Béžová spálňa: 75 dizajnérskych nápadov

Béžová je jednou z tých, ktoré nepodliehajú módnym trendom, meniacim sa rozmarom. Vzhľadom na mnohovrstevnú paletu odtieňov to bolo a zostáva relevantné pri navrhovaní interiérov. Béžová spálňa bude skvelým miestom pre relaxáciu, kde jemné pastelové farby vám pomôžu relaxovať čo najviac po náročnom pracovnom dni, odstrániť agresiu a únavu. Použitie rôznych odtieňov vo výzdobe, rovnako ako kompatibilita béžových farieb s inými farbami, umožňuje experimentovať so štýlmi, miesto akcenty, zóna priestor.

Interiéry

Dizajn interiéru s určitým štýlom je pomerne populárny. Štýl môže byť akýkoľvek - od klasického až po moderný, ale nevyhnutne musí odrážať charakter majiteľa, jeho vnútorný svet a preferencie.

Béžová minimalistická spálňa

Hlavným znakom moderného minimalistického trendu je stručnosť dizajnu, absencia zbytočných dekoratívnych prvkov a extra nábytku. Tu by malo byť všetko čo najfunkčnejšie. Béžová spálňa bude vynikajúcou voľbou, kde ľahký piesok, krémové tóny vytvárajú pocit priestrannosti a zdržanlivosti.

Stretch lesklý alebo matný povrch je vhodný pre strop, podlaha je pokrytá laminátom bez kobercov. V zjednodušenej verzii môžete položiť monochromatický koberec. Steny sú zdobené obyčajnou tapetou (dekoratívna omietka), mliekom alebo smotanoufarby, zatiaľ čo prízvuková stena v čele postele môže mať tmavší odtieň, napríklad svetlohnedú. Môžete si vybrať tú istú farbu pre textílie na posteli, rolety alebo žalúzie (možnosti tkaniny tu nie sú relevantné).

Béžová spálňa v klasickom štýle

Projektovanie spálne v klasickom štýle si bude vyžadovať značné finančné náklady, pretože je potrebné mať prírodné materiály, nábytok z jemného dreva, vysokokvalitné textílie. V interiéri by mala dominovať rafinovaná výzdoba kráľovských komôr s prvkami byzantskej kultúry. Využitie blízkych tónových béžových farieb v tandeme so zlatom, pre klasiku bude najúspešnejšou možnosťou.

Tento štýl využíva prvky štuky, bagety na strope a steny, imitáciu stĺpov. Na podlahách sú parkety alebo laminátové podlahy. Nábytok je usporiadaný s prísnym dodržiavaním symetrie. Luster je jedným z hlavných atribútov smeru, ale nemôžete robiť bez podprsenky na nočnej stene. Najlepšou možnosťou je kúpiť súpravu. Doplnky budú sošky, maľby, starožitné svietniky.

Béžová spálňa v štýle Provence

Duch francúzskej spálne je plný tepla a pohodlia. Tu nemôžete robiť bez kockovaného alebo kvetinového potlače v interiéri. Vynikajúcou možnosťou by bola béžová tapeta s vzorom levandule, matný strešný strop, podlaha, zdobená laminátom alebo podlahovou doskou.

PovinnéPozornosť by sa mala venovať výzdobe, ktorou môžu byť prútené košíky, kytice zo sušených kvetov v malých nádobách, kované svietniky, figúrky. Na stenách budú hodné miesto zaujaté vyšívanými maľbami s krajinkami, zátišími a nevyhnutne zrkadlom v starom ráme. Dodá štýlu drevený nábytok s efektom staroveku - odreniny, praskliny.

Béžová spálňa v podkroví

Zvláštnosť „priemyselného“ štýlu podkrovia ho privádza na popredné miesta v modernom interiérovom dizajne. Zdá sa, že hrubá povrchová úprava stien omietkou alebo imitáciou muriva, nábytku z chrómovaného kovu, je pre spálňu úplne neobvyklá. Ale nie! Použitie svetlých béžových a šedo-béžových odtieňov vo výzdobe urobí z izby útulnú a zároveň svetlú a vytvorí jemnú domácu atmosféru.

V takej farebnej palete bude tehlová stena hrať dokonale, zdôrazňujúc špecifickú oblasť, možno v čele postele. Laminát z ľahkého piesku dokonale dopĺňa kávovú rohož. Výzdobou budú rôzne extravagantné prvky, plagáty, maľby mladých umelcov, originálne lampy.

Béžová spálňa v ekologickom štýle

\ t

Ekologický štýl, ktorý už nie je predmetom záujmu, sa stáva pre mestského človeka čoraz obľúbenejším a dáva pocit blízkosti k prírode. Pomáha vytvárať priaznivé podnebie v dome, predovšetkým prítomnosťou prírodných materiálov vo výzdobe, výzdobe, nábytku. Povrch stropufarbený výberom smotany alebo slonoviny (môže byť bielený). Na steny bude dekoratívna omietka z prírodných béžových odtieňov vynikajúcou voľbou. Vo verzii rozpočtu bude nahradená papierovou tapetou. Podlaha je pokrytá prírodným drevom alebo korkovými materiálmi.

