Biela zelená kuchyňa: 90 nápadov na dizajn (fotografie)

Kuchyňa je jednou z najvýznamnejších priestorov, kde trávime veľa času, pripravujeme chutné jedlá, stretávame sa s priateľmi alebo jednoducho jedeme s rodinou. V každom prípade, každý chce vidieť v kuchyni útulné a pohodlné izby. Obyvateľ mesta, ktorý žije v hlučnom meste s mnohými výškovými budovami, pestrými výkladmi a inými „kúzlami“ civilizácie, sa často chce priblížiť k prírode, priniesť jej malú časť do svojich domovov. Ak chcete splniť túto túžbu je ľahké - stačí pridať zelenú farbu. V našom článku zvážime, koľko sa môže interiér kuchyne zmeniť, ak vezmeme ako základ pre jeho dizajn bielu zelenú paletu.

Vlastnosti farebnej kombinácie

Biele a zelené odtiene tvoria vynikajúci zväzok v interiéri. Každý z nich má širokú škálu odtieňov, čo umožňuje aplikovať tento farebný dizajn v rôznych štýloch a vybrať najlepšiu kombináciu v závislosti od veľkosti miestnosti. Zelená sama o sebe má asi 100 tónov! Biely, podľa poradia, sa môže bezpečne pochváliť mliečnymi, perlovými, perleťovými odtieňmi, slonovinou, ľahkým pieskom atď.

Zelená je farba prírody, preto sa človek vo svojom prostredí vždy cíti príjemne. Je príjemné pre oči, priaznivo ovplyvňuje duševný stav, upokojuje a podporuje dobrú chuť k jedlu. Avšak použitie nasýtených fariebvo veľkom počte môže preťažiť priestor, a potom biela tonalita príde na záchranu, schopný riediť všetky svetlé farby, pridaním sviežosť a ľahkosť do atmosféry. Táto kombinácia má tieto výhody:

- Schopnosť vytvoriť jedinečný pohodlný interiér pre akúkoľvek náladu: pridať pohodlie, môžete kombinovať pistácie s ľahkým mliekom, a aby sa interiér dynamickejší, biely-vápno tóny pomôžu osviežiť;

- Snehobiela paleta prispieva k vizuálnemu rozšíreniu priestoru, zatiaľ čo zelené odtiene sa obnovujú a pridávajú pozitívne;

- Kompetentne zvolené tóny bielo-zelenej palety vyzerajú štýlovo a ultramoderne, „zapadajú“ do veľkých a malých priestorov.

Pri výbere takejto kombinácie pre vašu kuchyňu venujte pozornosť tomu, na ktorej strane svetového okna sa nachádza - úroveň prirodzeného svetla v miestnosti závisí od toho. Ak je miestnosť otočená na sever - mali by ste zvoliť teplejšie odtiene a obsahovať viac bielych tónov v dizajne, ktorý dokonale odráža svetlo. A naopak, v kuchyni smerom na juh budú chladnejšie farby, ktoré neumožňujú nadmerné osvetlenie, vyzerať lepšie. Túto nuanciu možno opraviť pomocou záclon alebo roliet.

Zelená paleta môže byť prítomná ako dokončovací materiál, nábytok alebo jednotlivé akcenty, ktoré riedia matné snehovo biele pozadie. V druhom prípade sa zavádza vo forme textílií, svietidiel, dekoratívnychkvetináče.

Kombinácia s inými farbami

Bez ohľadu na to, aké úžasné je spojenie dvoch paliet, ďalší spoločníci do toho nebudú zasahovať. Je dôležité zvoliť správny tón, ktorý by nemal byť veľa - jedna alebo dve farby sú dosť na diverzifikáciu a výzdobu interiéru. Ak je biely v kombinácii s akoukoľvek dúhovou farbou, potom zelená je vyberavejšia, pretože je dosť farebná.

Biela-zelená s hnedou

\ t

Brown je najbližšie v duchu k zelenej, čo predstavuje prirodzenú paletu. Toto je klasická kombinácia, ktorá môže naplniť atmosféru pokojom a teplom krbu. Farba môže byť prítomná v prvkoch nábytku a dokončovacích materiálov, napríklad napodobňovanie drevených dosiek alebo tehlovej steny. Často k tejto kombinácii pridať trochu útulné svetlo béžové tóny.

Biela-zelená s oranžovou

Samotná oranžová paleta vyzerá dosť odvážne a sebestačne, takže ak ju chcete zaradiť do bieleho zeleného interiéru, je lepšie, aby to boli prízvukové detaily, a nie tie veľké. Tu stojí za to dodržať pravidlo: čím viac zelenej, menej oranžovej a naopak. V pomere 50x50 budú takéto farby príliš zaťažovať interiér a dokonca ani nepoškvrnená belosť nemôže pomôcť. Všeobecne platí, že kombinácia môže výrazne rozveseliť, zlepšiť náladu a zlepšiť chuť k jedlu.

