Bed-pódium v ​​interiéri: 80 fotografických nápadov

Usporiadanie kotviska je jednou z najdôležitejších otázok v organizácii obytných priestorov, pretože pohodlný odpočinok sa stáva zárukou vynikajúcej nálady a pohody počas celého nasledujúceho dňa. Moderný trh je plný mnohých modelov pohodlných postelí, ale nie všetky sa môžu pochváliť vysokým estetickým a funkčným výkonom. Vedúcu pozíciu tu zaujíma pódium, pomocou ktorého môžete inteligentne naplánovať výzdobu malej miestnosti alebo vytvoriť absolútne neobvyklý obraz v priestrannej miestnosti. Okrem toho môže byť doplnená o množstvo ďalších funkcií, ktoré z neho robia nepostrádateľný kus nábytku. Pozývame vás, aby ste sa zoznámili s najlepšími nápadmi na usporiadanie pódiového pódia, ako aj navštívte fotogalériu, kde sú prezentované rôzne modely.

Výhody a nevýhody

Vybavením vnútorného priestoru miestností je potrebné dbať na estetickú príťažlivosť obydlia a jeho pohodlie a funkčnosť. V izbách spální, obývacích izbách a detských izbách, ako aj v štúdiových apartmánoch má inštalácia lôžka na pódium mnoho výhod, ktoré pozostávajú z týchto charakteristík:

- Posteľ so základňou na pódium sa môže stať priestranným úložným priestorom na oblečenie, bielizeň a iné predmety do domácnosti, čím sa eliminuje potreba nákupu ďalšieho nábytku. Táto otázka je dosť dôležitá v malých bytoch, kde je boj okaždý ďalší štvorcový meter užitočnej plochy;

- S pomocou lôžka pre mólo, môžete efektívne zóny priestor, čo je dôležité najmä pre štúdio apartmány. Miestnosť, ktorá je geograficky oddelená posteľou v nadmorskej výške, si zachováva pocit priestrannosti, pretože nie je potrebné inštalovať ďalšie priečky;

- Multifunkčnosť pódií a možnosť usporiadania mobilných lôžok na nich umožňujú získať viac priestoru. Počas dňa môže byť priestor na pódium použitý ako platforma pre detské hry, stretnutia hostí, tvorivé aktivity atď.

- Estetická príťažlivosť - dôležitý faktor, ktorý zohráva významnú úlohu v dizajne dnešných interiérov. Samotný dizajn vyzerá celkom atraktívne a originálne. Je možné ho doplniť vstavaným osvetlením alebo inteligentným baldachýnom, čím sa vytvorí atmosféra pohodlia.

Stojí za povšimnutie, že rámovanie pódia s posteľou vlastnými rukami umožňuje naplniť všetky potrebné funkčné prvky a zároveň znížiť finančné prostriedky na nákup skriniek, patníkov a iného nábytku. Čo sa týka nedostatkov, tu je možné oddeliť stacionárnosť konštrukcie, ktorá neumožňuje, aby sa v prípade potreby ľahko premiestňovala. Ako ukazuje prax, pre starších ľudí a ľudí so spoločnými problémami je ťažké priblížiť sa na pódium, najmä sedieť na pódiu a vstať z neho. Tiež pred akvizíciou jeVezmite do úvahy výšku stropu a plochu miestnosti tak, aby posteľ nezabrala všetok voľný priestor.

Typy lôžok

Doteraz dizajnéri vymysleli mnoho nových modelov postelí s pódiom, ktoré sú schopné vykonávať rôzne funkcie v interiéri. Z hľadiska funkčného príslušenstva možno celý sortiment rozdeliť do troch typov:

1. Vykonávanie technických funkcií - lôžok so základňou, ktoré pomáhajú skryť nežiaduce komunikácie alebo chyby v miestnosti, môže mať v dizajne ďalšie úložné systémy;

2. Dekoratívne - schopný stať sa skutočnou výzdobou interiéru, jeho prízvukovým prvkom, podieľať sa na rozdelení priestoru do zón a jeho prispôsobenia;

3. Kombinované - kombinujú vlastnosti dvoch predchádzajúcich druhov, ktoré majú často priestranný skladovací systém, dodatočné osvetlenie, posuvné mechanizmy.

