Bazén pre vily (65 fotografií): ako to urobiť sami

Oddych na chate sa nestane tak príjemným a pohodlným, ak v blízkosti nie je jazero, rybník alebo rieka. Na nápravu tohto stavu pomôže váš vlastný bazén, ktorý dá veľa príjemných a nezabudnuteľných momentov. Môžete si kúpiť a nainštalovať nafukovací alebo rámový bazén alebo si ho vytvoriť sami. Všetky výhody a nevýhody rôznych typov návrhov prezentovaných v našom článku, môžete si vybrať možnosť v súlade s ich zdrojmi a schopnosťami, a my vám pomôžeme pochopiť všetky nuansy.

Nafukovací bazén pre letný dom

\ t

Najprístupnejší a najľahšie udržiavateľný fond na poskytovanie. Väčšina nafukovacích bazénov pozostáva z niekoľkých vrstiev PVC fólie. Ľahko sa montujú, inštalujú a čistia, a to je tiež najviac rozpočtu možnosť - to je dôvod, prečo je daný väčšina obyvateľov leta. Pre inštaláciu stačí načerpať horný krúžok bazéna, ktorý je zárukou stability celej konštrukcie. Pri plnení kontajnera stúpa podľa hladiny vody.

Veľké nafukovacie bazény vybavené technickým otvorom na prívod vody a filtráciu. Pri menších analógoch takýto otvor chýba, voda sa zhromažďuje zhora a na filtrovanie sa musí naliať. Aby ste zabránili príliš rýchlemu znečisteniu bazéna, získajte markízu, ktorá pokryje hladinu vody pred padajúcimi listami, hmyzom a prachom.

Existuje mnoho výhod nafukovacích modelov:

- Kompaktnosť -pri demontáži zaberá nádoba veľmi málo miesta, umožňuje ju uložiť do vidieckeho domu a prepravovať ju do kufra auta. Keď ho nepotrebujete, napríklad kvôli nástupu mrazu, môžete ho zbierať a umiestniť do skladu alebo do podkrovia.

- Inštalácia - je veľmi jednoduchý a rýchly proces. Bude to trvať len 10-20 minút. Celá inštalácia pozostáva z prípravy staveniska - čistenia ostrých predmetov a úlomkov, rozloženia a čerpania bazéna.

- Dostupnosť je jednou z najlacnejších možností na trhu.

- Ohrev vody - vďaka použitým materiálom sa voda v takýchto bazénoch veľmi rýchlo zohreje a môžete ju použiť čoskoro po inštalácii.

Samozrejme, takéto štruktúry majú nevýhody. Hlavná je malá plocha na plnenie vodou. V tomto bazéne, môžete sedieť alebo splash, ale plávať v ňom nebude fungovať.

Výrobcovia tiež ponúkajú veľké modely, ale sú pomerne drahé a ich sila vyvoláva mnohé otázky. Voda v nich stagnuje, je ťažké a nepohodlné ho čistiť a filtrovať. Nevýhodou je tiež potreba periodického čerpania nafukovacej komory. Preto, ak potrebujete väčší bazén, dávajte pozor na možnosť rámu.

Detský nafukovací bazén

\ t

Detský nafukovací bazén - skvelý nákup pre voľný čas a rozvoj vášho dieťaťa. Môžete nájsť návrhy s rôznymi tvarmi, vybavením a konfiguráciou:

- Cstanu. Voda v takomto bazéne sa pozoruhodne zohrieva od horúceho letného slnka a inštaláciou markízy ochráni vaše dieťa pred UV žiarením a úpalom.

- Detský bazén je vybavený priečnikom, na ktorom môžete zavesiť rôzne hračky, aby sa v ňom mohlo vaše dieťa zabaviť.

- Herné centrá. Pre súčasné použitie viacerými deťmi, v takých bazénoch sa používajú rôzne šmýkačky, tunely, fontány a hračky.