Biela-zelená sivým

Šedá je pomerne populárna farba v modernom interiéri. V spojitosti so snehovo-bielou ľahkosťou a zeleným chladom to bude vyzerať úctyhodne a nenápadne. Kovová, prítomná vo forme kuchynských spotrebičov, stolov alebo frontov náhlavnej súpravy, vytvára špeciálnu štýlovú atmosféru. Pre výzdobu stien sú preferované svetlejšie tóny popola, ktoré "neprerušujú" sviežosť zelenej farby.

Biela-zelená s ružovou

\ t

Na prvý pohľad sa kombinácia ružovej a zelenej zdá absurdná, ale stojí za to pozrieť sa na fotografiu, aby ste zistili, koľko krásy a milosti je v tejto únii. V tomto prípade je lepšie zvoliť teplé zelené tóny, napríklad olivový, pistácie, ktoré zahrejú chladnú ružovú farbu. Prirodzene, takáto kombinácia je nemysliteľná bez bielej palety, inak miestnosť stratí svoju ľahkosť a svetlo.

Biela-zelená s čiernou

Čierna gama je spojená s luxusom a eleganciou, ale jej veľká prítomnosť v interiéri kuchyne môže nakoniec spôsobiť depresiu. Zelená a biela paleta naopak má nejakú maličkosť, takže zmiešaním týchto troch farieb je možné situáciu vyvážiť. Často dizajnéri zavádzajú paletu sizuyu v spodnej vrstve náhlavnej súpravy a vrch tvorí v svetlejších farbách. Táto technika pomáha vizuálne rozšíriť priestor.

Povrchová úprava a materiály do kuchyne

\ t

Materiály na obkladanie bielozelenej kuchyne by sa mali vyberať s prihliadnutím na osobitné črty miestnostimusia byť odolné voči vlhkosti, perfektne odolné voči čisteniu, odolávať teplotným extrémom.

Paul

Dlažba, laminát odolný proti vlhkosti, linoleum alebo samonivelačná podlaha budú ideálne do kuchyne. Vo veľkých miestnostiach sa tieto materiály často kombinujú, napríklad na území pracovného priestoru sa kladú dlaždice a priestor s jedálenským stolom je zdobený teplejšími materiálmi, pričom sa zároveň vykonáva zónovanie. Farba náteru môže byť zvolená podľa vlastného uváženia - zelená a biela paleta dokonale kombinuje rôzne farby, ako aj textúru dreva a kameňa. Ak položíte keramické dlaždice uhlopriečne, môžete vizuálne rozšíriť kuchynský kútik.

Steny

Úspešné materiály na výzdobu stien v kuchyni budú: dlaždice (vrátane mozaiky), umývateľné tapety, maľovanie, PVC panely, dekoratívne omietky, umelý kameň. Tapety sú často prilepené od pracovného priestoru - bližšie k jedálenskému stolu. Rozmanitosť ich kresieb umožňuje nastaviť geometriu kuchynskej miestnosti - rozšíriť a zdvihnúť steny s vertikálnymi, horizontálnymi čiarami, aby sa hĺbka miestnosti s dizajnom jednej zo stien s jasnou tmavé tapety. Ak si vyberiete obrazy so vzormi, je lepšie, aby boli malé, ako veľký vizuálne úzky priestor.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať dizajnu odbavovacej plochy - tu by ste mali vybrať odolnejšie materiály. Zástera často slúži ako dekor kuchyne, takže jej usporiadanie vyžaduje originalitu. ohromujúciPatchworková mozaika, mozaika a povrchová úprava napodobňujú murivo vyzerajú krásne.

Pri výbere dokončovacích materiálov pre steny je potrebné určiť presnú farebnú schému, ktorá by sa mala v budúcnosti kombinovať s kuchyňou. Biely headset vyhovuje zelenej farbe stien a naopak. Ak máte v úmysle inštalovať dvojfarebný nábytok, napríklad s nižšími zelenými vrstvami a hornou bielou farbou - hlavné pozadie povrchovej úpravy je vybrané z mliečne, svetlo zelenej, šedej, béžovej palety. Farby a materiály možno ľahko kombinovať, vytvárať akcentačné zóny pomocou rôznych materiálov, vzorovaných náterov, fototapiet.

