrazne znížené a zahrievanie je rýchlejšie. Príkladom by mohla byť malá batéria RIFAR, ktorá s rozmermi 80x350 mm môže pojať 1,5 litra kvapaliny a zahrievať 14 m2. životný priestor;

- Schopnosť odolávať vysokému tlaku a jeho možným rozdielom, vodnému rázu v dôsledku pevnosti konštrukcie;

- Moderný dizajn a jednoduchá inštalácia.

Takéto množstvo výhod naznačuje, že bimetalové radiátory sú najlepšími zariadeniami na vykurovanie výškových budov. Ak hovoríme o nedostatkoch, možno im pripísať jeden bod - vysoké náklady, ale životnosť výrobku to úplne odôvodňuje.

Typy bimetalových radiátorov

\ t

Na predaj môžete nájsť drahé modely takýchto zariadení a lacnejšie modely. Rozdiel spočíva v konštrukčných prvkoch. Typy drahých batérií majú pevný rám z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je pod vysokým tlakom naplnený hliníkom - to sú skutočné bimetalové zariadenia. Lacné možnosti - pseudobimetalické - majú iba oceľové jadro vo vertikálnych rovinách, takže ich technické vlastnosti sú oveľa horšie. Tiež radiátory môžurozdelené do dvoch hlavných skupín: monolitické a skladacie. Prvé z nich sú vhodnejšie pre mestské byty, zatiaľ čo tie druhé nádherne zahrejú vidiecky dom.

Monolitické radiátory

\ t

Lisované konštrukcie sú najdrahšie. Ich zariadenie sa skladá z jedinej plošiny s oceľovými rúrkami, ktoré sa nedajú rozobrať, zmenšiť alebo zväčšiť. Majú schopnosť vydržať najvyšší tlak a jeho kvapky.

Skladacie radiátory

Modely, ktoré sú zostavené zo samostatných častí, umožňujú zvoliť optimálnu dĺžku batérie pre konkrétnu miestnosť na základe jej veľkosti a umiestnenia. Samostatné časti môžu byť prepojené pomocou kovových dýz so závitom.

Bimetalická veľkosť chladiča

\ t

Pri výbere radiátora si osobitnú pozornosť vyžaduje výber rozmerov. Pretože oblasť pod oknom sa stáva obvyklým miestom, batéria by mala byť ľahko umiestnená na mieste. Výška má jednu z noriem a je vypočítaná veľkosťou medzery medzi vstupom a výstupom kolektora, ku ktorej sa pridá ďalších 8 cm zásob. Šírka bude závisieť od počtu sekcií, čo znamená novú otázku: koľko oddelení potrebujete?

V tejto otázke stojí za zmienku technické požiadavky, ktoré sa vzťahujú na vykurovanie obytných oblastí. Podľa nich na vykurovanie miestnosti o 10 m2 je potrebný výkon 1 kW. Výrobcovia vyrábajúciradiátory zvyčajne označujú silu jedného oddielu na obale. Na základe tohto obrázku a merania veľkosti miestnosti môžete vypočítať, koľko sekcií bude potrebných. Napríklad, ak je výkon jednej jednotky 200 W a priestor miestnosti je 20 metrov štvorcových, môžete nainštalovať systém 10 sekcií. Na uľahčenie výpočtu použite vzorec: X = S /Q, kde X je požadovaný počet úsekov, S je plocha a Q je sila rezu uvedená výrobcom.

Existujú aj neštandardné tvary a veľkosti bimetalových radiátorov - konštrukčné riešenia, navrhnuté pre individuálne vlastnosti priestorov. Nízke modely, ktoré sú inštalované pod veľkými panoramatickými oknami, môžu mať výšku približne 20 cm, pričom spĺňajú všetky technické špecifikácie. Túto skutočnosť vysvetľuje skutočnosť, že konštruktívne batérie neobsahujú zmeny, bez ohľadu na to, aké sú veľké. Môžete si tiež vybrať rozmernejší model až do výšky 90 cm. Tieto výrobky sú najčastejšie monolitické a môžu nielen účinne ohrievať, ale tiež slúžiť ako dekoratívny prvok, pretože sa vyrábajú vo veľkom farebnom spektre.

