Biela kúpeľňa: 65 dizajnérskych nápadov

V každom obydlí sa nachádza osobitné miesto, kde sa ráno môžete dostať na dobrú náladu na celý deň a večer - cítiť energiu relaxácie a pokojne sa pripraviť na spánok. Nie je žiadnym tajomstvom, že tento dôležitý priestor je kúpeľňa. Preto dizajn bielej kúpeľne musí spĺňať niektoré dôležité kritériá: pohodlie, štýl, pohodlie a pokojnú atmosféru.

Interiéry

Vnímanie kúpeľne priamo závisí od vlastností jej dizajnu. Pri návrhu by ste mali brať do úvahy osobné preferencie, celkový štýl bytu /domu a jeho oblasti.

Biela kúpeľňa v modernom štýle

Táto voľba je univerzálna pre celkové aj malé kúpeľne. Moderný dizajnový štýl zahŕňa hru kontrastov, tvarov a odtieňov. Sklo a ryté dlaždice, zdobenie freskami, neobvyklý dekor z prírodného dreva sa môže stať kreatívnym a odvážnym rozhodnutím. Je tiež potrebné premýšľať o decoupage inštalatérske práce. Potom bude kúpeľňa nielen funkčná, ale aj veľmi štýlová.

Biela kúpeľňa v klasickom štýle

Klasika je niečo, čo nikdy nevyjde z módy a vždy zdôrazňuje vynikajúcu chuť majiteľov domu. Hlavnými motívmi tohto štýlu sú prírodné materiály, tradičné klampiarske a dekoračné prvky, štandardné usporiadanie a luxusné prvky: staršie zrkadlá, rímske záclony, dizajnérske kovové svietniky. Budú vyzerať skvelev kombinácii s bielou farbou.

Biela hi-tech kúpeľňa

Na takomto vnútornom dizajne stojí za to obrátiť oči všetkým milovníkom stručnosti, jednoduchosti a pohodlia. Tento štýl je kombináciou minimalizmu a elegantného konzervativizmu. Pre dekoráciu nemusíte zaplniť priestor dekorom a zbytočnými detailmi. Vstavané inštalatérske práce, lesklý strečový strop a jasné línie na textíliách, ktoré dokonale ladia s bielou farbou, budú dosť dosť.

Biela kúpeľňa v štýle Provence

V tejto kúpeľni si môžete oddýchnuť po náročnom pracovnom dni. Mliečne a medové odtiene, kvetinové výtlačky na povrchu sprchovacieho kúta, drevené police a dekoratívne materiály na povrchovú úpravu kameňa môžu poskytnúť priestor špeciálnej atmosfére pokoja a pohodlia.

Kúpeľňa s bielym podkrovím

Ide o jasnú a kreatívnu kombináciu nového a dávno zabudnutého starého. Táto výnimočná možnosť bude tehlová stena, vo veku dekor, biela drevená podlaha a moderné inštalatérske práce, spolu so štýlovým vstavaným osvetlením. Farebnú monotónnosť je možné riediť pestrým dekorom a textilom s geometrickými vzormi.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Konštrukcia kúpeľne začína správnou voľbou materiálov na konečnú úpravu. Môžu nastaviť celkový tón miestnosti alebo urobiť nejakú chuť.

Paul

V prípade kúpeľňových podláh musí mať tieto vlastnosti: praktickosť, odolnosť voči vlhkosti materiálov, odolnosť voči opotrebeniu, ako aj krásny vzhľad.

Jednou z najosvedčenejších a najobľúbenejších možností je dlaždica. Je trvanlivý, silný, má obrovské množstvo farieb. Je ideálny pre minimalistický, moderný a klasický interiérový dizajn.

Umelý kameň je vo svojej starostlivosti viac vyberavý, ale je tiež známy svojou trvanlivosťou a estetikou. Dokonale zapadne do štýlu podkrovia, hi-tech a etna.

Najlepšia možnosť, ktorá bude vyhovovať takmer každej myšlienke kúpeľne, sa dá právom nazývať PVC linoleum. Nie je klzká vôbec (čo je v tomto prípade veľmi dôležité), je odolná voči vlhkosti, má príjemnú reliéfnu textúru, rovnako ako obrovskú paletu farieb a odtieňov.

