Béžová tapeta v interiéri: 90 fotografických nápadov

V dizajne existuje také univerzálne dokončovacie riešenie, ktoré sa ideálne hodí na akýkoľvek štýl a účel. Jedná sa o béžovú tapetu v interiéri - jemnú, útulnú a pohodlnú verziu, ktorá môže byť ponechaná v stručnom výklade alebo s pestrými detailmi. Ako si vybrať tú správnu tapetu pre váš priestor - v našom článku!

Vlastnosti béžová

Farbenie je jednou z hlavných vizuálnych zložiek, ktoré vytvárajú atmosféru v interiéri a nálade ľudí. Samozrejme, že je dôležité byť obklopený kvetmi, ktoré zodpovedajú vkusu obyvateľov. Je však oveľa dôležitejšie kompetentne organizovať priestor, zdôrazňujúc jeho výhody, skrývajúce nedostatky a tiež ich zaraďovanie do rámca požadovaného štýlu.

Béžová je predovšetkým tradičné riešenie bývania. Ak sa v domácnostiach objavili iné, jasnejšie odtiene spolu s modernou štylistikou, potom je tu béžová od pradávna. Je ideálny pre klasické štýly, pretože má charakteristický šarm a závažnosť.

To však neznamená, že béžová je v moderných interiéroch zriedka zvolená. Používa sa na vytvorenie prirodzeného prostredia, ktoré sa opiera o prírodu a vizuálne pohodlie.

Farba prispieva k relaxácii, odpočinku, zlepšeniu pohody, ale zároveň pomáha sústrediť sa na dôležité veci bez toho, aby sa rozptyľovala pozornosť. Nebojte sa, že tento dizajn sa bude zdať nudný aNezvyčajné - béžová ide dobre s inými možnosťami a jej paleta zobrazuje hlbokú škálu farieb.

Patria sem odrody smotany, orechov, opálov, karamelu, sušienok. Aj keď sa obmedzíme na ne, bude to znamenať vytvorenie pohodlného priestoru.

Typy tapiet

Tapeta - toto je pravdepodobne najobľúbenejšia úprava, ktorú možno zmeniť bez poškodenia steny. Vyznačujú sa relatívne nízkou cenou, praktickosťou a vizuálnou variabilitou. Stavebný trh ponúka dekoráciu interiéru jednofarebným dizajnom, rôznymi odtlačkami, textúrami alebo farbami, vrátane celej palety béžových odtieňov. Hlavným kritériom výberu je však materiál výrobkov, ktorý ovplyvňuje estetické a praktické vlastnosti.

Takže najväčší rozpočet a ekologický vzhľad sú papierové tapety. Sú jednovrstvové alebo dvojvrstvové, zriedka majú reliéf. O päť rokov neskôr začne blednúť krásna béžová farba, povlak absorbuje všetky pachy a niekde zmizne. Krehkosť môže byť odôvodnená nákladmi, ako aj jednoduchosťou lepenia.

Vinylová tapeta je vybavená odolnosťou a odolnosťou proti vlhkosti. Sú prístupné re-maľovanie, skryť nezrovnalosti stien, ale nenechajte si ujsť vzduch. Tento typ sa nedá nazvať šetrný k životnému prostrediu, preto sa neodporúča používať v spálni alebo detskej izbe.

Netkané tapety nemajú takmer žiadne chyby, okrem vysokej ceny. Produkty bezVrstva vinylu je úplne neškodná. Môžu byť použité na lepenie stropov.

Neobvyklým riešením pre akékoľvek priestory budú tekuté tapety kombinujúce najlepšie vlastnosti dekoratívnej omietky a farby. Pri lepení nezanechávajú žiadne stehy, nezhromažďujú prach a majú tiež hlbokú textúru, ktorá diverzifikuje a zvýrazňuje aj bledší odtieň béžovej farby.

Textilné tapety sa vyznačujú nízkou odolnosťou voči akémukoľvek druhu znečistenia. Pokrytie prírodným hodvábom, ľanom, bavlnou alebo velúrom zdobí miestnosti so stabilným mikroklímou. V kombinácii s béžovou farbou a kvetinovým vzorom dokonale zapadne do klasického štýlu.

Photowall-papier sa neberie do úvahy, pretože je ťažké ho nájsť v béžovej interpretácii. Všeobecne platí, že voľba závisí od podmienok v priestore, rozpočtu a požadovaného vizuálneho efektu.

Aké farby kombinovať?

Výzdoba interiéru nie je obmedzená na použitie béžovej tapety. Musia byť zadané v tandeme s inými prvkami, vybrať víťaznú paletu, ktorá bude klásť dôraz na pokojnú povahu farby alebo ju diverzifikovať.

Môžete ju prelepiť béžovou tapetou na jednej strane miestnosti a nafarbiť ostatné v neutrálnejších alebo jasnejších farbách. V tomto prípade zohráva dôležitú úlohu textúra hmoty a kresba, ktorá môže byť hlavným koloristickým prízvukom. Zvážte základné kombinácie:

Polotónovanie a monochromatická gama

Táto kombinácia zahŕňa použitierôzne odtiene rovnakej farby, v našom prípade - béžová. Ponúka najpohodlnejšie pre vnímanie palety, v ktorej, po prvé, nie sú žiadne jasné škvrny, a za druhé - existujú rôzne prírodné variácie.

Nábytok s bielym alebo sivým čalúnením a závesmi vyzerá harmonicky na pozadí tapety. Treba mať na pamäti, že ak má textília vzory, krytina steny by mala byť monotónna a naopak. To pomôže vyrovnať interiér.