Každý druh má mnoho výkladov, ktoré podrobne uvádzame nižšie. Majú individuálne funkcie, ktoré vám umožnia vybrať si príslušnú možnosť pre konkrétnu rodinu.

Posteľ na monolitickom móle

V tomto uskutočnení je ložné mólo vytvorené ako pevná štruktúra. Inštalácia takýchto pódií z väčšej časti predstavuje dekoratívnu funkciu - monolitické pódiové postele boli inštalované v majestátnych hradoch a slúžili dlhú dobu vďaka svojej vysokej pevnosti.V moderných apartmánoch má takáto inštalácia určitú nevýhodu, ktorá spočíva v jej veľkej hmotnosti, pretože inštalácia využíva betón, preto sú stavby vhodné pre súkromné ​​domy.

Tradičné lôžko na základe rámu

Najjednoduchšia verzia organizácie pódiového pódia, keď sa posteľ nachádza na ráme. Dizajn je navrhnutý tak, aby vykonával funkcie dekorácie interiéru, vyrovnávanie asymetrie priestoru. Neexistujú žiadne ďalšie úložné systémy, takže tieto modely majú nižšiu cenu, ale napriek tomu vyzerajú menej pôsobivé. Môžu byť doplnené o čelo postele a nočné police.

Multifunkčné pódiové lôžko

Výstavba lôžka na rámovom pódiu poskytuje vynikajúcu príležitosť na usporiadanie priestranného úložného systému. Takéto konštrukcie spravidla obsahujú dosť veľké zásuvky, výklenky a police, ktorých objem umožňuje odmietnuť zakúpenie ďalšej skrine.

Úspešnou technikou navrhovania je maskovanie skladovacích priestorov, keď nie je možné ich okamžite zistiť a miestnosť je naplnená voľným priestorom a vzduchom. Často sú pódiá vybavené nielen spodnými zásuvkami, ale aj postrannými systémami, ktoré umožňujú umiestniť oblečenie, spodnú bielizeň a ďalšie potrebné veci: knihy, vybavenie atď.ktoré bude pomerne ťažké odhaliť. Lôžka na pódiu sú spravidla spravované na základe objednávky, pričom sa zohľadňujú všetky želania vlastníkov týkajúce sa vnútorného obsahu.

Stiahnuteľná posteľ

\ t

Tento návrh možno nazvať najfunkčnejším a relevantným pre malé priestory. Pointa je, že posteľ sa „schováva“ v útrobách pódia a podľa potreby postupuje pomocou valčekov. To je skvelá voľba, ktorá stojí za to venovať pozornosť rodinám s mnohými deťmi alebo žijúcich v stiesnených podmienkach bývania. Systém zasúvateľného lôžka umožňuje takmer plne využiť priestor na pódium pre potrebné ciele - môžete na ňom umiestniť hraciu plochu, pracovnú plochu alebo nainštalovať mäkkú pohovku, ktorá premení územie na obývaciu izbu.

Zaujímavosťou je, že táto myšlienka „skrývania“ prístelky pochádza zo stredoveku, keď pod posteľami predstaviteľov bohatej šľachty sa nachádzali ďalšie lôžka pre asistentov, ktorí s nimi strávili noc. Samozrejme, staré návrhy sa nelíšili vo vysokej mobilite a estetických ukazovateľoch, na rozdiel od tých súčasných, ale koncepcia ich organizácie sa odrážala v moderných lôžkových pódiách.

Mobilné lôžko na pódiu

V tomto prípade sú pódium a lôžko oddelenými prvkami lôžka. Na území veľkého kroku vo večerných hodinách je položený tenký matrac s posteľou. Vo všetkých dňochľahko sa vyberie do skrine a samotné pódium sa používa na iné účely.