Nafukovacie detské bazény vybavené sklíčkom sú veľmi obľúbené. Môžu byť súčasťou nafukovacej konštrukcie alebo inštalované samostatne. K dispozícii sú veľké nafukovacie šmýkačky pre stacionárne bazény. Majú rôzne veľkosti a tvary, niektoré varianty sú plne schopné podporovať hmotnosť dospelých. Ak je správne nainštalovaný takýto sklz, bude to bezpečné a pohodlné. V prípade poškodenia budete mať dosť času na opustenie sklzu, pretože vzduch pochádza z malých dier po dlhú dobu.

Pri výbere detského bazéna je dôležité určiť správnu veľkosť. Môže to byť prenosný model, ktorý je ľahké vziať so sebou na odpočinok, alebo veľké modely, v ktorých sa dieťa bude cítiť pohodlne a zadarmo. Veľké zmeny majú významnú výhodu - v nich sa dieťa môže úplne ponoriť do vody, čo bude mať pozitívny vplyv na učenie sa plávať. Ak chcete urobiť správne rozhodnutie, postupujte podľa týchto tipov:

Hĺbka - vyberte túto možnosť.na základe veku dieťaťa Deti do jedného a pol roka budú mať hĺbku až 20 cm, až 3 roky - až 50 cm, deti do 6 rokov sa budú cítiť pohodlne v bazéne do hĺbky 75 cm.

Takmer všetky modely nafukovacích bazénov pre deti nie sú vybavené odtokom na vodu a jej filtráciou. Preto budete často musieť meniť vodu, to všetko sa vykonáva ručne: najprv vypustite vodu, umyte dno a znovu naplňte vodu.

Mäkké dno. Ak plánujete vziať so sebou bazén do prírody, zastavte sa pri modeli s nafukovacím spodným krytom, pretože nie je vždy možné nájsť mäkkú a rovnú plošinu.

Hranice - čím širšie sú, tým bezpečnejšia a pohodlnejšia bude vaša umelá nádrž.

Združenie rámov na poskytovanie

Tento typ prefabrikovaného bazénu má pevnejšiu štruktúru, ktorá je schopná odolať ťažkým zaťaženiam ako nafukovacie náprotivky. Toto je dosiahnuté prefabrikovaným rámom. Na základe implementácie rámca a možnosti použitia rámcov rámcov v rôznych ročných obdobiach sú rozdelené do nasledujúcich skupín:

Sezónne združenia.Rám je vyrobený zo skladacích rúrok a tvaroviek, čo prispieva k rýchlej a pohodlnej montáži. Samotný bazén je vyrobený z laminovaného polyvinylchloridu, vystuženého špeciálnou sieťovinou pre pevnosť konštrukcie. Použitie rámu robí dizajn veľmi trvanlivým, dokonale si zachováva svoj tvar v porovnaní s rovnakým nafukovacím bazénom. Tieto nádrže sú zhromažďované a inštalované na začiatku kúpacej sezóny. Na ofenzívumusí byť rozobratý na uskladnenie. Je tiež možné rozlíšiť pomerne veľké objemy zásluh, až 7 ton vody a rozmanitosť foriem je úžasná. Tento fond bude trvať asi 5 rokov.

Celoročné bazény.Slúžia na mieste po celý rok, pretože sa neboja zimy. Za týmto účelom sú steny bazénov vystužené kovovými sieťami, čo im dáva veľkú mieru bezpečnosti. S vystuženými stenami a priečnymi nosníkmi môžu takéto konštrukcie vydržať až 20 ton vody. Po zakúpení takéhoto bazéna budete šťastní už 15 rokov.

Stacionárne bazény.Pozostáva z rôznych oddelení, ktoré sú vyrobené z ocele, dreva alebo plastu. Dizajn je veľmi odolný a jeho inštalácia sa vykonáva raz po celú dobu prevádzky. Môžu dosahovať pomerne pôsobivé veľkosti (do priemeru 8 m) a životnosť dosahuje 30 rokov. Z mínusov môžete určiť pomerne významnú cenu, ktorá je pri zohľadnení všetkých nákladov porovnateľná s nákladmi na plnohodnotnú betónovú nádrž.