Drevené slúchadlá sa úspešne zmestia, najmä ak ide o ľahké plemeno. Napriek tomu, že musíte pracovať s jednou farbou, odporúča sa zamerať sa na tónový kontrast: drevené predmety - stlmená tapeta, biele objekty - bohatá béžová tapeta s textúrou.

Kontrastné tóny

Princíp tejto palety je veľmi jednoduchý - do dizajnu pridávajú jasné detaily, ktoré sú obzvlášť viditeľné na béžovej „plátne“. Je dôležité zvoliť si peknú kombináciu.

Ak je na tapete vzor inej farby, stojí za to použiť ho na dekoráciu textilu alebo dekoru. V iných situáciách sa odporúča zamerať sa na podtonovú béžovú farbu, ktorá môže byť fialová, ružová alebo dokonca broskyňová - to poskytne pokyny pre ďalšie vyhľadávanie.

Studená tyrkysová farba, ktorá dodáva osvetľujúcemu dotyku interiéru, vyzerá na tapetu nezvyčajne. Zelená pomáha vytvoriť prirodzenú atmosféru, ktorá smeruje k prírodným krajinám. Červená výplňpriestor je teplý a ružový je neha. Malo by byť málo takých detailov, inak bude béžová stratená v jasnom rozsahu.

Béžová tapeta v interiéri - foto

Tapeta určitej farby je dôležitým medzníkom v dizajne dizajnu, ale neobmedzuje sa na ne. Je potrebné zohľadniť účel miestnosti, podmienky, geometriu a ďalšie prvky, aby sa vytvoril estetický dizajn.

Béžová tapeta v obývacej izbe

Obývacia izba - miesto, kde chcete relaxovať v kruhu milovaných, čítať knihu alebo sledovať vzrušujúci film. Práve tu sa často prijímajú hostia, preto je okrem pohodlia domova potrebné premýšľať aj o reprezentatívnosti centrálnej časti domu.

V priestranných izbách môžete použiť tapetu s kvetinovým vzorom, geometrickými vzormi alebo obvyklým "pásikom", ktorý vizuálne zdvihne stropy. Ak chcete zvýrazniť stenu pomocou televízora, odporúčame, aby ste ostatné časti rozdelili na bielu farbu - na tomto pozadí bude znateľná aj béžová farba.

Jasné škvrny vo forme nábytku alebo dekoru diverzifikujú dizajn a neutrálne odtiene skryjú nevýhody malých obývacích izieb.

Béžová tapeta v interiéri kuchyne

Druhy papiera v takejto miestnosti sú veľmi nepraktickým riešením, pretože absorbujú pachy a nedajú sa čistiť. Lepšie zostaťvinylových alebo umývateľných typov, výberom iba kvalitných výrobkov.

Tapety sú obložené v hlavnej jedálni alebo v tej, ktorá je ďaleko od sporáka. Ak je zástera pevná, môžete nechať povrch s jasnými výtlačkami, čím sa vytvorí vizuálne zónovanie.

Venujte pozornosť odtieňu béžovej farby: v palete sú možnosti, ktoré sú spojené s jedlom a ktoré budú v kuchyni mimoriadne vhodné. Napríklad, cappuccino, orechový, karamel - stimulovať chuť k jedlu, rovnako ako zlepšiť náladu.

Béžová tapeta v spálni

Udržateľnosť a ventilácia v spálni majú veľký význam a ovplyvňujú nielen kvalitu spánku, ale aj zdravie ľudí. Tu môžete obmedziť papier alebo netkané tapety, ale vinyl by mal byť ponechaný na náročnejšie priestory.

V tejto časti domu zvyčajne neexistujú žiadne zdroje znečistenia, takže textílie s ich prirodzenou textúrou pomôžu vytvoriť útulnú a pohodlnú náladu.

Farebná schéma je zvyčajne viac obmedzená, nie plná jasných detailov. Pre izby s oknami smerom na sever je lepšie zvoliť povrch s chladným subtónom a naopak.

Béžová tapeta v interiéri chodby

Takýto povlak na chodbe vyzerá veľmi priateľsky, okamžite k dispozíciinávštevníkov. Béžová vizuálne kompenzuje nedostatok prirodzeného osvetlenia svojím prirodzeným charakterom, ako aj malou plochou.

Prioritou je umývateľná tapeta, pretože tu sa zhromažďuje maximálne množstvo nečistôt a prachu z ulice. Je lepšie kombinovať s drevenou súpravou a ozdobiť svetlé inklúzie vo forme dekoru.

Béžová tapeta v detskej izbe

Starostliví rodičia vedia, že toto je najnáročnejší priestor v miestnosti, kde vyrastajú a poznajú svet svojho dieťaťa. Na úvod by sme chceli poznamenať, že v tomto prípade je béžová neutrálna, pohodlná voľba, ktorá nevyvoláva nervový systém dieťaťa, ale prispieva k jeho upokojeniu. Obyčajná alebo vzorovaná tapeta bude vyzerať vhodne v spálni dieťaťa akéhokoľvek veku.

Povlaky v škôlke by mali byť šetrné k životnému prostrediu, priedušné, umývateľné a odolné voči mechanickému namáhaniu. Medzi všetky druhy najlepšie fit netkané alebo tekuté tapety. Papier nie je tak trvanlivý, ale dá sa ľahko meniť po niekoľkých rokoch prevádzky - výhoda chuti dieťaťa sa mení s ešte väčšou rýchlosťou.