Podium na balkón

Pohodlné lôžko je celkom možné zorganizovať na území balkóna alebo lodžie, ak sa najprv postaráte o dodatočné zvetrávanie. Pre balkón je lepšie inštalovať trojité presklené okná, ako aj izoláciu stien a podlahy (niekedy sa tu vykonáva vykurovanie). Je ľahké zostaviť balkónové pódium sami, po predbežných meraniach vopred. Rám je tvorený kovovými rohmi, nábytkovými panelmi a preglejkou. V tomto prípade môžete vykonať dodatočné krytie, aby ste mali prístup do vnútorného priestoru pódia. Nad konštrukciou je položený mäkký matrac. Toto pódium bude skvelým miestom pre dobrý odpočinok.

Podstavec s okrúhlym lôžkom

Moderné okrúhle návrhy pódií vyzerajú veľmi pôsobivo. Súčasne môže byť lôžko obdĺžnikové alebo zaoblené. Najčastejšie sú tieto postele umiestnené v priestranných izbách alebo spálňach s neštandardným usporiadaním. Posteľ sa stáva akýmsi centrom, okolo ktorého sa vytvára ďalšia situácia. Tento kus nábytku je natoľko neobvyklý, že sa určite sústredí na seba.

Posteľ je inštalovaná buď v strede miestnosti alebo bližšie k stredu najdlhšej steny. V dlhých úzkych spálňach, táto možnosť vyzerá nerentabilné, pretože okrúhla posteľ bude slúžiť ako priečka. Výstup môžestať sa akvizíciou kruhového pódia s dodatočným čelom, ktorý vám umožní inštalovať posteľ v rohu, pozdĺž steny alebo vo výklenku.

Pódiové lôžko s integrovaným osvetlením

\ t

Najmä originálne riešenie je usporiadanie postele s osvetlením, ktoré dá situácii nejakú záhadu a originalitu, čím sa vytvorí efekt "plávania" v priestore postele. Na podsvietenie použite reflektory alebo LED pásik. Okrem toho, že takéto pódium vyzerá vo večerných hodinách celkom pekne, prídavné svetlo slúži aj na bezpečnosť osvetlením okrajov schodov. Ak je skladovací systém umiestnený na pódiu, s dodatočným osvetlením nebude ťažké nájsť potrebné veci večer, bez hlavného osvetlenia.

Dizajn pôdneho lôžka

\ t

Okrem výberu stupňa funkčnosti a estetického vnímania pódia je dôležité venovať pozornosť aj štýlu interiéru. Napríklad, v klasickom štýle, posteľ môže a mala by mať dosť bohatý vzhľad, ktorý sa dosahuje pomocou luxusného čalúnenia rámu a čelo postele. Vo väčšine prípadov, klasické návrhy slúžia ako dekorácia interiéru, takže skladovacie systémy, ak existujú, sú maskované.

Zvlášť zaujímavé sú loftové postele, ktorých pódia sú vyrobené z hrubého, nespracovaného dreva. Farba dreva môže byť iná, ale vždy prirodzená. Od starožitného nábytku je zvlášťoceňované v tomto smere, môže mať prvky starnutia, lúpania farieb. Na zabezpečenie pohodlného odpočinku na drevenom pódiu je dôležité vybrať si pohodlný moderný matrac.

Vo východnom smere, napríklad v japonskom štýle, sa uprednostňujú nízko položené pódiá s mobilnou organizáciou kotviska. Využíva národné matrace tatami kompletné s pohodlnými podložkami. Nábytok nemusí byť drahý, ale skôr je neodmysliteľnou súčasťou závažnosti a jednoduchosti s absenciou dekoratívnych prvkov.

Posteľ s vysokým technologickým stupňom môže mať najodvážnejšie a nečakané tvary. Tento technologický smer predpokladá geometrické striktné alebo zjednodušené tvary v kombinácii s neštandardným dizajnom.

Post-podium - foto

V našej fotogalérii nájdete rôzne možnosti moderných posteľných pódií, kde si môžete sami prezrieť pohodlie konkrétneho modelu, aby ste si správne vybrali posteľ pre svoju izbu. Je dôležité venovať pozornosť možnosti správneho umiestnenia nábytku v interiéri, jeho schopnosti rozdeliť územie do zón, ako aj vynikajúcou výzdobou. Šťastné prezeranie!