Vykurovanie vykurovacích telies

\ t

Aj keď samotné bimetalické radiátory vyzerajú dôstojne, môžu byť dodatočne dekorované tak, že, ako sa hovorí, sú príjemné a nehanbia sa za hostí. Najvhodnejšie metódy dekorácie sú:

Maľovanie, ktoré sa vyrába antikoróznymi zlúčeninami s použitím spreja alebo kefiek. Od hlavnej úlohy batériestále vykuruje miestnosť, vrstva laku by mala byť čo najtenšia. Radiátory maľované vo farbe interiéru miestnosti vyzerajú krásne.

Je tiež možné, aby sa radiátor stal vrcholom miestnosti, akcentovým bodom, ktorý spôsobuje pôvodný vzor na jeho povrchu, napríklad vo forme krbu alebo klávesov s klavírom. Ak nemáte špeciálne umelecké zručnosti, môžete použiť rôzne šablóny k dispozícii na predaj. Je dôležité zvoliť správnu farbu - obal by mal byť označený tak, že kompozícia je schopná odolať teplotám do + 80 °. Treba tiež poznamenať, že práca sa vykonáva len na chladičoch;

Decoupage je jednoduchá technika, ktorá vám umožní ozdobiť radiátor s rôznymi vzormi a ornamentami. Spodný riadok je lepenie fragmentov vzoru vyrezané z tenkých obrúskov s bielym lepidlom na čistý povrch. Po úplnom vysušení musí byť obraz lakovaný, aby sa zachovala integrita po dlhú dobu a poskytol lesklý vzhľad;

Inštalácia ochrannej clony - táto metóda pomôže nielen ozdobiť batériu zamaskovaním krásnym plátnom z dreva, kovu alebo skla, ale aj chrániť cestujúcich pred zranením.

Čo je potrebné vziať do úvahy pri nákupe

Ak zhrnieme všetky uvedené skutočnosti, môžeme zdôrazniť hlavné body, ktoré je potrebné zohľadniť pri nakupovaní, a to:

- Veľkosť - výška batérie by mala umožňovať, aby sa "voľne" nachádzala medzi podlahou a parapetom a číslomúseky musia byť vypočítané na základe výkonu jednej z nich a plochy miestnosti;
- Hrúbka hliníkovej škrupiny by nemala byť väčšia ako 1,5 cm, aby sa zabránilo tepelným stratám;
- Batéria musí odolať zaťaženiu najmenej 14 atmosfér;
- Najspoľahlivejší spôsob výroby odlievaných radiátorov.

Náklad zostáva aj naďalej dôležitou otázkou. Ako sme už uviedli, skutočné návrhy budú drahé a úspory môžu viesť k nákupu nekvalitného tovaru alebo nevhodných priestorov.

Hodnotenie najlepších európskych výrobcov

\ t

Každý určite chce kvalitný a trvanlivý vykurovací prístroj. Stojí za to venovať pozornosť modelom európskych, najmä talianskych výrobcov, medzi ktorými sú najvýznamnejšie pozície, ako napríklad:

1. SiraGroup je talianska značka, ktorá ponúka výrobky s vysokými emisiami tepla, krásnymi formami. Spoločnosť existuje už viac ako polstoročie a dnes má množstvo výroby, ktorá produkuje vysokokvalitné zariadenia s vysokým dopytom spotrebiteľov;

2. Global je značka založená v sedemdesiatych rokoch. Prvým vydaním hliníkových batérií spoločnosť rýchlo spustila výrobu praktickejších bimetalových radiátorov, pre ktoré stanovila najvyššiu záručnú dobu - do 25 rokov;

3. RoyalThermo je spoločnosť, ktorá vznikla v dôsledku zlúčenia britskej spoločnosti Industrial Investment s talianskymi stavebnými spoločnosťami. Moderné kúreniezariadenia tejto značky sú prispôsobené pre akékoľvek klimatické podmienky a úspešne predávané v západnej Európe aj vo východnej časti;

4. Fondital - výrobky tejto značky sú žiadané na všetkých kontinentoch, pretože majú vysokú kvalitu;

5. Rifar je najmladšia značka založená na začiatku tohto storočia (2002). Charakteristickým znakom výrobku je super výkonný prenos tepla, ktorý umožňuje inštalovať radiátory vo veľkých priestoroch.