Tu môžete experimentovať, dopĺňať interiér akcentmi modrých a zelených odtieňov. Eko-štýl zdôrazňuje prvky dekoru z prírodných materiálov: panel mušlí a morských kameňov, drevené lampy a zelené rastliny.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Pri zdobení spálne v béžovej farbe by sa malo dodržiavať hlavné pravidlo: steny, podlaha a strop by sa nemali spájať, preto sú tu potrebné plynulé prechody. V opačnom prípade sa miestnosť zmení na monochromatický "nudný" box. Kombinácia krémových, karamelových, svetlohnedých odtieňov dodá celému interiéru rôznorodosť. Pomocou kombinácií môžete usporiadať viacúrovňový strop, prízvukovú stenu v čele postele, vizuálne rozšíriť priestor.

Pohlavie

V béžových spálňach vyzerajú čokoládové podlahy s matným alebo lesklým povrchom krásne a pevne. Môže to byť laminát, parkety, koberec, linoleum (podľa štýlu a finančných možností). Farba podlahy môže byť kombinovaná s odtieňom jednej zo stien a okenného textilu.

Steny

Nástenné dekorácie musia byť odlišné od stropu, podlahy a čalúnenia nábytku. Pre malé izby optimálnekombinácia je dizajn, keď steny sú o niekoľko tónov tmavšie ako povrch stropu a pár tónov ľahších ako podlaha. Preto bude spálňa vyzerať priestranne a harmonicky.

Materiály môžu byť tapety, dekoratívne omietky, panely s imitáciou umelého kameňa. Dizajnové riešenia s kombináciou monochromatických a vzorovaných povrchov pomôžu vytvoriť potrebné akcenty na samostatných zónach, napríklad oddelením miesta na spanie od malého budoáru.

Strop

Materiály na konštrukciu povrchu stropu sú vodou riediteľné farby, vápno, tapeta, ako aj moderné stretch, zavesené sadrokartónové konštrukcie. Použitie posledne uvedeného umožňuje zakryť nedostatky povrchov, usporiadať úplne originálny viacúrovňový dizajn, ako aj vymedziť zóny vo veľkých miestnostiach. V podstate vyberte svetlý monochromatický rozsah farieb.

V klasickom štýle môže byť strop zdobený štukom, lesklá strečová konštrukcia je vhodná pre ultramoderné hi-tech a bielizeň je typická pre spálne Provence.

Spálňový nábytok

Nábytok pre béžovú spálňu, je žiaduce zvoliť si jeden odtieň, aj keď varianty s kontrastmi majú tiež právo na existenciu. Aby interiér nebol oslepený monotónnosťou, nábytok by sa mal líšiť o niekoľko odtieňov od všeobecného pozadia. Napríklad, nábytok z hnedých tónov bude vyhovovať ľahkej povrchovej úprave a na pozadí vzorovanej tapety farba kávy s mliekomBude to vyzerať skvelé náušnice s perlou. Ak chcete diverzifikovať interiér, môžete si kúpiť harmonické prvky nábytku samostatne, a nie pevnú súpravu.

Lôžko môže byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu. Drevené, kovové alebo plastové predmety náhlavnej súpravy budú vyzerať rovnako esteticky v béžovej miestnosti. Pre malé spálne by ste nemali vyberať masívny nábytok - je lepšie dávať prednosť kompaktnejším, svetlejším farbám.

Dekor a osvetlenie

\ t

Rôzne svetlé akcenty pomôžu urobiť béžovú spálňu zaujímavou a módnou. Výzdoba môže byť textil, napríklad svetlé bordó posteľná bielizeň na posteli, dekoratívne vankúše a záclony rovnakej farby. Nezabudnite na vázy, sochy, prispôsobené vytvorenému štýlu. Prázdne steny zdobia maľby, panely, fotogalérie.

Svietidlá budú dokonale fungovať s dekorom a musia tiež zodpovedať štýlovej orientácii. Osvetlenie béžová spálňa je lepšie robiť viacúrovňové, aby sa zabezpečilo dodávanie svetla rôznych stupňov v oblastiach.

Nástenné svietidlo a panel LED svetiel budú fungovať ako nočné osvetlenie, stolové a nočné lampy budú zdrojom svetla na čítanie. Všeobecné osvetlenie miestnosti môže byť dôveryhodné lustrom alebo systémom bodových svietidiel zapustených do stropu.

Dizajn spálne v béžovej farbe - foto

Pochopiť, ako krásna béžová farba v interiérispálne, a ako môže hrať svoje odtiene so správnym dizajnom, stačí sa pozrieť na výber fotografií článku. Tu sú možnosti pre rôzne štýlové návrhy, ktoré pomôžu vytvoriť najteplejšiu, najpokojnejšiu a útulnú atmosféru.

Video: Béžová spálňa - Nápady interiéru