Steny

Šablóna, textúrovaná omietka, ktorá bude vždy vyzerať exkluzívne a drahé, sa môže stať nádhernou nástennou dekoráciou. Jednoduchšia, ale nemenej spoľahlivá možnosť je béžová keramická dlažba, ktorá môže byť tiež ozdobená originálnymi mozaikami. Ďalšou populárnou možnosťou obkladu stien je vodotesná tapeta. Vďaka svojej rôznorodosti sú ideálne pre akýkoľvek dizajn, od jemného Provensálska až po konzervatívnu klasiku.

Strop

V kúpeľni musí strop odolať vysokým teplotám na maximumodolné, nekorodujú, poskytujú možnosť svietidiel a vyhovujú celkovému dizajnu miestnosti.

Touto možnosťou môže byť rozpočet a preukázateľná bielizeň, pôvodná maľba, vinylová vodotesná tapeta, drevené dosky a strešné stropy. Hlavná vec je si uvedomiť, že stropy by mali harmonicky zdôrazniť celkovú atmosféru kúpeľne, a nie prilákať všetku pozornosť.

Inštalatérstvo a nábytok

Pre správny výber kúpeľa /sprchy je vhodné vedieť o materiáloch, z ktorých sú vyrobené. Napríklad porcelánové výrobky sú šetrné k životnému prostrediu a napriek ich belosti sú ľahko udržiavané v perfektnom stave a nestrácajú silu po mnoho rokov. Oceľové kúpele zadržiavajú teplo. Akrylové produkty - skvelá voľba pre tých, ktorí majú mechanické poškodenie. Ľahko vydržia otrasy a padajúce ťažké predmety.

Mušle môžu byť kaskádové, nástenné, kučeravé a tulipánovité. Ak máte túžbu vyzdobiť tento prvok inštalatérske práce, mali by ste sa pozrieť na možnosti steny a postavy, ale ak je hlavným cieľom funkčnosť a praktickosť, vynikajúcou voľbou by boli umývadlá-tulipány, ktoré sú ľahko pripevnené na stenu.

Pri výbere toaletnej misy stačí pripomenúť jej dôležité vlastnosti: kruhový prietok vody, uhol potrubia, ktorý je totožný s uhlom kanalizačného systému domu, antibakteriálny náter a nehlučná voda.

Výzdoba kúpeľne

Kúpeľňa je pohodlie, jednoduchosť a útulnosť, takže by bolo žiaduce cítiť sa skoro ráno alebo pred spaním. Preto je veľmi dôležité, aby ste neprekročili jemnú líniu v zdobení a aby sa intímna miestnosť nezmenila do miestnosti doplnkov. Stačí vedieť trochu tajomstvo - dokonca aj praktické veci a steny sa môžu stať dekorom.

Napríklad farebné tapety, dlaždice s dizajnérskou maľbou alebo neobvyklé panely. Ak chcete, nájdete zábavné držiaky na sušiče vlasov, roztomilé šálky na zubné kefky a mramorové suveníry. Hlavná vec je, že tieto prvky navzájom harmonizujú a nepokazia celkový dizajn kúpeľne. Ručne vyrábané predmety budú estetickou záchranou pre „gurmánov“ kúpeľne v Provence, minimalizmu, hi-tech a moderného dizajnu, kameňa a výrobkov z dreva v štýle etnických, klasických a podkrovných.

Osvetlenie

Jednou z najdôležitejších podmienok pre kvalitnú relaxáciu je správne osvetlenie. V tomto prípade by nemala byť príliš svetlá alebo príliš tmavá. Najčastejšie sa v kúpeľni používajú lampy namontované v stropných alebo nástenných lampách. Biela kúpeľňa vytvára pocit extra priestoru a svetla, takže hlavné centrálne osvetlenie a ozdobený bude stačiť - v podobe mini-lampy na zrkadlo alebo LED pás v skrinkách. Nezabudnite, že svetlá musia spĺňať vysoké označenie "ochrana proti vniknutiu vody".

Biela kúpeľňa - foto

Náš výber fotografií vám pomôže ponoriť sa do špeciálnej atmosféry inšpirácie a nájsť najlepšie nápady pre vašu budúcu kúpeľňu. Šťastné prezeranie!

Video: Biela kúpeľňa - nápady a tipy