Béžová kuchyňa: 70 fotografií a nápadov

Každý majiteľ domu sníva o takej kuchyni, ktorá by sa stala nielen miestom na varenie výborného jedla, ale aj útulným miestom na strávenie príjemného pobytu s rodinou. Béžová je perfektnou kombináciou harmónie, pohodlia, pohodlia a elegancie. Karamelové odtiene urobia z kuchyne luxusnú, krém dodá teplo, pšenica opticky rozšíri miestnosť. Vytváranie a zdobenie béžovej kuchyne nezaberie príliš veľa času a úsilia, pretože akýkoľvek nábytok, dekoračné materiály alebo dekor budú vyzerať veľmi výhodné proti takému vznešenému pozadiu.

Béžová farba a kombinácie s ňou

\ t

Mnoho ľudí si myslí, že béžová je vytvorená z jednej farby. To nie je tak! Béžová obsahuje niekoľko odtieňov: broskyňa, žltá, červená, sivá, zelená. Vzhľadom k tomu, to nemôže byť nazývaný teplé alebo studené. Je to neutrálny tón, ktorý dobre ladí s inými kontrastnými náprotivkami.

Úspešným variantom je kombinácia béžovej a svetlomodrej farby. Tyrkysové doplnky alebo neobvyklé azúrové čalúnenie sa môže stať skutočným vrcholom miestnosti proti krémovému pozadia. Konzervatívnejším a extravagantnejším riešením je riedenie svetlých farieb čiernym matným nábytkom.

Tieto farebné kombinácie budú tiež harmonické: béžová s hnedou, béžovou so zelenou, béžovou s ružovou, béžovou so sivou. Ak je túžba navrhnúť kuchyňu v rovnakej farbe, potom môžete meniť karamelové a pieskové tóny. Zariadiaa nenarušuje celkovú jasnú atmosféru.

Interiéry

Béžová farba má jedinečnú schopnosť odhaliť nasýtenie iných odtieňov, zdôrazniť zaujímavú geometriu nábytku a svetlé akcenty. Je tak všestranný, že vyzerá skvele a štýlovo v takmer každom štylistickom smere.

Béžová kuchyňa v modernom štýle

Perfektná kombinácia pre znalcov jednoduchosti a stručnosti. Moderný dizajn zahŕňa čisté línie na textil, nábytok neobvyklého tvaru, štýlové sklenené doplnky, prírodné povrchy. To všetko bude v dokonalej harmónii medzi sebou na pozadí piesku alebo smotany. Vrcholom zvoleného štýlu v béžových tónoch môže byť jasný kontrast farieb, napríklad lesklý čierny nábytok a svetlá podlaha, geometrické vzory stien proti neutrálnemu stropnému alebo béžovému fasádnemu nábytku s tmavšími povrchovými materiálmi.

Béžová škandinávska kuchyňa

Severské tóny v kombinácii s chladnou béžovou farbou dokážu zachytiť dušu pravého estetického krásy a minimalizmu. Jasnosť formulárov, správne umiestnenie nábytku a doplnkov, funkčná jednoduchosť predmetov a absencia objemných detailov dokonale zapadnú do správneho odtieňa. Na doplnenie celkového obrazu jednoduchosti a jednoduchosti môžete použiť ekologicky šetrné povrchové úpravy a prírodný dekor (hlinka, sklo, kameň).

Béžová kuchyňa vklasický štýl

Tradičný dizajn kuchyne, ktorý nikdy nevyjde z módy. Klasický štýl a béžová farba sú dobrí priatelia, ktorí sa navzájom dopĺňajú v interiéri. Na neutrálnom svetlom pozadí budú objemné luxusné lustre, lesklý drevený nábytok a obrazy slávnych umelcov vyzerať ešte elegantnejšie a štýlovejšie. Tento typ kuchyne je vhodný pre milovníkov krásnych odvážnych akcentov a lesku.