Rámové bazény sú oveľa silnejšie, pohodlnejšie a odolnejšie ako nafukovacie konštrukcie. Zosilnený rám umožňuje, aby bol bazén mierne ukrytý v zemi, čo ho robí ešte pevnejším. Môžu byť vybavené výkonnými čerpadlami a filtračnými stanicami, čo vám ušetrí pred neustálymi zmenami vody, čo so zreteľom na veľké objemy bude mať pozitívny vplyv na proces prevádzky.

Betónový bazénurob si sám

V našej spoločnosti sa všeobecne uznáva, že stacionárny bazén je znakom vysokého štatútu vlastníka lokality, ale ak podrobnejšie preskúmame danú problematiku, potom sa ukáže, že je ľahké vytvoriť betónový alebo kompozitný bazén vlastnými rukami. možnosti.

Prvým krokom pri výstavbe povodia je jeho usporiadanie a usporiadanie lokality. Ak si nie ste istí svojimi technickými schopnosťami, vyberte si najjednoduchšiu formu - obdĺžnik alebo kruh. To nielenže výrazne zníži náklady, ale tiež zjednoduší vašu prácu. Plán by mal obsahovať aj informácie o inštalácii komunikácií, elektroinštalácii, inštalácii filtrov a odvodnení.

Po ukončení všetkých fáz plánovania a prípravy pokračujte v stavbe:

Príprava jamy.Vykopať jamu tým, že označíte svoj bazén, ale s okrajom asi 50 cm Steny by mali byť vyrobené so svahom, aby sa zabránilo odlupovaniu zeme.

Vyrovnajte dno jamy a potom ju utrite. Vytvorte drenáž - vrstvu piesku zmiešaného s troskami, asi 30 cm hrubú, mala by byť dobre nasiaknutá vodou pre maximálne zhutnenie a položenie hydroizolácie. Najlacnejšou možnosťou je položiť strešnú lepenku, upravenú asfaltovým tmelom v niekoľkých vrstvách.

Dno je vystužené rámom a potom sa naleje betón. Po vytvrdnutí je inštalované debnenie pre steny bazénu.

Inštalácia debnenia- použitie na tento účel natreté aleboTo vám umožní vytvoriť zakrivené čiary stien vášho bazéna. Pri použití preglejky sa vaše náklady zvýšia, ale ušetrí vám zbytočné brúsenie stien. Aby debnenie vydržalo veľkú hmotnosť betónu, musí byť vystužené výstužnými rebrami z drevených tyčí.

Naplňte steny- pred pohybom na vylievacie steny sa dno opatrne napojí, aby sa zabezpečilo, že roztok dobre prilieha. Po naliatí prvej vrstvy betónu sa nainštaluje spevnená sieťovina a znova sa nalejú vrstvy betónu.

Hydroizolácia a brúsenie- keď je betón úplne vytvrdený, debnenie demontujte a začnite brúsiť steny. To je možné vykonať pomocou brúsky alebo ručne. Túto operáciu je potrebné vykonať na dokončenie zarovnania stien. Potom je potrebné vodotesné švy.

Povrchová úprava- mozaiku, dlaždicu alebo obkladačku možno použiť na dekoratívne usporiadanie. V poslednom čase získava na popularite používanie PVC filmu, čo je vďaka jeho praktickosti z hľadiska hydroizolácie, ako aj príjemnej modrastej farby. Niekedy, na ozdobenie dna, je dokončená so samonivelačnými podlahami.

Keď sú všetky kroky za sebou a dokončujú sa dokončovacie práce, môžete pristúpiť k inštalácii čerpacích a filtračných zariadení. Prípadne môžete inštalovať svetlá, fontány alebo vodopády, ako aj vybaviť okolie.

Združenie na poskytovanie- krásne fotografické nápady

Ponúkame Vám možnosť vyhodnotenia mnohých možností prezentovaných v našej fotogalérii. Tu si môžete vyskúšať a vybrať možnosť nafukovacieho, rámu, betónového bazéna pre záhradu a vybavené a atraktívne miesta vás inšpirujú k novým úspechom. Prajeme Vám príjemnú a nezabudnuteľnú letnú dovolenku!

Video: Bazén vyrobený z paliet na dávkovanie vlastnými rukami