Strop

Strop môže byť natretý vodou alebo akrylovým zložením a ozdobený natiahnutým plátnom. Štruktúry sadrokartónových dosiek sú teraz populárne, čo vám umožňuje vytvárať viacúrovňové stropy, skryť nevzhľadné komunikácie a zvýrazniť určité oblasti. Pre malé kuchyne sa odporúča nezapojiť sa do viacstupňového dizajnu, ktorý „ukradne“ výšku - je lepšie použiť strečové lesklé plátna. Farebná paleta môže byť monofónna alebo kombinovaná v závislosti od veľkosti miestnosti.

Kuchynský nábytok

\ t

Pri výbere suity pre bielo-zelenú kuchyňu by sa mala venovať osobitná pozornosť jej fasádam - bustanie so zelenou môže spôsobiť nepríjemnú a depresívnu situáciu.

Vynikajúcou klasickou alternatívou je biely nábytok, ktorývyzerá harmonicky v každom interiéri. Na steny v tomto prípade si môžete vybrať maľovanie alebo tapetu v teplých pistáciových odtieňoch.

Súprava so zelenými fasádami bude vyžadovať ľahké tóny dekorácie, väčšinou bez obrázkov. Ako malé akcenty môžete použiť čiernu paletu vo forme dosky, technológie.

Najpríjemnejšie pre oči sa považuje za metódu rozloženia farieb ako horizontálne rozdelenie. V tejto verzii bude snehobiely vrchný rad dokonale kombinovaný so spodnými zelenými fasádami všetkých odtieňov. Okrem estetického vzhľadu tento dizajn prispieva k vizuálnemu rozšíreniu priestoru. Ak chcete dosiahnuť harmonický prechod z nižšej vrstvy na vyššiu úroveň, môžete vytvoriť stolovú plochu a pracovnú plochu jasnejším vzorovaným tónovaním.

Fanúšikovia neštandardných riešení budú určite páčiť kombináciu, kde sa biele a zelené fasády zdajú byť „zmiešané“. Najčastejšie je takýto nábytok vyrobený na zákazku a je dôležité, aby sa „nepreháňal“ s usporiadaním paliet, takže headset nevytvára chaos v kuchyni.

Interiéry

S cieľom vyzdobiť kuchynský priestor v určitom štýle je potrebné venovať osobitnú pozornosť výberu povrchových materiálov, frontoch náhlavnej súpravy a dekoru. Každý smer má svoje vlastné rysy, napríklad:

Biela zelená kuchyňa v klasickom štýle

Klasická kuchyňa môže byť vždy rozpoznaná sofistikovanou výzdobou, luxusnými lustrami a závesmi,správne geometrické proporcie, dekoratívne detaily rezbárstva a pozlátenia. Tu je vítaný len slušný drevený nábytok s matnými fasádami, ktorý môže byť buď biely alebo zelený, s prevahou upokojujúcich smaragdových, jadeitových a pistáciových tónov.

Biela a zelená kuchyňa v štýle minimalizmu

Kuchyňa v štýle minimalizmu je modelom racionalizmu a praktickosti. Nie je tu nič zbytočné - všetko vybavenie je veľmi funkčné. Pre minimalizmus je vhodnejšia prevaha bielych, šedých a béžových tónov, takže zelené farby často hrajú úlohu akcentov, aj keď je možné, že lesklé fasády náhlavnej súpravy môžu byť zdobené v tráve.

Biela-zelená kuchyňa Provence

Štýl sa vyznačuje ľahkosťou, rustikálnou jednoduchosťou, hraničiacou s rafinovanosťou francúzskeho zušľachťovania. Tu sú prijateľné pokojné farebné farby, masívny drevený nábytok, elegantné textílie a samozrejme ľahká povrchová úprava. Steny maľované alebo omietky, odeté v bielej, mliečnej, krémovej palete, používajú tapetu alebo dlaždice s jemnou potlačou. Súprava by mala vyzerať, ako keby „dlho žila“ v kuchyni, preto má v podstate mierne vyblednuté tóny fasád so znakmi „starnutia“.

Biela zelená kuchyňa šetrná k životnému prostrediu

Zelená a biela paleta dokonale zapadá do tohto smeru, kde sa dostanú do poprediaprirodzené tóny. Nájdete tu aj drevené, kamenné textúry vo výzdobe a zariaďovaní. Viac zelených farieb možno zaviesť pomocou živých a umelých rastlín, fototapety s floristickými obrázkami, textilom.

Dizajn kuchyne v bielej a zelenej farbe - foto

Ďalej ponúkame nášmu čitateľovi možnosť navštíviť galériu, kde sú prezentované najlepšie fotografie interiéru interiéru bielozelenej kuchyne. Šťastné prezeranie!