Biele dvere v interiéri (85+ fotografií)

Niekto si môže myslieť, že biele dvere v interiéri sú pamiatkou minulosti, pretože sú v tejto farbe, kde boli umiestnené všade v obytných aj verejných priestoroch, bez akéhokoľvek osobitného dizajnu. Na rozdiel od tohto názoru však môžeme s istotou povedať, že dnešné vzorky bielych dverných panelov majú vynikajúce dekoratívne vlastnosti, ktoré umožňujú ich inštaláciu v rôznych interiéroch - od klasických až po najmodernejšie. Čo môžu byť moderné biele dvere? Budeme o tom hovoriť v našom článku.

Výhody a nevýhody

Biela farba dokonale ladí s inou paletou, takže takéto interiérové ​​dvere sa dajú ľahko inštalovať do každého interiéru. Je pozoruhodné, že môžu slúžiť verne po mnoho rokov, bez ohľadu na to, aké opravy sa budú vykonávať v byte, pretože sa zmestia do akéhokoľvek štýlu. Sú ľahké a vzdušné; obdarený sklenenými vložkami, schopnými priniesť viac svetla do interiéru, vizuálne rozšíriť priestor, čo je obzvlášť dôležité pre malé byty. Ďalšou nemennou výhodou bielych dverí je ich univerzálna kompatibilita s akýmkoľvek typom povrchovej úpravy, ktorá nevyvoláva ďalšie problémy v procese opravy.

Okrem všetkých výhod bielych dverí je vhodné zvážiť ich nevýhodu, ktorá si tiež zaslúži pozornosť. Hlavnou nevýhodou je zväčšenie okrajov povrchu - na bielom pozadí je teda jasne viditeľná najmenšia kontamináciabude potrebné často umývať, najmä v oblasti rukoväte a zámku.

Dizajn bielych dverí

Na rozdiel od zastaraných jednoduchých bielych plátien, ktoré pred niekoľkými desaťročiami slúžili ako interiérové ​​dvere, sú moderné modely obdarené množstvom estetických a praktických privilégií. To sa týka tak konštrukčných prvkov, ako aj materiálov výroby, spôsobu dekorácie.

Mechanizmus otvárania

Vnútorné dvere v závislosti od konštrukčných prvkov môžu mať rôzne mechanizmy otvárania. Existujú také základné typy ako:

- Krídlové dvere - najznámejší systém pre všetkých, keď sa dvere otvárajú podľa typu brány. Môžu byť jednoduché alebo dvojité. Takéto konštrukcie sú považované za najspoľahlivejšie, ale majú značný nedostatok - vyžadujú dostatočný voľný priestor pre nerušený otvor;

- dvere typu Coupe - mechanizmus otvárania predpokladá prítomnosť valcov, vďaka ktorým sa krídlo dverí pohybuje pozdĺž vodidiel. Môže to byť jedna klapka, dve alebo viac, v závislosti od šírky otvoru. Koľajnice pre pohyb môžu byť zdola a zhora alebo len v hornej časti otvoru, pričom sa dvere premenia na vnútornú priečku;

- Dvere-akordeón - konštrukčne pozostáva z niekoľkých úzkych plátien, ku ktorým je pripevnený valčekový mechanizmus. V čase otvorenia sa vytvárajú malé záhyby. Podobne sú tomu aj tzv. "Kniha dverí", ktorá má rovnaký princípotvor, ale plátno je oveľa širšie. Takéto konštrukcie sú najčastejšie vyrobené z plastu, takže sa nemôžu pochváliť dobrou zvukovou izoláciou;

- Otočné dvere - moderná štýlová možnosť, ktorá si zaslúži osobitnú pozornosť. Počas otvárania sa dvere plynule otáčajú okolo osi a uvoľňujú priestor pre pohyb. V uzavretom stave je ťažké ich odlíšiť od bežných výkyvných konštrukcií. Zariadenia môžu byť mechanické alebo automatické, otvárajúce sa nezávisle, keď sa osoba približuje.

Tam sú tiež radiálne dvere, ktoré majú jemné, zakrivené tvary. Takéto návrhy sa spravidla uskutočňujú na základe objednávky, pričom sa zohľadňuje konkrétny prípad.

Materiály na výrobu

\ t

Pri výbere bielych dverí je dôležité venovať pozornosť materiálu, z ktorého je vyrobený. V modernej výrobe sú pásy vytvorené z prírodného dreva, lepeného dreva, MDF, drevotrieskovej dosky, plastu a skla. Drevené dvere dokážu vytvoriť najluxusnejší a najpohodlnejší interiér. Sú šetrné k životnému prostrediu a trvanlivé, ale sú dosť drahé. Lepené (dyhované) povrchy pozostávajú z najtenších drevených rezov, ktoré sú navzájom zlepené. Nie sú horšie v ekologickom masívnom dreve a majú dosť zaujímavý vzhľad.

Najbežnejšou možnosťou sú laminované plechy, ktoré sú často doplnené sklenenými alebo plastovými vložkami. Docela reprezentatívnevyzerajú lesklé krídla dverí, prechádzajú v procese výroby viacstupňového leštenia.