Béžová vidiecka kuchyňa

Jedným z najlepších spôsobov, ako naplniť kuchynský priestor rustikálnou jednoduchosťou a komfortom, je ozdobiť ho štýlom krajiny pomocou teplých béžových tónov. Tento dizajn je skvelou príležitosťou na pridanie extra svetla a váhy do kuchyne. Dekoratívne misky z prírodného ílu a kameňa, ekologicky šetrný nábytok, ručné doplnky zvýraznia požadovanú atmosféru.

Béžová kuchyňa v stredomorskom štýle

Milovníci morského pobrežia často kombinujú modré a béžové odtiene v kuchynskom dizajne. Táto voľba nie je prekvapujúca, pretože karamelový mramor, farebné mozaiky, vynikajúci prírodný nábytok a originálny dekor sú skvele v tandeme so stredomorským štýlom a béžovou farbou so všetkými studenými a teplými odtieňmi.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Správny dizajn kuchyne nie je len veľkým plusom v smere estetiky, ale aj istotou, že opravy môžu trvať dlhú dobu.Čas. V tomto ohľade je potrebné starostlivo a svedomito pristupovať k výberu materiálov na konečnú úpravu.

Paul

Pri výbere podlahovej krytiny v kuchyni je dôležité dbať na vysokú odolnosť voči vlhkosti, trvanlivosť z hľadiska mechanického a chemického poškodenia a ľahkú údržbu. Tieto možnosti budú v budúcnosti veľmi užitočné. Kontrolovaná a pohodlná voľba sa považuje za dlaždicu. Má veľkú estetickú rozmanitosť a umožňuje inštalovať dodatočné vykurovanie. Táto možnosť je univerzálna pre rôzne návrhy interiérov. Drevo alebo laminát s imitáciou prírodných materiálov dokonale zapadne do atmosféry kuchyne v štýle krajiny, minimalizmu alebo podkroví. Linoleum a samonivelačná podlaha budú tiež harmonické z hľadiska kvality a dizajnu kuchyne.

Steny

Štandardné vyhotovenie obkladu stien možno označiť ako tapety a plastové panely. Netkané tapety sú známe svojimi funkčnými vlastnosťami a plastové panely sú schopné priniesť chuť do monotónnosti kuchyne. Kreatívnejší prístup sa považuje za dekoratívnu omietku a pokovovanie prírodnými materiálmi (kameň, drevo). Hlavná vec - pamätať, že farba stien by mala byť kombinovaná so všetkými ostatnými materiálmi dekorácie.

Strop

Stretch strop vyzerá veľmi krásne v béžovej farbe. Nie je to len funkčné a praktické, ale zasahuje aj do fantázie svojou vonkajšou rozmanitosťou. Existujú matné, saténové, reliéfne a lesklé variácie. Nemenejdobrou voľbou by bola štruktúra napínania, ktorá nie je vyberavá z hľadiska financií a montáže.

Osvetlenie v kuchyni

Béžový kuchynský priestor môže byť pohodlný s vhodným osvetlením. Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že centrálny luster je dosť. Ideálnym riešením by bola kombinácia primárneho a sekundárneho zdroja svetla.

Pre svetlú kuchyňu v karamelovej, pieskovej, smotanovej alebo krémovej farbe musíte zvoliť podsvietenie, ktoré dopĺňa celkový dizajn interiéru. Môže to byť kované železo, meď, imitácia dreva alebo pevná keramika. Prvky s kameňmi dopĺňajú klasický smer, lustre vo forme svietnikov budú relevantné pre podkrovie, retro-fanari budú apelovať na majiteľov country štýlu a pop artu.

Ďalšou hospodárnejšou alternatívou dodatočného osvetlenia, ako aj územného členenia pre pracovné a jedálenské priestory, môže byť malý LED pásik (zabudovaný do skrine alebo zabudovaný do podlahy).

Dizajn kuchyne v béžovej farbe - foto

Zbierka nami vybraných fotografií vám pomôže predstaviť si a neskôr urobiť z béžovej kuchyne vašich snov realitu. Budete mať možnosť vidieť všetky výhody tohto odtieňa v rôznych štýloch interiéru. Šťastné prezeranie!