Zdobenie

\ t

Spôsoby zdobenia bielych dverí môžu premeniť jednoduché plátna na skutočné umelecké diela, ktoré vyhovujú dizajnu miestnosti. Existuje mnoho príležitostí, ako ozdobiť bielu tkaninu. Jednou z možností je vytvoriť odreniny, ktoré zdôraznia také štýly ako Provence, Chebbi-chic, ktoré dávajú dverám efekt ušľachtilého starnutia. Najprv musíte použiť tmavý náter, potom biely a leštiť fragmenty brúsnym papierom.

Niektoré moderné štýly (hi-tech, moderné) sa vyznačujú lesklými povrchmi. Aby boli dvere ako také, môžu byť potiahnuté bezfarebným lakom s lamelovým efektom.

Štýly krajiny sa vyznačujú ozdobami a vzormi, kvetinovými, kvetinovými odtlačkami, ktoré môžu byť dané aj bielymi dverami. Maľované prvky sa aplikujú ručne pomocou špeciálnych šablón. Ďalšou metódou je použitie techniky decoupage, keď sú fragmenty vzorov prilepené na povrch a potiahnuté lakom. Môžete tiež použiť samolepiace vinylové samolepky.

Inštalácia sklenených vložiek môže výrazne zmeniť list snehobielych dverí. Zvlášť dobré je dizajn vyzerá v hostia a kuchyne oblastiach. Špeciálna originalita má vitráž. Veľkolepými prvkami výzdoby môžu byť vyrezávané prvky a pozlátenie, charakteristické pre klasické štýly.

Kombinácia bielych dverí s rôznymi povrchmi

\ t

Ľahký vstup do miestnosti bude dokonale kombinovaný s pastelovými, bohatými a tmavými tónmi nástennej dekorácie. Podľa dizajnérov sú najlepšími spoločníkmi snehobielej palety zelené, čokoládové, fialové a čierne tóny.

Na rozdiel od iných typov interiérových dverí, napríklad pod stromom, môže byť biely bielizeň dokonale kombinovaný s akýmkoľvek druhom nástennej dekorácie, podlahy a stropu. Urobia nádherný tandem laminát, parkety alebo koberec, zdôrazňujúc ich farbu a vzor. Klasiku možno nazvať kombináciou bieleho vchodu s tmavou podlahou a úplným nedostatkom soklov.

Úspešne zdôrazní belosť povrchov dverí a výzdobu stien pod kameňom alebo tehlou, ktorá sa nedávno rozšírila.

Biele dvere v rôznych interiérových štýloch

\ t

Ako sme už povedali, biela farba panelov dverí je dokonale kombinovaná s akýmkoľvek štýlom interiéru. Rôzne zdobené prvky, ako aj otváracie mechanizmy a príslušenstvo pomáhajú zdôrazniť smer.

Klasický štýl

Pre klasický interiér je lepšie zvoliť interiérové ​​dvere z prírodného dreva, doplnené o vyrezávané detaily a elegantné pozlátené prvky. Spravidla inštalujú výkyvné plátna s dlhou históriou a do dnešného dňa nestratia význam.

Škandinávsky štýl

Európski dizajnéri sú pozoruhodní v dizajne bielych dverí, ktoré kombinujú jednoduchosť, čistotu línií a sofistikovanosť. Takéto vlastnosti sú skvele videné vo dverných paneloch dnes obľúbeného škandinávskeho štýlu. Neexistuje miesto pre zbytočnú domýšľavosť a snehovo biele plátna v kombinácii s ľahkými stenami môžu výrazne rozšíriť priestor malých miestností. Zvlášť útulné sú zväzky bielych dverí s prírodnými parketami a mäkkými kobercami.

Lakonický minimalizmus

Mierne vybavenie je neodmysliteľné v minimalistickom smere. Dvere sú hladké tkaniny bez dodatočnej povrchovej úpravy. Môžu byť posuvné, vo forme priečok, hojdačky, rotora. Snehovo-biela paleta je kľúčom k tomuto štýlu, takže tieto dverné panely budú vyzerať výhodne s akýmkoľvek obložením stien a stropov. Dobrými doplnkami budú biele okenné otvory, podlahový sokel, stropné rímsy.

Provence

Častými charakteristickými znakmi bielych dverí v štýle Provence sú účinky umelého starnutia obrazov, ktoré dávajú vlastnosti šľachty a pôvabu, vložky zo skla alebo matného skla, originálne rukoväte z tmavého kovu, bronzu alebo pozlátenia. Väčšinou sa používa prírodné drevo, ktoré vám umožní ozdobiť plátno prírodnými ornamentami. Najčastejšie je to sklopná jednoduchá alebo dvojitá konštrukcia.

Moderné

Biele dvere v modernom štýle sú skvelým príkladom originality a milosti. Existujú rôzne variácie obrazov. Často sa jedná o vložky zo skla, obzvlášť dôležité vitráže s prírodnými motívmi. Dosky môžu mať nepravidelný tvar a krídlo dverí môže pozostávať z geometrických tvarov. V tomto štýle vyzerajú lesklé povrchy skvele.

Biele dvere v interiéri - foto

Viac ilustratívnych príkladov, ako krásne biele dvere vyzerajú v interiéri, môžete vidieť v našej galérii. Tu sú fotografie modelov plátien, vyhotovených v rôznych štýlových interpretáciách, ako aj vlastný dizajn a dekoratívne prvky. Šťastné prezeranie!